Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

50" w S-ce jest super !!!!

Witam,
do wszystkich, którzy wahają się co do zakupu serii S - nie lękajcie się, ten sprzęt jest znakomity :smile:
Czekałem z wystawieniem opinii do czasu pełnego sprawdzenia - czytaj podpięcia sygnału HD.
Ale od początku - w SD radzi sobie super, mimo że miałem obawy, iż w 50" (TX-P50S20E) będzie tragedia jakaś, to były one bezpodstawne - nie odczuwam niedosytu względem CRT, które w SD były thebeściakami.
Podpiąłem N po HDMI i tu dopiero pełen ogień - na kanałach HD kromka opdada - nie chce się odejść od TV. Mimo średnich ustawień na czas docierania, wszystko wygląda znakomicie. Czerń świetna, głęboka jak smoła, kolory naturalne nieprzejaskrawione jak w Samsyfach.
Podpięty BR - ogień na maksa - chyba wyrzucę wszystkie DVD :D
Podobnie super na filmach w HD z playerka multimedialnego.

Wygląd, na który psioczą wszyscy wokoło jak dla mnie świetny. Obudowa solidnie wykonana, nic nie trzeszczy ani nie piszczy w środku i na zewnątrz.
Dźwięk również daje rady, choć to sprawa drugorzędna, bo będzie chodził via AMPLI.

Podsumowując, jeśli macie 3300 PLN do zadysponowania i nie wiecie co zrobić, nie wahajcie się ani sekundy. Wg mnie za te pieniądze to bezkonkurencyjne 50" w Full HD, ale to moja osobista opinia :smile:
 

Boxer

New member
a mozesz powiedziec jakie masz wrazenia z ogladania kanalu ESPN America? lubie ogladac futbol amerykanski i miedzy innymi, ale pod tym katem szukam tv
 

marek2486

New member
Mam jeszcze jedno pytanie jakiej produkcji są wasze odbiorniki? Chcę kupić 42S20 ale proszę wszystkich o informacje? Made in ? czy to ma jakieś większe znaczenie? i jest takie coś jak dobijanie gazu a plazmie po 2-3 latach ponieważ jeden śmieszny sprzedawca mi tak mówił.
 

Patrycjusz

New member
50s20e

To i ja wcisnę swoje 5 groszy :)

W tym tygodniu przesiadłem się z 42PV80 na 50S20E i napiszę tak, ci którzy się wahają, zastanawiają nad 50S20, na pewno nie będą zniesmaczeni. Nie ma już takiego szoku,jak przejście z 32 na 42 cale, ale większe jest fajniejsze i powiem, że chyba 65cali również dałoby radę :)
Czerń lepsza niż w PV80. Na razie ustawienia obrazu bardziej odpowiadały mi na PV80. Nie wiem czy jest to kwestia ułożonej już PV-ki. Nigdzie nie mogę znaleźć ustawień obrazu pod 50S20 i szkoda bo dla PV80 te ustawienia Panasonic TH42PX80 Best Settings After Calibration bardzo mi odpowiadały, ale w S20 już nie zdają egzaminu. Co do odbijającej szyby, u mnie nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do PV. Obudowa, ramka jakoś w ogóle nie zaburza ogólnego wyglądu plazmy. Wolałbym obudowę V, VT, no ale cóż, hehehe, ta naprawdę wg mnie nie szpeci.
Głośniczki, dźwięk wg mnie cienkie. Do normalnych programów wystarczy, a jak chce się coś więcej to załączam KD.

pozdrawiam
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
W tym tygodniu przesiadłem się z 42PV80 na 50S20E
Właśnie planuję to samo zrobić, ale dopiero w maju 2011 bo mam klienta na swojego PV80.
Zastanawiam się czy nie wdepnę, ale jak widać NIE.
Biorę też pod uwagę, że w maju będą już nowe modele które są wypuszczane na rynek już od początku marca także zobaczymy jak będzie i jak z cenami na nowe modele.

Zapytam:
Jak z odczuciem po przesiadce z 42' na 50' ?
 

Patrycjusz

New member
z 42 na 50

50 fajniejsza niż 42, bo wiadomo obrazik większy.
Tak jak napisałem wcześniej, nie ma już takiego szoku wielkościowego jak przechodziłem z crt 32 na 42PV80, ale ogólnie wielkość robi swoje.
Wiadomości mógłbym oglądać nawet na 32, ale meczyk lub filmik, to czysta przyjemność na 50.

pozdrawiam :)
 

Patrycjusz

New member
z 42 na 50

50 fajniejsza niż 42, bo wiadomo obrazik większy.
Tak jak napisałem wcześniej, nie ma już takiego szoku wielkościowego jak przechodziłem z crt 32 na 42PV80, ale ogólnie wielkość robi swoje.
Programy informacyjne mógłbym oglądać nawet na 32, ale meczyk lub filmik, to czysta przyjemność na 50.

pozdrawiam :)
 

Patrycjusz

New member
z 42 na 50

Przejście z 42 na 50, ogólnie wrażenia pozytywne, hmmm bardzo pozytywne :)
Tak jak napisałem powyżej, nie ma już takiego szoku jak przechodziłem z crt32 na 42PV80, ale sama wielkość robi swoje.
Ogólnie do programów informacyjnych, styknął by mi nawet 32, ale meczyki, filmy itp. na 50 to czysta przyjemność.

pozdrawiam
Do maja domyślam się, że będą już następne modele i tak w kółko :)
 

Patrycjusz

New member
Do Moderatora

Niech Moderator usunie dwa wcześniejsze moje posty. Coś dziwnego działo mi się z netem i stąd wyszła taka sieczka (3 podobne posty)
 

maxoff

New member
Wszystko zależy z jakiej odległości patrzy się w TV. Ja np. od dawien dwna posiadałem 42" Panasa. Na początku tego roku coś mnie tknęło by kupić WIĘKSZY. Zakupiłem 50" i co ?!?.... Okazało się że siedząc 2 - góra 2.5m od TV 50" wcale nie aż tak bardzo mi się podobało. Jednak bardziej komfortowo było mi patrzeć na 42" z takiej odległości. Owszem jak to mówią kwestia gustu i upodobań, ale jak dla mnie i moje warunki 42" są akurat i znów stoi u mnie 42S20
 

1grzecho

Member
dzisiaj byłem w sklepie mediaexpert i pooglądałem troche telewizorów. chciałbym zakupić tv wielkości 46 albo 50 cali-odległośc od telewizora to 3do 4metrów , obecnie posiadam Lcdka Sharp 37hd ready. w sklepie rzuciło mi się to że rzeczywiście przy dużym oświetleniu plazma gorzej wygląda od lcdka, a jak to się ma w domu? salon mam dość dobrze oświetlony, wielkość 22metry-okna od wschodu i południa. na wydanie mam 3,5tys zł. w domu mam niestety kablówke anologową z vectry ale telewizor słuzył mi będzie do oglądania filmów mkv z komputera poprzez hdmi, będzie mi też służył do gier-mam xboxa 360 i ps3 na której będę oglądał filmy BR . CO DORADZICIE DLAMNIE?
 

Arib

New member
Witam, ostatnio rozglądam się za jakimś ciekawym TV, optymalnym wyborem okazuje się właśnie seria S20 (dokładniej 42"). Jednak martwi mnie nie podjęty (a jeżeli podjęty to wybaczcie niedoczytanie) temat niedziałającego/średnio działającego IFC, który poruszył B737 Captain. Ostatnio miałem okazję porównać G20 z S20 i chociaż mogło to wynikać z wyłączenia IFC (nie miałem wglądu do opcji), to obraz na G20 wydawał się sporo płynniejszy.
Byłbym wdzięczny, jeżeli ktoś mógłby potwierdzić lub zdemetować to zjawisko.
 

Patrycjusz

New member
50s20 i nasłoneczniony pokój

Jeżeli masz nasłoneczniony mocno pokój, to nie kupuj s20, bo będziesz zniesmaczony. Dzisiaj to zobaczyłem u siebie gdy słoneczko mocniej zaświeciło. Jest gorzej niż na moim starym PV80. Słońce mocno odbija się od szyby uniemożliwiając komfortowe oglądanie. Teraz dopiero zasmakowałem tego co będzie latem. Na całe szczęście mam rolety w oknach i jest możliwość regulowania dopływu światła.
Reasumując. Jeżeli posiadasz mocno nasłoneczniony pokój to albo będziesz musiał uruchamiać rolety, żaluzje, albo idź w kierunku serii G lub V lub coś innego z filtrem antyodblaskowym. W serii S, moim zdaniem wygląda to fatalnie.
Co do reszty, przy mojej 50S20, nie mam na razie do czego się doczepić.

pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria G nie załatwia jakości w nasłonecznionym pokoju.To załatwiają telewizory LCD.
Poproś o prezentację w domu żebyś nie żałował decyzji na odległość.
 

1grzecho

Member
generalnie niechciałbym mieć w salonie cały czas zasłoniętych rolet bo mam małe dzieci, zresztą przesiadywanie w półmroku w ciągu dnia nie jest przyjemne, nie wiem musze to jeszcze przemyśleć.
kiki co mógłbyś mi polecić w przedziale 3500zł z lcdków? jest coś odpowiedniego z 50cali(ewentualnie 46), chciałbym full hd no i 100hz
 
Do góry