Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

kivlov

New member
Po jakim czasie pojawiają się powidoki czytają przeglądając strony www przy full hd (głownie chodzi mi o pasek zadań). Bo chcę na stałe zakupić TV pod monitor i nie wiem czy brać plazmę (boję się o powidoki) czy brać LCD.
 

Kowicz

New member
Witam

Czy ktoś wie jak można przywrócić ustawienia serwisowe na domyślne?
Wszedłem sobie w serwisowe i chyba coś poprzestawiałem przez przypadek bo obraz teraz mam gorszej jakości albo tak mi się tylko wydaje... sam nie wiem ;)

Tak czy siak w jaki sposób dla pewności mogę przywrócić serwisowe ustawienia domyślne?
Czy tylko serwis jest w stanie pomóc?

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. mój model to 46S10
 

bartolinio

New member
kivlov napisał:
Nie chodzi mi o zmiany swoich nawyk dla plazmy. Bardziej mnie interesuje po jakim czasie mogą uwidocznić się utrudnienia.

nie mam zamiaru zmieniać Twoich nawyków ;) to była tylko jakaś tam opcja...
proponuję ci LCD bo jak dużo korzystasz z kompa (czyt. często wyświetlasz pasek zadań, zresztą nie tylko pasek zadań ale i inne statyczne obrazy) to unikniesz zastanawiania się czy już sobie nie "sprezentowałeś" powidoku... po prostu zaoszczędzi Ci to zbędnych nerwów i niepewności podczas zabawy/pracy na komputerze ;)

sam mam większe "przekonanie" do plazm, i takową właśnie zakupiłem (wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44339), ale jakbym tak jak Ty często podłączał pod TV kompa do "zwykłej pracy" (czyli cokolwiek poza graniem i oglądaniem filmów) to jednak zdecydowałbym się na LCD... i nie dlatego że są lepsze (bo nie są :p) ale dlatego by mieć spokój ;)
 
Ostatnia edycja:

pan_popej32

New member
Panowie, czy grając na PS3 i mając obraz włączony na "gra" w opcjach nie ma w ogóle IFC bo:
a) jest ciągle aktywny i nie dało by się go wyłączyć
b) jest nieaktywny i nie dało by się go i tak aktywować?

Zmieniając obraz w trakcie grania na np. "film" w opcjach pojawia sie IFC.
 

santomi

New member
Witam serdecznie.

Dzisiaj kurier dostarczył mi P42S10ES. Zakupiłem go w sklepie internetowym. Nadmienię, że do wczoraj przez 3 dni testowałem P42U10E.
Problemem mojego egzemplarza jest buczenie...., tak wiem było już o tym. Chcę jednak uświadomić niektóre tu osoby, że jest to problem. U10-tki nie słychać już z kilkudziesięciu centymetrów WOGÓLE. S10 mi buczy z dwóch metrów. Tak więc myślę, że nie ma co na siłę wmawiać innym, że im się wydaje albo są przewrażliwieni. Różnice potrafią być kolosalne.

Pozdrawiam.
 

gorylla

New member
Bez reklam
@ ryba229

Jeszcze nie. Poprzedni tydzień miałem mocno zarobiony, a weekend też nie był łatwy (rybki, imieniny ;) ). Ale na pewno zrobię.

Adam-ant- pewny nie jestem, ale jak się nie mylę pisał o tym chyba HASHI w wątku G10- trzeba by było przejrzeć jego posty. Gdzieś w oko wpadły mi również pomiary input laga dla trybów fabrycznych i w trybie gra rzeczywiście był najmniejszy. Ale czy ma to taki związek z input-lagiem, jak piszesz, to nie wiem.
 

ryba229

New member
Swoja droga nie wiem jak wam ale mnie osobiscie podoba sie obraz w trybie gra. Chcialbym podobnie ustawic sobie tryb normalny po wygrzaniu (obecnie mam nagrane 90h)
 

pan_popej32

New member
No właśnie dla tego się pytam bo ustawiałem sobie już docelowy obraz na stopklatce z blu-ray i najlepiej wygląda właśnie na "gra". A wiadomo - jak będę filmy oglądał to pasowało by żeby IFC był wtedy włączony.
 

GreenToad

New member
Tryb "gra" ma na celu wyeliminowanie opoznienia wyswietlenia sygnalu, czyli to co wychodzi z komputera/konsoli ma byc NATYCHMIAST wyswietlone na ekranie. Wszystkie ulepszacze powoduja ze pewne opoznienie i dlatego ifc jest w tym trybie nieaktywne. W idealnej sytuacji tryb gra wyrzucalby sygnal bezposrednio na matryce wogole nie interpretujac (na tyle na ile to mozliwe) a nie stosujac jakies filterki, wygladezenia i generujac klatki posrednie jak ifc.
 

lexo

New member
GreenToad napisał:
Tryb "gra" ma na celu wyeliminowanie opoznienia wyswietlenia sygnalu, czyli to co wychodzi z komputera/konsoli ma byc NATYCHMIAST wyswietlone na ekranie. Wszystkie ulepszacze powoduja ze pewne opoznienie i dlatego ifc jest w tym trybie nieaktywne. W idealnej sytuacji tryb gra wyrzucalby sygnal bezposrednio na matryce wogole nie interpretujac (na tyle na ile to mozliwe) a nie stosujac jakies filterki, wygladezenia i generujac klatki posrednie jak ifc.

W praktyce obiektywnie nie ma dużej różnicy między wszystkimi trybami w IL co łatwo sprawdzić. Gram na trybie GRY bo tak naprawdę IFC w żaden dla mnie widoczny sposób nie polepsza płynności i jakości wizualnej gry.

A w praktyce subiektywnie, opóźnienie nie stwarza problemu przy strzelaniu headshotów w COD4 na sieci, znaczy się TV nie ma problemu z IL.

p.s. Chciałbym mieć okazję zagrać sobie dłużej na podobnym łączu na Samsungu B650 dla porównania. Kto wie, może tam też praktycznie nie przeszkadza a IL to tylko taki "malowany diabeł".
 

Alf2

New member
santomi napisał:
Witam serdecznie.

Dzisiaj kurier dostarczył mi P42S10ES. Zakupiłem go w sklepie internetowym. Nadmienię, że do wczoraj przez 3 dni testowałem P42U10E.
Problemem mojego egzemplarza jest buczenie...., tak wiem było już o tym. Chcę jednak uświadomić niektóre tu osoby, że jest to problem. U10-tki nie słychać już z kilkudziesięciu centymetrów WOGÓLE. S10 mi buczy z dwóch metrów. Tak więc myślę, że nie ma co na siłę wmawiać innym, że im się wydaje albo są przewrażliwieni. Różnice potrafią być kolosalne.

Pozdrawiam.
witaj w klubie- ja podczas sluchania dialogow (bez muzyki w tle) slysze bucznie z 2.7m- za tydzien wzywam serwis-pewnie sie wymigaja twierdzac ze ten typ tak ma, ale przynajmniej cos nowego sie dowiem o plazmach :)

P.S czy tez macie cos w rodzaju mgielki ogladajac kanaly HD w n-ce? czy to zasluga sygnalu czy plazmy?
Podobna rzecz widzialem u kolegi na filmie z BR jeszcze zanim kupilem swojego, ale myslalem wtedy ze to wina moze kabla/ustawien.Wyychodzi wiec ze to raczej tv....
 
Ostatnia edycja:

darekn12

Member
witam serdecznie,
w moim miescie zmienia sie dostawca kablowki a inea,prosze o rade uzytkownikow tej tv o pomoc w wyborze dekodera
czy wziac pakiet z hd i dekoder z hdmi czy wziac bez programow hd i inny dekoder?
i jeszcze jak to polaczyc z nagrywarka pinoera 560 zebym mogl to pozniej sobie nagrywac tv
teraz mam nagrywarke z tv polaczona kablem hdmi.

nie mam nazw dokladnego sprzetu jaki dostane od dostawcy kablowki.
z gory dziekuje za pomoc
pozdr
darekn12
 
Ostatnia edycja:
Do góry