Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

don111

Banned
Efekt ustawiania jasności to raczej wina kamery w aparacie. Normalnie tego nie widać.
Czy np. na poniższym filmiku wyłapujesz o co tam chodzi?
YouTube - Floating Blacks G20 Modo THX

Jeżeli tak to na moim widać też rozjaśnianie czerni względem tego co jest wyświetlane na ekranie. Tzn. czerń w tych telewizorach nie jest stabilna i w zależności od jasności scen rozjaśnia się lub ściemnia skokowo.
ok wiem już o co chodzi i współczuję... pytanie czy ten efekt występuje na każdym V20 czy to zależy od konkretnych egzemplarzy ? ja przyznam tego efektu nie widziałem w ogóle na V20 (w warunkach sklepowych)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Można prosić "łopatologicznie" o jaki efekt chodzi na tym filmiku (trzy monitory już używałem i mam kłopot).

Zacytuję fragment postu z innego forum jednego z najlepszych fachowców , bo mnie to na ten efekt wygląda:
WADY/OGRANICZENIA PDP:
- za największe uważam "siadającą" jasność maksymalną w jasnych scenach (kompresja jasnośći powodująca niejednocznaczność w wyznaczeniu gammy, która dla plazmy nie jest parametrem dobrze zdefiniowanym). Gdy na ekranie jest dużo jaskrawych elementów zasilanie przysiada, wykrzywiając krzywą luminancji. Szczytowa wartość luminancji plazm przekracza 200 cd/m2, ale dotyczy to tylko sytuacji jasnego małego elementu na czarnym tle. Przy wyświetlaniu sceny w rodzaju "zima na północy" luminancja spada do 50-60 cd/m2. To bardzo mało. Elcedeki są w takim porównaniu o rząd wielkości lepsze (500-550 cd/m2). W praktyce, użytkownik w domu potrzebuje stałej jasności 120-150 cd/m2 niezależnie od sceny. Tego plazma nie potrafi dać. Na szczęście oko ma zdolność akomodacji i niska jasność "full frame" ekranów PDP tak bardzo nie rzuca się w oczy - ale tylko po ciemku. W jasnych salonach jest to spore ograniczenie. ...
Tutaj całość:
Plazmy. Czy obecnie jest jeszcze sens interesować się? - Audiostereo.pl - strona 7
 

tomik696

New member
cyfrowy polsat i moduł cam brak tvn

A testował ktoś może jak działa w V20 moduł polsatu ?
U mnie np. nie ma obrazu na TVN-ie, a na kilku innych kanałach brak dźwięku.

po miesiacu braku kanałów tvn napisałem do c.polatu to jet odp.

Uprzejmie informuję, że Cyfrowy Polsat nie odnotował problemów z odbiorem programów TVN.
Wyjaśniam, że w przypadku dalszych problemów z odbiorem, proszę o odesłanie posiadanego modułu CAM na adres Cyfrowego Polsatu: ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa.

Do przedmiotowej przesyłki proszę dołączyć korespondencję informującą o przyczynie przesłania sprzętu wraz z dokładnymi danymi posiadanego telewizora.
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
Niniejszym chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik 50V20.
Dodam, szczęśliwy użytkownik! :D

Wybierałem dość długo, ok. 3-4 miesięcy. Jak pewnie wiele osób podejmujących takie decyzje wiele czytałem i głupiałem; wiele chodziłem po sklepach i jakoś wkurzałem się jeszcze bardziej... :) Starałem się nie rozmawiać ze Sprzedawcami. Niestety oni często nie znają się na tym co sprzedają (obrót jest obrót), a przede wszystkim nie pytają o warunki.
Moje pierwsze wybory padły na Sharpa 824 i Phil'a z serii 7 (ten wyeliminował kiki po podaniu warunków). Oczywiście, zgodnie z "tryndem" na rynku wybierałem tylko LCD/LED z nastawieniem na te drugie. Przez zupełny przypadek obejrzałem niedawno w MM Panasa z serii V. Co prawda to był sklep (inne warunki niż domowe, idealny sygnał, etc), ale obraz mnie powalił. Jednocześnie wygląd zewnętrzny baaaaardzo przypadł mi do gustu. Prosty, elegancki, dość mała ramka. Klasyka w pełnym wydaniu!

Poprosiłem więc o prezentację w domu: Sharp 822 (innego nie było), panas 46VT i 50V.
Na pierwszy ogień poszły 822 i 46VT. Decyzja podjęta w 5 minut. Pełna deklasacja LED przez plazmę. W ruch poszło kilka źródeł: TV SD (Aster), DVD, BD oraz gra z PS3 (NBA 2K). Wszystkie sygnały były o kilka klas wyżej na plaźmie. Szczególnie widoczne to było na BD i grze.
Decyzja padła na 46VT. Przez kolejny "przypadek" poprosiliśmy o porównanie 46VT z 50V, choć z zasady ten drugi miał przegrać. Wydawało nam się, że będzie dominował w pokoju. Odległość jest w miarę OK (2-3,5 metra), ale pokój nie jest wielki (ok. 18 m2). No i się zaczęło... Chyba z 1,5 godziny wybieraliśmy między tymi dwoma modelami.

Co przeważyło (bez specjalnej kolejności) na korzyść 50V:
- cena (niższa od 46VT)
- kolor ramki (tytan ładnie komponuje się z ampli i DVD oraz stojakami). Jest śliczny!
- większy ekran (choć tylko w opcji oglądania. Gdy jest wyłączony, to dominacja w pomieszczeniu jest widoczna)

Czego szkoda:
- głównie opcji 3D, choć tak jak wielu uważam, że to jest dopiero technologia przyszłości i nie chcę chyba za nią płacić zbyt wiele. Tym bardziej, że 50V to nie lipa :)
- czarnego pilota. Ten w 50V śmierdzi mi odpustem... Chyba czas zainwestować w Logitech'a Harmony (najlepiej chyba w 1100)
- mniejszego poboru prądu (to w porównaniu z LED), choć chyba nie ma tragedii

Powyższe napisałem, aby być może pomóc osobom mającym podobne dylematy. Ja miałem olbrzymie! Pewnie ten TV ma pewne wady, ale dla osoby, dla której TV ma być narzędziem do rozrywki, a nie poligonem do odkrywania wad, jest NAPRAWDĘ super wyborem! REWELACJA!

A na koniec podziękowania dla kiki'ego oraz jego Sprzedawcy Grześka. Wielkie dzięki i wszystkiego najlepszego w cały 2011 roku.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie ciesz sie. Niedlugo za sugestiami nas, uzytkownikow dostrzezesz wiele wad: buczenie, weze na skorze, dithering, banding kolorow, migotanie obrazu, szara biel, plywajaca i stopniowo jasniejaca czern ;)

Pozdrawiam i zycze wszystkiego naj... w 2011r.
 

hcl4

New member
Nie ciesz sie. Niedlugo za sugestiami nas, uzytkownikow dostrzezesz wiele wad: buczenie, weze na skorze, dithering, banding kolorow, migotanie obrazu, szara biel, plywajaca i stopniowo jasniejaca czern ;)

Pozdrawiam i zycze wszystkiego naj... w 2011r.
Mity, mity, mity ... :). Ale dobrze napisałeś WuMike - sugestiami. Sporo zależy od ustawień. ArtiW nie słuchaj krytykantów tylko ciesz się z nowego tv i co najważniejsze nie zaglądaj do wątku V20 ;) - wiadomo wszędzie znajdzie się wady. Życzę zadowolenia z nabytu.
 

ArtiW

New member
Mity, mity, mity ... :). Ale dobrze napisałeś WuMike - sugestiami. Sporo zależy od ustawień. ArtiW nie słuchaj krytykantów tylko ciesz się z nowego tv i co najważniejsze nie zaglądaj do wątku V20 ;) - wiadomo wszędzie znajdzie się wady. Życzę zadowolenia z nabytu.

Ja do tego wątku zaglądałem dość często przed kupnem.
Świadom byłem i jestem wielu... niedociągnięć (może nie wad) tego TV. Niektóre z nich już widzę, tym bardziej, że mam tylko sygnał SD. Najszybciej zauważyłem szarą biel i węże na skórze, ale... nie ma ideałów w sumie. Generalnie obraz pasował mi sto razy lepiej niż ten z LCD lub LED.

Z ustawieniami trochę walczę. Znalazłem w którymś wątki ustawienia cytowane za jakimś innym portalem czy czasopismem.
Oczywiście chętnie poznam wasze ustawienia (może być na priv).
 

jgx

New member
Bez reklam
Mity, mity, mity ... :). Ale dobrze napisałeś WuMike - sugestiami. Sporo zależy od ustawień. ArtiW nie słuchaj krytykantów tylko ciesz się z nowego tv i co najważniejsze nie zaglądaj do wątku V20 ;) - wiadomo wszędzie znajdzie się wady. Życzę zadowolenia z nabytu.
mity mity mity - wszystkie rozumy pozjadał :evil:, ciekawe specjalisto od ustawień jakie parametry ustawisz w tv zeby nie buczał??? Ty to musisz być xxxxxxxxxxxx mądry bo ja i tysiące innych użytkowników plazm jakoś nie mogą sobie z tym poradzić a i inne przypadłości też sobie pewnie ludzie wymyślili tylko???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtiW

New member
Mi, szczerze mówiąc, buczenie nie przeszkadza. Jeśli macie na myśli szum wiatraków.
Bardziej mnie irytuje odgłos chrupania pop cornu w kinie. To jest dopiero... "buczenie".
 

hcl4

New member
... nie ma ideałów w sumie. Generalnie obraz pasował mi sto razy lepiej niż ten z LCD lub LED.

Z ustawieniami trochę walczę. Znalazłem w którymś wątki ustawienia cytowane za jakimś innym portalem czy czasopismem.
Oczywiście chętnie poznam wasze ustawienia (może być na priv).
Dokładnie o tym mówię, że nie ma idealnego tv, tylko takie których wady najmniej nas irytują. Postaram się podesłać Ci moje nastawienia, mam je od dłuższego czasu i są najlepsze dla mnie - a "testowałem" już różne możliwości. Weź pod uwagę, że każdy inaczej odbiera obraz.
--------------------
jgx napisał:
mity mity mity - wszystkie rozumy pozjadał :evil:, ciekawe specjalisto od ustawień jakie parametry ustawisz w tv zeby nie buczał??? Ty to musisz być xxxxxxxxxxxx mądry bo ja i tysiące innych użytkowników plazm jakoś nie mogą sobie z tym poradzić a i inne przypadłości też sobie pewnie ludzie wymyślili tylko???
A ty się tak nieprężaj, bo ci żyłka pierdząca pęknie i czas zamiast przed BADZIEWNYM tv - spędzisz gdzie indziej:evil:. Ciśnieniowcu - ja nie jestem specjalista w tej dziedzinie, ale tylko stwierdzam, to co widzę u siebie (no chyba że jesteś jasnowidzem i wiesz lepiej co mam albo powinienem mieć). Gdybyś do tego nie był ślepy i potrafił czytać ze zrozumieniem i z zapamietaniem, to byś wiedział i pamiętał moje wypowiedzi i dopiero sie "nadymał". Gdzieś pisałem nie raz, że tv delikatnie "bzyczy" ale jeśli blisko niego podejdę, a w normalnym oglądaniu niczego nie słychać, bo nawet filtr w akwarium głośniej pracuje a jest naprawdę cichy (ktoś o akwa też napisał). Jak byś bardziej ostatki szarych komórek wysilił, to byś wpadł na pomysł, że większość wad uzależniona może być od konkretnych egzemplarzy i np od tego jak były "katowane" bądź nie w sklepie oraz od jakości dostarczonego sygnału - ale widocznie takie myślenie jest za ciężkie. Po kolejne - forum jest od tego, że każdy może swoją opinię wyrazić, a innym nadętym jeśli to się nie podoba to poprostu niech nie czytają:evil: Trochę pokory i myślenia samodzielnego, a nie kopiowania myśli innych - SPECJALISTO!!
--------------
Mądrze napisał
Load_Error napisał:
Wiesz gdzie znajduja sie idealy ?
W podreczniku Adama Krokiewicza - Zarys Filozofii Starozytnej synku
Z biegiem czasu to i zona ma coraz wiecej wad, kwestia jest tego typu czy je zaakceptujesz czy tez bedziesz z nimi walczyl ... jesli to drugie to polecam Krokiewicza
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
wpieniają mnie specjaliści co sobie coś kupili i będą głosić wszem i wobec że to coś jest najlepsze i nie ma wad - nie wnikam i nie obchodzi mnie czy buczenie oraz inne przypadłości tv ci przeszkadzają lub nie, czy je widzisz, czy słyszysz czy nie - chodzi mi o to żebyś nie wprowadzał ludzi w błąd że wymienianych wad tv nie ma, ja nie twierdze że są idealne tv każdy ma swoje wady ale też każdy zainteresowany powinien zdawać sobie przed kupnem sprawe że one występują więc po to m. innymi jest to forum żeby to ludziom jasno powiedzieć by później nie byli zdołowani po kupnie a wciskanie ludziom tekstów typu: MITY na pewno się temu nie przysłuży
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dyskusja zaczyna przypominac ta z forum Audiostereo.

Panowie, wyluzujcie. Wady oraz zalety sa wszem i wobec wiadome. Jednym przeszkadza buczenie, a innym szara czern. Dlatego wlasnie swiat idzie do przodu, bo ciagle rozwijane sa rozne technologie.

My, "na polskim zadupiu" jeszcze nie wszyscy wiemy, ale na Wyspach doplacaja tysiace funtow do zakupionych samochodow zasilanych energia elektryczna. We Francji sa juz tysiace punktow zasilania takich pojazdow, a w Szwajcarii powstana prawdopodobnie jako pierwsze wypozyczalnie samochodow, gdzie bedzie mozna bez problemu brac i oddawac fure w roznych miejscach, bo zasieg elektrykow na razie jest najwieksza ich bolaczka. Martwmy sie tym, ze nasz kraj wcale nie goni Europy, a nie pojawiajacymi sie czasem wezami, czy przejaskrawionym bialym kolorem.

Dodam tylko, ze mialem LE705, EX500, ZV635 i zaden z nich nie dal mi nawet polowy frajdy z tego, co Panny, pomimo jego wad. Kontrast jest zabojczy z kazdego miejsca w pokoju, czern w akcji chyba najlepsza oprocz Kuro, poziom szczegolow rozwala, no i ta plynnosc przy dobrym zrodle i materiale. To mi wystarczy do ogladania glownie wieczorem.
 

ArtiW

New member
Dodam tylko, ze mialem LE705, EX500, ZV635 i zaden z nich nie dal mi nawet polowy frajdy z tego, co Panny, pomimo jego wad. Kontrast jest zabojczy z kazdego miejsca w pokoju, czern w akcji chyba najlepsza oprocz Kuro, poziom szczegolow rozwala, no i ta plynnosc przy dobrym zrodle i materiale. To mi wystarczy do ogladania glownie wieczorem.

I to podsumowanie mnie osobiście BARDZO się podoba!
Ja jeszcze raz polecam ten TV. Powtarzam to głównie dla tych, co czytają i jeszcze się decydują. Ja miałem giga problem, ale... no cóż... "miłość od pierwszego wejrzenia" :oops:

PS.
I dodam, że byłem zauroczony "szarpami" z serii 800. Te kolory, ta czerń, wreszcie ten "dizajn". Miodzio!!! Niestety był porównany na prezentacji w domu z V20. Niestety dla sharpa, rewelacyjnie dla mnie.
 

VAT

Banned
Jako użytkownik V20 chciałbym zapytać gdzie mam ucho przyłożyć żebym mógł wdać się w dyskusję na temat jakiegoś buczenia.
 

hcl4

New member
Jako użytkownik V20 chciałbym zapytać gdzie mam ucho przyłożyć żebym mógł wdać się w dyskusję na temat jakiegoś buczenia.
Brawo :) - no właśnie niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że są osoby u których to słynne bzyczenie jest praktycznie niesłyszalne. Oczywiście ma wady, ale nie aż takie jak to niektórzy lamentują. Szczęśliwe osoby te, które mają możliwość przed zakupem sprawdzić te wszystkie "wady" na ile są uciążliwe. Dla mnie jedyną wadą, są jak już wspomniałem "pływające kontury", ale akurat to nie jest jakieś dokuczliwe, ponieważ nie występuje we wszystkich scenach i nie zawsze - sam nie wiem od czego to jest uzależnione.
 

jaco777

New member
Witam.

Poproszę o radę jak odczytać datę produkcji na modelu P42V20.
Czy jest ona gdzieś jawnie wytłoczona czy może zawarta/zakodowana w numerze seryjnym ?
Chodzi oczywiście o znalezienie (za jakiś czas) modelu z 2011 roku.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

slimak

New member
Bez reklam
Na Panasonicach z 2009 data była na kartonie.

A kiedy chcesz kupić V20? Za około półtora miesiąca Panasonic kończy produkcję V20 i rozpoczyna produkcję V30.
 

keyman

New member
Witam,
Na początek opisze problem a potem podzielę się opinią o v20.

Podłączyłem wczoraj telewizor kablem hdmi-hdmi do komputera i niestety zobaczyłem tylko czarny ekran. Firmware mam najnowszy 2.505, grafika gts250 gigabyte z wyjściem hdmi. Komputer widzi połączenie, w nvidia control panel można wybrać 'panasonic tv'. Po przełączeniu TV wyświetla czarny ekran - niezależnie od rozdzielczości i użytych sterowników do grafiki.
Testowałem wcześniej podłączenie tej samej karty graficznej po hdmi do G20 i wszystko chodziło dobrze. Przy czym G20 nie miało wtedy najnowszego firmware'u.
Czy spotkaliście się z takim problemem?

Opisałem problem (może ktoś przeczyta), a teraz się przywitam z szanownym gronem forumowiczów. Czytam forum od roku, podobnie długo kupowałem tv. Na początku przymiarki były do B850 samsunga, potem do G10, G20, a skończyło się na V20 (wrzesień 2010). Tutaj podziękowania dla wszystkich którzy zdecydowali się podzielić wrażeniami, opisać wady i zalety.

Jeśli chodzi o V20 to posiadam wielkość 42''. Odległość do kanapy 3m. Wg mnie rozmiar optymalny, jak by robili V20 46'' to bym się poważnie zastanawiał. Długo zastanawiałem się nad G20 w tym właśnie rozmiarze. O wyborze zdecydowały minimalnie lepsze parametry V20 i kolor obudowy (zdecydowanie ładniejsza). Plusy telewizora to świetna jakość obrazu, o czym już wielu pisało i skalowanie SD. Zarówno G20 i V20 bardzo dobrze sobie radzą z takim sygnałem - zarówno z sygnału analogowego jak i z cyfrowego (sprawdzone). Jeśli chcecie oglądać dużo telewizji to polecam. Jakość HD to już zupełnie inna bajka i tu każdy powinien być zadowolony.
Jeśli chodzi o czerń to w V20 jest widocznie lepsza od G20 (też sprawdzone). Wadą V20 której się obawiam są 3 wiatraczki, jak na razie ich nie słuchać ale co czas pokaże to nie wiadomo. Bzyczenia w moim modelu nie ma, no może minimalne jak się włoży głowę za telewizor. Natomiast G20 o którym mogę się też wypowiedzieć przy pierwszym uruchomieniu strasznie piszczał - z czasem się mu polepszyło, ale nadal bzyczy (tu opinia osoby lepiej słyszącej takie dźwięki niż ja).
Natomiast w temacie odtwarzania avi,mkv itd to nie używam usb w telewizorze - mam podłączonego blueraya samsunga. Ten czyta wszystko idealnie.

Wstępnie to by było na tyle. Mam nadzieje że się komuś przyda.
Czekam na info na temat połączenia tv-pc po hdmi i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
A propos buczenia/bzyczenia. Wczoraj siedziałem przy kompie i wiatrak buczy zdecydowanie bardziej niż w V20. Mnie osobiście, na razie przynajmniej, to nie przeszkadza. Wręcz jest niesłyszalne (mowa o V20, nie kompie).
Mam tylko nadzieję, że jeśli ktokolwiek słyszy buczenie, to tylko przy cichych scenach... :) No bo jeśli przy głośnych, to... współpczuje.




Ja natomiast mam 3 inne sprawy:
1. Nie za bardzo wiem jak skonfigurować TV i lap'a, żeby się razem widziały (po WiFi oczywiście). Na razie jeszcze do tego nie doszedłem... A zależy mi na prezentacji zdjęć (czasem oglądaniu filmów).

2. Mam też (już chciałem napisać problem) pewną niedogodność, ponieważ dość często TV nie widzi routera. Pokazuje "Połączenie w toku", a router działa poprawnie.

3. Bawiłem się ustawieniami języków. Po zmianie na angielski, później na polski mam teraz tylko wybór "Język komunikacji" (nie pamiętam dokładnie nazwy okienka). Nie ma innych opcji językowych, a było ich chyba 3 lub 4. nie wiem o co biega...
 
Do góry