Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

pionaj

New member
jumka02 napisał:
Witam jakim kablem mam podłaczyc komputer do 42X10Y. Jestem zielony w tych sprawach, jakie wyjscie w plazmie i jakiego mam szukac w komputerze(jak one sie nazywaja)
dzieki

a jakie masz wyjścia na karcie w PC?
jaką masz kartę?
 

yacek _b

New member
digitalus własnie dzisiaj dostałem odpowiedź od AXN :

Panie Jacku,



Dziękujemy za sygnał. Znamy sprawę i pracujemy nad jej rozwiązaniem. Niestety tak jak Pan sugeruje nie jest to takie proste – takie
decyzje są uzależnione od naszej centrali w Londynie.



Pozdrawiam serdecznie. Piotr Omielczenko
 

mdk

New member
Mam pytanie czy ktoś rozwiązał problem (o ile w ogóle da się rozwiazać) wylewających się po za kontury kolorów (głównie czerwonego). Próbowałem różnych ustawień - bez skutku. Niewiele też daje zmniejszenie nasycenia kolorów. Co ciekawe kolory wylewają się zawsze w lewą stronę.
Po za tym mankamentem obraz analogowy z Multimedii bardzo dobry szczególnie programy Polsatowe i TVN-owe.

(P37X10Y)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jak obserwuję od dłuższego czasu różne wypowiedzi nt. wad plazm Panasa to właśnie tu jest pewien problem. Zdarzają się bowiem ludzie, którym się te czerwienie wylewają i to w różnych modelach plazm. Takich postów jest jednak w sumie bardzo mało, więc nie wiem czy nie zrobię tu jakiegoś niedopuszczalnego przypuszczenia, ale może to zależeć "uroku" konkretnego modelu.

Na YT widziałem doskonale efekt o którym piszesz, szczególnie jest to widoczne na meczach (koszulki graczy). U mnie na S10 nigdy takiego zjawiska nie zaobserwowałem, nawet na większych nasyceniach kolorów (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku), a obejrzałem masę meczów. Czasami oglądam TV u kolegi na jego 37 X10 i takiego efektu nie zauważyłem (no ale w sumie rzadko bywam, więc mogłem nie zauważyć).

Dlatego naprawdę nie wiem, co ci doradzić. Jeżeli nawet na zmniejszonym nasyceniu (w granicach 25) efekt ten często występuje, to ja osobiście rozważałbym reklamację. Jeśli jest to efekt widziany "od święta" to bym to olał.
 

fafik73

New member
mam 42PX10Y oglądam bardzo dużo sportu, u mnie kolory się nie wylewają, w weekend np oglądałem Manchester Utd -Liverpool, wszystko w porządku ale jakość HD, oglądam również sport na innych kanałach i jest ok,to co mi się nie podoba ,zauważyłem podczas oglądania tenisa ziemnego gdy kamera pokazuje kort z perspektywy, zza pleców zawodnika , który jest na dole ekranu , linie kortu po drugiej stronie siatki drżą i to w znacznym stopniu, jak linka do bielizny na wietrze :(zastanawiam się czy te 100Hz rzeczywiście działają,poza tym nie mam zastrzeżeń do tego telewizora, za swoją cenę jest super
 

ryba229

New member
fafik73 napisał:
mam 42PX10Y oglądam bardzo dużo sportu, u mnie kolory się nie wylewają, w weekend np oglądałem Manchester Utd -Liverpool, wszystko w porządku ale jakość HD, oglądam również sport na innych kanałach i jest ok,to co mi się nie podoba ,zauważyłem podczas oglądania tenisa ziemnego gdy kamera pokazuje kort z perspektywy, zza pleców zawodnika , który jest na dole ekranu , linie kortu po drugiej stronie siatki drżą i to w znacznym stopniu, jak linka do bielizny na wietrze :(zastanawiam się czy te 100Hz rzeczywiście działają,poza tym nie mam zastrzeżeń do tego telewizora, za swoją cenę jest super

A rozmywa sie obraz podczas ogladania pilki noznej?? U mnie sie troche rozmywa ale z ostateczna ocena poczekam na zmiane dekodera i okablowania.
 

fafik73

New member
tak jak napisałem wcześniej , wszystko jest ok, jeśli chodzi o sport, piłki oglądam najwięcej,mam dekoder cyfry+,dużo meczy oglądam w HD ale tez niemało w SD i też jest naprawdę dobrze,jedynie w tenisie nie podoba mi się to co opisałem powyżej,
 

ryba229

New member
fafik73 napisał:
tak jak napisałem wcześniej , wszystko jest ok, jeśli chodzi o sport, piłki oglądam najwięcej,mam dekoder cyfry+,dużo meczy oglądam w HD ale tez niemało w SD i też jest naprawdę dobrze,jedynie w tenisie nie podoba mi się to co opisałem powyżej,

No to dziwne u mnie sie lekko obraz rozmywa np. podczas wykopow pilki itp. Zobacze po zmianie sprzetu bo na dvd rozmycie nie zauwazylem.
 

ryba229

New member
kowal801 napisał:
Bo te rozmycie wystepuje na lipnym sygnale SD, na sygnale HD nie ma mowy o czymś takim.

Chetnie to sprawdze ale rzeczywiscie cos w tym jest ze im lepszy sygnal tym mniejsze rozmycie. Obecnie mam Ferdka 7600 po componencie i cyfre+
 

mdk

New member
marcin711 napisał:
mam "multimedia" sygnał SD i czerwony WYLEWA się jak cholera.

Czyli mamy to samo. Czasem zauważam że wylewają się też inne kolory. Podjrzewam że jest to wina sygnału. Za niedługo podłączam PC-ta i wtedy porównam. Sprawdzałeś dla innych źródeł sygnału?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Bardzo możliwe, że jest to wina sygnału. Ja mam CP z kanałami HD, na antenie 80cm sygnał super i nie mam żadnych problemów z kolorami.
 

marcin711

New member
mdk napisał:
Czyli mamy to samo. Czasem zauważam że wylewają się też inne kolory. Podjrzewam że jest to wina sygnału. Za niedługo podłączam PC-ta i wtedy porównam. Sprawdzałeś dla innych źródeł sygnału?
tak ale na kompie i DVD nie mam żadnych programów sportowych a to na nich najbardziej widać. U mnie tylko czerwony inne nie, przymajmniej ja nie widzę.

Na filmach z DVD jest OK.
 
Do góry