Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kowal801

New member
Bez reklam
Czyli co, w moim przypadku wina leży w sygnale DVB-T(MPEG4)?
Poszperałem troche w necie na ten temat, i chyba znalazłem odpowiedz na swoje pytanie. W chwili obecnej kanały w DVB-T nadają stałe bitrate (CBR) co powoduje nadzwyczajną jakością przy stałych scenach i artefaktami przy gwałtownych ruchach.Podobno przy zmiennym bitrate (VBR) jakość obrazu jest zdecydowanie na plus , czyli z tego wynika,ze wina leży po stronie operatora DVB-T. Jeśli ktoś na forum ma wiedzę na temat stałej i zmiennej przepustowości bitrate ,to proszę o rozwinięcie tego ciekawego wątku.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
kowal801 napisał:
Od samego początku to widzę,może dlatego że oglądam z bliskiej odległości (około 2.70 m).:(
Kolego @DM914 i wszystko jasne,dzięki za krótki,ale szczegółowy wykład.
Powiem tak że ja też oglądam z 2.7m ale może to każdy jednak inaczej widzi, ja się na początku przyglądałem robiłem testy włączałem filmy czarno białe i jednym słowem nie widzę tego i to mnie cieszy.
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
cukiernik napisał:
OK. Przyjmuje dw techniczne aspekty. W takim razie mój wzrok jest upośledzony, że tego nie widzę. W takim razie jak to jest, że jedni widzą i słyszą a drudzy nie? Może to trzeba mieć jakieś specjalne zdolności? A może narzędzia?
Sam już nie wiem. Lecz to chyba dobrze, bo mam przyjemność z oglądania TV.

W nowych TV efekt GG dotyczy tylko scen bardzo kontrastowych np czarny-biały przy zachowaniu szybkich ruchów sceny niestety dodatkowo jeżeli oglądający ma wprawne oko a jego mózg szybko przetwarza to efekt zobaczy wcześniej. . A tu jest zarejestrowany Green ghosting na G10 sygnał z PS3 30fps jak sceny mniej kontrastowe i wolniejsza to nie widać.
http://www.youtube.com/watch?v=EfG9qt6Peao
Współczuje wszystkim którzy widzą ten efekt przy oglądaniu zwykłych programów , ja mam szczęście nie widzę . A sygnał cóż myślę że przepustowość DVB-T nie ma z tym nic wspólnego.
 

Magnez

New member
zdecydowalem sie jednak na 42" X10Y i mam jeszcze kilka pytan:
1 jak ten telewizor radzi sobie z odtwarzaniem sygnalu z kablowki?
2 przeczytalem wiele dobrych opini o plazmach samsunga. Jak sie ma SAMSUNG PS42B430 do tego panasonica X10Y?
3 ile metrow od telewizora 42" powinno sie siedziec zeby byla optymalna odleglosc?
 

greend

New member
Magnez napisał:
zdecydowalem sie jednak na 42" X10Y i mam jeszcze kilka pytan:
1 jak ten telewizor radzi sobie z odtwarzaniem sygnalu z kablowki?
2 przeczytalem wiele dobrych opini o plazmach samsunga. Jak sie ma SAMSUNG PS42B430 do tego panasonica X10Y?
3 ile metrow od telewizora 42" powinno sie siedziec zeby byla optymalna odleglosc?

Ja mam cyfrę plus bez hd i moim zdaniem optymalna odległość to 2.5-3m dla 42X10. Zawsze miałem japońskie telewizory ostatnio tylko przytrafił mi się samsung:D i to był pierwszy i ostatni:evil:, Panasonic=jakość :)
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ja mam Samsunga tą ostatnia serie CRT, jakość rewelacja.Nie ma żadnego smużenia,czy tam efektu GG, szkoda ze wycofali tą technologie z produkcji.:(
 

greend

New member
kowal801 napisał:
Ja mam Samsunga tą ostatnia serie CRT, jakość rewelacja.Nie ma żadnego smużenia,czy tam efektu GG, szkoda ze wycofali tą technologie z produkcji.:(
Właśnie ja miałem tą samą serie i dla mnie porażka, bardzo głośny (bzyczy), plazmy przy nim nie słychać, spore zniekształcenia geometrii, zamulone rozmyte narożniki ekranu, a do tego fatalny dźwięk z czego słynie samsung (zero basu) x10 o niebo leszy bas i szersze pasmo dźwięku
 
Ostatnia edycja:

fafik73

New member
jak sie ma SAMSUNG PS42B430 do tego panasonica X10Y?

ten model Samsunga nie ma powłoki antyrefleksyjnej,jeżeli chcesz Samsunga to model PS42B450 ma taką powłokę ale jego cena jest porównywalna z 42X10Y,który , moim zdaniem jest lepszym wyborem,niedawno przeżywałem podobne dylematy,kupiłem Panasonica i mogę go polecić , oglądam z 3 metrów ale nie mam kablówki ,tylko C+,tv sprawuje się znakomicie:)
 

jumka02

New member
Magnez napisał:
wlasnie ja sie tego obrazu z kablowki boje najbardziej... jaka bedzie roznica miedzy jakims starym CRT sony? bodaj 28"
Mam zwykla analogowa tv z wectry i obawialem sie obrazu, obraz jak dla mnie BDB, ogladam z ok 3m, nawet jak stoje 1m od tv to jest ok.
Mam porownanie bo wczesniej mialem LCD Samsung 37B550 i tam bylo bardzo slabo na analogu.Panasonic ma 42" i jest o niebo lepszy
 

kowal801

New member
Bez reklam
dla mnie porażka, bardzo głośny (bzyczy), plazmy przy nim nie słychać, spore zniekształcenia geometrii, zamulone rozmyte narożniki ekranu, a do tego fatalny dźwię
zgadzam się co do głośnej przetwornicy i kiepskiego dźwięku, reszty defektów nie widzę
 

Magnez

New member
Dziekuje wszystkim za podpowiedzi i opinie, bardzo mi pomogliscie :) zdecydowalem sie wziac X10Y 42" :) mam jeszcze takie malutkie pytanie.. czy z odleglosci 3-3,5m dostrzeze sie roznice miedzy FULL HD a HD READY?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Magnez napisał:
to ja moze korzystajac z waszej uprzejmosci i wiedzy zadam jeszcze jedno pytanie ;p da sie podlaczyc ten telewizor do komputera za pomoca HDMI?
oczywiscie ,że tak

Dzisiaj podłączyłem kompa za pomocą zlacza D-SUB , odpalilem material 720p w mkv i co mie zdziwilo , sa czarne pasy od gory i od dolu. Ustawilem rozdziałke w grafice na 1024x768 ,w Media Playerze format 16:9 i dalej pasy co jest grane?

Dodam ,że obraz jest rakieta, dużo więcej ustawień ,przykładowo regulacja odcienie bieli, również można skorzystać z korekcji gamma ,dla mnie rewelacja:)
 
Ostatnia edycja:

Luk@s

New member
Menu -> ustawianie -> ustawienia wyświetlania -> panel boczny
Dajesz na wyłączony czy jakoś tak, ale podobno według instrukcji przynajmniej lepiej jak jest ustawione na max, bo się bardziej równomiernie "wypala" ekran.

A ja mam pytanie takie, czy nie uważacie, że kolory są lekko przesadzone na domyślnych ustawieniach? Tryb obrazu mam normalny, do tego kontrast i jaskrawość na środku, kolor też i czasami wydaje mi się, jakby te kolory zbyt cukierkowe były.
 

yacek _b

New member
Luk@s to zmien sobie ustawienia kontrastu , koloru , ustawiaj pod swoje potrzeby . :)

w tym wątku koledzy juz podawali swoje ustawienia od skrajnych ( soczyste kolory ) do prawie mleka i szarego białego , ale jak l powiedziałem , każdy ustawia co lubi . :)
 
Do góry