Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

gorylla

New member
Bez reklam
Myślę darku, że ten post powinieneś napisać w innym dziale- patrz platformy cyfrowe /platformy HD. Są tam tematy nt. porównania platform, dekoderów, opinie dot. jakości sygnałów itd. Możesz też skoczyć na forum satkuriera, tam też możesz poszukać interesujących Cię treści. Pozdr.
 

devildriver85

New member
czy ktoś posiada ustawienia obrazu najlepsze dla tego tv? tzn, jaki kontrast,jasność itp.

Czy można do niego podłączyć słuchawki?

Czy ma znaczenie, pod które HDMI podłączam np. konsole?
 

qualin

Member
devildriver85 napisał:
czy ktoś posiada ustawienia obrazu najlepsze dla tego tv? tzn, jaki kontrast,jasność itp.

Czy można do niego podłączyć słuchawki?

Czy ma znaczenie, pod które HDMI podłączam np. konsole?
Wszystko zalezy od Twoich preferencji. Kazdy ustawia tak jak odpowiada mu najlepiej.
Sluchawki mozna podlaczyc, a konsole podlacz pod co tylko chcesz.
 

Horhe Ortega

New member
witam serdecznie,
w moim miescie zmienia sie dostawca kablowki a inea,prosze o rade uzytkownikow tej tv o pomoc w wyborze dekodera
czy wziac pakiet z hd i dekoder z hdmi czy wziac bez programow hd i inny dekoder?
Tylko i wyłącznie dekoder HD!Dzięki temu doprowadzisz przeskalowany sygnał do TV przez HDMI a nie Scart.To chyba tylko 5PLN więcej/i wzwyż(więcej kanałow HD).
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jestem po teście buroscha.

Wnioski takie:

Tryby dynamiczny, normalny kinowy:

Literki:
- 5px z IFC i bez IFC bardzo dobrze, płynnie, czytelnie,
- 7px z IFC płynnie i czytelnie, wyraźne, bez IFC niezbyt płynne, lekkie rozmycia,
- 9px z IFC w miarę płynnie i w miarę wyraźnie, lekkie rozmycia, ale wszystko do przyjęcia, bez IFC- kiepsko- płynność słaba, rozmycie duże, męczy wzrok strasznie.

Wahadło:

Z IFC lekkie rozmycie, dobrze widać z bliska, od odległości około 2 metrów praktycznie niezauważalne, płynność bardzo dobra. Patrząc na cień za czarną końcówką wahadła (strzałką) jego szerokość to według mnie mniej więcej 0,5cm.

Bez IFC- rozmycie wyraźne, widoczne zarówno z bliska jak i odległości, płynność niezła, ale wyraźnie słabsza niż z IFC. Długość smugi cienia za strzałką- w granicach 1 cm, może minimalnie więcej.

A teraz UWAGA! W trybie GRA IFC jest WYŁĄCZONY! Adam-ant- słowa uznania, przyznaję się do błędu. W tym trybie wszystkie wyniki dokładnie takie, jak przy wyłączonym IFC. Zapewne tak jak pisał adam-ant- wszystkie ulepszacze mogą powodować wzrost input-lagu, więc fabrycznie wyłączyli IFC dla tego trybu (a ciekawe, czy aktywny jest double scan)?

I jeszcze jedno spostrzeżenie. Na tablicy skali szarości zauważyłem, że w trybie normalnym mam nieco za nisko ustawioną jaskrawość. Miałem ją na -2,-3, ale w teście wyszło, że powinno być około +3 (dopiero wtedy przedostatni pasek szarości odróżniał się od ostatniego (czarnego). Przy niższych nastawach ostatnie paski się zlewały.
 

pan_popej32

New member
No dobra, czyli jak oglądam film na Blu-Ray z PS3 z obrazem "gra" to mam IFC wyłączone... Czy prze Blu-Ray to i tak jest zbedne i ten tryb poprawia tylko obraz przy innych (podrzędnych) źródłach. O to mi chodzi że najlepiej ustawiłem sobie obraz na filmie z Blu-Ray właśnie tak:
Obraz: Gra
Kontrast: 40
Jaskrawość: +5
Kolor: 40
Ostrość: 10
Odcień koloru: Normalny

I jak na tej samej stopklatce przełączę na np. film i ustawię identycznie parametry to obraz nie podoba mi sie tak jak na "gra", nie jest tak żywy - przymglony trochę... Wiec dręczy mnie pytanie czy to IFC jest mi przy blu-Ray do ideału potrzebne? Bo jak tak to przeboleje tą lekką mgiełkę na korzyść IFC...
 

markatan

New member
Czy ktoś wie czym się różnią serie G10 od S10?
( nie licząc magicznego 400Hz / 600Hz )
Z testu kiki nie wynika przewago G10 nad S10 a jest sporo droższy ( obserwuję rozmiar 46'')
Z testu tego wynika też katastrofalna współpraca z PC co się ma nijak do wypowiedzi kilku forumowiczów.
 

slimak

New member
Bez reklam
Telewizory te są produkowane na prawie identycznych podzespołach, różnice w obrazie pomiędzy S, a G są minimalne i wynikają z różnic, które można znaleźć w danych technicznych.

1)
G = Filtr Natural Vision;
S = Filtr Natural Vision AR.
S ma minimalnie mniej skuteczny filtr anty odblaskowy, co powoduje, że przy ostrym punktowym świetle ma minimalnie jaśniejszy czarny ekran (można to zauważyć tylko w niektórych sklepach z ostrym światłem).

2)
Kontrast.
G = dynamiczny: 2 000 000:1, natywny 40 000:1;
S = dynamiczny: 2 000 000:1, natywny 30 000:1
S ma uproszczony tor zasilania „świecenia plazmy”, przez co biel na dużych powierzchniach jest mniej intensywna (natywny 30 000:1). Przy wyświetlaniu drobnych białych powierzchni moc sterowania nie stanowi problemu i jasność bieli jest taka sama jak w G (dynamiczny: 2 000 000:1). Skutkiem ubocznym „słabszego” zasilania jest mniejsze maksymalne zużycie energii elektrycznej S 295W, G 340W, oraz brak chłodzących wentylatorków w serii S.

3)
G = Intelligent Frame Creation Pro 600Hz; 1080linii.
S = Intelligent Frame Creation Pro 400Hz 900linii.
Nie udało mi się zobaczyć różnicy???

4)
G = ekwiwalent 6144 stopni gradacji.
G = ekwiwalent 5120 stopni gradacji.
Nie udało mi się zobaczyć różnicy, na obydwu ekranach było widać minimalną „schodkowość” kolorów.

5)
Przetwarzanie obrazu.
G = V-Real PRO 4
S = V-Real PRO 3
S ma minimalnie bardziej szczegółowy obraz z lepiej widocznymi szczegółami w cieniach. Aby uzyskać identyczny obraz jak w G należy ustawić :
kontrast o 10 kroków wyższy niż w G
Jasność o 3 stopnie niżej
Ostrość o 1 lub 2 stopnie niżej.


Jak widać z tego porównania model G minimalnie lepiej sprawdzi się przy oglądaniu w dzień (słoneczny pokój). Dodatkowy plus to menu regulacji R, G i gammy.
Natomiast do oglądania w pokojach nienasłonecznionych i wieczorem model S będzie minimalnie lepszy ze względu na lepszą szczegółowości obrazu. Dodatkowy plus serii S to możliwość zakupu TV w srebrnym kolorze, pogłębiającym wrażenie czerni ekranu.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
slimak- świetne, rzeczowe porównanie. Mnie również tak to wychodzi z porównania obu modeli.

Mam tylko pytanie, gdzie Ty byłeś, jak toczyły się spory o bezpośrednich porównaniach obu serii? ;) :)
 

slimak

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Mam tylko pytanie, gdzie Ty byłeś, jak toczyły się spory o bezpośrednich porównaniach obu serii? ;) :)

Zastanawiałem się wtedy nad G15/V10.
S10 na „papierze” słabo wyglądał i się nim nie interesowałem.


42S10 ma dobrą czerń i małe zużycie energii 295W, ponieważ ma panel G12 NeoPDP. Zeszłoroczne 42py80/py85 z panelem G11 zużywały przy takim samym kontraście natywny (30 000:1) 385W. Kontrast dynamiczny w G11 był o połowę słabszy (1 000 000:1).
 
Ostatnia edycja:

w_piotr

New member
slimak napisał:
Zastanawiałem się wtedy nad G15/V10.
S10 na „papierze” słabo wyglądał i się nim nie interesowałem.

I co wybrałeś jeśli można wiedzieć?
Może mógłbyś przedstawić takie porównanie i swoje spostrzeżenia dla V10 i G15 w kontekście S10?
Na dzień dzisiejszy to moje typy, ale od czytania mam coraz większy mętlik.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
w_piotr napisał:
I co wybrałeś jeśli można wiedzieć?

Mój trzyletni 42pv60 kosztował 5000zł i na nowy chciałem wydać podobną sumę.
Zacząłem, więc od 42v10 4800zł. Z wstępnych oględzin wyszło mi, że jakość obrazu
V10 = G15/G10+ bardzo dokładna kalibracja w menu serwisowym. Czyli tak naprawdę różnią się wyposażeniem.

Zależało mi na funkcji PIP, DLNA, Viera CAST. Niestety PIP w V10 może działać tylko z jednym tunerem jednocześnie, choć ma ich 4 sztuki. :-(

Z DLNA i Viera CAST niestety okazało się, że w porównaniu do funkcjonalności w LG BD390 (1100zł) lub Xtreamer (550zł) DLNA w V10 jest bardzo mocno okrojone. Stąd pomysł by kupić tani G10 (3300zł) + LG BD390 (1100zł) = 4400zł. I mieć dwa urządzenia z o wiele większą funkcjonalnością niż V10/G15.

I wtedy przypadkowo zwróciłem uwagę na S10. Ponieważ mam ciemny pokój z oknami na północ, ostatecznie kupiłem dwa tygodnie temu 42S10 za 2530zł.
Do zakupu LG BD390 lub Xtreamer powoli dojrzewam. :) Póki, co korzystam z komputera połączonego z TV za pomocą HDMI oraz pilota sterującego komputerem.


Horhe Ortega napisał:
Panel G12-tak,ale nie zaliczany do grupy NeoPDP(Z/V/G) przez Panasonica.:szukaj:


Tak chcą spece od marketingu Panasonica. Ale rzeczywistość (295W) wskazuje, że S10 ma panel NeoPDP (sam Panel). Natomiast zgodnie z katalogiem cały TV Panasonica żeby mieć nazwę NeoPDP musi spełniać trzy warunki:
Oszczędny panel NeoPDP
600 Hz (6144 stopni gradacji)
Kontrast 40 000:1
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Jest na pewno głośniejszy od 42pv60. A to czy komuś to przeszkadza zależy od wielu rzeczy:

1) Jasność w pomieszczeniu. Czym jaśniej tym większy ustawiamy kontrast i TV mocniej buczy.
2) Mocowanie. TV powieszony na ścianie dużo mocniej bzyczy, niż jak stoi na nóżce. Ściana z małej odległości odbija dźwięk i go wzmacnia.
3) Preferencji obrazu. Osoby lubiące dynamiczny (a’ la LCD) obraz ustawiają wysoki kontrast nawet w ciemnym i cichym pomieszczeniu.
4) Głośność danego egzemplarza TV.
5) Jakość słuchu użytkownika. :)

1) Okna na północ,
2) TV na nóżce, tyłem do rogu pokoju,
3) kontrast 42 z Eco = około 20-45 z Eco off,
4) chyba normalna,
5) troszkę poniżej przeciętnej.

Na ustawieniach [Normalny K60] ledwo co słyszę TV (z wyłączonym dźwiękiem) z odległości 1,5m. Przy parametrach [Normalny, kontrast 42 z Eco] bzyczenie słyszę z 30cm, a w momencie przełożenia głowy za górną krawędź TV głośność gwałtownie narasta.
 

w_piotr

New member
slimak napisał:
Z wstępnych oględzin wyszło mi, że jakość obrazu
V10 = G15/G10+ bardzo dokładna kalibracja w menu serwisowym. Czyli tak naprawdę różnią się wyposażeniem.

Zależało mi na funkcji PIP, DLNA, Viera CAST. Niestety PIP w V10 może działać tylko z jednym tunerem jednocześnie, choć ma ich 4 sztuki. :-(
Na ile "wstępne" były to oględziny?...tylko oglądanie tego co świeci w sklepach czy jakieś bardziej zaawansowane testy?
Mógłbyś dokładniej wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc, że PIP działa tylko z jednym tunerem jednocześnie?

Zależy mi na czymś o świetnej jakiści obrazu co pogra parę lat. Ostatnie 10 lat miałem, a właściwie to nadal mam Philipsa CRT w rozmiarze 29", który jeszcze do dziś nma naprawdę świetny obraz ale niestety brakuje mu kilkanacie cali. W sumie wszystko jedno czy będzie to plazma czy LCD byle urzekało obrazem. Nie będę podłączał gier czy kompa, a tylko N-kę, DVD może kiedyś szarpnę się na blueraya.
 
Do góry