Panasonic seria TX-P42G30

effendi360

New member
Hmm...no widze, ze ludzie narzekaja na plynnosc z wlaczonym ifc. Mam tv jak w podpisie i juz jakis czas temu pisalem, ze ifc nadaje sie tylko do sportu. Ale zeby akurat wtedy powodowal takie szkody w obrazie? Ja akurat ogladalem skoki,.wiec tenis czy nozna musze ogarnac i zobacze jak sie wtedy ifc sprawuje.

Wysłane z mojego LT15i


a czmu tylko do sport?
ja oglądam filmy i jest zauważalna różnica na plus w płynności
 

maderos

Member
Bez reklam
Poczytaj w odrębnym temacie o IFC, tam jest mnóstwo opisów co to daje a co powinno. Film z włączonym IFC to tylko dla ludzi lubujacuch sie w poniedziałkowych seansach teatru. No, ale...co , kto lubi. CO do sportu, muszę dokładniej przypatrzeć się jak będzie jakiś mecz piłki nożnej czy tenis ziemny. Dam znać jak jest
 

effendi360

New member
Moja delikatnie burczy, wasze też tak mają ?
Nie jest to jakos specjalnie uciążliwe ale się chciałem zapytać czy wszystkie tak mają czy trafiają się modele bezszelestne.
 

numion

New member
Jeśli chodzi o ifc to wszystko zależy od materiału. Czasem się przytnie, czasem doda artefaktów, czasem zrobi duchy :p. W sumie jednak to bardzo dobry system dający namiastkę kina w 60fps, które jak sądzę jest przyszłością (i trochę teraźniejszością bo hobbit jest kręcony już w 60fps :) ). Ja mam włączony na stałe bo ten jak to niektórzy twierdzą klimat kinowy 24fps mnie zawsze irytował miganiem. Może mam za szybkie oczy :p
 

effendi360

New member
Ja też wolę mieć to na maxa. Mam bardzo mocny komp i jestem przyzwyczajony do grania w gry w 60 kl/s. Po włączeniu IFC w avatarze od razu poczułem, że to jest TO :p
Jedyne co mi się zdarzyło to przycięcie jak te drzewo rozwalają i tam takie ujęcie było jak kora pęka i było chyba z milion szczegółów na ekranie to przycięło na pół sekundy a tak to wszystko działa rewelacyjnie. Obraz taki, że się chce wejść do TV. Ja nie wiem jak można oglądać bez tego.


Jak to jest z tymi pasami na ekranie w filmach powinno/nie powinno sie oglądać w ten sposób ?
 
Ostatnia edycja:

puciek

New member
Kupilem dzisiaj 46'G30 , telewizor w sumie ten sam wiec nie bede zakladal tematu.

Moje pierwsze wrazenia. Troche mdly odbraz , chcialem naturalne kolory zamiast cukierkowego leda ale tutaj obraz wyglada troche jak przez ponczoche, napewno da sie to poprawic po przez dobre ustawienia ale na razie jeszcze nie wiem jak to zrobic . Bialy kolor bardzo mnie tu rozczarowal , myslalem ze w sklepie poprostu byl tak ustawiony ale kombinuje w domu ustawieniami i nie moge dojsc jak to poprawic, rodzice maja samsunga 32' z podswietleniem led i gdy patrze na moj telewizor to roznica bialego koloru jest taka jak zawsze pokazuja w reklamach gorszego i lepszego proszku, u mnie bialy jest poprostu bardzo szary, da sie cos zrobic zeby z szarego stal sie naprade bialy ?

Jeszcze sprawa odtwarzania filmow z przenosnego dysku usb. Mam na nim partycje 400GB i rozne foldery , miedzy innymi jest tam folder filmy, a w nim kilkadziesiat filmow. U rodzicow na samsungu wczytuje ten dysk blyskawicznie , u mnie wczyta jeden plik wideo i nic dalej sie nie dzieje, ciagle jest napisane wczytuje albo po minucie napis ten zmienia sie w nazwe mojego dysku, zostawialem tak na 30min i nic. Czy dysk musi byc jakos specjalnie przygotowany pod panasonic-a? Moze nie moze byc ntfs? lub filmy musza byc na wierzchu bez folderow ?
 

effendi360

New member
Ja mam zrobiony dysk na ntfs ale filmy wszystkie czyta nawet te schowane głęboko w którymś folderze z rzędu. Robi to dość szybko. Wczoraj obejrzałem dwa filmy przez przypadek bo mam na tym dysku jakieś pliki kuzyna i sam nie wiedziałem że on tam ma jakieś filmy, telewizor je odczytał. Lipna troche sprawa jest z MKV, nie wszystkie odczytuje. Chyba faktycznie jakiegoś playera będzie trzeba dokupić. Mam na dole jakiś tani tuner dvbt zaraz zobaczę jak z niego będzie szło. Druga sprawa, inteligent frame creation - oglądałem avatara z usb i obraz był przepiękny i płynny natomioas jak puszczam film z kompa to widać takie jakby przycięcia. OCB ? Kabelek hdmi mam porządny, komp też słaby nie jest....


Aha, Twój też bzyczy ?
 
Ostatnia edycja:

effendi360

New member
O dzięki ! Spróbuję tak.
don111 czy możesz polecić jakiś odtwarzacz ale tak z ręką na sercu, żeby czytał te pliki... jakoś normalnie. Telewizor kurde większość mi czyta ale np dziś ściągnąłem paranormal activity 3 i jak na złość akurat mi tego filmu otworzyć nie chce. Niby też BRrip niby też MKV a dziad nie odtwarza. Mam jakiś tuner DVB-T zaktualizowałem oprogramowanie i kupa. Obraz jest jednak dźwięku w DTSie mi nie czyta i 90% filomów - brak audio :/
Kurde pozatym ja nie rozumiem Panasa. Przecież ten TV ma podłączenie do internetu, dlaczego nie mogliby wypuścić jakiejś aktualizacji do tego ? Żyło by się wszystkim dużo lepiej.
 

don111

Banned
oczywiście odtwarzacz zewnętrzny poradzi sobie ze znacznie większą liczbą mkv od tego w telewizorze ale są też takie pliki których nie obsłuży, to nie komputer
po prostu jeśli ściągasz jakieś mkv to zwracaj uwagę na informacje o kodowaniu, profil nie powinien być wyższy niż 4.1 a najlepiej ściągnąć najpierw sampla - zwłaszcza jeśli ściągasz film od mniej znanego "encodera"
na podstawie mojego odtwarzacza (Ariva 110) jeśli jakieś pliki nie chcą iść to właśnie takie "wynalazki" (czasem innych wersji dostać nie można)

GoClever Cineo 100 - na allegro od 110zł
jak chcesz nieco droższy z LAN lub opcją wifi to Asus O play mini lub jakaś Ariva
 

effendi360

New member
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak wygląda sprawa z materiałem 3D. Dopiero dokupię okularki więc nie mam jeszcze na tym polu doświadczenia. Czy ten odtwarzacz pozwoli na oglądanie materiału 3D czy jednak w tym wypadku będę musiał skorzystać z komputera ? Czy do 3D będzie potrzebne HDMI 1.4 ? Jak to jest ?

Jeszcze opcje dodatkowe w menu obrazu np 24p smooth film - nie mam tego w ogóle :/
 
Ostatnia edycja:

kuras90

New member
mnie tylko zastanawia fakt, czy rzeczywiście lepiej dla serii G30 jest lepiej jak stoi na stoliku niż wisi na ścianie. Bo dużo osób narzeka na to, że im bliżej ściany tym głośniejszy jest
 
Ostatnia edycja:

effendi360

New member
U mnie stoi. Właśnie odpaliłem dokument HOME. Opinie, że ten telewizor jest szybki blakną po odpaleniu tego materiału. Co chwilę obraz się przywiesza a płynność jest "skokowa" :/
Bardzo psuje to wrażenie oglądanego materiału. Bardzo mi zależało, żeby ten film obejrzeć w perfekcyjnej jakości, jednak telewizor za 3400zł po prostu wymięka. :(
 

effendi360

New member
Mam jakiś badziewny odtwarzacz zewnętrzny. Zaraz mnie szlag trafi. Przykład.

Avatar:
z usb bezpośrednio - super płynnie aż chce się oglądać
z laptopa - rwie jak cholera nieważne czy 24Hz, czy 60Hz
ze stacjonarnego - przycina nieważne czy 24Hz, czy 60Hz
z odtwarzacza usb - przycina ale nieznacznie

HOME:
z usb bezpośrednio - przycina mocno
z laptopa - przycina mocno
ze stacjonarnego - da się oglądać płynnie ale tylko z wyłączonym IFC
z odtwarzacza usb - przycina ale mniej niż w/w

Do jest po-je-ba-ne !
Czy ja każdy film będę oglądać musiał z innego źródła ?
Mieszkam na zadupiu, nie ma tu żadnej wypożyczalni bluray.
Jestem skazany na to co daje internet. Staram się ściągać filmy w jak najwyższej możliwej jakości a i tak jestem skazany na porażkę.
Jedynie gry PC wyglądają super choć też bez wyjątków bo np w takim RAGE obraz rwał jak cholera ale ta gra ma specyficzny engine więc zwalam winę na niego.

Ja jestem gotów kupić nawet odtwarzacz do 5 stówek abym tylko miał gwarancję, że obraz będzie żyleta. Jeszcze to pieprzone burczenie...

Powiedzcie co mi niby daje te 600Hz, te IFC, skoro obraz nie potrafi być płynny ?
Było mi wziąć leda, może by i rwało ale rwałoby cały czas i miałbym to po prostu w dupie.
Zastanawiam się nad zwrotem, ale potrzymam go jeszcze parę dni i wtedy podejmę ostateczną decyzję.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Mam to co.w.podpisie. Nie mialem jeszcze problemow z zadnym dobrze zrobionym mkv. Mam na dysku podpietym pod tego filipsa tez bluraye 1:1 i wszystko smiga bez zajaknecia. Jak nie potrzebujesz sieci to medel nizszy (3000) wystarczy.

Wysłane z mojego LT15i
 

bartmeces

Member
Do góry