Panasonic seria TX-P42G30

maderos

Member
Bez reklam
Nie wiem co to przyciecia na tym sprzecie. dts bez.problemow. Mam podpiety hdd 1.5 tb i smiga ze hej. Jak pisalem, mkv czy nawet obrazy bd bez.problemow. Odpaliem nawet mkv 5.1 ale juz cielo. Dalo sie ogladac, ale nie bylo plynnosci. Co do ifc, pisalem w innym temacie o tym. Ja jedynie sport i nagrania z mojej kamery

Wysłane z mojego LT15i
 

puciek

New member
effendi360 - Sprawdze w nocy czy "buczy/brzeczy" bo wczoraj zapomnialem calkiem o tym :)

Mam problem z dyskiem zewnetrzym , telewizor nie wczytuje plikow, szukajac w sieci rozwiazan natrafilem na wypowiec uzytkownika innego modelu ale moze to tyczy sie wszystkich:
dysk zewnętrzny o pojemności powyżej 160Gb nie może służyć jako duży pendrive bo tv nie widzi zawartości dysku
Mam dysk WD 500GB a partycja z filmami ma okolo 400GB i jest w formaci ntfs, czy winny w moim przypadku jest rozmiar partycji , musi byc mniejsza niz 160GB ?
 

maderos

Member
Bez reklam
Nie jest tak, ze partycja musi byc mniejsza niz chyba 128 gb? No ale, kupic za.pare zlotych odtwarzacz i sei nie martiwc o to czy cos pojdzie czy nie.

Wysłane z mojego LT15i
 

effendi360

New member
To jakiś bullshit. Mam dysk 500gb z jedną partycją i wszystko chodzi... oczywiście jeżeli mu kodeki pasują. Gdzieście to wyczytali o tych dyskach. Z chęcią zerknę.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Tak. Ale od tego modelu 3000 różni sie tylko wifi. Jakbym bral za gotowke to kupilbym ten nizszy model wlasnie. Czyli za jakies 200 pare zeta koncza sie problemy z odtwarzaniem filmow.

Wysłane z mojego LT15i
 

don111

Banned
Mam jakiś badziewny odtwarzacz zewnętrzny. Zaraz mnie szlag trafi. Przykład.

Avatar:
z usb bezpośrednio - super płynnie aż chce się oglądać
z laptopa - rwie jak cholera nieważne czy 24Hz, czy 60Hz
ze stacjonarnego - przycina nieważne czy 24Hz, czy 60Hz
z odtwarzacza usb - przycina ale nieznacznie
.
w tv włączone masz opcje do 24p smooth ? sprawdź dokładnie jeszcze raz przy sygnale 24hz, bo może przy usb jest domyślnie załączone a przy innym źródle nie ?

edit:
jeszcze w odtwarzaczu sprawdź czy masz 24p włączone, bo jeśli nie wysyła takiego sygnału do tv to ten i tak nie załączy 24p smooth nawet jak jest włączone (nie wiem czy trzeba to włączać w opcjach czy się automatycznie załącza jak wykryje 24hz)
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Co ma ifc do przycinek? 24p smooth to takie IFC dla sygnalu 24p i tyle. Jeden ch... :D

Wysłane z mojego LT15i
 
Ostatnia edycja:

effendi360

New member
jeszcze w odtwarzaczu sprawdź czy masz 24p włączone, bo jeśli nie wysyła takiego sygnału do tv to ten i tak nie załączy 24p smooth nawet jak jest włączone (nie wiem czy trzeba to włączać w opcjach czy się automatycznie załącza jak wykryje 24hz)

Jak nie ma sygnału 24HZ to nie mam nawet w opcjach menu telewizora 24p Smooth do wyboru :/
DOpiero jak przełączę kompa na 24 to się pojawia.
 

puciek

New member
Udalo mi sie odpalic filmy z dysku przenosnego, okazalo sie ze nie potrzebnie tworzylem mniejsza partycje na filmy itp. gdyz telewizor po wczytaniu plikow nie wiem dlaczego ale pakazuje zawsze tylko jeden plik wideo , a obok znak "/" . Jakos nie przyszlo mi do glowy zeby wcisnac OK na znaku "/" , kiedy przypadkiem to zrobilem pokal reszte plikow wideo. Dziwne rozwiazanie ale wazne ze dziala.

Czy moja plazma "buczy"? Sprawdzalem w nocy i chyba moge powiedziec ze nie , w nocy w calkowitej ciszy slychac troche "brzeczenie" w roznej tonacji, dzwiek ten zmienia sie wraz z wyswietlanym obrazem. Nie wiem co dokladnie ludzie uwazaja za buczenie ale wahalem sie przed zakupem tego modelu czytajac takie opinie bo myslalem ze w nocy kiedy po cichu ogladam tv bede slyszal to buczenie ale nie jest zle , mam nadzieje ze z uplywem czasu tzw buczenie sie nie pojawi.

U mnie stoi. Właśnie odpaliłem dokument HOME. Opinie, że ten telewizor jest szybki blakną po odpaleniu tego materiału. Co chwilę obraz się przywiesza a płynność jest "skokowa" :/
Bardzo psuje to wrażenie oglądanego materiału. Bardzo mi zależało, żeby ten film obejrzeć w perfekcyjnej jakości, jednak telewizor za 3400zł po prostu wymięka.

Odpalilem u siebie z dysku przenosnego dokument "HOME" [1080p]

Parametry pliku:
Kod:
Format/Informacja               : Advanced Video Codec
Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 3 klatki
ID kodeka                       : V_MPEG4/ISO/AVC
Przepływność bitów              : 8.023 Kb/s
Nominalna przepływaność         : 8.193 Kb/s
Szerokość                       : 1.920 pikseli
Wysokość                        : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu                : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek    : 23,976 kl/s

Audio
Format                          : AC-3
Format/Informacja               : Audio Coding 3
ID kodeka                       : A_AC3
Rodzaj przepływności            : Stała
Przepływność bitów              : 384 Kb/s
Kanały                          : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów          : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania       : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia              : 325 MB (4%)
Obraz jest swietny ale czasami troche "rwie", nie zawiesza sie calkowicie, nie ma przerw w odtwarzaniu ale widac ze obraz szarpie, najbardziej to widac gdy obraz jest oddalony, np w tym dokumencie "Home" jest duzo scen nagrywanych z bardzo wysoka i tam najbardziej to widac. Zastanawiam sie czy wina nie lezy po stronie odtwarzacza tv/ dysku/ usb/ lub konwersji pliku wideo, bo jesli mialbym dobry odtwarzacz i byla by to orginalna plyta blu-ray ,a wszystko polaczone kablem hdmi to moze obraz bylby duzo plynniejszy.

PS
Czy mozna osiagnac lepszy obraz zmieniajac parametry balansu bieli, czy raczej te opcje zostawia sie na stardardowych ustawieniach?
 

effendi360

New member
Ja odpaliłem ten film z PEceta i szedł dobrze bez zarzutu bez włączonego IFC oczywiście.
Z włączonym IFC z dowolnego źródła widać takie regularne przycięcia.

Martwię się teraz bo chciałbym dokupić jakiś player i się boję, żeby nie był za wolny. Zakochałem się w filmach z IFC po obejrzeniu avatara. Ten o dziwo śmigał prosto z usb z włączonym IFC na MAX bez najmniejszego pierdnięcia. Gdyby wszystkie filmy tak działały to bym nawet olał to brzęczenie.

Biel mam na normal.
 
Ostatnia edycja:

effendi360

New member
Próbowałem. Ten film jest jakoś hujato skodowany chyba bo władca pierścieni zajmuje 30 giga jedna część i działa z dysku bez pierdnięcia.
don111 a jak bym kupił se ten odtwarzacz, mam na oku philipsa 3000 to musze do niego kupic kabelo high speed czy wystarczy zwykły ?
 

numion

New member
Wystarczy najtańszy kabel hdmi który będzie się trzymał standardu 1.3. Dla obrazu 3d tak samo najtańszy który będzie miał gwarantowaną przepustowość min 10.2 Gbit/s i to wystarczy w 100%.
Nie dajcie się nabierać na pozłacane końcówki czy ekranowanie i inne certyfikaty 3D za 100zł. W hdmi jest sygnał cyfrowy czyli w skrócie albo działa na 100% albo nie.
Mam kabel za 15zł noname i działa na nim wszystko łącznie z natywnym obrazem 3D (czyli dwa strumienie fullhd z dźwiękiem).

Btw. swego czasu widziałem światłowód z pozłacanymi końcówkami za 200zł. :D lmao Mam taki za 20zł (i tak przepłaciłem :p) i działa na nim wszystko co z dźwiękiem związane.
 
Do góry