Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

robi75

New member
Witam
Mam duży problem .
Byłem w sklepie nie dla idiotów po plazmę ,już miałem ją w koszku gdy sprzedawca spytał się - czemu plazma?:shock:
Wiec ja mu na to ze mam od 3 lat lcd i mam powypalane ramki ze sie zraziłem do lcd ze plazma ma lepszy obraz czerń itp..
sprzedawca na to ze plazma nie ma płynnego obrazu wiec ja oczy na niego,wiec sprzedawca zaprosił mnie na stanowisko samsunga
gdzie stał lcd serii 5(50hz),6 (100hz) i plazma 8serii(600hz ponoć bardzo dobrze wyszła w testach) i puścił mi piłkę w hd.
Za pierwszym razem nic nie zauważyłem wiec sprzedawca powiedział żebym się skupił na kibicach i tak w lcd 5 były kolorowe plamy;
w 6 serii dobrze widać twarze a w plazmie znów kolorowe plamy? .Sprzedawca zeby mnie dobić powiedział ze widział film z przelotu
samolotu ze w plazmie obraz aż skakał i ze filmy do reklamowania tv są tak zrobione zeby tego "feleru" nie było widać i
poleca lcd co najmniej 100hz ,wiec wróciłem do domu i SiĘ zastanawiam czy lcd czy plazma.Może mi ktoś wyjasnić czemu sprzedawca poleca
telewizor za 3400pln a odradza za 11000pln???
 

kowal801

New member
Bez reklam
Zadaj sobie takie podstawowe pytanie " jaki jest czas reakcji matrycy za równo w LCD jak i Plazmie, jak dojdziesz do tego , to przemyśl gdzie bedzie plyniejszy obraz.Sprzedawcy uzywaja takich trików ,że aż głowa boli.
 

yacek _b

New member
bogaty , pytanko odnośnie tego " testu " , który zaserwował ci sprzedawca , czy plazma miała włączone 100Hz ? Bo w panasie możesz sobie właczyć/wyłaczyć więc moze to być przyczyną gorszego obrazu ?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mam P42X10Y powiem jedno obraz miażdży, podłączyłem pod x360 o dziwo po hdmi odpalił 1080p.Mam ustawione tryb kinowy ,kontrast 43, jaskrawość 0, biel normalny, 100hz włączone x.v colour włączone sterowanie kolorami włączone, ostrość 3 i obraz zrywa kask z głowy.Krótko Bardzo dobra czerń, zero smużen itp dziwnych efektów green ghosting nie widzę a grałem w cod 4.Zapłaciłem za TV 2540zł + blu ray sharpa miazga.Jak idzie w grach wyłączam hud czy grając na tych ustawieniach mogę docierać Panasa?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Jakieś 2,5m, powidoki leciutkie widać z 10 cm gdy grałem w cod 4.Gdy włączyłem far cry 2 gdzie nie ma hud'a po 30 min powidoki znikneły.
 

dot

New member
Od tygodnia mam P37X10Y. Telewizję odbieram przez najnowszy dekoder cyfrowy Astera (z dyskiem twardym, wyjściem HDMI itp).
Bardzo ktoś tu zostyał skrytykowany, gdy zasugerował brak płynności obrazu w plazmach Panasonica. Niestety wg mnie to jest fakt. I nie piszcie proszę o czasach reakcji matryc, bo nie w tym rzecz. Ja niestety zauważyłem taki mankament:

Jeśli obraz przesuwa się w poziomie z odpowiednią szybkością (zwłaszcza, gdy przesuwa się znaczna część obrazu, np. tło) to czasem obraz lekko skacze. To nie chodzi o smużenia, ale ten ruch nie jest płynny, jakby coś nie wyrabiało z przetwarzaniem tego obrazu. Uwaga - efekt zauważyłem tylko na sygnale HD, np. podczas oglądania programów HD lub filmu nagranego kamerą HD. Podczas przesuwania w pionie nie zauważyłem tego, ale nie wiem na pewno czy nie ma.

Drugi problem, który zauważyłem, to obsługa koloru czerwonego. Mocno czerwone przedmioty, które są w ruchu, robią się czasem tak jakby w ukośne paski. Jak przestaną się poruszać, to już są całe ładnie czerwone. Na początku zauważyłem to oglądając film z kamery HD, na którym były czerwone pelargonie poruszane przez wiatr. Po prostu masakra - kwiatki były w większości w paski! Byłem pewien do wczoraj, że to wina tego nagrania, ale wczoraj właśnie oglądałem jakiś film z DVD - biegł ktoś z czymś czerwonym, czy też trzymał coś czerwonego i znów zauważyłem ten efekt. Wygląda to niezbyt przyjemnie.

Ma ktoś podobne spostrzeżenia?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Obejrzałem dziś trzy filmy i nic takiego nie było.Fakt że oglądałem na x360 a on upscaluje filmy do wyższych rozdziałek.Odpaliłem film krwawe walentynki z divx i jakość lepsza niż filmu DVD na lcd.
 

robiw

New member
kiki napisał:
a masz skalibrowany telewizor Panasonica?
Kiki, a czy ta kalibracja to ma polegać na tym, że jako wynik tego działania podasz: kontrast na +ileś tam, jasność na ileś itp. czy na kalibracji z menu serwisowego bo to dwie różne rzeczy. Ta pierwsza to, IMO, niepotrzebny wydatek pieniędzy bo każdy sobie może ustawić TV wg własnych upodobań, ta druga jak najbardziej. Ja tam problemu z czerwonym nie widzę ale z zielonym a i owszem - trochę "gębki" wpadają w zielony choć to kwestia także sygnału. Poprzednio na 42PV80 tego nie było widać ale na 50X10 jak najbardziej. Do tego mam wrażenie, że jak obraz zmienia się np. że nagle pojawia się jakas partia biała a potem znika to zmienia się jasność całego panelu jakby zasilacz nie wyrabiał - to może byc jednak tylko złudzenie na zasadzie kontrastu elementów. Czasami też wydaję się jakby za mgłą. Wszystko w odniesieniu do jasnego, oświetlonego światłem słonecznym, salonu. Muszę tez przyznać, że 42" ma chyba lepszy skaler niż 50" bo obraz po Euro z dekodera UPC nie był tak zbabrany na 42" jak tutaj na 50", który ma inną rozdzielczość. Coś musi w tym być. Trudno jednak ;-) już teraz posmakować spowrotem 42" jak się ma 50", który i tak nie wydaje się duży. Zastanawiam się czy wzięcie dekodera HD (od UPC), który ma HDMI poprawiłoby sytuację? Nie chodzi mi o oglądanie HD tylko o to, że ominę to wejście Euro. Z DVD po Euro znacznie lepiej jeśli chodzi o obraz choć delikatne zabarwienie pozostaję. z D-SUB bajka, naprawde conajmniej db+ (ale trawa bardzo zielona). Macie jakieś inne spostrzeżenia, rady? robiw
 

kowal801

New member
Bez reklam
A co mi tam , podaje ustawienia po skalibrowaniu, :)
Tryb: Kino
Contrast: 56 Kontrast: 56
Brightness: -3 Jasność: -3
Color: 26 Kolor: 26
Sharpness: 5 na SD, 7 na HD Ostrość: 5 na SD, 7 na HD
Color Temperature: Warm Temperatura kolorów: Warm
Color Management: off Color Management: off
xvColour: off xvColour: off
Eco mod: off Tryb Eco: off
Picture Noise: off Zdjęcie Hałas: off
3D Comb filter: off 3D Comb Filter: Off

Mam nadzieję się przyda;)
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
Sam sobie tak skalibrowałeś czy zapłaciłes tą nieszczęsną stówkę za podanie tych parametrów ;-) ? Czy moje spostrzeżenia z poprzedniego postu sprawdzają sie u Ciebie? robiw
 

bogaty

New member
Bez reklam
Panasonic ma bardzo dobre ustawienia defaultowe nie trzeba dużo kombinować żeby uzyskać żądany efekt.Gdy miałem Sharpa tam zawsze było zbyt ciemno w grach,filmach itd.Musiałem iść na kompromis rozjaśnić i mieć szarą czerń albo na odwrót.Tutaj na płycie kalibracyjnej monstera calibration wizard poustawiałem wszystko i jest super, widać każdy szczegół w filmach. Nie ma takiego czegoś że pan w garniturze zlewa się z czarnym tłem.Na trybie kinowym oglądam filmy i gram na x360 i w obu przypadkach te ustawienia sprawdzają się wyśmienicie.Po dotarciu TV poustawiam jeszcze lepiej.Jak uaktywnić funkcję 24p?
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
kowal801 , ustwienia zbliżone do " fabrycznych " dynamicznych i hmm nawet mi odpowiadaja tylko ten kolor jakis blady ( 26 ) .
To są twoje ustawienia czy po skalibrowaniu przez fachowców ?
 
Do góry