Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Tomaszz

New member
Horhe Ortega napisał:
Można prawie wywnioskować , że za wiele nie wnosi nowa technologia NeoPDP.

Znowu tak nie do końca, bo w porównaniu Ślimaka nie ma ani słowa o obrazie w HD, a właśnie na jego najwyższą jakość ustawiona jest seria G i kolejne (nie testowałem i nie mam zamiaru :p, ale wertując wszystkie najważniejsze fora tak wychodzi).

Co do IFC 600 vs 400 Hz to jedyna różnica zanotowana przez niektórych jest przy oglądaniu piłki, przy 400hz trochę się "rozjeżdża", a przy 600hz trochę mniej (chociaż wg mnie na serii G nic się nie rozjeżdża :D).

Połączenie serii G do komputera w teście Kikiego miało miejsce za pomocą kabla D-SUB (VGA) co już na samym starcie skazało tą próbę na niepowodzenie, bowiem max rozdzielczość po tym łączu w tym TV to 13xx X 7xx :shock:. Identycznie jest w serii S. W tych TV full hd tylko po HDMI/DVI.

Takie moje 3 grosze, aby być do końca sprawiedliwym w porównaniu.

PS: Jak można się domyślać jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem 42g10 :hihi:
 

slimak

New member
Bez reklam
w_piotr napisał:
Na ile "wstępne" były to oględziny?...

Porównanie tylko w jednym sklepie, na jednym egzemplarzu. Pół godziny z pilotem w ręku v10 kontra G15. Sygnał HD (HDMI), tryb obrazu [Normalny].

Mógłbyś dokładniej wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc, że PIP działa tylko z jednym tunerem jednocześnie?

Jeżeli włączymy w PIP pierwszy obraz -> [analog, DVB-T, DVB-C, DVB-S] to w drugim obrazie mamy do wyboru tylko źródła zewnętrzne. :-( Bez możliwości wyboru [analog, DVB-T, DVB-C, DVB-S].

Tomaszz napisał:
Znowu tak nie do końca, bo w porównaniu Ślimaka nie ma ani słowa o obrazie w HD,

O obrazie w SD też nic nie pisałem. ;-)

A już pisząc na poważnie. S10, G10, G15 porównywałem głównie na sygnale HD (HDMI) i troszkę na SD (antena).
 

Dzakart

New member
argoncyc napisał:
Już udało mi się wymusić na karcie rozdzielczosc 1366x768. Użyłem powerstripa i zmienił bez problemu, minimalnie trzeba bylo obraz przesunąć.

No niestety A300-14s nie ma ani DVI ani DisplayPort ani tym bardziej HDMI.
Czeka mnie po prostu zakup jakiegoś odtwarzacza sieciowego.

Dziękuje za pomoc


Hej argocyc - powiedz mi jak Ci się udało to uczynić? Osobiście ustalam ekran główny jako monitor, odpalam PowerStrip, potem profile wyświetlania > konfiguracja > zaawansowane ustawienia częstotliwości > potem dodaje swoja wlasną rozdzieloczość (1366x768), resetujej mi kompa i potem dalej nie mogę jej ustawić.

Karta graf to i915.
 

ryba229

New member
Tomaszz napisał:
Co do IFC 600 vs 400 Hz to jedyna różnica zanotowana przez niektórych jest przy oglądaniu piłki, przy 400hz trochę się "rozjeżdża", a przy 600hz trochę mniej (chociaż wg mnie na serii G nic się nie rozjeżdża :D).

Rozjezdza = rozmywa ?
 

Horhe Ortega

New member
Takie moje 3 grosze, aby być do końca sprawiedliwym w porównaniu.
Właśnie...Inni piszą , że z odpowiedniej odl. nie widać już różnicy pomiędzy obrazem HD wyśw. przez panel HD i HD Ready więc dlaczego nie kupić serii X(720 linii) zamiast przepłacać za np. V-kę z THX-em.Zwłaszcza jak ktoś oczekuje od obrazu czegoś zupełnie innego niż to , co oferuje np. tryb THX podczas ogl. filmu.Są osoby , dla których prawidłowo skalibrowany obraz... jest dziwny a nawet sprawiajacy wrażenie nieprawidłowego("wypalone" oczy?).Dobrze że cena V-ki nie jest tak chora , jak pewnych LCD-ków za 10 tyś. i więcej.
 

zotac

New member
Panasonic P42g10e

Witam :)

Jestem przy G10 i polecam ten model:)niektóre opinie i wypowiedzi są bez sensu...G10 jest złotym środkiem S10 to kastrat ale dobry bez jednego jajca:p a znowu G15 to G10 ze słodkimi pierdołami względem G10 są takie, że telewizor oprócz wszystkich udogodnień ze zdetronizowanego modelu oferuje także funkcję Viera Cast dającą dostęp do takich serwisów internetowych jak YouTube, Picasa czy Bloomberg. Nowa bardziej multimedialna wersja obsługiwać będzie także standard DLNA czyli DivX, JPEG i MPEG2 co umożliwi podłączenie jej domowej sieci komputerowej.G10 rulez:)


http://www.panasonic.com.pl/neopdp/
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Ło matko, jaki bełkot. :confused:

Prawie nic nie zrozumiałem poza tym, że podobno G10 rulez. Szkoda tylko, że nie w jakości obrazu.

EDIT: stosując algorytmy kolegi zotac U10 należałoby nazwać kastratem bez dwóch "jajec", X10- kastratem bez dwóch "jajec" i jeszcze do tego obrzezanym, a C10 to nawet nie wiem- chyba całkowitym eunuchem :p
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
Horhe Ortega napisał:
Właśnie...Inni piszą , że z odpowiedniej odl. nie widać już różnicy pomiędzy obrazem HD wyśw. przez panel HD i HD Ready więc dlaczego nie kupić serii X(720 linii) zamiast przepłacać za np. V-kę z THX-em.Zwłaszcza jak ktoś oczekuje od obrazu czegoś zupełnie innego niż to , co oferuje np. tryb THX podczas ogl. filmu.Są osoby , dla których prawidłowo skalibrowany obraz... jest dziwny a nawet sprawiajacy wrażenie nieprawidłowego("wypalone" oczy?).Dobrze że cena V-ki nie jest tak chora , jak pewnych LCD-ków za 10 tyś. i więcej.

Pewnie dlatego, że jednak tą różnicę widać, a poza tym kupuje się tv takiej wielkości i tak się go ustawia, żeby różnica była jeszcze bardziej widoczna.

Co do opinii (która się nagle teraz pojawiła), że obraz HD też jest lepszy w serii S niż w G to w ogóle już jakaś paranoja. Im dłuższy ten wątek tym lepsza ta seria się staje :p

Przecież wielokrotnie zostało już tutaj stwierdzone, że jeśli tylko mamy zamiar oglądać HD w dużej większości to seria G. Ja właśnie tak zrobiłem, bo 95% filmów oglądam w HD.

PS: Co piłki, to był w tym wątku kiedyś taki filmik pokazujący to o czym mówię. Z piłki robiło się takie jakby jajo.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Co do opinii (która się nagle teraz pojawiła), że obraz HD też jest lepszy w serii S niż w G to w ogóle już jakaś paranoja. Im dłuższy ten wątek tym lepsza ta seria się staje :p

Oj, kolega coś tutaj mocno dodaje. Ja nic takiego w tym wątku nie wyczytałem. Jak możesz, zacytuj takie stwierdzenie (ale chyba się nie uda).

Tomaszz napisał:
Przecież wielokrotnie zostało już tutaj stwierdzone, że jeśli tylko mamy zamiar oglądać HD w dużej większości to seria G.

Z tym też bym nie przesadzał, bo to brzmi jak tautologia, a chyba jednak do końca nią nie jest.
 

slimak

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
PS: Co piłki, to był w tym wątku kiedyś taki filmik pokazujący to o czym mówię. Z piłki robiło się takie jakby jajo.

Test Burosch z literkami i wahadłem + zdjęcia wahadła na 42S10. Plik przygotowany do odtworzenia z karty, dzięki czemu pominie się wpływ kabelków i elektroniki DVD na czytelność literek/wahadła.

http://rapidshare.com/files/301394274/test_burosch.zip

(60MB) należy rozpakować
i nagrać na kartę pamięci foldery:

DCIM(zdjęcia)
SD_VIDEO(Burosch)

Ciekawe jak wahadło wyjdzie na G10.
 
Ostatnia edycja:

Mcherub

New member
Ja miałem okazję porównać i S 10 I G10 w warunkach domowych ponieważ S10 zepsuł się po jednym dniu a następny był G10 i obraz bez porównania lepszy jest w G10 to nie jest tylko moje zdanie ale wszystkich domowników , ma ładniejsze kolory jest wyraźniejszy ładniejsza jest biel itd.
 

slimak

New member
Bez reklam
1) S10 mógł być popsuty od samego początku, a po jednym dniu popsuł się całkiem.
2) S10 ma takie same ustawienia fabryczne jak G10, ale żeby świecił tak samo jak G10 musi mieć ustawiony o 10 kroków większy kontrast.
3) O porównaniu dwóch TV możemy powiedzieć, gdy oba stoją obok siebie i są sprawne. Ty w domu jednocześnie dwóch działających TV nie miałeś.
4) W domu masz na tyle jasno, że S10 z swoim słabszym świeceniem niestety nie wyrabia się. Stąd słabsze kolory, biel i ostrość. Dobrze, że Ci się popsuł i wymieniłeś go na G10. :)

P.S. Porównywanie na „odległość” jest bardzo zwodnicze. Ciekawe ile osób zwróciło uwagę, że popołudniowe powtórki seriali są gorszej jakości od ich wieczornych premier?
 

facir

New member
upgrade softu

Witam klikając po menu tv znalazłem opcje aktualizacji softu odbiornika, i zastanawiam się czy faktycznie jest taka możliwość z karty sd oczywiście czy to tylko jakieś wspólne menu które jest w wyższych modelach tzn G i V. A z drugiej strony raczej mało prawdopodobne aby menu były wspólne bo przecież zostało by wobec tego w wersji S chociażby przeglądarka YouTube czy jakieś bardziej zaawansowane ustawienia obrazu takie jakie są w wersji G czy też V.
pozdroall
 

sopel750

New member
ja mam natomiast inne pytanie:
Czy Panasonic publikuje nowe wersje firmware i można je zaktualizować w swoim TV ? (zastanawiam się, czy poprawią skalowanie w serii G i główny problem zostanie rozwiązany) ?
 

ryba229

New member
sopel750 napisał:
ja mam natomiast inne pytanie:
Czy Panasonic publikuje nowe wersje firmware i można je zaktualizować w swoim TV ? (zastanawiam się, czy poprawią skalowanie w serii G i główny problem zostanie rozwiązany) ?


Dolaczam sie do pytania. Czy zmiana softu w ogole ma sens?? Ktos to robil?? Jakie byly efekty?
 

tanatos72

New member
Witam Szanownych Forumowiczów!
Po przeczytaniu wątków o serii V, G i S, i po obejrzeniu TV z wymienionych serii zdecydowałem się na zakup P42S10E.
Generalnie jestem zadowolony i uważam, że za taką cenę trudno znaleźć coś lepszego.
Mam pytanie co do "bzyczenia" tego TV. Czy to przemija z czasem czy wręcz odwrotnie, nasila się?
 

qualin

Member
tanatos72 napisał:
Witam Szanownych Forumowiczów!
Po przeczytaniu wątków o serii V, G i S, i po obejrzeniu TV z wymienionych serii zdecydowałem się na zakup P42S10E.
Generalnie jestem zadowolony i uważam, że za taką cenę trudno znaleźć coś lepszego.
Mam pytanie co do "bzyczenia" tego TV. Czy to przemija z czasem czy wręcz odwrotnie, nasila się?
nie przemija, ani sie nie nasila. poprostu z czasem sie przyzwyczaisz do tego i nie bedzie az takie drazniace. zaczal sie okres grzewczy wiec odkrecony kaloryfer troszke zaglusza bzyczenie :p
 

Tomaszz

New member
gorylla napisał:
Oj, kolega coś tutaj mocno dodaje. Ja nic takiego w tym wątku nie wyczytałem. Jak możesz, zacytuj takie stwierdzenie (ale chyba się nie uda).

Z tym też bym nie przesadzał, bo to brzmi jak tautologia, a chyba jednak do końca nią nie jest.
Nie mówiłem przecież, że akurat Ty pisałeś:
Napisał Ślimak
Napisał Tomaszz
Znowu tak nie do końca, bo w porównaniu Ślimaka nie ma ani słowa o obrazie w HD,
O obrazie w SD też nic nie pisałem. :wink:

A już pisząc na poważnie. S10, G10, G15 porównywałem głównie na sygnale HD (HDMI) i troszkę na SD (antena).
A wcześniej Ślimak napisał
Natomiast do oglądania w pokojach nienasłonecznionych i wieczorem model S będzie minimalnie lepszy ze względu na lepszą szczegółowości obrazu

Chyba jak byk wynika z tego, że obraz na S w sygnale HD jest bardziej szczegółowy z czym zgodzić się nie mogę i tyle.

Co do 400 hz vs 600 hz to był filmik z youtuba pokazujący kawałek meczu i takie jajo się robiło z piłki, ale za nic nie mogę go znaleźć. Tesu wahadła na razie nie zrobię, bo nie mam karty pamięci, chyba, że puszczę z kompa?
 

slimak

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Chyba jak byk wynika z tego, że obraz na S w sygnale HD jest bardziej szczegółowy


Nie bardziej, tylko minimalnie. Ciągle nad interpretujesz moje wypowiedzi. ;-)

z czym zgodzić się nie mogę i tyle.

A dlaczego? Bo wszyscy piszą, że V-Real PRO 4 jest super hiper do HD. Czy może dlatego, że oglądałeś na kilku „skalibrowanych” TV dema HD i tak Ci organoleptycznie wyszło???

W moim porównaniu minimalnie lepiej wyszła szczegółowość na S. Ale nie będę oszukiwał, że S10 wybrałem z tego względu. O wiele większe znaczenie miało 900zł i srebrna nie kurząca się obudowa.

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4928 gw10 -> tabelka.
http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/5445 s10 -> tabelka.


----------------------------------------------------------------------

Fragment trailera Star Trek 2009
http://rapidshare.com/files/301870488/PRIVATE.zip
Przerobiony do formatu „Viera”.
Przypominam, że dźwięk 5,1 dostępny jest na wyjściu optycznym TV.
(160MB) należy rozpakować
i nagrać na kartę pamięci folder PRIVATE.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Nie mówiłem przecież, że akurat Ty pisałeś
Wiem, bo ja tego z pewnością nie pisałem. Ale z wypowiedzi slimaka, w mojej ocenie, nic takiego nie wynikało. Myślę, że z jego wypowiedzi wyciągnąłeś zbyt daleko idące wnioski.

Według mnie jeśli wyższy model ma być lepszy (bo kosztuje sporo więcej) to ta przewaga musi być widoczna gołym okiem. Klient musi widzieć, że płaci za coś, co prezentuje wymierną korzyść. A w plazmach Panasa wyraźną wyższość wyższych modeli nad bezpośrednio niższymi w praktyce widzę tylko przy modelach serii S względem X (matryca fullHD, IFC) i w V względem obu serii G (akurat tu to chyba bardziej w wyposażeniu niż obrazie).

Dlatego te podniety technowinkami typu VREAL PRO 4, IFC 600Hz, NeoPDP, które w rzeczywistości nie mają adekwatnego przełożenia na jakość obrazu względem ceny, jaką trzeba za nie zapłacić, nie są dla mnie do końca zrozumiałe. Dlatego popieram wybór slimaka, gdyż "troszkę" przeszedł
śladami moich wcześniejszych dedukcji. Pozdr.
 
Do góry