Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

szmeli

New member
przymierzam się do zakupu plazmy 42s20e, mam kilka pytań
ile to bierze max prądu, miałem w domu tx-s20e i maxymalnie brała 380wat, wow
z jakiego sklepu internetowego kupić żeby nie dostać powystawowego , tak jak kupiłem z lokalnego szajsmarketu, i co jest w tych telewizorach z dzwiękiem ?
miałem okazje słuchać gównianego lg 42pj250 z pięknym przestrzennym dzwiękiem , a w panasonikach jakby się ktoś uparł że dzwięk musi przypominać ten z laptopowych głośników, szczerzę dziękuję
 
16:9 w trybie AUTO /pyta laik/

Witam,
Jestem świeżym posiadaczem TX-P50S20; czekam na podpięcie sygnału z kablówki w mieszkaniu i póki co na testy podpiąłem sobie DVD poprzez kabel composite video. Kilka płytek DVD, które wrzuciłem w odtwarzacz jest akurat w formacie 16:9. Chcąc unknąć czarnych pasów u góry i na dole na czas docierania wrzuciłem tryb AUTO z nadzieją, że obraz wypełni cały TV. Jednak zaskoczyłem się: obraz wypełniony jest, ale tylko od góry; z dołu pozostaje czarny pas gdzieś na 8-10 cm.
(W trybie ZOOM1 z kolei obcięte są już napisy, więc nie wchodzi on w grę).
Moje pytania jako laika: czy to normalne zachowanie dla trybu AUTO przy obrazie 16:9 przesyłanym composite'm ?
Czy z nowszego DVD, z którego puszczę po HDMI poza lepszym obrazem będzie miało miejsce pełne wypełnienie w trybie AUTO ?
 

Tom1422

New member
Po paru dniach (od wypalenia) zwykłego używania (bez statycznych elementów) muszę powiedzieć, że jeśli się przypatrzyć to widać to wypalenie. Niestety wypaliło mi się po 3-4h użytkowania ze statycznym elementem. Tragedia... no ale cóż mam począć. Wiem tylko, że nie kupię już plazmy (ja rozumiem że trzeba uważać ale bez przesady telewizor jest do oglądania, a nie ozdabiania mieszkania). Także uważajcie, żeby Wam się nie przytrafiło coś takiego!
 

DonMisiek

New member
Witam od wczoraj jestem użytkownikiem tego telewizora. Jakość obrazu naprawdę jest niesamowita. Jednak mam kilka pytań.

Zauważyłem, że przy włączonej funkcji IFC ruchy postaci są bardzo nienaturalne jakby za szybkie i tutaj pytanie czy też tak macie ?
 

wojtas1

New member
Także jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem tej plazmy,. Obraz naprawdę wymiata np. w porównaniu z teściem który ma 37' lcd sharpa. Oboje mamy sygnał z satelity i umnie jest o niebo lepszy.

Witam od wczoraj jestem użytkownikiem tego telewizora. Jakość obrazu naprawdę jest niesamowita. Jednak mam kilka pytań.

Zauważyłem, że przy włączonej funkcji IFC ruchy postaci są bardzo nienaturalne jakby za szybkie i tutaj pytanie czy też tak macie ?
DonMisiek co to jest IFC - gdzie się to włącza - sprawdzę dziś to ci jutro odpiszę czy też tak mam. A z czego odbierasz sygnał? Satelita?, HD? Czy pod DVD też tak jest?
 

DonMisiek

New member
Na razie tylko antena zbiorcza heh jutro już n-ka. Zobaczcie czy u was też taki efekt występuje czy po prostu jestem przewrażliwiony.

Ogólnie muszę napisać, że ten telewizor to jedna z najlepszych inwestycji jakie dokonałem nie duże pieniądze a niszczy Soniaka Wujka za którego dał ponad 3 kafle.
 

krystex

New member
Do p42s20e mam podłączony tuner N.
Tuner N nadaje w formacie 16:9 (panoramiczny).
TV jest w trybie AUTO i dopasowuje sobie obraz tak jak należy.

Jedynie jeśli TVN HD i FOX LIFE HD puszczą jakiś stary film w formacie 4:3 to muszę dać ZOOM2, ale to się często nie zdarza..
Poza tymi sporadycznymi przypadkami wszystko jest OK.

Ja daje wtedy 4:3 Pelny
 

AsKier

New member
witam,

jakie powinny być ustawienia dekodera platformy cyfrowej (w tym wypadku polsat) jeśli w tv mam ustawienie aspect na auto?

w dekoderze mam do wyboru: pełny/letterbox/pan&scan oraz RGB i COMPOSITE (jako sposób podłączenia..jest złącze EURO)

obraz najlepiej wygląda na RGB oraz "pełny" chociaż na ustawieniu pan&scan obraz jest najlepiej dopasowany ale ma najgorszą jakość...podpowiedzcie coś..

na tą chwilę to dekoder mini...
 

pro_fill

New member
Bez reklam
mimo, iż rejestrowałem się kilka miesięcy temu, a jest to pierwszy post... - witam.
tv kupiłem kilka miesięcy temu i czytając dziś sygnały postanowiłem opisać jak to u mnie przebiegało.
pierwszy raz dzisiaj przeczytałem, że plazmy trzeba docierać. w moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. tv normalnie użytkowany przez trzy osobową rodzinę - kilka godzin dziennie.
jak dopuszczą mnie do pilota to chętnie włączę sobie hd discovery [c+]. do tv mam podłączony również dysk multimedialny, na którym mam kilka filmów demonstracyjnych sygnał full hd i kilka filmów/koncertów w w/w rozdzielczości [MKV z BluRay].
i dopiero na tym materiale "kopara opada". ani tv naziemna, ani sat nie emituje sygnału full hd. ktoś w tym temacie chciał dociec, czy nie jest robiony w balona, czy aby na pewno oglądany materiał hd z satelity ma sygnał 1080p
na dzień dzisiejszy tylko en-ka oferuje filmy 1080 lecz "i" [z przeplotem], które jednak nie dorównują jakości BluRay.

bardzo sobie chwalę wybór, gdzie właśnie uzupełnieniem jest zewnętrzny dysk multimedialny, który oferuje mi to, czego nie mogą zaoferować dostawcy kanałów tv.

kilka tygodni temu, pod jednym z marketów widzę parę emerytów, którzy do niewielkiego samochodu rodzinnego próbowali wcisnąć plazmę 42 cale - właśnie omawianego tu panasonica.
podszedłem do nich i informuję, że jeśli uprą się na przewiezienie w pozycji poziomej to może się zdarzyć, że nic na niej nie obejrzą.
chwilowa konsternacja, telefon do zięcia i prośba do mnie, czy nie zawiózłbym tv do ich domu.
daleko nie było, sam. typu kangur więc zgodziłem się. niech im gra.

widząc wątki z pytaniami i częstym brakiem odpowiedzi na nie, pozwolę sobie na ryzyko i zadam własne pytanie.
po dłuższym czasie oglądania tv głos zmienia się na taki metaliczny, jakby ktoś głośnik włożył do puszki. póki co radze sobie w postaci wyłączenia tv i ponownego włączenia - problem znika.
czy ktoś miał podobne objawy i jak rozwiązał problem?
 

Lendziu

New member
po dłuższym czasie oglądania tv głos zmienia się na taki metaliczny, jakby ktoś głośnik włożył do puszki. póki co radze sobie w postaci wyłączenia tv i ponownego włączenia - problem znika.
czy ktoś miał podobne objawy i jak rozwiązał problem?
Ja miałem metaliczne trzaski co jakiś czas (nawet co 5-10 sekund).. Winny dekoder N.
Pomogło rozdzielenie sygnału z kabla HDMI (wcześniej leciał obraz i dźwięk)..
Teraz mam obraz przez HDMI, a dźwięk poprzez chincze.. W TV trzeba przestawić dźwięk z cyfrowego na analogowy.. Mi takie coś pomogło..
Czyli mam teraz podłączony dekoder N dwoma kablami z TV (HDMI + chinch stereo) i jeszcze jeden optyczny z N do amplitunera.
Wszystko pięknie działa i nie mam problemu z dźwiękiem.

AsKier - spróbuj RGB i LettexBox.. Obraz powinien być okrojony do 16:9.. Nie wiem, jak z jakością, bo ten dekoder to podstawowy sprzęt za tzw. "złotówkę"..
 

marek2486

New member
Witam wszystkich. Planuję kupno TV TX-P42S20 i w związku z mam pytanie.
Załóżmy, że mam już TX-P42S20 i chcę go podłączyć przez HDMI do kina domowego z dvd i tunera cyfrowego HD Fergusona . Pytanie o jakość obrazu - spodziewam się bardzo dobrej, jak wygląda pierwszy etap użytkowania, na jakich ustawieniach powinien pracować, jak wygląda docieranie i na czym polega, na co zwrócić jeszcze uwagę.
 

Andrewan

New member
Na forum jest bardzo dużo o docieraniu, dopieszczaniu i innych aspektach użytkowania Plazmy.
Poświęć nieco czasu a wszystko tu znajdziesz.
Pozdrawiam
 

pro_fill

New member
Bez reklam
[...]chcę go podłączyć przez HDMI do kina domowego z dvd i tunera cyfrowego HD Fergusona . Pytanie o jakość obrazu - spodziewam się bardzo dobrej,[...]
jakość obrazu będziesz miał uzależnioną od materiału wejściowego. z satelity nie uzyskasz jakości lepszej niż HD [720p]. to z DVD, a raczej BluRay wydusisz max'a [1080p] - wtedy będziesz zadowolony.
 

WoofeR

New member
po dłuższym czasie oglądania tv głos zmienia się na taki metaliczny, jakby ktoś głośnik włożył do puszki. póki co radze sobie w postaci wyłączenia tv i ponownego włączenia - problem znika.
czy ktoś miał podobne objawy i jak rozwiązał problem?
Tak jak wspomnał przedmówca, pomaga puszczenie dźwięku po analogu, pomaga również wyłączenie DD w ustawieniach nboxa.

jakość obrazu będziesz miał uzależnioną od materiału wejściowego. z satelity nie uzyskasz jakości lepszej niż HD [720p].
Wszystkie kanały HD nadawane przez TNG N są w 1080i, u siebie na X20stce np. widzę ciutek ostrzej niż na 720p mimo, że TV jest HD Ready, co świadczy o tym, iż skaler w TV jest dużo lepszej jakości niż ten w dekoderze.
 

pop 70

New member
Witam serdecznie jestem znacznie starszy od was więc proszę o wyrozumiałość i jasną odpowiedź z góry dziękuje.
Kupiłem ten telewizor i jestem z niego bardzo zadowolony Ale mam pytanko cz w tym modelu jest opcja przestawiania odświeżania ekranu 50-100 HZ wiem że w opcji ekranu kinowego jest 600 HZ
 

pro_fill

New member
Bez reklam
Wszystkie kanały HD nadawane przez TNG N są w 1080i, u siebie na X20stce np. widzę ciutek ostrzej niż na 720p mimo, że TV jest HD Ready, co świadczy o tym, iż skaler w TV jest dużo lepszej jakości niż ten w dekoderze.
ja rozumiem, że są to twoje indywidualne odczucia i podejrzewam, że nie tylko mnie to przekonuje. chodzi mi konkretnie o....
1080i, u siebie na X20stce np. widzę ciutek ostrzej niż na 720p
tym stwierdzeniem wywołasz dyskusję, zarówno zwolenników tej teorii jak i przeciwników.
wystarczy poszperać w necie:
Mimo, że 1080i ma 1080 pionowych linii (w przeciwieństwie do 720 linii w przypadku 720p) i 1920 pikseli na linię (w porównaniu do 1280 pikseli w 720p), fakt, że 1080i jest z przeplotem sprawia, że całkowita rozdzielczość jest w praktyce niższa niż w przypadku 720p.
źródło
możesz mieć wrażenie, że coś co powinno mieć 720p, jest tylko przetworzonym materiałem o niższej rozdzielczości, gdzie w efekcie odniosłeś wrażenie, że materiał nadawany 1080i jest lepszym jakościowo.


mam pytanko cz w tym modelu jest opcja przestawiania odświeżania ekranu 50-100 HZ wiem że w opcji ekranu kinowego jest 600 HZ
niech mnie ktoś poprawi jeśli wprowadzono mnie w błąd.... - sprzedawca poinformował mnie, że tą częstotliwość uzyskam tylko w przypadku BR [którego nie posiadam i nie sprawdzę].
 

WoofeR

New member
Oczywiście to tylko moje odczucie które w dalszym ciągu poddaję testom co jakiś czas przełączając się na 720p. Pytanie jest takie, skoro nadawca (powiedzmy n w TVN HD) wysyła obraz od siebie w 1080i czyli z przeplotem, to skaler w TV (czy nboxie po przełączeniu wyjścia na 720p) scala przeplot do trybu progresywnego? Staram się to zrozumieć. Dlaczego również (Eurosport HD, WTA w tenisie ziemnym) poziome linie kortu migoczą w trybie 720p, a w 1080i już nie.
 
Do góry