Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

VAT

Banned
Moim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś, problemik jest w kabelku. Zamień go miejscami i dokładnie wciśnij. Jak nie wciśniesz dokładnie do gniazda, zdarzają się cuda. A może trzeba by zainwestować w lepszy kabelek (najlepiej z certyfikatem HDMI 1.4). Innych opcji nie ma. Gazeta jest zawsze.

Ten kabelek był w zestawie z dekoderem Polsatu. Nie działa też na nim regulacja głośności z poziomu dekodera. Polećcie jakiś dobry kabel HDMI - HDMI. Tylko bez szału cenowego :-o
 

hcl4

New member
Ten kabelek był w zestawie z dekoderem Polsatu. Nie działa też na nim regulacja głośności z poziomu dekodera. Polećcie jakiś dobry kabel HDMI - HDMI. Tylko bez szału cenowego :-o
Lindy - Lindy 41171 Kabel cyfrowy HDMI - HDMI 1.3b Full HD - 1m :: Sklep.RMS.pl albo droższy Lindy 41401 kabel HDMI 1.4 a High Speed Cat2 Ethernet, 3D - 1m :: Sklep.RMS.pl :) no albo Profigold SKY PROV 1001 (PROV1001) Interkonekt HDMI 1.3B Full HD 1600p - 1m :: Sklep.RMS.pl :) Do wyboru do koloru. Sklep sprawdzony, bezproblemowy kontakt oraz szybka wysyłka - czyli wszystko tak jak być powinno - polecam.
 

VAT

Banned
Kupiłem nowy kabelek Prolink 1.4 i nadal mam problem z telegazetą. Nie działa przez kabel HDMI po podłączeniu dekodera cyfrowego polsatu HD 5000. Próbowałem już pod wszystkie wejścia oraz zamieniać końcówki. Działa zaś gdy podłączę dekoder przez kabel AV. Mógłby ktoś posiadający ten model Plazmy i mający działająca telegazetę napisać jaki ma kabelek HDMI?
 

z3

Member
A jak film ma inną skalę tonalną niż ten ze wzorca to także kalibracja do niczego. Będzie wszystko np. za jasne, wypalone. Albo film jest mdły itd. Optimum nie isnieje, tylko to co kto lubi. Słowem kalibracja może być ważna dla np. porównania różnych telewizorów w laboratorium, i tylko do tego może służyć. Wtedy możesz porównać 2 telewizory jak stoją koło siebie, choć nie do końca.


A wg Kolegi to każdy robi film wg swojego "widzi mnie się"? Jakby nie było standardów nadawania, tworzenia etc. to jeden nadawca nadawał by fiolet inny zieleń na tym samym paśmie. Istnieje optimum i po to się właśnie kalibruje. Dlatego niestety większość tego wywodu jest nieprawdziwa. Jeszce raz powtórzę. Każdy standard ma dokładne wytyczne, wg których robiony jest mastering i potem jest nadawanie, PAL NTSC HDTV ETC.
 

TomeqK

New member
Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu. (jestem na etapie wyboru tv) i jestem zdziwiony, że ten temat nie jest przyklejony. Uważam, ze utrudnia to poszukiwania. Gdyby w jakimś momencie nie było dłuższy czas wpisów to utknąłby gdzieś w zalewie innych wątków. Proszę nie pisać, że jest opcja "Szukaj" i tym należny się posługiwać. Przyklejone są wszystkie aktualnie na topie plazmy, a tej nie ma. :( Może moderator by coś zrobił z tym.
 

Antałek

New member
A wg Kolegi to każdy robi film wg swojego "widzi mnie się"? Jakby nie było standardów nadawania, tworzenia etc. to jeden nadawca nadawał by fiolet inny zieleń na tym samym paśmie. Istnieje optimum i po to się właśnie kalibruje. Dlatego niestety większość tego wywodu jest nieprawdziwa. Jeszce raz powtórzę. Każdy standard ma dokładne wytyczne, wg których robiony jest mastering i potem jest nadawanie, PAL NTSC HDTV ETC.

Kolego nie masz racji. Wiem sporo o kalibracji. I wiem co napisałem. Standard nadawania sygnału to jedno. Dotyczy przekażnika, a poszczególny nadawca ma swoje standardy (np. bardzo często poprawia obraz przez wyostrzenie, a to też standard). A twórcy robią filmy na zasadzie "tak widzę" i mu wolno. Każdy film ma inny zafarb.

Cała kalibracja to lipa. Ja kiedyś wykonywałem zdjęcia fotograficzne i wiem co to znaczy kalibracja sprzętu do fotografii kolorowej.
Kalibracja telewizora polega na tym samym, chodzi o to aby oglądać film, w którym biały jest ustawiony na najbielszy fragment w danym filmie, a czarny na najczarniejszy fragment jaki będzie w danym filmie. Chociaż te ustawienia kalibracji ustawiane są według jakiegoś szablonu czyli wzorca. Potem jasność ustawiamy dla jasności otoczenia, aby cała skala tonalna jaką n=może porzenieść telewizor mogła być wyświetlona. Wystarczy, że zapalisz dodatkowe światło, lub nastąpi dzień a ustawienia były dla oglądania wieczornego i wszystkie ustawienia diabli wzięli. A jak film ma inną skalę tonalną niż ten ze wzorca to także kalibracja do niczego. Będzie wszystko np. za jasne, wypalone. Albo film jest mdły itd. Optimum nie isnieje, tylko to co kto lubi. Słowem kalibracja może być ważna dla np. porównania różnych telewizorów w laboratorium, i tylko do tego może służyć. Wtedy możesz porównać 2 telewizory jak stoją koło siebie, choć nie do końca. To moje zdanie.
Kalibracja telewizorów to tak jak z pudełkami, które mają odpromieniać mieszkania. A zawsze jak przyszedł różdżkarz to zawsze stwierdzał, że mieszkanie jest wyjątkowo silnie zapromienione i bez odpromiennika się nie da żyć.
Z kalibrają jest dokładnie tak samo. Przychodzi gość i kalibruje bo było beznadzienie, a w fabryce telewizorów to pracują wyłącznie kretyni co o kalibracji nigdy nie słyszeli. I nie zależy im wcale aby skalibrować doskonale (bo tego się nie da ustawić jak używamy do programowania komputerów), musi przyjść gość co za 300 stówy dopiero zrobi że ho ho..

Dlatego życzę zdrowia. Każdemu wolno sobie kalibrować co kto chce. Uważasz, że warto to kalibruj, a ja nikogo nie namawiam do rezygnacji z kalibrowania. Każdy wydaje swoje pieniądze.
 

VAT

Banned
Działa, działa. Telegazeta to sygnal telewizyjny, jakby nie działała to i telewizji byś nie ogłądał.

Przed chwilą zrobiłem próbę pod HDMI i wszystko działa prawodłowo. Telegazeta jest na kanałach SD a nie ma jej na kanałach HD.


A jednak nie działa :grin: Już wszystko wiem. A jeśli Tobie Antałek działa to masz albo podłączony kabel od anteny analogowej albo działa Ci z poziomu dekodera. Tak samo nie działa mi tez regulacj agłośności z poziomu dekodera cyfrowego polsatu. Przez AV działa przez HDMI nie działa. Ale z głośnością to już nie wiem czy wina kabla czy nie będzie działąć.



P.S. - jak podłączę kompa pod TV kablem HDMI to od razu mi rzuci obraz w TV czy muszę tez mieć podłączony monitor i tam ustawić drugi ekran? I jak najlepiej puścić dźwięk z kompa na TV?
5.1 żeby działało.
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Zauważyłem (50V20), że czasami zdarza się że obraz minimalnie się rozjaśnia lub ściemnia , są to bardzo szybkie skoki i pojawiają się głównie przy zmianie wyświetlanego obrazu. Widać to gównie przy przejściu z ciemnej sceny (np tunel) na jaśniejszą (wystarczy światło w tunelu itp), a skala to jakby pilotem ustawiał jasność o jeden skok w górę lub dół. Eco wyłączone. Zauważył ktoś coś podobnego?
 

motobartcompany

New member
Norma

Było już wcześniej pisane

Pływająca czerń. floating blacks

wyszukiwarka Google i wszystko jasne.
Od siebie dodam, że efekt występuje praktycznie na wszystkich plazmach w różnym stopniu.
Czytając zagraniczne fora spotkałem się z informacją, że 5090 był pozbawiony tego.

Z tego co czytałem i obserwuje na swoim telewizorze to coś na wzór dynamicznego kontrastu w telewizorach lcd . Nie ważne czy tryb THX lub norma występuje w takim samym stopniu. Bynajmniej u mnie. Tryb Eco zawsze wyłączony, firmware najnowsze.

Zwiększając jasność o kilka oczek można całkowicie wyeliminować to zjawisko. Z tym, że na czerni pojawi się atak mrówek

lAAAAAAAAACH5BAEAAA4ALAAAAAAPAA8AAARb0EkZap3YVabOGRcWcAgCnIMRTEEnCCfwpqt2mHEOagoOnz+CKnADxoKFyiHHBBCSAdOiCVg8KwPZa7sVrgJZQWI8FhB2msGgwTXTWGqCXP4WBQr4wjDDstQmEQA7
 

VAT

Banned
Ehh. Kolejny mały problem. Odtwarzając filmy z pendriva podpiętego pod USB w TV mam film na całym ekranie. Ale już z pendriva podpiętego pod kino domowe mam obraz w oknie. Czarne pasy po bokach oraz na górze i na dole. Da się to rozwiązać?
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
VAT
nie prościej poczytać instrukcje obsługi zamiast ślęczeć tu na forum; poczytaj instrukcje tv, kina domowego, karty graficznej, płyty głównej i wszystkie twoje problemy się rozwiążą a przy okazji dowiesz się wielu ciekawych rzeczy;
patrz regulamin
 

romk

New member
A testował ktoś może jak działa w V20 moduł polsatu ?
U mnie np. nie ma obrazu na TVN-ie, a na kilku innych kanałach brak dźwięku.
 

VAT

Banned
VAT
nie prościej poczytać instrukcje obsługi zamiast ślęczeć tu na forum; poczytaj instrukcje tv, kina domowego, karty graficznej, płyty głównej i wszystkie twoje problemy się rozwiążą a przy okazji dowiesz się wielu ciekawych rzeczy;
patrz regulamin

No właśnie w tym problem, że nie potrafię rozwiązać tego problemu nawet z instrukcją. I dlatego korzystam z czegoś co do tego służy jeśli sobie nie radzimy - FORUM :bober:

P.S. - w moim wieku banalne sprawy nie są już banalne :)
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
Witam, miałem to samo , zauważyłem jednak że dzieje się to tylko w trybie Normalny , przełączenie na THX lub Professional 1 załatwiło sprawę .

Także używam głownie trybu Profesionalny1 z ustawieniem Gamma 2.6 i używam trybu ECO, który załatwia mi jasność i nieczego złego nie widzę. Czerń jest niesamowita. Wszystko działa bardzo dobrze.
 

Antałek

New member
Norma

Było już wcześniej pisane

Pływająca czerń. floating blacks

wyszukiwarka Google i wszystko jasne.
Od siebie dodam, że efekt występuje praktycznie na wszystkich plazmach w różnym stopniu.
Czytając zagraniczne fora spotkałem się z informacją, że 5090 był pozbawiony tego.

Z tego co czytałem i obserwuje na swoim telewizorze to coś na wzór dynamicznego kontrastu w telewizorach lcd . Nie ważne czy tryb THX lub norma występuje w takim samym stopniu. Bynajmniej u mnie. Tryb Eco zawsze wyłączony, firmware najnowsze.

Zwiększając jasność o kilka oczek można całkowicie wyeliminować to zjawisko. Z tym, że na czerni pojawi się atak mrówek

Tak powstaje następny mit i zabobon. Wyszukiwarka google to tylko powtarzane te same mity przez na ogól tych samych "wszystkowiedzących" a reszta to linki do tego samego tekstu.

Głupota powtarzana wiele razy nie stanie się mądrością, a bzdury powtarzane wielokrotnie nie staną się nigdy prawdą.

Sam piszesz, że masz LCD-ka, a wiesz lepiej jak właściciele plazm, jakie wady mają plazmy. Czegoś takiego nie ma. Plazmy mają dużo opcji nastawiania obrazu - jak chcesz tak masz. Tak jak z komputerem, każesz zrobić głupotę to komputer zrobi głupotę, a nie opowiadaj, że "komputer się pomylił", nie człowiek ale komputer się pomylił.

Slowem w plazmie masz co chcesz - co ustawisz, to masz i tyle. Ustaw inaczej parametry obrazu i będziesz miał inaczej.
Ale może najpierw warto poczytać instrukcję?
Mam plazmę i mogę cię zapewnić że niczego takiego nie ma.
A ten cudowny KURO - o którym piszesz - to powtarzany kolejny mit jak o cudownym ogrodzie EDENU - jak mantra.
Gdzie on jest ten KURO skoro taki wyśmienity, to kolejne mity o niczym, Dlaczego go nie produjkują tego cuda. Skoro taki dobry to by się sprzedawał na pniu, gdzie on?

Poczytaj prawdziwe testy i okaże się, że Kuro nie do końca był taki świetny jak opisują, miał wiele wad. Miał mniejszy kontrast i jasność. Czerń też taka sobie bo bez szczegółów (bardzo waże czerń bez szczegółów). Czarny obraz zrobisz panasonikiem jeszcze lepszy jak ustawisz jasność na jasność KURO itp.
Ale dlaczego nie jest produkowany ten KURO do dzisiaj, skoro takie cudo? Odpowiedz sobie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry