Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

jgx

New member
Bez reklam
Już w tym wątku było pisane o co chodzi.

Problem materiałów 50 Hz nie polega na płynności.

Pojawiają się w ruchu fałszywe kontury, takie przezroczyste duchy. Najbardziej widoczne na białym tle. Dla lajka najłatwiej zobaczyć oglądając mecz - tam występuje rozdwajanie lini.

Seria 20 cierpi również na coś w rodzaju filoletowych węży podobnie jak seria 60 panasonica. W ruchu na twarzach (najbardziej widoczne) pojawiają się fioletowo zielone zabarwienia,

To wszystko na ustawieniach IFC OF.

Jak wrócę z roboty dam link do fotek tych wad.



To czy będziesz to widział zależy od tego jakie masz predyspozycje aby widzieć takie wady:wink:
mam lcd 52z5500 i chciałbym zmienić na plazme - do tej pory zastanawiałem się nad lg pk950, sam c7000 - panasonica nie brałem pod uwage bo nie podobał mi się obraz na modelach z serii 10 - był dla mnie jakiś mało ostry, czerń była gorsza niż w wysokich samsungach, ale wczoraj będąc w warszawie wszedłem do saturna w jankach aby luknąć na lg 950 którego w częstochowie nie uświadczysz, po oględzinach lg (wypadł tak sobie) zaczołem oglądać reszte wystawy i uwage zwrócił 50v20 - i byłem w szoku - obraz na tym tv był najlepszym z pośród wszystkich plazm które do tej pory brałem pod uwage - czarny był naprawde czarny, dużo lepszy niż na lg 950, jedynie na c7000 jest porównywalny ale i tak ustępuje w stosunku do v20, następna sprawa biel - zarówno 950 jak i w c7000 zastosowano filtry które poprawiają czerń ale jednoczesnie przyciemniają cały obraz powodując że biel i tak kiepska w plazmach, w tych tv staje się brudną szarzyzną szczególnie w lg, w samie jest troche lepiej - natomiast biel w oglądanej przeze mnie v20 była jak na plazme znakomita! Obraz ostry jak żyleta, niczym nie ustępujący lcd, mocno kntrastowy, byłby to dla mnie tv idealny ale znów straszycie opisywanymi tu zjawiskami, ja w sklepie nic nie widziałem ale wiadomo że jeśli coś jest na rzeczy to wyjdzie to na spokojnie dopiero w domu, czy naprawde nawet taka firma jak panas nie może zrobić dopracowanego tv?
 

motobartcompany

New member
czy naprawde nawet taka firma jak panas nie może zrobić dopracowanego tv?


Tu nie chodzi o firmę. Są pewne ograniczenia których w żaden sposób nie da rady przeskoczyć.Poprawiając jedno psują drugie.
Do tego to jest TV dla mas.

Ja mam 50V20 od czerwca i szczerze jest to jeden z lepszych TV jakie miałem. Mimo, że widzę wszystkie opisywane wady to obok 5080XD ten panasonic jest najlepszy.

Miałem nawet takie perełki jak philips 9664 itd.
 

def102

New member
Ciekawostka.
Wczoraj w RTV-EURO-AGD P42V20E pojawił się za 3949zł - to jest poziom najtańszych sklepów internetowych. Cena tylko przy zakupie przez inet.
 

VAT

Banned
Wiem, że każdy ma inne wymagania. Ale mógłby ktoś podać jakieś w miarę optymalne ustawienia? I dołączam się do pytania czy ktoś miernikiem zmierzył pobór mocy?
 

tobot

Member
Wiem, że każdy ma inne wymagania. Ale mógłby ktoś podać jakieś w miarę optymalne ustawienia? I dołączam się do pytania czy ktoś miernikiem zmierzył pobór mocy?

Co Państwo z tą kalibracją?!?! Nie macie zaufania do własnego wyczucia piękna? Brak wiary i zaufania dla włąsnej świadomości? Ustawcie to tak, jak wg. Was powinien wyglądać świat i jazda! Nie wierzę, że ciągle potrzebujemy narzucania nam czyjegoś "widzi mi się" - bo jeden pan z firmy Panas, Sharp, JVC, Sony itp... uważa, że TO jest włąściwe. TAK NIE JEST! Przecież nawet ONI dają nam dostęp do ustawień... Po co?!?! Po to żeby następny Pan pt. KIKI (wybacz KIKI - to nie osobisty pstryczek! Raczej jednoznaczny, bardzo wyraźny PRZYKŁAD, nie mający nic wspólnego z podważaniem Twoich kompetencji - ja Ciebie szanuję i uważam, że zrobiłeś wiele dobrego!!! - Tylko skąd u nas te kompleksy...?). Bardzo krótko mam Panasa v20 i raz na jakiś czas babram się w ustawieniach, bo dzisiaj lubię oglądać tak, a jutro.... - Teraz posłucham jazz'u, za trzy godz. włączam Dream Theater itd. A może chęć kalibracji wynika z lenistwa...? Nie chce się ludziskom grzebać w przepastnych głębiach ustawień... :bober:

Tak sobie głośno myślę...
 

jgx

New member
Bez reklam
A może chęć kalibracji wynika z lenistwa...? Nie chce się ludziskom grzebać w przepastnych głębiach ustawień... :bober:

Tak sobie głośno myślę...

no tak racja ale jeśli chodzi o ilość ustawień to w panasie chyba słabo w porównaniu do np. sama czy lg? Są tylko podstawowe parametry i brak wielu występujących w inych markach?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Co Państwo z tą kalibracją?!?! Nie macie zaufania do własnego wyczucia piękna? Brak wiary i zaufania dla włąsnej świadomości? Ustawcie to tak, jak wg. Was powinien wyglądać świat i jazda! Nie wierzę, że ciągle potrzebujemy narzucania nam czyjegoś "widzi mi się" - bo jeden pan z firmy Panas, Sharp, JVC, Sony itp... uważa, że TO jest włąściwe. TAK NIE JEST! Przecież nawet ONI dają nam dostęp do ustawień... Po co?!?! Po to żeby następny Pan pt. KIKI (wybacz KIKI - to nie osobisty pstryczek! Raczej jednoznaczny, bardzo wyraźny PRZYKŁAD, nie mający nic wspólnego z podważaniem Twoich kompetencji - ja Ciebie szanuję i uważam, że zrobiłeś wiele dobrego!!! - Tylko skąd u nas te kompleksy...?). Bardzo krótko mam Panasa v20 i raz na jakiś czas babram się w ustawieniach, bo dzisiaj lubię oglądać tak, a jutro.... - Teraz posłucham jazz'u, za trzy godz. włączam Dream Theater itd. A może chęć kalibracji wynika z lenistwa...? Nie chce się ludziskom grzebać w przepastnych głębiach ustawień... :bober:

Tak sobie głośno myślę...

I tu się zgadzam, ja ustawiałem wg wskazań z netu + własne modyfikacje zmieniane w zależności od nastroju. I jestem zadowolony, pewnie inny powie łee ale masz zieleń za zieleniastą albo czerwień za czerwieniastą :) A mi odpowiada i tyle.
 

hcl4

New member
Co Państwo z tą kalibracją?!?! Nie macie zaufania do własnego wyczucia piękna? Brak wiary i zaufania dla włąsnej świadomości? Ustawcie to tak, jak wg. ... Bardzo krótko mam Panasa v20 i raz na jakiś czas babram się w ustawieniach, bo dzisiaj lubię oglądać tak, a jutro.... - Teraz posłucham jazz'u, za trzy godz. włączam Dream Theater itd. A może chęć kalibracji wynika z lenistwa...? Nie chce się ludziskom grzebać w przepastnych głębiach ustawień... :bober:

Tak sobie głośno myślę...
Dokładnie masz rację. V20 ma na tyle idealnie ustawione różne tryby pracy, że nawet nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach kolorów. Jedynymi ustawieniami jakie można się "pobawić", to kontrast, jasność i gama i więcej nie trzeba - bo jest idealnie. Za to właśnie v20 przekonał mnie do zakupu, bo nie ma potrzeby ustawiania dziesiątek ustawień, a o sharpie 810 czy 820 nie wspomne. A co najważniejsze jeśli już bardzo ktoś chce szukać mózgu w ... to niech sobie ustawia "pod własne oko", bo każdy inaczej odbiera świat.
 

tobot

Member
no tak racja ale jeśli chodzi o ilość ustawień to w panasie chyba słabo w porównaniu do np. sama czy lg? Są tylko podstawowe parametry i brak wielu występujących w inych markach?

Nie wiem, nie miałem innych oprócz tego Panasa (dodam, że jednak leciutkie rozczarowanie w porównaniu do 10-cio letniego CRT 16x9, 28' Philips'a), ale po włączeniu opcji zaawansowanych jest tego trochę (regulacji)! Dla mnie czasami za dużo!
 

Antałek

New member
Wiem, że każdy ma inne wymagania. Ale mógłby ktoś podać jakieś w miarę optymalne ustawienia? I dołączam się do pytania czy ktoś miernikiem zmierzył pobór mocy?

Mierzenie miernikiem nie ma żadnego sensu. Wszystko zależy jaki chcesz osiągnąć wyniki taki masz. Przecież chodzi o porównanie dwóch poborów mocy, przed i po kalibracji. Zatem wszystko zależy co chcesz udowodnić. Pobór po ustawieniach/kalibracji jest optymalny ale tylko dla odbioru w laboratoryjnych warunkach. Zależy jakie parametry były ustawione przed kalibracją.
Cała kalibracja to lipa. Ja kiedyś wykonywałem zdjęcia fotograficzne i wiem co to znaczy kalibracja sprzętu do fotografii kolorowej.
Kalibracja telewizora polega na tym samym, chodzi o to aby oglądać film, w którym biały jest ustawiony na najbielszy fragment w danym filmie, a czarny na najczarniejszy fragment jaki będzie w danym filmie. Chociaż te ustawienia kalibracji ustawiane są według jakiegoś szablonu czyli wzorca. Potem jasność ustawiamy dla jasności otoczenia, aby cała skala tonalna jaką n=może porzenieść telewizor mogła być wyświetlona. Wystarczy, że zapalisz dodatkowe światło, lub nastąpi dzień a ustawienia były dla oglądania wieczornego i wszystkie ustawienia diabli wzięli. A jak film ma inną skalę tonalną niż ten ze wzorca to także kalibracja do niczego. Będzie wszystko np. za jasne, wypalone. Albo film jest mdły itd. Optimum nie isnieje, tylko to co kto lubi. Słowem kalibracja może być ważna dla np. porównania różnych telewizorów w laboratorium, i tylko do tego może służyć. Wtedy możesz porównać 2 telewizory jak stoją koło siebie, choć nie do końca. To moje zdanie.
Kalibracja telewizorów to tak jak pudełkami które mają odpromieniać mieszkania. A zawsze jak przyszedł różdżkarz to zawsze stwierdzał, że mieszkanie jest wyjątkowo silnie zapromienione i bez odpromiennika się nie da żyć. Z kalibrają jest dokładnie tak samo. Przychodzi gość i kalibruje bo było beznadzienie, a w fabryce telewizorów to pracują wyłącznie kretyni co o kalibracji nigdy nie słyszeli. I nie zależy im wcale aby skalibrować doskonale (bo tego się nie da ustawić jak używamy do programowania komputerów), musi przyjśc gośćco za 300 stówy dopiero zrobi że ho ho..
Pobór prądu 50VT to około 80-120 wieczorem a w dzień około 160-200 w zależności od jasności scen (plazma bierze prąd większy gdy dużo jasnych scen,ale niekonieczne wprost wrasta pobór pradu).
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
ANTAŁEK, masz absolutną, obiektywną rację!!! Twoją argumentację należałoby wrzucić do wielu, baaardzo wielu innych tematów - ludziska wszędzie zapytowują o tą BEZSENSOWNĄ (!!!) kalibrację. Ja powtórzę jeszcze swój argument: brak wiary w siebie!!!
 

Antałek

New member
A jam mały problemik. Nie działa mi telegazeta gdy dekoder podłączony jest kabelkiem HDMI. Zna ktoś rozwiązanie?

Moim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś, problemik jest w kabelku. Zamień go miejscami i dokładnie wciśnij. Jak nie wciśniesz dokładnie do gniazda, zdarzają się cuda. A może trzeba by zainwestować w lepszy kabelek (najlepiej z certyfikatem HDMI 1.4). Innych opcji nie ma. Gazeta jest zawsze.
 

shauu

New member
Powiedzcie jak jest z czernią w tym TV? Blaknie po dłuższym okresie użytkowania jak było to w poprzednich seriach Panasonica?
 
Do góry