Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

digitalus

Banned
witam
X10 E telewizor z mpeg2
X10Y telewizor z dvb-t mpeg4 .np TX-P37X10Y,TX-P42X10Y
w Polsce wybrano standard mpeg 4,tylko taki sygnal bedzie w przyszlosci.
jesli np korzystamy tylko z tunera satelitarnego to telewizor z mpeg4 nie jest konieczny.
tu dane dzialajacych juz nadajników dvb-t TV mpeg4
http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow_tv_naziemnej_w_polsce_bib07.htm
g 10 to nowy model telewizora z funkcja neopdp.np zmniejszony o 50 proc. pobor energii
tu opis
http://www.panasonic.pl/neopdp/
np TX-P42C10Y bez neopdp
 
Ostatnia edycja:

Magnez

New member
wiem ale dalej nie wiem czym sie rozni C10Y i X10Y :confused:
nie uzywam zadnego zewnetrznego tunera.. tylko czy za 200zl nie lepiej kupic zewnetrzny tuner lepszej jakosci?
 

digitalus

Banned
TX-P37X10Y, 3 wejscia hdmi,
TX-P37C10Y, 2 wejscia hdmi. telewizory C10Y i X10Y z tunerem dvb-t mpeg4. informacja ze strony panasonic polska
 
Ostatnia edycja:

Magnez

New member
a wiec te wszytkie matryce i zastosowane materialy sa takie same? roznia sie tylko iloscia wejsc HDMI? czy X10 i C10 wyszly w podobnym okresie czasowym na rynek? ewentualnie ktory pozniej?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Magnez napisał:
a wiec te wszytkie matryce i zastosowane materialy sa takie same? roznia sie tylko iloscia wejsc HDMI? czy X10 i C10 wyszly w podobnym okresie czasowym na rynek? ewentualnie ktory pozniej?
I obudową się różnią ale to widać na oko, prawda. Rocznikowo są te same ale na rynku PL pierwszy ukazał się X10 a puźniej dopiero C10 tak samo było z serią G10 puźniej S10 i na końcu U10 (oczywiście te są Full HD).
A i jeszcze jedno model C10 nie ma wejścia PC i bodajże trybu ECO ale szczerze to zbędny bajer.
Więc jak ci nie zależy na wejściu PC i 2xHDMI cię nie zraża i oczywiście brak trybu eco to bierz wersję C10.
 
Ostatnia edycja:

fafik73

New member
A i jeszcze jedno model C10 nie ma wejścia PC i bodajże trybu ECO ale szczerze to zbędny bajer.

Nie uważam trybu ECO za zbędny, bajer jest świetna funkcja zwłaszcza wieczorem,gdy jest włączona, tv nie daje po oczach8),zmniejsza zużycie prądu,a poza tym ,nie wiem czy C10 czyta karty SD ,co uważam za fajną sprawę ,nawet bym się nie zastanawiał tylko brałbym X10Y co zresztą niedawno uczyniłem i polecam,wątpię jedynie czy poniżej 2 tyś się go kupi:)
 

Kris02

New member
Jak na moje oko, to seria C ma jedną dosyć sporą wadę, kiepska powłoka antyrefleksyjna, można przeglądać się jak w lustrze. Odbicia prezentują sie na poziome plazm LG.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Witam
Ostatnio zaobserwowałem w mojej plazmie, że przy gwałtownym szybkim ruchu kamery , obraz wchodzi w taka zielona une, widać to najbardziej na twarzach postaci,czy to jest normalne w tym modelu? efekt jest krótko trwały ,ale widać to przez moment.
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Raczej to nie wina sygnału, sygnał odbieram z Warszawy (DVB-T),ten efekt wygląda tak,jakby matryca nie wyrabiała tzn. przez chwile twarze postaci są nie wyraźne, takie zielonkowate zamglenie,to się dzieje tylko przy bardzo szybkich ujęciach,czy ktoś coś podobnego zaobserwował ?

Ps.Jesli faktycznie jest to efekt Green ghosting to jest lipa :(
Myślałem ,że to jest mniej zauważalne, a przecież to gołym okiem widać.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Kowal ja oglądam filmy na Xboxie 360 i Blu podpięte oczywiście HDMI u mnie takiego efektu nie widzę, może to wina kabla albo sygnału.Dodam że ogladam Divx,HD,DVD.
 

Pomruk

New member
kowal801 napisał:
Raczej to nie wina sygnału, sygnał odbieram z Warszawy (DVB-T),ten efekt wygląda tak,jakby matryca nie wyrabiała tzn. przez chwile twarze postaci są nie wyraźne, takie zielonkowate zamglenie,to się dzieje tylko przy bardzo szybkich ujęciach,czy ktoś coś podobnego zaobserwował ?
Ja to też zauważyłem. To wygląda tak jakby matryca nie nadążała. Ale to może jest mankament PAL? Może tak nadają? Muszę jeszcze poobserwować. Czasami to widać bardzo wyraźnie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja też nie zaobserwowałem nic takiego nawet Sin City włączyłem z dvd i nic może masz bardzo wrażliwe oczy na to ? a to od samego początku to zauważasz ? czy może dopiero teraz i czy na każdym kanale ? może to naprawdę wina sygnału,
 

cukiernik

New member
A ja teraz tak sobie myslę iż to wina wzroku. Ja tego nie widzę bo nie chcę tego widzieć tylko cieszyc się tym co mam i mój mózg podswiadomie ukrywa tą niby wadę.

Co o tym sądzicie? Też tak macie?
 

broda1725

New member
Bez reklam
cukiernik napisał:
A ja teraz tak sobie myslę iż to wina wzroku. Ja tego nie widzę bo nie chcę tego widzieć tylko cieszyc się tym co mam i mój mózg podswiadomie ukrywa tą niby wadę.

Co o tym sądzicie? Też tak macie?
Powiem że jest to wielce możliwe tak samo jak z tym syczeniem czy buczeniem :)
 

DM914

New member
kowal801 napisał:
Witam
Ostatnio zaobserwowałem w mojej plazmie, że przy gwałtownym szybkim ruchu kamery , obraz wchodzi w taka zielona une, widać to najbardziej na twarzach postaci,czy to jest normalne w tym modelu? efekt jest krótko trwały ,ale widać to przez moment.

Green ghosting to niestety wada technologii plazmowej ściśle związania z jej budową . Piksel w plazmach jak wiadomo świeci lub nie i aby mieć odcień pośredni należy szybciej lub wolniej go wyłączać.
Połowę jasności uzyskuje się, włączając piksel na połowę czasu wyświetlania klatki, zaś dla uzyskania np 75 %. jasności niektóre obszary trzeba aktywować ponownie. W ten sposób obiekt jest wyświetlany dwukrotnie – raz jaśniej, raz ciemniej. najczęściej przy przejściu z ciemnego na jasne. Ponieważ oba błyski następują w tym samym miejscu, chociaż nasze oko podąża za ruchem obrazu, powstaje dodatkowy kontur– przed lub za krawędzią obrazu przemieszcza się „zielonkawy cień”. Nie jest on bardzo wyraźny ale jest - niestety
 

kowal801

New member
Bez reklam
może masz bardzo wrażliwe oczy na to ? a to od samego początku to zauważasz ? czy może dopiero teraz i czy na każdym kanale
Od samego początku to widzę,może dlatego że oglądam z bliskiej odległości (około 2.70 m).:(
Kolego @DM914 i wszystko jasne,dzięki za krótki,ale szczegółowy wykład.
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
DM914 napisał:
Green ghosting to niestety wada technologii plazmowej ściśle związania z jej budową . Piksel w plazmach jak wiadomo świeci lub nie i aby mieć odcień pośredni należy szybciej lub wolniej go wyłączać.
Połowę jasności uzyskuje się, włączając piksel na połowę czasu wyświetlania klatki, zaś dla uzyskania np 75 %. jasności niektóre obszary trzeba aktywować ponownie. W ten sposób obiekt jest wyświetlany dwukrotnie – raz jaśniej, raz ciemniej. najczęściej przy przejściu z ciemnego na jasne. Ponieważ oba błyski następują w tym samym miejscu, chociaż nasze oko podąża za ruchem obrazu, powstaje dodatkowy kontur– przed lub za krawędzią obrazu przemieszcza się „zielonkawy cień”. Nie jest on bardzo wyraźny ale jest - niestety

OK. Przyjmuje dw techniczne aspekty. W takim razie mój wzrok jest upośledzony, że tego nie widzę. W takim razie jak to jest, że jedni widzą i słyszą a drudzy nie? Może to trzeba mieć jakieś specjalne zdolności? A może narzędzia?
Sam już nie wiem. Lecz to chyba dobrze, bo mam przyjemność z oglądania TV.
 

digitalus

Banned
jestem przekonany ze Green ghosting to na 100% wina zrodla sygnalu. tylko raz zauwazylem cos takiego na kanale eurosport pl z hotbirda.ten sam przekaz sportowy ale na innym kanale satelitarnym byl ok.
jesli komus bedzie sie chcialo to moze pobrac plik test.4.tez jest szybki ruch ale bez takiego problemu , jakosc obrazu wzorowa,sd,16:9,mozna sobie ocenic "czarnosc czerni":) plik nagrany z tunera satelitarnego w komputerze. mpeg2,bez konwersji czyli tak jak leci z satelity. plik czyta popularne dvd npmanta i pioneer dv-300.
http://www.sendspace.com/file/1mr0hj
 
Ostatnia edycja:
Do góry