Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

Lendziu

New member
niedziałającego/średnio działającego IFC.... Ostatnio miałem okazję porównać G20 z S20 i chociaż mogło to wynikać z wyłączenia IFC.
W sklepach TV działają raczej w dynamicznym trybie obrazu, a dopiero po przestawieniu w tryb prawdziwe kino zaczyna nam działać IFC - przynajmniej takie odnoszę wrażenie.
 

Tom1422

New member
Może narzekam i piszę o tym już drugi raz ale mam powód. Naprawdę nic nie mam do tej firmy więc proszę nie myśleć, że kłamię. Może i to jest bardzo dziwne ale po krótkim czasie od wypalenia pierwszej rzeczy tzn. wskaźnika wyniku i czasu z gry Fifa 11 wypaliła mi się druga rzecz. Można by sobie pomyśleć "Co za głupek! Jak on to niby zrobił? Nikomu wcześniej w tym modelu ani w tych czasach się to nie stało. Musiał pewnie grać 8h bez przerwy." Nic bardziej mylnego. Otóż pierwszą rzecz wypaliłem grając może z trzy godziny. OK, przyzwyczaiłem się. Nie było to mocno widoczne jednak po przyjrzeniu się można było dostrzec. Pogodziłem się z tym chociaż było to dla mnie bardzo dziwne żeby w tych czasach kiedy plazmy poszły technologicznie w górę, wypalić coś mając statyczny element przez około 3 godziny. Minęły może z dwa tygodnie i znów wypalenie, znowu z tej samej gry czyli Fify 11. Tym razem to już totalna paranoja! 15 min może było włączone główne menu (akurat na chwilę musiałem wyjść z pokoju). Wypalił się dolny pasek w menu głównym. Zamieszczam zdjęcie tego paska: http://576kbyte.hu/images/pc/8ef05647-1c47-4721-9741-8368a41e630f/Screens/fifa_11_screen_004.jpg . Nie widać tego bardzo ale bez przesady że po 15-20 minutach! Nie chce to zniknąć, tak jak poprzednie wypalenie trzyma się już z tydzień i nic. Mam teraz pytanie: czy to może być jakaś wada tego egzemplarza? Najchętniej bym coś z tym zrobił ale wypaleń na gwarancję oczywiście nie przyjmują. Co z tym zrobić? Kiedy wypaliło mi się poprzednia rzecz odpalałem filmik Pioneera lecz to za dużo nie pomagało.
 

Arib

New member
@Lendziu
To bardzo możliwe, tylko dziwił mnie fakt, aż takiej różnicy w płynności. Liczyłem, że może ktoś miał jeszcze możliwość porównania działania IFC w tych dwóch modelach (wraz z zabawą z ustawieniami) i mógłby rozwiać moje wątpliwości. :)
 

Dig Dug

New member
1grzecho - jak boisz się odbić światła, to ja polecam Ci Sony EX500 w wersji 40 cali. Jest totalnie matowy, a gra bardzo ładnie. Sprawdzone w domu u znajomego. W sumie pisze w watku o G20 o tym, ale jakbym nie był zdecydowany, na którąś z plazm Panasonica, to kupiłbym własnie ten telewizor.
Ja sam zamierzam kupic Panasa G20, czekam może przed swiętami pojawi się gwarancja 5 lat ? i gdyby nie sprawdził się u mnie (okno balkonowe od wschodu, a zwykłe od południa) to wymieniam go właśnie na tego Sony EX500. Wolałbym w 37 calach, ale w plazmach jest tylko X20, a Sony EX500 w 37 calach ma inna (podobno gorszą) matryce. Nie sprawdzałem tego ustawiając 37 cali obok 40 calowego.
 

Patrycjusz

New member
generalnie niechciałbym mieć w salonie cały czas zasłoniętych rolet bo mam małe dzieci, zresztą przesiadywanie w półmroku w ciągu dnia nie jest przyjemne, nie wiem musze to jeszcze przemyśleć.


1grzecho
U mnie są żaluzje i przy mocnym słońcu ustawiam je tak, aby snop światła (słońca) padał na sufit lub na podłogę, wtedy nie ma mowy o półmroku. W przypadku uderzenia słońca bezpośrednio w szybę matrycy, oglądanie staje się wielce uciążliwe, żeby nie powiedzieć nie możliwe.
Może jest to jeszcze kwestia ustawień i przy odpowiednim podciągnięciu kontrastu i jasności, problem zniknie, chociaż nie wydaje mi się. Jak pojawi się ostre słoneczko i będę miał możliwość to sprawdzić, to napiszę.

Tom1422
Mój syn pyka na xb, i jak mam możliwość, to razem pykamy w fife, i nie zauważyłem wypaleń itp. Matryca jest normalnie czysta. Jeżeli masz wątpliwości co do swojego produktu, to pisz zgłoszenie do Panasa. Sam jestem ciekaw, jak podejdą do sprawy: wymiana, czy oleją powołując się na zapis w instrukcji co do "zalet" tej technologii.

pozdrowionka
 

pro_fill

New member
Bez reklam
tx-p42s20e + karta sd z wi-fi

czy komuś udało się, lub czy myślał o połączeniu odbiornika z siecią za pomocą karty sd z wbudowaną kartą wi-fi?
czy to ma prawo bytu?
 

Boss89

New member
czy panasonic seria G ma dobrą powłokę antyrefleksyjną ?? nada się do pokoju nasłonecznionego ?
a czy są może jakieś folie antyrefleksyjne do plazm ? np. do serii S ?
 

ratyo1

New member
Kupiłem S20 głównie do PS3 i jestem maksymalnie zawiedziony. Green ghosting wcale nie został wyeliminowany i nadal jest bardzo mocno zauważalny odbierając całą przyjemność z grania, obraz statyczny igła, ale wystarczy ruszyć kamerą i dostajemy festiwal zieleni. W ogóle cały ekran jest według mnie zbyt bardzo przesiąknięty zielenią, do wad zaliczyłbym jeszcze dużą ziarnistość gdy siedzi się blisko ekranu. Do tego dochodzą przebarwienia (zbyt dużo zielonych pikseli w niektórych miejscach ekranu - co ten Panasonic ma z tą zielenią!?). Totalna żenada - tak podsumowałbym matryce w tym modelu. Na plus biały kolor, który nie jest tak jaskrawy jak w lcd, dobry dźwięk (jak na ten przedział cenowy). Co do powłoki antyrefleksyjnej to ci którzy piszą, że jej nie ma powinni udać się do okulisty (tak samo jak ci którzy nie zauważają green ghostingu w plazmach) bo powłoka jest, może nie rewelacyjna, ale jest. Generalnie plazma na statycznym obrazie dużo bardziej podoba mi się od lcd, ale wystarczy tylko jakiś ruch kamerą w jakiejkolwiek grze i cały czar pryska. Green ghosting jak dla mnie kompletnie przekreśla tą technologie bo jestem niesamowicie wyczulony na ten efekt i na dniach zamieniam go na jakiegoś lcd bo obraz w plazmach nie ma dla mnie nic wspólnego z naturalnością (wszędzie ta zieleń!). Dlatego nie rozumiem tych wszystkich osób piszących, że obraz w plazmach jest o wiele bardziej naturalny od tego z lcd. Jak może być naturalnego coś co przy najmniejszym ruchu kamery zostawia za sobą zielone smugi?

Ciekawi mnie tylko jak wygląda sprawa green ghostingiem w G20, czy też jest tak zauważalny jak w S20? Istnieją plazmy bez gg?
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Ciekawi mnie tylko jak wygląda sprawa green ghostingiem w G20, czy też jest tak zauważalny jak w S20? Istnieją plazmy bez gg?
Dla czego ma być mniej zauważalny? GG jest widoczny na PV45, V60, PV70, PV80 i tegorocznych panasonicach. Jestes po prostu bardzo wyczulony na ten efekt.

Gdy miałem pionka 5080XD to GG był zdecydowanie mniej widoczny ale też był.

Kupisz LCD to będziesz miał smużenie ale innego koloru. Do tego przy takiej przekątnej znajdz sztuke z równo podświetlaną matryca..
 

don111

Banned
GG to tylko fałszywy zewnętrzny kontur, nie smużenie... obraz pozostaje ostry
ale jak ktoś jest mocno wyczulony na ten efekt to chyba nic nie da się poradzić... na miejscu kolegi podłączyłbym w sklepie PS3 pod inny model i sprawdził czy jest podobnie
 

hojlo1

New member
Bez reklam
GG to tylko fałszywy zewnętrzny kontur....
Oj coś widzę ze zespalacie w całość różne efekty.
Green (zielony) - oznacza całkiem inny błąd pracy matrycy (i to dotyczyło w znacznej mierze luminoforu, stąd w nowych modelach już jest inaczej... ), zaś fałszywy kontur to błąd pracy sterowania matrycą. ;)

Najlepiej jakby pytający efekt np. na filmiku pokazał. ;)
 

don111

Banned
dla normalnego użytkownika bez wnikania w jakieś aspekty techniczne, w skrócie efekt GG objawia się takim konturem o zielonej (mniej więcej, może nawet lekko żółtej) poświacie na zewnętrznej krawędzi przesuwanego obiektu, a czy to błąd sterowania matrycą czy natura luminoforu, czy jedno i drugie na raz - jest mniej istotne
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Rozmawiamy o technice i tutaj nie powinno być gdybania. ;)
Stąd:
- pytający niech określi (np. filmikiem) o co mu chodzi(?)
- GG to nie fałszywy kontur
Zerknąć np. na rysunek 3 (Fig.3) z poniższego linku:
http://www-nt.e-technik.uni-dortmund.de/veroeffentlichungen/papers/2002/fr_isce02.pdf
i te efekty ("sraczkowaty" kolor, lub inny w zależności od kierunku ruchu) określany jako "False Contours". ;)

Stąd pytanie (zasadne) czy np. przy nasyceniu = "0" też jest ten efekt.
 
Ostatnia edycja:

ratyo1

New member
Jak już wspominałem w innym wątku w częściowym wyeliminowaniu false contours i green ghostingu pomogło wyłączenie deep colour w ustawieniach konsoli. Jednak teraz pojawił się problem innego typu - wszedłem w menu serwisowe i pobawiłem się trochę ustawieniami kolorów, nie spisałem na kartce początkowych wartości i co tu dużo mówić - schrzaniłem obraz. Dlatego mam wielką prośbę do jakiegokolwiek posiadacza S20, który nigdy nie grzebał w tych ustawieniach żeby wszedł w menu serwisowe i pospisywał defaultowe/fabryczne wartości:
R-Cut
G-Cut
B-Cut
R-Drv
G-Drv
B-Drv
All-Cut
All-Drv
Jak wejść i poruszać się po menu serwisowym można znaleźć tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/283473-post18.html
Naprawdę wielka prośba o te wartości
please-490.gif
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
Spisałem z 50S20E, ustawione jak z fabryki, nigdy nie przestawiane:
R-Cut 80
G-Cut 80
B-Cut 80
R-Drv E2
G-Drv FF
B-Drv AE
All-Cut 80
All-Drv FF
 

ratyo1

New member
@babus wielkie dzięki za te wartości, masz u mnie piwo :) apropo podane przez Ciebie wartości są dla temperatury barw na normal? bo z tego co słyszałem dla warm i cool ustawia się osobno?

I druga kwestia - te zmiany cut i drive wpływają tylko na tryb normalny, kinowy i dynamiczny, na tryby prawdziwe kino i gra nie mają żadnego wpływu, dlaczego?
 

don111

Banned
wartości RGB drv i cut nie ustawia się osobno dla każdej temperatury, ustawia się je dla jednej z trzech i te wartości ustawień wpływają proporcjonalne na dwie pozostałe temperatury, także to ma spore znaczenie jaka temperatura jest wybrana w momencie wpisywania tych wartości
kolega podał Ci wartości dla temperatury jaką miał ustawioną w momencie przełączenia na menu serwisowe
żeby nie było tak pięknie to te same ustawienia na obu tv niekoniecznie oznaczają ten sam obraz (różnice egzemplarzy), tutaj przydałaby się kalibracja kolorymetrem
Panasonic standardowo ma za wysoką temperaturę kolorów, optymalne 6500k osiąga przy balansie bieli ciepłym
 

babus

Member
@babus wielkie dzięki za te wartości, masz u mnie piwo :) apropo podane przez Ciebie wartości są dla temperatury barw na normal? bo z tego co słyszałem dla warm i cool ustawia się osobno?

I druga kwestia - te zmiany cut i drive wpływają tylko na tryb normalny, kinowy i dynamiczny, na tryby prawdziwe kino i gra nie mają żadnego wpływu, dlaczego?

Podałem wartości w ustawieniu "normal". Co do drugiej kwestii nie pomogę.
 
Do góry