Panasonic seria TX-P42G30

effendi360

New member
Je też dziś testuje GT30. Filmy z USB - pytanie, jak kurna dograć polskie napisy żeby to czytało normalnie ? Doszedłem już do tego że scaliłem plik z filmem ale "ś" nie widzi :/
 

Lukxxx

New member
No dalej nie jest to jeszcze to co chciałbym uzyskać. Zastanawiam się czy albo mam coś z oczami lub gustem, albo może coś nie tak z moim egzemplarzem?
 

effendi360

New member
@ranczo

Bardzo mądra odpowiedź panie "ekspercie". Nie dość że wywaliłem 3400 na TV, który ma wbudowany player to jeszcze będę dokupywał jakiegoś playera extra. Śmiech na sali. Każdemu tak doradzasz ?
Sam problem rozwiązałem. Trzeba przekonwertować napisy do ISO 8859 i potem je dać w srt, scalić z plikiem video i wszystko śmiga jak złotko pez krzaków.
 

ranczo

New member
Bez reklam
wszystko zależy co kto lubi. Jeden lubi konwertować drugi lubi oglądać :)
na dysku mam kilkadziesiąt filmów i miałbym je teraz wszystki konwertować szkoda dnia lepiej w piłkę pograć ;)
 
Ostatnia edycja:

edkowski

New member
No dalej nie jest to jeszcze to co chciałbym uzyskać. Zastanawiam się czy albo mam coś z oczami lub gustem, albo może coś nie tak z moim egzemplarzem?


Z oczami u ciebie napewno jest dobrze ale niewiem czy plazma jest dla ciebie.Na początku też przeszkadzała mi niska jasność obrazu szczególnie w dzień ale już sie przyzwyczaiłem.Ogólnie rzecz biorąc to więcej się spodziewałem po tym tv,kanaly hd swiecą ładnie.Niestety tv ma problemy z szybkim ruchem i to mnie zastanawia bo to przecież plazma.Płynność pionowa i pozioma też taka sobie.


Czy na waszych tv też wystepuje mrowienie patrząc z bliska,czy plazmy już tak mają?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Z oczami u ciebie napewno jest dobrze ale niewiem czy plazma jest dla ciebie.Na początku też przeszkadzała mi niska jasność obrazu szczególnie w dzień ale już sie przyzwyczaiłem.Ogólnie rzecz biorąc to więcej się spodziewałem po tym tv,kanaly hd swiecą ładnie.Niestety tv ma problemy z szybkim ruchem i to mnie zastanawia bo to przecież plazma.Płynność pionowa i pozioma też taka sobie.


Czy na waszych tv też wystepuje mrowienie patrząc z bliska,czy plazmy już tak mają?
plazmy tak mają, z odległości 0,5m nie pooglądasz
płynność - zależy od sygnału, 50/60hz i ustawień IFC
najprostsza droga do obrazu jak w LCD to tryb dynamiczny, eco wył, gamma na wysoką, kontrast w górę i można się "delektować" :)

Nie dość że wywaliłem 3400 na TV, który ma wbudowany player to jeszcze będę dokupywał jakiegoś playera extra. Śmiech na sali. Każdemu tak doradzasz ?
playery wbudowane w tv mają dużo ograniczeń, zwłaszcza Panasonic
szkoda czasu i prądu na zabawę z każdym filmem, konwertowanie na PC itd
już mniejsza z tym że odtwarzacze w tv przeczytają może 2/3 tego co playery zewnętrzne, ale najgorsze że nie można ustawić wszystkiego tak jak się chce, a to np nie można zmienić czcionki na większą albo koloru, pozycji na ekranie itd
dobry player zewnętrzny kosztuje od 109zł na allegro (goclever), więc wydatek żaden i spokój z marnowaniem czasu i nerwów
 

edkowski

New member
płynność - zależy od sygnału, 50/60hz i ustawień IFC



Cały czas pisze o sygnale HD 50hz
IFC na max. nie da sie oglądać bo rwie
Na pośredni tez nie bardzo i dlatego mam to wyłączone,nie wiem co o tym mysleć może mam uszkodzony tv
Kupiłem plazmę do oglądania sportu i się zawiodłem.
 
Ostatnia edycja:

effendi360

New member
Ziomek ja właśnie oglądam avatara z ifc na mac i obraz jest taka żyleta, że zaraz wejdę do tv. Nawet podczas największych zadym. Aha ja mam GT30 ale to chyba jeden H.
 

GORB

New member
Cały czas pisze o sygnale HD 50hz
IFC na max. nie da sie oglądać bo rwie
Na pośredni tez nie bardzo i dlatego mam to wyłączone,nie wiem co o tym mysleć może mam uszkodzony tv
Kupiłem plazmę do oglądania sportu i się zawiodłem.

Ja na Twoim miejscu ściągałbym serwis, bo to nie jest normalne!
 

p5zx

New member
Na początku sorry za 2gi podwójny post ale widzę że oba tematy są ,,aktywne,, Przed chwilą wrzyciłem do innego ale czekam na jak najwięcej opinii do jutra i zależy mi na czasie.


Cytat:
Napisał edkowski
A oglądasz czasem tenis ziemny na eurosporcie hd albo piłe nożną,przecież wyraźnie widać,że ten tv ma problemy z szybkim ruchem.IFC mam wyłączony bo strasznie rwie i jest jeszcze gorzej.Pod tym względem jestem zawiedzony tą plazmą,zresztą obraz szału też nie robi.Piłeczka tenisowa i nożna wyraźnie smuży.

No właśnie Australian Open się zbliża i bardzo mnie to interesuję jak to wygląda na tym TV.

Wildze że u Ciebie ten problem (smużenia) występuję.

Jak to wygląda u innych użytkowników??? w sklepie nie mogę włączyć Eurosport HD i tego sprawdzić niestety.

Jeżeli ktoś nie ogląda Tenisa to może być opis jak to ma miejsce z Piłką Nożna i Siatkówką w HD (POLSAT SPORT HD , C+ HD, ).

Dodam że najchętniej bym kupił ten TV już jutro (właściwie już dziś:wink:) żeby na weekend już sobie sprawdzić samemu no i w niedziele Australian Open Więc proszę o wypowiedz jak największa grupę użytkowników tego telewizora.

Pozdrawiam
 

effendi360

New member
Źródło odtwarzania ma znaczenie na pewno, kable itd. Ja puszczałe film z lapka to potrafił zwykły 720p przyciąć a z dysku przez usb avatar czy władca pierścieni w FHD śmiga bez najmniejszego pierdnięcia.
 

don111

Banned
kable, może dekoder cyfrowego polsatu... od zawsze wciskali ludziom szmelc
sprawdziłbym materiał SD i HD przez odtwarzacz USB w tv, kombinując przy tym z ustawieniami IFC

jeśli chodzi o sport to równie dobrze można kupić LEDa z dobrym systemem ruchu, na starych 50hz LCD to faktycznie był problem ale nie teraz
gorzej z grami (nie można włączyć bo jest wtedy duży input lag) i przede wszystkim filmami, tu wychodzi nienaturalność w ruchu tych upłynniaczy w LCD i trzeba je wyłączać, no i tu przewaga plazmy jest największa :)
 
Ostatnia edycja:

mirek71

New member
można też jako player zewn. kupić tuner dvbt np wiwę hd 90 (ok 130 zł ) która również obsługuje b. dużo kodeków i fajnie odtwarza napisy oraz nagrywa na pena zaprogramowany wcześniej obraz z naziemnej tel cyfr - ja mam przy starym tv crt i jest super (poczytajcie na forum EMITEL) ...
a co do typowych playerów zewn to są takie które odtworzą RMVB ???
 

maderos

Member
Bez reklam
Hmm...no widze, ze ludzie narzekaja na plynnosc z wlaczonym ifc. Mam tv jak w podpisie i juz jakis czas temu pisalem, ze ifc nadaje sie tylko do sportu. Ale zeby akurat wtedy powodowal takie szkody w obrazie? Ja akurat ogladalem skoki,.wiec tenis czy nozna musze ogarnac i zobacze jak sie wtedy ifc sprawuje.

Wysłane z mojego LT15i
 

edkowski

New member
Doprecyzuje;

-ifc na max piłeczka w tenisie ziemnym rwie,całkowity brak płynności
-pośredni piłeczka smuży
-ifc wyłączony smuży

To wszystko dotyczy bardzo dobrego sygnału na eurosporcie hd

Na nsporcie hd jest to samo tylko,że dotyczy to piłki nożnej.

Mam VU+UNO i N-boxa i jest tak samo,kable hdmi mam 2 i z każdym jest identycznie.


Nie wiem może się czepiam i może tak ma być,ale to plazma i powinno być super.;)


pozdrawiam
 
Do góry