Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że miał wady ale razem z wadami wciągał nosem inne plazmy. Wystarczyło popatrzeć na rankingi w dowolnym miejscu świata. Kto ma ten wie.
Nie są produkowane bo nowe generacje była za drogie do oczekiwania rynku.
CES100.jpg


Mniejsze wcale nie musi oznaczać, iż było ono mniej ciekawe.​

CES104.jpg


Na pierwszym froncie najcieńszy telewizor targów.​

CES105.jpg


Plazma o grubości 9 mm i rozdzielczości 1080p o takich samych parametrach jak obecnie oferowana seria 8.

Nowa plazma miała kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych, oceniono ryzyko handlowe i wstrzymano produkcję. Podobnie jak Sharp 52 i 65 XS1
genialne w jakości ale odbiegające o wartosci rynkowej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/ces-2008-relacja/20452-ces-2008-p-jak-pioneer.html

 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
OK kiki przyjmuję, ale sam wiesz, że każdy produkt znajdzie swojego nabywcę.

Na ten produkt, skoro genialnej jakości także klient by się znalazł.
 

motobartcompany

New member
Tak powstaje następny mit i zabobon. Wyszukiwarka google to tylko powtarzane te same mity przez na ogól tych samych "wszystkowiedzących" a reszta to linki do tego samego tekstu.

Głupota powtarzana wiele razy nie stanie się mądrością, a bzdury powtarzane wielokrotnie nie staną się nigdy prawdą.

Sam piszesz, że masz LCD-ka, a wiesz lepiej jak właściciele plazm, jakie wady mają plazmy. Czegoś takiego nie ma. Plazmy mają dużo opcji nastawiania obrazu - jak chcesz tak masz. Tak jak z komputerem, każesz zrobić głupotę to komputer zrobi głupotę, a nie opowiadaj, że "komputer się pomylił", nie człowiek ale komputer się pomylił.

Slowem w plazmie masz co chcesz - co ustawisz, to masz i tyle. Ustaw inaczej parametry obrazu i będziesz miał inaczej.
Ale może najpierw warto poczytać instrukcję?
Mam plazmę i mogę cię zapewnić że niczego takiego nie ma.
A ten cudowny KURO - o którym piszesz - to powtarzany kolejny mit jak o cudownym ogrodzie EDENU - jak mantra.
Gdzie on jest ten KURO skoro taki wyśmienity, to kolejne mity o niczym, Dlaczego go nie produjkują tego cuda. Skoro taki dobry to by się sprzedawał na pniu, gdzie on?

Poczytaj prawdziwe testy i okaże się, że Kuro nie do końca był taki świetny jak opisują, miał wiele wad. Miał mniejszy kontrast i jasność. Czerń też taka sobie bo bez szczegółów (bardzo waże czerń bez szczegółów). Czarny obraz zrobisz panasonikiem jeszcze lepszy jak ustawisz jasność na jasność KURO itp.
Ale dlaczego nie jest produkowany ten KURO do dzisiaj, skoro takie cudo? Odpowiedz sobie.

W którym miejscu napisałem, że posiadam LCD? Twoja cała wypowiedź jest pozbawiona sensu. Dla czego?
DSCF1122.JPG | | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Posiadam Panasonica V20

Co mam w instrukcji przeczytać jak ustawić obraz żeby czerń nie falowała? Który producent strzelił by sobie takiego gola? Czy na mieniąca się na zielono- czerwoną skórę w ruchu też jest jakaś ukryta opcja w menu?

Tak się składa, że miałem Pioneera 5080 XD i wiem jak grał ten telewizor. Na pewno nie miał takich problemów z ruchem i pływająca czernią jak panasonic. Miał też zdecydowanie lepsze przejścia tonalne.

Czerń w Pionku była co najmniej tak dobra jak w V20 i na pewno nie brakowało mu szczegółów.
Chłopie takich bzdur jak wyklepałeś w tym poście dawno nie czytałem.

Co to jest pływająca czerń w panasonicu?
Zapraszam : na pierwszy ogień 43 strony . Już po przeczytaniu tego wiadomo, że cała seria na 2010 rok ma skokową czerń.
Panasonic 2010 plasma: Floating blacks - AVS Forum

YouTube - Floating Blacks G20 Modo THX con canuto
YouTube - Floating Blacks G20 Modo THX
Panasonic G20 Floating Blacks/Contrast Problem. - AVForums.com
Floating blacks? - High Def Forum - Your High Definition Community & High Definition Resource
panasonic floating blacks - anyone contact panny? - Page 3 - AVS Forum
 

WuMike

New member
Bez reklam
Hmm, falujaca czern to zjawisko, ktore zapewne wystepuje, ale przyznam sie szczerze, ja specjalnie go nie dostrzegam. Tak naprawde, bardziej przeszkadza mi caly swiecacy ekran mojej V20-stki w absolutnej ciemnosci. Nie wyglada to idealnie, ale przeciez oglada sie obrazy, a nie matryce.

Na szczescie, nie dostrzegam takze specjalnie zielono-czerwonych skor i jedyne, co mi przeszkadza to migotanie obrazu.

Aha, probowalem dzisiaj podlaczyc Della poprzez D-sub i dupa blada - tv go nie wykrywa na standardowych ustawieniach. Sharp bez problemu lyknal, monitor LG rowniez, a Panny kompletnie martwy na podpinany sygnal. Mieliscie moze podobny problem? Moze trzeba wymusic konkretna rozdzielczosc/odswiezanie? Zaczynam probowac badania, ale jezeli ktos przyjdzie z pomoca - bede wdzieczny :)
 

hcl4

New member
Na szczescie, nie dostrzegam takze specjalnie zielono-czerwonych skor i jedyne, co mi przeszkadza to migotanie obrazu.
A w jakich sytuacjach widzisz to migotanie - bo ja tego nie widzę. Jedynie jak narazie z wad, które zauważam i mogę zaliczyć, to czasami "półprzezroczysta otoczka pływająca" konturów obiektów poruszających się - ale to występuje czasami i nie wiem od czego to zależne jest. Może te wszystkie problemy to kwestia zakłóceń i jakości wszystkich kabli?? Ja np mam kabel hdmi Profigolda i ze wszystkich wymienionyc tutaj wad mam tylko tą z konturami.
 

Antałek

New member
Co mam w instrukcji przeczytać jak ustawić obraz żeby czerń nie falowała? Który producent strzelił by sobie takiego gola? Czy na mieniąca się na zielono- czerwoną skórę w ruchu też jest jakaś ukryta opcja w menu?

Tak się składa, że miałem Pioneera 5080 XD i wiem jak grał ten telewizor. Na pewno nie miał takich problemów z ruchem i pływająca czernią jak panasonic. Miał też zdecydowanie lepsze przejścia tonalne.

Czerń w Pionku była co najmniej tak dobra jak w V20 i na pewno nie brakowało mu szczegółów.
Chłopie takich bzdur jak wyklepałeś w tym poście dawno nie czytałem.

Co to jest pływająca czerń w panasonicu?
Zapraszam : na pierwszy ogień 43 strony . Już po przeczytaniu tego wiadomo, że cała seria na 2010 rok ma skokową czerń.
Panasonic 2010 plasma: Floating blacks - AVS Forum

Oto na naszych oczach powstaje następny mit.
Napisałeś, że: "Co to jest pływająca czerń w panasonicu?
Zapraszam : na pierwszy ogień 43 strony . Już po przeczytaniu tego wiadomo, że cała seria na 2010 rok ma skokową czerń".

Zaprosiłeś przeczytałem. A tam mowa o Pansonikach z roku 2009 i serii S. Tutaj post dotyczy zupełnie innej serii telewizorów.

Zatem co ma piernik do wiatraka. Gdzie wmowa o "całej serii" z roku 2010.
Kolego, mam także TV z serii VT20 z roku 2010 i mogę cię zapewnić że nic mi nie pływa, żadna czerń. Jak ustawiłem tak jest. Może coś z ustawieniami namieszałeś, jest możliwości sporo.

Również, niczego zielonego na twarzach nie widzę, a niby dlaczego miałoby być coś zielone. Dlatego nie przyjmujesz do wiadomości, że mogą być takie konfiguracje, sprzętu i jakości sygnału nie dające zielonych twarzy. Może tutaj jest problem. Może należałoby wyjaśnić w jakich okolicznościach mogą powstawać takie efekty (przy jakich ustawieniach są lub ich nie ma).

Dlaczego nie próbujesz wyjaśnić problemu.

Przejścia tonalne pioniera były jakie były, to historia bez przyszłości, seria VT ma nie gorsze, a ndto ma większą jasność. Miałeś jak piszesz telewizor pioniera, ale nie masz, dlaczego ?.
 

motobartcompany

New member
Antałek nie rób zemnie idioty.

Wejdź jeszcze raz w ten link

Panasonic 2010 plasma: Floating blacks - AVS Forum


Dobrze technicznie Panasonic może również określić MLL wzrost przez aktualizację oprogramowania układowego, ale po prostu nie będzie.
If enthusiasts like us just keep buying their **** every generation then Panasonic will never fix anything.​
Jeśli amatorów jak my po prostu zachować zakupie **** każdym pokoleniu następnie Panasonic nigdy nie będziemy niczego naprawiać.
Floating blacks should be very easy to fix.​
Floating czarnych powinny być bardzo łatwe do naprawienia.
They just have to turn off their CATS completely when the user turns that **** off.​
Oni po prostu wyłączyć swoje koty całkowicie, gdy użytkownik zmienia, że **** off.

This years model really is the biggest problem child in Panasonic their Plasma TV history:​
Model ten rok jest naprawdę największy problem dzieci w ich historii Panasonic Telewizor plazmowy:
-Floating blacks​
-Floating czerni
-50Hz bug​
-50Hz błąd
-Panning problems​
-Przesuwanie problemów
-False contouring​
-False kształtowego
-Lack of 3D controls​
-Brak kontroli 3D

Floating blacks? - High Def Forum - Your High Definition Community & High Definition Resource
Widzę, że na mojej panny vt20.
Love it otherwise.​
Miłość to inaczej.
Don't understand why a firmware fix doesn't come out to resolve the problem.​
Nie rozumiem, dlaczego firmware fix nie wyjdzie, aby rozwiązać problem.

If you don't see it don't look for it, ignorance is bliss.​
Jeśli nie widzisz to nie wygląda na to, ignorancja jest błogosławieństwem.

Floating blacks in 2010 Plasmas: Please join us and help us find a solution, Panasonic! | Facebook

YouTube - Vt 20 floating black
 

Antałek

New member
Antałek nie rób zemnie idioty.

Wejdź jeszcze raz w ten link

Odpowiadam, ani mi w głowie, wchodzić na jakieś linki.
Mam telewizor, mam wzrok i sam widzę. Nie muszę czytać co ktoś napisał. Nie wiem nawet czy ma dobrą istalację antenową, co odbiera, jaki sygnał.

A czy ty nie używasz własnego mózgu?
Musisz koniecznie posługiwać się tylko mózgiem Amerykańskim.
Sam nic nie wiesz, nic nie widzisz?

P.S.

Byłem kilka razy w USA i mam swoją opionię na temat większości amerykanów (pozostali nie mówią po angielsku), dlatego baaaardzo sceptycznie podchodzę do rewelacji które mówi tzw. zwykły lud.
 

motobartcompany

New member
Jeżeli masz dostęp do viera cast włącz picasa ( album ze zdjęciami) ustaw pokaz slajdów. Pomieszczenie musi być zaciemnione > Fotki przeważnie są z czarnymi marginesami. Teraz zobacz, że przy rożnych zięciach masz różne odcienie czerni( tych marginesów). Telewizor chce pokazać jak najwięcej szczegółów. Dla tego są takie skoki " pływająca czerń"

Jak możesz nagraj film i umieść na jakimś serwerze.


Na AV forums również tym z UK masz wytłumaczone dla czego tak się dzieje i to jest poważna wada plazm panasonica na 2010. W nowych modelach na 2011 ma być to wyeliminowane.
Ale czy będzie to czas pokaże.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ocena obrazu jest zawsze bardzo subiektywna i kłócenie się czy Panasonic ma problem:

50Hz
Pływającej czerni
Green gosthing
Fałszywych konturów
Migotania obrazu
Itp.

Jest jak spieranie się czy Doda fałszuje. ;-)
Jedni to słyszą inni nie.

P.S. Ja nigdy nie widziałem migotania obrazu w plazmie, ale nie twierdze, że taki problem dla niektórych oglądających nie może być dużym problemem.
 

VAT

Banned
A ja mam pytanie odnośnie zmiany częstotliwości odświeżania w V20. W okienku informacyjnym mam: 1080i/50Hz Wejście Szeroki. Dane techniczne podają częstotliwość odświeżania 600MHz. Można to zmienić i jeśli tak to jak? U ojca na LED Sharp można zmieniać pomiędzy 50 a 100Hz.
 

motobartcompany

New member
A ja mam pytanie odnośnie zmiany częstotliwości odświeżania w V20. W okienku informacyjnym mam: 1080i/50Hz Wejście Szeroki. Dane techniczne podają częstotliwość odświeżania 600MHz. Można to zmienić i jeśli tak to jak? U ojca na LED Sharp można zmieniać pomiędzy 50 a 100Hz.


To nie jest odświeżanie telewizora tylko informacja jaki sygnał jest przesyłany do odbiornika telewizyjnego. Więc jest nie możliwością aby w telewizorze zmienić ten parametr skoro np. cyfrowy dekoder wysyła takowy sygnał.

600Hz Musisz wejść w menu- konfiguracja- inne ustawienia i włączyć inteligent frame creation.

ps. zaraz stara zejdzie na dół to zrobie test na pływające czernie bo atnałek to jak ta krowa: dużo ryczy ale mało mleka daje.
 

VAT

Banned
motobartcompany a może znasz odpowiedź na poniższe pytanie odnosnie ustawień TV:

Konfiguracja-Ustawienia wyświetlania-Pamel boczny i tam do wyboru wyłączony, minimum, pośrednie i max. Zalecane jest MAX. Ale co do czego ta opcja służy bo nic u mnie nie zmienia?
 

motobartcompany

New member
Wiem o co chodzi.
Jeżeli usiawisz format obrazu taki, że masz wyświetlane czarne pasy po bokach (marginesy) to ustawiając panel boczny pasy zrobią się szare. Opcja służy po to, aby zrównać wyświetlany obraz do obszarów nie używanych czyli tych właśnie marginesów. Będziesz miał mniejsze powidoki.


Tak jak obiecałem. Baba poszła i udało mi się nakręcić filmik o słynnych pływających czerniach. Mam słaby upload więc trochę to potrwa. Kręciłem starym aparatem ale floating black jest widoczny jak na dłoni. Powiecie, że mam uszkodzony egzemplarz! Nic z tych rzeczy. Już w pierwsze dni jak to zobaczyłem poszedłem do sklepu testować inną sztukę. Stał G20 i VT20. Na G20 było zdecydowanie gorzej- być może z powodu gorszego filtra.
Zagłębiłem się również w tematy na zachodnich forach i faktycznie pływająca czerń to zmora serii panasonica na 2010 rok. Trafiłem również na fachowe wyjaśnienia, ponoć tak działają te plazmy i że problem był znany już we wcześniejszych modelach nie koniecznie panasonica.

Ja bym to określił jako dynamiczny kontrast znany z LCD. Z tym, że tutaj nie ma możliwości wyłączenia tego. Bez znaczenia są tryby obrazu. Najbardziej widać to zjawisko w zupełnej ciemności i jak są wyświetlane marginesy. Jedyną opcją to rozjaśnienie obrazu. Wtedy czerń będzie stabilna jak skała. Czerń? wtedy tobędzie raczej kolor szary.
Zaskakujące jest też, że kilku użytkowników na tym forum skarżyło się na poziom czerni w VT i V20. U mnie przy czarnej pustej planszy w zupełnej ciemności telewizor praktycznie wogóle nie świeci. Można nawet pomylić się, że jest wyłączony. Być może jest taka róźnica w konkretnych egzemplarzach.

pozdrawiam i za około 55 minut umieszczę filmik.
 

hcl4

New member
U mnie przy czarnej pustej planszy w zupełnej ciemności telewizor praktycznie wogóle nie świeci. Można nawet pomylić się, że jest wyłączony. Być może jest taka róźnica w konkretnych egzemplarzach.

pozdrawiam i za około 55 minut umieszczę filmik.
Z miłą chęcią zobaczę :) co to jest za zjawisko. Ja w swoim tv przy czarnej pustej planszy w zupełnej ciemności widzę że się wyróżnia - chociaż jest bardzo dobrze - ale jest różnica jeśli jest wyłączony. Myślę że opisywane wady, są uzależnione od konkretnych egzemplarzy - ale tak być nie powinno, jakieś normy powinny być spełnione oraz kontrola końcowa szczegółowa. Bo chybył trafił to tylko w lotto powinno być.
 

VAT

Banned
A czy ktoś z was posiada Cyfrowy Polsat? Jeśli tak to czy macie możliwość regulacji głosu z poziomu dekodera. U mnie przez kabel HDMI nie działa a przez SCART działa. U ojca natomiast na LED Sharp LE320 działa regulacja głośności przez HDMI.
 

dyrooo

New member
Od dłuższego czasu przeglądam różne fora internetowe i oglądałem plazmy v i vt na żywo ale brakowało mi tego kopa żeby pojąć decyzję o zakupie.I muszę szczerze powiedzieć ,że dopiero twoja prezentacja zdjęć "motobartcompany" przekonała mnie do zakupu. Możliwe ,że nie wiem na co zwrócić uwagę. Ale jakość wyświetlanych obrazków jest super.
 

Load_Error

New member
Wiem o co chodzi.
Jeżeli usiawisz format obrazu taki, że masz wyświetlane czarne pasy po bokach (marginesy) to ustawiając panel boczny pasy zrobią się szare. Opcja służy po to, aby zrównać wyświetlany obraz do obszarów nie używanych czyli tych właśnie marginesów. Będziesz miał mniejsze powidoki.


Tak jak obiecałem. Baba poszła i udało mi się nakręcić filmik o słynnych pływających czerniach. Mam słaby upload więc trochę to potrwa. Kręciłem starym aparatem ale floating black jest widoczny jak na dłoni. Powiecie, że mam uszkodzony egzemplarz! Nic z tych rzeczy. Już w pierwsze dni jak to zobaczyłem poszedłem do sklepu testować inną sztukę. Stał G20 i VT20. Na G20 było zdecydowanie gorzej- być może z powodu gorszego filtra.
Zagłębiłem się również w tematy na zachodnich forach i faktycznie pływająca czerń to zmora serii panasonica na 2010 rok. Trafiłem również na fachowe wyjaśnienia, ponoć tak działają te plazmy i że problem był znany już we wcześniejszych modelach nie koniecznie panasonica.

Ja bym to określił jako dynamiczny kontrast znany z LCD. Z tym, że tutaj nie ma możliwości wyłączenia tego. Bez znaczenia są tryby obrazu. Najbardziej widać to zjawisko w zupełnej ciemności i jak są wyświetlane marginesy. Jedyną opcją to rozjaśnienie obrazu. Wtedy czerń będzie stabilna jak skała. Czerń? wtedy tobędzie raczej kolor szary.
Zaskakujące jest też, że kilku użytkowników na tym forum skarżyło się na poziom czerni w VT i V20. U mnie przy czarnej pustej planszy w zupełnej ciemności telewizor praktycznie wogóle nie świeci. Można nawet pomylić się, że jest wyłączony. Być może jest taka róźnica w konkretnych egzemplarzach.

pozdrawiam i za około 55 minut umieszczę filmik.

"Powidoki" to jest jakas sciema panowie ... nawet po kilku godzinach wyswietlania znacznika stacji TV w jednym i tym samym miejscu nie zauwazylem zadnych "powidokow" ani zadnych tzw "Floating Black" co to jest wogole ? moze to okreslenie sie tyczy jakichs archaicznych modeli wyswietlaczy plazmowych ?

YouTube - DSCF1196

Oczywiście tego szumu i róznych zakłóceń w telewizorze nie widać. To już wina aparatury:p Do tego czerń jest głębsza. Na filmie jest wszystko rozjaśnione.

Sory, ale Twoj film jest zenujaco niskiej jakosci i nie oddaje nawet w 20% tego co ten wyswietlacz plazmowy potrafi

A czy ktoś z was posiada Cyfrowy Polsat? Jeśli tak to czy macie możliwość regulacji głosu z poziomu dekodera. U mnie przez kabel HDMI nie działa a przez SCART działa. U ojca natomiast na LED Sharp LE320 działa regulacja głośności przez HDMI.

Nie wiem jak w Polsacie, ale w pilocie do UPC jest mozliwosc przejecia kontroli nad wybranymi funkcjami TV np. sila glosu, zarowno przez EURO jak i przez HDMI

Od dłuższego czasu przeglądam różne fora internetowe i oglądałem plazmy v i vt na żywo ale brakowało mi tego kopa żeby pojąć decyzję o zakupie.I muszę szczerze powiedzieć ,że dopiero twoja prezentacja zdjęć "motobartcompany" przekonała mnie do zakupu. Możliwe ,że nie wiem na co zwrócić uwagę. Ale jakość wyświetlanych obrazków jest super.

To Ty sie jeszcze zastanawiasz ?
Powiem Ci, ze mialem podobny dylemat i dlugo deptalem sciezki wokol roznych TV w sklepach RTV ... najczesciej jednak zatrzymywalem sie przy Panasonikach.
Moj G20 jest super, kolory naturalne, czern bliska idealowi - jak dla mnie bomba i brak wkurzajacych artefaktow widocznych na LCD przy niskiej jakosci sygnalu video ... a w wersji V jest jeszcze lepiej. Nie ma nad czym myslec ! Wal do sklepu i bierz, zobaczysz bedziesz zadowolony

motobartcompany czy chodzi o to miganie na niektórych zdjęciach??

To migotanie ... to nie wiem co to jest - pewnie sprzet, ktorym nagrywal wywoluje taki efekt uboczny, natomiast jesli chodzi o szybkie poczatkowe rozjasnianie zdjecia w trybie pokaz slajdow to u mnie tez to jest, ale uwazam, ze jest to efekt zamierzony.

Jednym slowem seria G jest super, a V jest drozsza i ma jeszcze lepsze parametry obrazu - widzialem na wlasne oczy
Od 27 Grudnia 2010 w EuroRTV jest promocja na wersje 42G20 3D + gratis okulary 3D za 3,5 tys - ja bym sie nie zastanawial :)

... P.s. A tera ide na film ... na TVP HD leci Pianista .. hehe .. TVP przy BBC musi sie umyc z jakoscia obrazu, ale zawsze to cos
 
Do góry