Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

przemo3642

New member
Witam, bylem już zdecydowany na zakup tego TV, gdy natknąłem się kilka stron dalej na posty opisujące problem z podłączeniem do PC. Ponieważ nie jestem specjalnie obcykany w te klocki, to chciałbym się upewnić:

1) Jak podłącze PC DVI<->HDMI to będzie jakiś problem z niepełnym wypełnieniem powierzni ekranu, zdeformowanym obrazem lub stratą jakości (teraz np., jak ustawie niższą rozdzielczość niż natywna, to mam na monitorze LCD niewyraźne czcionki itp., czy takie przeboje będą z TV?)

2) W grach z komutera raczej nie można ustawić takiej 'kosmicznej rozdzielczości'. To oznaca, że albo obraz musi być rozciągnięty, albo z ramkami dookoła?

3) Jak wogóle wygląda gra w rozdzielczoci tego monitora z ok 2,5m, pixele biją po oczach?

Dzięki
 

Gee

New member
Co prawda nie posiadam plazmy, ale ostatnio podłączyłem u kumpla swojego kompa (karta graf. GF 8800GT) - z przejściówką DVI-HDMI. Przy podłączeniu była czarna ramka (1,5cm) wokół plastikowej obudowy, ale w sterownikach, ustawieniach zaawansowanych jest możliwość rozciągnięcia obrazu, aby zakrywał cały ekran. Kumpel posiada laptopa z grafiką Intela i u niego nie można było tego zrobić. Więc ci co mają GF są w lepszej sytuacji.
Co do jakości wyświetlanego obazu, nie ma się do niczego przyczepić. Wyglądało to naprawdę dobrze.
Co go gier - wygląda to również pięknie. Zero zniekształceń czy pikselozy. Graliśmy w NFS Undercover oraz w nowego Prince of Persia (ze względu na barwy, kolory - chciałem zobaczyć jak się prezentuje). Jak dobrze pamiętam ustawiałem najwyższe rozdzielczość oraz inne ustawienia w karcie graficznej.
 
Ostatnia edycja:

Adax01

Member
Panasonic TX-P50X10Y

Witam wszystkich! Również dojrzałem ;) do zakupu 50" TX-P50X10Y, ale u mnie to żona foruje 50 zamiast 42" :) Popatrzyła na znajomych i rodzinę i uważa, że nie może być "gorsza" hihihii :) Czytałem cały wątek i trochę pomieszało mi się w głowie, więc chciałbym grzecznie prosić, żeby parę rzeczy koledzy mi uporządkowali. Poza tym coraz więcej Nas je ma, więc i opinie trzeba odświeżyć.

1. 50" vs. 42" HD Ready
1366x768 - 1024x768 -> 27:24, czyli odległośc piksli jest o ok. 12 % większa w 50". Stąd wynika, że jednak 42" byłby lepszy...

2. pokój 4x4.5, odległośćoglądania 3-3.5 m. Rozumiem, że do przełknięcia przy UPC cyfra (SD i HD), DVD, DIVX

3. Czy w ogóle da się oglądać DIVX, czy jakość z 3.5m na 50" będzie do przyjęcia?

4. Sprawa buczeń już się nie pojawia, czy jednak istnieje?

5. Ci którzy mają BR, czy obraz z BR na HDReady jest OK?

Serdeczności, Adax
 

phoba

New member
Przyłączam się do prośby Adax01 :) Celowałemw 50", ale mój WAF jest nie do przeskoczenia i muszą wybrać coś z 42". Serii S nie biorę pod uwagę - za dużo problemów z tą serią jest zgłaszanych na tym forum. Pozostaje seria X lub G. Full HD przy 3,5m raczej bez sensu bo i tak nie będzie widać róznicy między materiałami Full HD i HD Ready z tej odległości. Wszystko wskazuje więc na X. Ale czy seria X, że swoją jakże dziwną rozdziałką, zapewnia zauważalnie lepszy obraz z sygnału DVD, HD i BD w stosunku do cyfrowego sygnału SD? Czy może jednak na X widać, że obraz mógłby być lepszy z tych źródeł gdyby rozdziałka była wyższa? No i jak wyglądają DivX'y? Czy jakość jest akceptowalna czy należy o nich zapominieć i skupić się wyłacznie na materiałach o jakości conajmniej DVD?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Mam 42" odległość prawie 3 m, na SD (analog) w miarę ,ale bez rewelacji, o divxie nie wspomnę, miałem możliwość podłączenia DVB-T ,odbiór bez porównania, na plus.Ogólnie nie wyobrażam sobie co by bylo na 50" przy tej odległości.
 

Gee

New member
Ja również chętnie usłyszę opinie o wyświetlanych divx-ach na plaźmie 50". Planuję kupić tą 50" ew. 46" z modelu S. Odległość ok. 3,3-3,5m
 
Ostatnia edycja:

Adax01

Member
kowal801 napisał:
Mam 42" odległość prawie 3 m, na SD (analog) w miarę ,ale bez rewelacji, o divxie nie wspomnę, miałem możliwość podłączenia DVB-T ,odbiór bez porównania, na plus.Ogólnie nie wyobrażam sobie co by bylo na 50" przy tej odległości.
Dzięki za odp. Hmmm, wydaje mi się, że na tym forum nie powinniśmy w ogóle mówić o sygnale analogowym...

Myślałem jednak, że divx będzie lepszej jakości niż sygnał analogowy. Skoro tak nie jest, to może jakość Twojego divxa była kiepska? Wydaje się, że nawet w tych czasach BR, trzeba brać ciągle pod uwagę popularny divx.
A jakie wrażenie innych użytkowników?
 

robiw

New member
Będziecie żałować jak weźmiecie 42". Ja miałem i wymianiłem na 50". Odległość 3.9m ale przy HD to nawet z 1m jest super :). N-ka... robiw
 

gorylla

New member
Bez reklam
IMHO 50X10 jest lepszym wyborem niż 42X10, chociażby ze względu na większą rozdzielczość, która dodatkowo jest dobrze "sparowana" z proporcjami obrazu.

U mnie na 42S10 DIVX-y puszczone po d-subie (brak wyjścia HDMI w lapku) z rozdzielczością 1366x768 wyglądają bardzo fajnie, pod warunkiem, że są to dobrze zrobione divx-y (tzn. DVD-Ripy). Przy słabej jakości divx-a lepiej sobie je odpuścić na plazmie, bo takie "marnoty" to nawet na kompie wyglądają nieciekawie, a duży ekran jeszcze dodatkowo pogłębia ten dramat.

Kwestią zasadniczą pozostaje więc chyba odległość oglądania i własne preferencje. Przy 3 metrach ja osobiście chyba nie zdecydowałbym się na 50'', a co najwyżej 46. Ale już przy 3.5m jak najbardziej.

Adax01- coś Ty nam tu kombinujesz. W wątku o kolumnach zapodałeś, że masz plazmę 50'', więc po co pytasz, która lepsza. Czy ty już ją kupiłeś i tylko chcesz się utwierdzić w wyborze, czy też "wybiegłeś w przyszłość"?
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Adax01 napisał:
Dzięki za odp. Hmmm, wydaje mi się, że na tym forum nie powinniśmy w ogóle mówić o sygnale analogowym...


Forum ma być dla wszystkich,a nie tylko dla tych,którzy mają cyfrówkę gdyż nie każdy chce lub może takową posiadać i jednocześnie potrzebuje porady.:)


Pozdrawiam
 

phoba

New member
Ze względów, o których pisze robiw i gorylla też celowałem w 50kę. Odległość, rozdziałka, proporcje....wszystko przemawia za 50ką. No ale niestety....WAF jest czasami znacznie silniejszy niż wszystkie nasze, męskie, logiczne uzasadnienia ;) Jeżeli na X od DVD w górę obraz będzie świetny to już się pogodziłem z 42" :| Co nie oznacza, że nie będzie mi brakowało 50ki, o czym wiem już teraz :(
 

robiw

New member
phoba napisał:
Ze względów, o których pisze robiw i gorylla też celowałem w 50kę. Odległość, rozdziałka, proporcje....wszystko przemawia za 50ką. No ale niestety....WAF jest czasami znacznie silniejszy niż wszystkie nasze, męskie, logiczne uzasadnienia ;) Jeżeli na X od DVD w górę obraz będzie świetny to już się pogodziłem z 42" :| Co nie oznacza, że nie będzie mi brakowało 50ki, o czym wiem już teraz :(

To musisz kupić coś fajnego dla WAF i sobie 50-tkę ;-)...robiw

PS.
Albo postaw ją przed faktem dokonanym, najpierw się wkurzy a po paru dniach przejdzie a 50-tka zostanie, hehe
 

amlas

New member
ja też mam podobny dylemat 50" czy 42", na szczęście moja "połówka" nie naciska za bardzo na mniejszy, uważa tylko że oszalałem że aż taki wielki ;)

@gorylla - z postów kolegi adax01 nie wynika że już zakupił ten tv, on tylko chciałby dopasować sprzęt, nie pisze w czasie dokonanym
 

cukiernik

New member
kowal801 napisał:
Mam 42" odległość prawie 3 m, na SD (analog) w miarę ,ale bez rewelacji, o divxie nie wspomnę, miałem możliwość podłączenia DVB-T ,odbiór bez porównania, na plus.Ogólnie nie wyobrażam sobie co by bylo na 50" przy tej odległości.

Co Ty za brednie opisujesz? Ja mam 42 i po tygodniu wiedziałem, że jest za mały. Do TV mam 2.5m. Oglądałem programy na 50 i jest tak samo jak u mnie. Co do divx to zależy wszystko jak jest zrobiony oraz czym się odtwarza. U mnie po prostu bajka.
 

yacek _b

New member
hej , cukiernik ja myslę że każdy ma inne wymagania i preferencje , jeden będzie zadowolony z jakości obrazu inny bedzie cały czas szukał dziury w całym .
W tym wypadku jednak stane za kowal801 mając kabel UPC widzę co sie dzieje na niektórych kanałach z obrazem , ba nawet na tych dobrych czasem puszczą jakiś kijowy materiał to płacz i zgrzytanie zębów . Np. TNV meteo , zonka luka czasami na program Maja w ogrodzie , czasem jest nieźle a czasem to normalnie mydło , to wszystko na 37 " a co sie będzie działo na 50 " ? Nie chcę nawet mysleć . Takich sytuacji moge podawać na peczki i nikt mnie nie przekona że 50 " do SD z 3 m czy 2.5 ( jak ty piszesz ) jest w sam raz . Co innego kanały w HD !!! Sorki takie jest moje zdanie .
 
Ostatnia edycja:

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
yacek _b napisał:
hej , cukiernik ja myslę że każdy ma inne wymagania i preferencje , jeden będzie zadowolony z jakości obrazu inny bedzie cały czas szukał dziury w całym .
W tym wypadku jednak stane za kowal801 mając kabel UPC widzę co sie dzieje na niektórych kanałach z obrazem , ba nawet na tych dobrych czasem puszczą jakiś kijowy materiał to płacz i zgrzytanie zębów . Np. TNV meteo , zonka luka czasami na program Maja w ogrodzie , czasem jest nieźle a czasem to normalnie mydło , to wszystko na 37 " a co sie będzie działo na 50 " ? Nie chcę nawet mysleć . Takich sytuacji moge podawać na peczki i nikt mi nie przekona że 50 " do SD z 3 m czy 2.5 ( jak ty piszesz ) jest w sam raz . Co innego kanały w HD !!! Sorki takie jest moje zdanie .

Potwierdzam i popieram!!!!!!!
 

Adax01

Member
gorylla napisał:
Adax01- coś Ty nam tu kombinujesz. W wątku o kolumnach zapodałeś, że masz plazmę 50'', więc po co pytasz, która lepsza. Czy ty już ją kupiłeś i tylko chcesz się utwierdzić w wyborze, czy też "wybiegłeś w przyszłość"?
Wybiegam w przyszłość... Marzy mi się 50" bo z CRT 29" na 42" to za mały przeskok :)
 
Do góry