Panasonic seria TX-P42G30

Kaszanka11

New member
A co z ustawieniami zaawansowanymi? Zostawiać tak jak jest, czy coś włączać/wyłączać? I jeszcze Colour Remaster czy redukcja szumów.

Wybaczcie takie pytania, ale to jest pierwszy telewizor, w którym mam takie opcje regulacji obrazu i jeszcze sie nie połapałem co i jak. W CRT takich problemów nie było :D
 

flymind

New member
"bzyczenie" w modelu G30

Mam pytanie do użytkowników G30 na temat którego bylo juz duzo powiedziane w tym temacie a mianowicie chodzi mi o tzw. brzeczenie/bzyczenie w tym modelu.

Jestem w 99% zdecydowany na niego i zastanawiam sie czy ta powiedzmy wada to efekt miejsca gdzie ten tv jest skladany lub tego gdzie byly wyprodukowane czesci byc moze jakosci wykonania czy po prostu ten typ tak ma i trzeba sie z tym pogodzić, bo niektorzy zakupili ten TV i nie maja tego problemu ale części osób on jednak dotyczy.

Wiem ze charakterystyka pracy plazmy jest bardziej slyszalna od lcd ale w opiniach użytkowników jest mowa o tym ze ilość dB jest na tyle głośna ze zaczyna przeszkadzać w odbiorze i tak sobie myślę ze mi tez by to chyba przeszkadzało.

Dziękuję z góry za podzielenie się waszymi opiniami na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

cordiquasso

New member
witam,
To mój pierwszy post więc witam wszystkich i dzięki za pomoc w wyborze TV:) Zamierzam kupić g30e pod koniec stycznia.
Mam kilka pytan:
1. Jaka jest długość kabla zasilającego w g30e?
2. Czy do wieszaka ściennego (mam AR-08 ) muszę dokupić kable zgięte kontowo czy zmieszczą się zwykłe?
3. Czym się różni konwerter Twin od Twin Monoblock i który wybrać?
4. Czy może ktoś polecić dobrą firmę instalującą anteny satelitarne w Lublinie?
Dzięki wielkie i pozdrawiam,
 

SYMON

New member
bzęczenie

z tym odgłosem jak wielu mówi jest chyba tak, że jak będziesz chciał go słyszeć to usłyszysz a jak zapomnisz to nie zauważysz nawet jak coś pobrzęczy

a na poważnie choć wcześniej też tak było

przed chwilą kupiłem 46g30 i na początku pełen obaw nasłuchiwałem - brzęczy czy nie
oczywiście że nie
nie siedzisz przecież pół metra od i nie czekasz aż coś usłyszysz
nie wątpię że mogą istnieć takie egzemplarze w których jest głośniej, ale po to masz gwarancję by zgłosić i co najwyżej wymienią Ci zasilacz jak sądzę i będzie po kłopocie
to oczywiście wersja wyjaśnienia dla tych którzy nie upierają się że coś brzęczy, bo jak napisałem jak ktoś będzie chciał usłyszeć to i mucha będzie mu przeszkadzała w życiu
polecam
zdecyduj się i kupuj - ja nie żałuję
 

cactusek

New member
Bez reklam
nie siedzisz przecież pół metra od i nie czekasz aż coś usłyszysz
mowa jest o bzyczeniu z kilku metrów ktore przeszkadza nawet bez sciszania

nie wątpię że mogą istnieć takie egzemplarze w których jest głośniej, ale po to masz gwarancję by zgłosić i co najwyżej wymienią Ci zasilacz jak sądzę i będzie po kłopocie
kolejna bzdura - jak już przekonało sie kilka osob na forum, przyjeżdża serwis i stwierdza w domu lub po kilku tygodniach przetrzymywania telewizora że wszystko jest w normie. Tylko że nam ten dzwięk wierci dziure w mózgu... Jednej osobie chyba wymienili zasiliacz, poprawiło sie tylko odrobinę.
to oczywiście wersja wyjaśnienia dla tych którzy nie upierają się że coś brzęczy, bo jak napisałem jak ktoś będzie chciał usłyszeć to i mucha będzie mu przeszkadzała w życiu
Nie wiem, może nie odbierasz dzwieku na tych czestotliwosciach a może masz po prostu bardziej cichy okaz, ja obsłuchiwałem kilka G30, codziennie słysze swojego i wszystkie napierdzielają z zasilacza tak że naprawde nie potrafie zrozumieć że ktoś by mógł tego nie słyszeć.
 

trb

New member
Obraz wydaje mi się wyblakły – jak zintensyfikować kolory?

No i jeszcze powiedziałbym, że dosyć ciemno świeci.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Nie wiem, może nie odbierasz dzwieku na tych czestotliwosciach a może masz po prostu bardziej cichy okaz, ja obsłuchiwałem kilka G30, codziennie słysze swojego i wszystkie napierdzielają z zasilacza tak że naprawde nie potrafie zrozumieć że ktoś by mógł tego nie słyszeć.
przecież są też ciche egzemplarze G30, o czym niejeden pisał, niektóre nie bzyczą nawet jak sprawdzali z bliska

Obraz wydaje mi się wyblakły – jak zintensyfikować kolory?

No i jeszcze powiedziałbym, że dosyć ciemno świeci.
zwiększyć kontrast, jasność, kolory ?
gamma w górę robi mniej "wyblakły" obraz
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Obraz wydaje mi się wyblakły – jak zintensyfikować kolory?

No i jeszcze powiedziałbym, że dosyć ciemno świeci.

wyłacz ECO,
jasność +2,
kontrast na normalu proponuje 45-48,
intensywne kolory wł,
Ostrość i FCI na pośreni,
redukcja szumów minimum :)

reszta w/g uznania lepiej najpierw dotrzeć TV przed tymi ustawieniami
:eek:k:
 

flymind

New member
Miałem pewne obawy jak z resztą chyba większość przed zakupem neo plasmy od Panasonica buczy nie buczy/będzie bzyczeć itp. i już wiem ze wybrałem dobrze.
Wszystkim niezdecydowanym polecam aby kupili w takim sklepie gdzie "ktoś" kompetentny sprawdzi przed wysłaniem jaki jest poziom brzęczenia zasilacza w tym tv ,bo ja tak zrobiłem i moje obawy zostały rozwiane bardzo szybko w monecie włączenia i szybkich testów na rożnych ustawieniach.
 

great nadol

New member
Witam,
Panowie taki jproblem jest. Czy musi być taki problem po podłączeniu dysku 2tbwd przez usb? Wszystko wygląda jakby to był jeden katalog, ciężko to ogarnąć. Ta sama ikona do katalogów i do plików. ktoś to jakoś ogarnął?
Na dysku jedna partycja w ntfs
 

gosc_niedzie

New member
Miałem pewne obawy jak z resztą chyba większość przed zakupem neo plasmy od Panasonica buczy nie buczy/będzie bzyczeć itp. i już wiem ze wybrałem dobrze.
Wszystkim niezdecydowanym polecam aby kupili w takim sklepie gdzie "ktoś" kompetentny sprawdzi przed wysłaniem jaki jest poziom brzęczenia zasilacza w tym tv ,bo ja tak zrobiłem i moje obawy zostały rozwiane bardzo szybko w monecie włączenia i szybkich testów na rożnych ustawieniach.

A jaki to sklep?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
odbiór przez kartę CI

po odłączeniu felernego dekodera kablowego ARIVA i przełączeniu na karte CI od razu poprawił się sygnał (jakość obrazu), zadzałał po odłączeniu modemu Viera Link i pzewodnik po kanałach (mógł by być lepszy) no i z trzech został jeden pilot bo BDP 210 full - obsługa przez pilotem od TV :)

Wyłączyłem IFC, podwyższoną ostrość oraz redukcję szumów... i jest jeszcze lepiej bez tych polepszaczy :)

Czuje się trochę tak jak bym znów kupił sobie nowy TV :bober:
 
Ostatnia edycja:

trb

New member
Jak jest z napisami? Przy pliku .txt i ustawieniu Latin2 wywala mi krzaczki przy ś i ą. Telewizor ma soft jeszcze z fabryki, nie aktualizowałem go. Coś się w tej poprawia? Czy może trzeba w jakiś specjalny sposób te napisy zakodować? Może konwersja do srt?
 

effendi360

New member
Mnie już łeb boli. Od czytania. Skończy się tak, że kupie ten TV i kura będę szukał tylko wad zamiast się nim cieszyć. Gdyby nie to, że będzie to tv typowo tylko do gier to nawet bym nie myślał o plazmie.
Ktoś gra (ale PC) na tym TV i może się podzielić wrażeniami ?
 

don111

Banned
a co to za różnica, PC czy konsola ? wrażenia identyczne, input lag, szybkość matrycy itd
a co to znaczy typowo-nietypowo do gier ? plazma nie sprawdza się jako normalny tv ?
 

effendi360

New member
Ale ja nie będę używał do oglądania zwykłej telewizji go w ogóle bo ku temu mam drugi telewizor w salonie.
Jakbyś nie wiedział to jest bardzo duża różnica PC czy konsola.
PC podaje obraz w rozdzielczości 1080p a konsola 720p lub nawet mniej, mój PC podaje 60 klatek animacji na sekundę lub więcej a dodatkowo na przykład wyłączając synchronizację pionową mamy skaczący framerate w zależności od tego ile dzieje się na ekranie, natomiast w konsoli framerate jest zablokowany na poziomie 30 klatek na sekundę.
 
Do góry