Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

bogaty

New member
Bez reklam
tryb Kinowy
Kontrast 45
jaskrawość 0
balans bieli normalny
3d comb wł
kolor 30
sterowanie kolorami wł
pn -wył
x.v colour wył
 

robiw

New member
bogaty napisał:
tryb Kinowy
Kontrast 45
jaskrawość 0
balans bieli normalny
3d comb wł
kolor 30
sterowanie kolorami wł
pn -wył
x.v colour wył

Kinowy w jasnym pomieszczeniu to strasznie blady jest... A jak z zielenią? Nie wpadają kolory troszkę, bardzo delikatnie w zieleń? robiw
 

yacek _b

New member
kurcze koledzy widze że dużo oglada w trybie kinowym , hmm jak dla mnie to przy tych waszych ustwieniach i przy ogladaniu w dzień biel jest " troche za szara "
 

dot

New member
Możecie podrzucić jakieś linki do tego kalibrowania? Ja nic na razie nie ustawiałem/kalibrowałem.
Przerabiam od początku strony z tego tematu, ale jest sto kilkadziesiąt :). Na razie dowiedziałem się m.in jak wejść do menu serwisowego i sprawdzić czas działania telewizora.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja mam okno od wschodniej strony i rolety, wiec w pokoju dość ciemno.Jak plazma będzie dotarta to ustawię lepsze parametry ponawiam pytanie jak odpalić 24p?
 

zwirek71

New member
Panasonic TX-P42X10Y połączenie component z FERGUSON FX 7600(cyfra+)
rodzaj obrazu - KINOWY
kontrast - 36
jaskrawość - 0
kolor - 28
ostrość - 8
balans bieli - CIEPŁY
sterowanie kolorami - WYŁĄCZONE
tryb ECO - WŁĄCZONY
P-NR - WYŁĄCZONE
tryb oszczędzania - WŁĄCZONY
powierzchnia obrazu - WYŁĄCZONA
prędkość odświeżania - 100Hz

To są moje ustawienia.
 

marcin711

New member
A jaką macie gwarancję - oddzielna karta czy książeczka w kilkunastu językach?


sorry e-Gwarancja - moja wina nie doczytałem
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Ja mam chyba książkę w kilkunastu językach przypięty do tego paragon ze sklepu.
1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2″ na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV.
Mój ma aktualnie trochę ponad 14h
 

Pomruk

New member
bogaty napisał:
Ja mam chyba książkę w kilkunastu językach przypięty do tego paragon ze sklepu.
....
Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV.
Mój ma aktualnie trochę ponad 14h
Ostro mnie straszyli, że mogę coś trwale poprzestawiać w menu serwisowym i bez wzywania serwisu się nie obejdzie.
Mnie się wydawało, że moje ww działanie w menu to tylko podgląd i nawet jeśli bym coś poprzestawiał, to i tak wymagałoby to jakiegoś zatwierdzenia
tych nowych ustawień. Tzn. naciśnięcia OK, czy cuś? Chyba się nie mylę? Jak to jest? Nie trzeba się bać?
 

robiw

New member
marcin711 napisał:
nie trzeba , ja mam 8 h. Trzeba by tam pogrzebać i włączyć odtwarzanie filmów jak z Samsungu B550, ale na razie się boję.:D

Ja bym pogrzebał z kolorami ale nigdzie nie znalazłem jak się poruszać po tym menu i co znaczą poszczególne pola :-(... robiw
 

bogaty

New member
Bez reklam
Grając na x360 przełączyłem na chwile z kinowego na gra, kolory nabrały rumieńców i jakość jeszcze bardziej wzrosła.Mam na liczniku jakieś 16h kiedy mogę zmienić z trybu kinowy na gra grając na x360?.Po pograniu z 3h trochę bolą mnie oczy, głównie grając w cod 4 ta gra jest taka szaro bura.
 

skip300

New member
Witam w Euro Panasonic TX-P50X10E 3399zł
Panasonic TX-P50X10Y 3799zł
w zadowoleniu PANASONIC TX-P50C10Y 3159 zł czy naprawde aż tak sie różni ta seria że warto dopłacić
 

skip300

New member
znalazłem takie różnice nie wiem, pewnie to ma wpływ na obraz bo tak naprawde po to kupujemy TV a nie jak odbiera dvix przez usb od tego sa inne sprzęty
50C10Y tu nie wiem wiem że najtaniej ta wersje można kupić

50X10E Tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-2), analogowy
raz tak podaja raz tak
50S10E Tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4),
naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-2),
kablowej telewizji cyfrowej DVB-C, analogowy

50X10Y Tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4), analogowy
50G10E nie wchodzi w rachubę bo drogi

w katalogu podaja że wszystkie modele mają DVB-T (H.264)
poradźcie jakiego wybrać czy to w/g ma różnice mam zamiar kupić polsat z HD i N kę z hd recorderem i może blu-rey a
 

Foxxx24

New member
Jeśli chodzi o nasz rynek to powinieneś kupić wersje 50X10Y gdyż ta jest dedykowana na Polskę i tylko w tym przypadku prawidłowo będzie Ci działał tuner DVB-T:)

Pozdrawiam
 

skip300

New member
Foxxx24 napisał:
Jeśli chodzi o nasz rynek to powinieneś kupić wersje 50X10Y gdyż ta jest dedykowana na Polskę i tylko w tym przypadku prawidłowo będzie Ci działał tuner DVB-T:)

Pozdrawiam


Dzięki właśnie o to mi chodziło o taką opinię, poradę, a czy dobry wybór panasonik
 

Foxxx24

New member
Panasonic w tej klasie cenowej i jakościowej praktycznie nie ma konkurencji więc spokojnie bierz ten model,a będziesz super zadowolony!:)
Wystarczy,że przerzucisz trochę stron o tym modelu tu na forum,a sam się przekonasz:)

A w zadowoleniu 50X10Y kosztuje 3566zł,natomiast C10Y z racji,że jest wersją ubogą w wyposażenie kosztuje 3159zł:)

Ale jedna uwaga mianowicie najnowsze panele typu NEO PDP są od modeli FULL-HD serii G w górę ( czyli serie G oraz V ).:)

Pozdrawiam
 

skip300

New member
Dzięki za odpowiedź, powiedz mi tylko jedno, czy warto dopłacać do wersji G czyli full Hd (mam zamiar kupić blu-rey) czy X10 spokojnie i tak sobie poradzi odległość od tV to około 3,5 - 4,5 m
 
Do góry