Panasonic seria TX-P42G30

mirek71

New member
a może jest możliwość tak podzielić dysk coby część zajmowały filmy a część była pod nagrywanie z tv ???
co do nagrywania z tv to dysk musi być podpięty pod odpowiednie gniazdo usb ...
 

Namacany

New member
TX-P50G30E. Kilka uwag i pytań plazmowego neofity.

Czołem! :)

Na wstępie: pierwszy post, stąd też z radością witam wszystkich i dziękuję za merytoryczne wypowiedzi na forum - wątek przeczytałem od deski do deski, a po lekturze zdecydowałem się na zakup G30 o wielkości 50 cali... i zaczęły się schody.

To mój pierwszy TV PDP/LED, dotychczas używałem CRT; filmy z kolei oglądałem na ścianie przy wykorzystaniu projektora DLP Dell M409WX.

W telewizorze niepokoi mnie to, że:

1. Tak, słychać "bzyczenie" - nieszczególnie głośne (choć głośniejsze niż wentylatory), nasilające się przy wyświetlaniu jaśniejszych obrazów.

2. Obraz przypomina trochę ten wyświetlany przez projektor DLP - jest efekt tęczy! Widzę go gdy np. przesuwam szybko przed oczyma dłonią na tle ekranu telewizora. W przeciwieństwie do trójkolorowej tęczy z projektora, tu występuje szczególna poświata w kolorze żółtym (?).

3. Ekran "miga" jak w 50 Hz telewizorze kineskopowym (wpatruję się w jeden róg ekranu - kątem oka dostrzegam miganie drugiego).

O ile pierwszy problem zdaje się być powszechny i jestem w stanie go zaakceptować, natomiast drugi nie jest właściwie widoczny podczas normalnego użytkowania sprzętu, to trzeci właściwie odbiera mi przyjemność z oglądania...

Czym może to być spowodowane? U kolegi posiadającego marny telewizor LCD obraz jest stabilny, mimo zauważalnie gorszej jakości... Czy oznacza to, że "plazmy tak mają"? Telewizor nieużywany wcześniej, podłączony z prawidłowym uziemieniem.

W kilku postach poruszano temat źródła (50/60 Hz) choć bez bliższych szczegółów. U mnie źródłem jest dekoder Cyfry+ (50 Hz), aczkolwiek problem ten występuje zawsze - nawet przy odłączonych wszystkich przewodach i wyświetlaniu wyłącznie pełnoekranowego menu telewizora.

Powyższe spostrzeżenia mają wyłącznie charakter subiektywny (mej małżonce nie przeszkadzają w ogóle choć zauważa je).

Dziękuję za pomoc w niełatwej sztuce dokonania wyboru - gdy przekonam się, że "to normalne" może w pełni uda mi się zaakceptować sprzęt i czerpać radość z jego użytkowania. :)

Pozdrawiam!
 

effendi360

New member
ad1
olałem to
ad2
widziałem takie coś na początku, nie machałem wprawdzie ręką przed oczyma ale przy szybkim ruchu wzrokiem na ułamek sekundy widziałem jak białe napisy maja taką właśnie poświatę, teraz nie wiem albo tego nie ma albo nie skupiam się na tym
ad3
nie mam podłączonego źródła sygnału 50hz więc nie wiem, a w dekoderze nie da się zmienić na 60 ?
 

Namacany

New member
Hej effendi360. Dzięki za odpowiedź.

Próbowałem, nie znalazłem w dekoderze takiej funkcji. Natomiast "mruganie" jest widoczne nawet jeśli wyświetlany jest materiał z TV, bez żadnego zewnętrznego źródła lub film MKV / MP4 via USB.

Można z tym żyć, aczkolwiek to pytanie do posiadaczy tego modelu - czy jeśli wpatrzycie się w jeden punkt ekranu (lub nawet poza ekranem), czy wydaje Wam się, że obraz "mruga"?

P.S. Nie przeszkadza mi "rwanie" obrazu związane z częstotliwością przesyłu źródła (nie zaobserwowałem niczego takiego), z kolei IFC czyni cuda przy filmach przyrodniczych gdzie są średnio-szybkie, długie szwenki i jazdy - vide Planeta Ziemia.
 
Ostatnia edycja:

respect_

New member
Witam, czy zmiana częstotliwości odświeżania z 50 na 60Hz odbywa się w menu dekodera czy TV ? Mam dekoder HD Technisat w kablówce i nie znalazłem tam takiej opcji :(
 

puciek

New member
Czy w telewizorach plazmowych nie mozna calkowicie sciemnic ekranu ? W nocy chcialem przyciemnic obraz i z ciekawosci zmniejszylem kontrast i jasnosc do konca , zdziwilem sie ze obraz nadal jest dobrze widoczny , to jest normalne?

Druga sprawa to budzik, nie ma w tych telewizorach czegos takiego jak budzenie wybranym kanalem ? Moze jest gdzies w menu a ja zle szukam bo nie chce mi sie wierzyc ze nie ma takiej mozliwosci :-? , zawsze w kazdym telewizorze moglem ustawic budzenie np wybranym kanalem muzycznym.

Sprawa trzecia , czy ten telewizor nie ma zegarka ?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Czy w telewizorach plazmowych nie mozna calkowicie sciemnic ekranu ? W nocy chcialem przyciemnic obraz i z ciekawosci zmniejszylem kontrast i jasnosc do konca , zdziwilem sie ze obraz nadal jest dobrze widoczny , to jest normalne?

Druga sprawa to budzik, nie ma w tych telewizorach czegos takiego jak budzenie wybranym kanalem ? Moze jest gdzies w menu a ja zle szukam bo nie chce mi sie wierzyc ze nie ma takiej mozliwosci :-? , zawsze w kazdym telewizorze moglem ustawic budzenie np wybranym kanalem muzycznym.

Sprawa trzecia , czy ten telewizor nie ma zegarka ?

w G30 nie ma budzika czyli np. p. Gargias cię rano nie obudzi... co do ściemnienia tylko tryb radio wyłacza ekran... :)
 

Broda4

Member
witam

juz ktos poruszał podobne tematy.
ja także próbuje zmusić do pracy TV z kinem samsunga.
Generalnie wszystko OK ale.......
czy można zmienić albo wyłączyć urządzenie powiązane z viera link?
Non stop automatycznie wybiera mi DVD .
Włączam film z USB - i po 3 sek przełącza mnie na DVD mimo że nie ma tam płyty.
przełączam spowrotem na USB i za chwilę - znów DVD

podłączenie przez HDMI i kabel optyczy
 

puciek

New member
Gdzie w menu jest wybor DVB-T ? Chcialbym wyszukac kanaly cyfrowe ktore nadaje kablowka w moim miescie , nie moge nigdzie znalezc opcji DVB-T.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Gdzie w menu jest wybor DVB-T ? Chcialbym wyszukac kanaly cyfrowe ktore nadaje kablowka w moim miescie , nie moge nigdzie znalezc opcji DVB-T.
na pilocie masz w pierwszym górnym rzędzie, klawisz oznaczony TV i z niego masz dostęp do DVB-T, DVB-C i Analogowe po wybraniu masz dostęp do menu szczególowego tj. wyszukiwanie programów, siła sygnału itd.
 

KwaK-0

New member
Załóżmy że inteligent frame creation w panasie powoduje opóźnienie wyświetlania obrazu o 100 ms. Czy w związku z tym telewizor również odgrywa dzwięk z takim samym opóźnieniem ?
 

ep1x

New member
Mam takie krótkie pytanie, mianowicie: czy ktoś posiada może ustawienia kolorów RGB aby jak najbardziej odpowiadały naturalnym?
 

bubcio

New member
witam serdecznie,

na samym poczatku chciałem powiedzieć ze to mój pierwsyz post na tym forum dla tego przepraszam za niefachowy jezyk i prawdopodobnie niepoukładane mysli, z drugiej strony dziekuje za bardzo rozbudowany wątek który pomaga mi w podjeciu decyzji.

przeczytałem temat już od deski do deski oraz kilka testów. nadal jednak nie mogę sie zdecydować miedzy modelem p42g30 czy też p42GT30. w chwili obecnej różnica w cenie to 600zł. sama opcja 3D nie jest dla mnie szczególnie istotna. najbardziej mnie intryguje sama głębia obrazu oraz filtr czerni zastosowany w dwóch modelach, kolejno : "Infiniti Black" i "Infinite Black Pro". Udałem sie nawet ostatnio do jednego z większych sklepów gdzie miałem możliwość porównania obu telewizorów, na pierwszy rzut oka to GT30 powalał na kolana serie G, ale dzieki uprzejmości sprzedawcy udało mi sie ustawić oba telewizory na podobny tryb odtwarznia, kontrast i kolorki po czym okazało sie ze różnica była jednak złudna pominowszy czerń. moje pytanie jest takie, jaka jest wasza opinia, czy warto dołożyć te pare stów do serii GT czy zostawić portfel ciut grubszy?

pozdrawiam
 

robertos80

New member
witam serdecznie,

na samym poczatku chciałem powiedzieć ze to mój pierwsyz post na tym forum dla tego przepraszam za niefachowy jezyk i prawdopodobnie niepoukładane mysli, z drugiej strony dziekuje za bardzo rozbudowany wątek który pomaga mi w podjeciu decyzji.

przeczytałem temat już od deski do deski oraz kilka testów. nadal jednak nie mogę sie zdecydować miedzy modelem p42g30 czy też p42GT30. w chwili obecnej różnica w cenie to 600zł. sama opcja 3D nie jest dla mnie szczególnie istotna. najbardziej mnie intryguje sama głębia obrazu oraz filtr czerni zastosowany w dwóch modelach, kolejno : "Infiniti Black" i "Infinite Black Pro". Udałem sie nawet ostatnio do jednego z większych sklepów gdzie miałem możliwość porównania obu telewizorów, na pierwszy rzut oka to GT30 powalał na kolana serie G, ale dzieki uprzejmości sprzedawcy udało mi sie ustawić oba telewizory na podobny tryb odtwarznia, kontrast i kolorki po czym okazało sie ze różnica była jednak złudna pominowszy czerń. moje pytanie jest takie, jaka jest wasza opinia, czy warto dołożyć te pare stów do serii GT czy zostawić portfel ciut grubszy?

pozdrawiam

mam p42gt30, zastanawiałem się nad vt30, ale przeczytałem większość wątków na HighDefJunkies Forum - Welcome to HighDefJunkies i AVS Forum i doszedłem do wniosku, że nie ma sensu dopłacać do vt30, za to wydaje mi się, że warto dopłacić do GT w Twoim przypadku bo dostajesz dostęp do zaawansowanych ustawień i trybu THX
 
Do góry