Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

Antałek

New member
YouTube - DSCF1196

Oczywiście tego szumu i róznych zakłóceń w telewizorze nie widać. To już wina aparatury:p Do tego czerń jest głębsza. Na filmie jest wszystko rozjaśnione.

Migotanie obrazu wynika z niezsynchronizowanej częstotliwości wyświetlanego obrazu 50Hz z kamerą, która ma najczęscie 24 kl/s. Zatem co jakiś czas musi się coś takiego zdarzyć i zdarza się regularnie co 24 sekundy.
Zatem czemu miał służyć ten pokaz liub test. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że ten pokaz niczego nie wyjaśnia, poz tym że wziąłeś pod uwagę elementów zakócających pokaz. Jak te obrazy oglądałeś na żywo napewno migotania takiego nie było.
 

don111

Banned
tu już wchodzi w grę nie kwestia migotania tylko juddera, braku płynności

natomiast jesli chodzi o szybkie poczatkowe rozjasnianie zdjecia w trybie pokaz slajdow to u mnie tez to jest, ale uwazam, ze jest to efekt zamierzony.
no właśnie, czy to nie jest czasem efekt zamierzony przy pokazie slajdów ? w czasie zwykłego oglądania też coś takiego widać ?
jeśli tak to podejrzewam, że jest to związane z przygasaniem pikseli w plaźmie (do poziomu takiego jak na czarnej planszy bez sygnału), ale dziwne że byłoby to tak wolne przejście i przez to tak widoczne, na moim starszym py8 nie widać w ogóle tego skoku od najniższej czerni do wyższej
 

kriswas

Member
Bez reklam
Load Error
Stanowisz kolego książkowy przykład euforii dziecięcej po otrzymaniu prezentu od Św.Mikołaja. Powinieneś bardziej chłodno reagować. To, że Ty czegoś nie widzisz, nie znaczy, że tego czegoś nie ma i nie istnieje. Być może jest to Twój pierwszy ekran, co tłumaczy euforię, ale wierz mi, że z biegiem czasu, zaczniesz dostrzegać to, o czym wielu pisze na tym forum. Wiem z autopsji /G10, V10 i 9704/. Nie ma w tym temacie ideału, przynajmniej na ten czas. Pozdrawiam.
 

Load_Error

New member
Load Error
Stanowisz kolego książkowy przykład euforii dziecięcej po otrzymaniu prezentu od Św.Mikołaja. Powinieneś bardziej chłodno reagować. To, że Ty czegoś nie widzisz, nie znaczy, że tego czegoś nie ma i nie istnieje. Być może jest to Twój pierwszy ekran, co tłumaczy euforię, ale wierz mi, że z biegiem czasu, zaczniesz dostrzegać to, o czym wielu pisze na tym forum. Wiem z autopsji /G10, V10 i 9704/. Nie ma w tym temacie ideału, przynajmniej na ten czas. Pozdrawiam.

Wiesz gdzie znajduja sie idealy ?
W podreczniku Adama Krokiewicza - Zarys Filozofii Starozytnej synku
Z biegiem czasu to i zona ma coraz wiecej wad, kwestia jest tego typu czy je zaakceptujesz czy tez bedziesz z nimi walczyl ... jesli to drugie to polecam Krokiewicza
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Antałek, don111...- słusznie oczekują dodatkowych wyjaśnień w sprawie "pokazu motobartcompany ".
Tez nie rozumiem, o co znowu chodzi.:?:
(może dodatkowe wyjaśnienia coś dadzą, choć wątpię)


motobartcompany - już także i ja wielokrotnie zauważyłem że dajesz linki popierające swoje teorie (może nawet słuszne), które nie mają nic wspólnego z zagadnieniem które chcesz poruszyć.
Napisał już Antałek, byś nie wzorował się na często ewidentnie bzdurnych wpisach tylko dlatego że są np. "Made in USA".
Okazuje się że maja całkiem inne znaczenie niż piszący je "tytułuje" (także ten "w oryginale").

Nie wiem o co chodzi w ostatnim pokazie (jak "faluje" to już wszystko, a nie tylko czerń), ale dodam do poprzedników że spotkałem się już wielokrotnie z podobnymi "objawami" (jeżeli dobrze rozumiem o co chodzi) i wystarczył pilot do naprawy, gdyż (wybiórczo):
- raz kontrast dynamiczny tak działał ,ze jak np napisy na filmie się pojawiały, to wszystko "przygasało"
-..drugi..., funkcja "ECO" (odbiornik) wadliwie zamontowany i w całkowitej ciemności zczytywał także ekran (czyli jaśniej na ekranie = to nastawy obniżało)
- opisywane slajdy przez poprzedników...
- itd.

Po co to uznawać za jakieś wady: serii, producenta, czy nawet typu wyświetlacza/technologii....?

Trzeba porzucić skrajne wnioski. ;)
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
odnośnie tego pokazu motobartcompany - to najlepiej zrobić własny pokaz, nagrać na dysk i wtedy wyświetlić, bo tutaj trzeba się liczyć z kilkoma sprawami m.in. że to jednak połączenie przez neta, jakość zdjęć może być różna, nie wspomnę o jakiś parametrach pokazu. Prosty przykład że może tak być jak mówię - podłączam kartę pamięci ze zdjęciami w idealnej jakości - prawidłowo i bez zakłóceń się wyświetlają - bez widocznych wad: migotania, rozjaśniania itd.
 

motobartcompany

New member
Na tym filmiku z yotube kompletnie nic nie wyszło. Nagranie z dysku jest zdecydowanie inne. Przy przesyłaniu na YouTube plik uległ jakiemuś zaciemnieniu.

Gdzie mógłbym umieścić oryginalny plik aby każdy chętny mógł sobie sam ściągnąć?
 

hcl4

New member
Ostatnia edycja:

don111

Banned
ściągnąłem i niestety nic mi to nie wyjaśnia
pytanie zadałem wcześniej - czy ten efekt "ustawiania jasności" zaraz po zmianie zdjęcia jest zamierzony przy pokazie slajdów, czy jednak każda scena o różnej jasności przy zwykłym oglądaniu tv też się tak "dostraja" ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Udalo mi sie podpiac lapka Della poprzez d-sub. Dziala to tylko i wylacznie przy rozszerzonym pulpicie, o dziwo. Nie spotkalem wczesniej takiej sytuacji, ale coz, co kraj to obyczaj... ;)
 

darek321

New member
Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem 50V20E ale nie mogę go odpalić z telewizją N. Po podłączeniu dekodera kablem HDMI pojawia mi się komunikat PROBLEM HDCP. W istrukcji dekodera N przeczytałem że współpracuje on z telewizorami które zapewniają ochronę praw autorskich czyli właśnie HDCP. W takiej sytuacji sugerują podłączenie złączen SCART ale to ma przecież dużo gorszą jakość. Po co mi N jak nie mogę oglądać TV w jakości HD ? Czy ktoś spotkał się z tym problemem ? Czytałem że motobartcompany też używa N-ki, mógłbyś coś napisać w tym temacie ? Póki co ślęczę przy tym od paru dni i nic. Zapytałem na infolinii Panasa ale też jeszcze nic nie odpowiedzieli... :(
Pozdrawiam i bardzo liczę na Waszą pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
stare modele miały duży problem ze współpracą z Nką.
Nawet na najwyższym szczeblu były rozmowy.
Ostatnio nikt nie zgłaszał problemu.
Zgłoś się na priw to jutro na telefon sprawdzimy co mogłeś źle podłączyć.
 

motobartcompany

New member
darek321

Ja przerabiałem już kilka dekorów od telewizji N. Z białym nie było żadnych problemów poza piskiem wydobywającym się dekodera.
No i miałem 3 turbo z dyskiem 500GB. Ciekawa sprawa była taka, że bez aktualizacji Turbo czyli menu i funkcjonalność zwykłego recordera - dekoder zgłaszał problemy z HDCP. Przy przełączaniu kanałów. Jeżeli telewizor wyłączyłem, a dekoder był włączony . Po aktualizacji Turbo problem ustępuje. Mam 50V20.

don111
ściągnąłem i niestety nic mi to nie wyjaśnia
pytanie zadałem wcześniej - czy ten efekt "ustawiania jasności" zaraz po zmianie zdjęcia jest zamierzony przy pokazie slajdów, czy jednak każda scena o różnej jasności przy zwykłym oglądaniu tv też się tak "dostraja" ?

Efekt ustawiania jasności to raczej wina kamery w aparacie. Normalnie tego nie widać.
Czy np. na poniższym filmiku wyłapujesz o co tam chodzi?
http://www.youtube.com/watch?v=Zf0UMIHuv10

Jeżeli tak to na moim widać też rozjaśnianie czerni względem tego co jest wyświetlane na ekranie. Tzn. czerń w tych telewizorach nie jest stabilna i w zależności od jasności scen rozjaśnia się lub ściemnia skokowo.

Tutaj nowa wypowiedź z wątku Vt20
Angielskie forum http://translate.google.pl/translat...&u=http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/
Well it seems like these TV's were made for 3D only. I have done some extensive testing with multiple 2D and 3D Blu-rays. In 2D no matter what source content used (24Hz, 50Hz and 60Hz) the TV suffers from false contouring, floating blacks and panning problems. In 3D however there are absolutely no problems with false contouring, floating blacks or panning problems. In 1080p 24Hz (3D) you do suffer from a little blurring and a little less with 3D 24p Film Display enabled. In 720p 50/60Hz (3D) everything is super smooth, super sharp and issue free. So 2D is good while 3D is awesome.
 
Ostatnia edycja:

tomir

New member
Witam,

Mam okazje kupić telewizor i mam pytanie czy warto zmienić toshibe 42zv635 na panasonic 50v20. Do ekranu mam 3-4m. Tv oglądam przeważnie wieczorem. Pokój nie jest nasłoneczniony. Przeważnie oglądam filmy i dużo piłki nożnej.
Pozdrawiam
 

serwacy

New member
Masz wręcz idealne warunki do tej plazmy. Bierz tego panasa bez namysłu. Ja osobiście sie nad nim waham bo mam do tv 2,9m. A jak bedziesz się bardzo rozdrabniał to w kazdym tv znajdziesz jakies wady.
 
Do góry