Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Robrym

New member
pelson15211 napisał:

witam chce dokonać zakupu tv ale nie wiem jaki wybrać. zastanawiam się nad Panasonic :TX-P46S10 a sony z4500. Odległość od tv jakieś 3m sygnał kablówka później " N" do tego.i ps3 pokój w miarę nasłoneczniony
Witaj,
Miałem podobny dylemat sony czy panasonic, a sygnał mam również z kablówki. Wybrałem plazme i jestem bardzo zadowolony z tej decyzji.:)
 

ryba229

New member
Jako ze TVN raczy nas filmami w dziwnych formatach to mam pytanie czy po okresie wygrzewania plazmy mozna swobodnie ogladac filmy/programy z pasami u gory i dolu? Czy moze nalezy raczej ich unikac?
 

Alf2

New member
Cytat:
Napisał pelson15211

witam chce dokonać zakupu tv ale nie wiem jaki wybrać. zastanawiam się nad Panasonic :TX-P46S10 a sony z4500. Odległość od tv jakieś 3m sygnał kablówka później " N" do tego.i ps3 pokój w miarę nasłoneczniony


Robrym napisał:
Witaj,
Miałem podobny dylemat sony czy panasonic, a sygnał mam również z kablówki. Wybrałem plazme i jestem bardzo zadowolony z tej decyzji.:)
witam,
dzis przesiadlem sie z 32 calowego LCD Samsunga na P42S10SE i wydaje mi sie ze 42 cale to maximum przy odleglosci 2,7 m (taka posiadam-sygnal z Nki)- obraz jednak troche gorszy niz przy mniejszem panelu (oczywiscie mowie tylko o roznicy wielkosci, nie technologii).
"The cars" z DVD tez troszke pikselozy pokazaly, choc frajda z 42 cali zdecydowanie wieksza-odczucia prawie kinowe, zwlaszcza na HD.

Zobaczymy jak bedzie dalej, ale moje pierwsze odczucie bylo, ze 40 cali bylby odpowiedniejszy- potestuje przez tydzien troche dokladniej i pewnie zmienie zdanie :cool:).


P.S "Troja" nadawana wlasnie na TVN HD rewelacyjna- dobre wrazenie psuje natomiast slynne buczenie TV- slysze go b.wyraznie przy standardowo uzywanym poziomie glosnosci z kina domowego...Obym sie przyzwyczail...

pozdrawiam
Alf
 

slimak

New member
Bez reklam
Kalibracja Bieli.

Uwaga przed zmianą parametrów zapisać na kartce dane początkowe.

Uwaga zmiany w menu serwisowym dokonujemy na własną odpowiedzialność.

1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu WB-ADJ .
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, który chcemy wyregulować: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między r-drive, g-drive, b-drive, r-cut, g-cut, b-cut, ALL-CUT, ALL-DRV, r-drive, g-drive…..
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości dla r-drive, g-drive, b-drive (biel na jasnych powierzchniach).
6) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości dla r-cut, g-cut, b-cut (biel na ciemnych powierzchniach).
7) Każdą zmianę parametru r-cut,…/ r-drive, … zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].



W swoim s10 „odróżowiłem” jasną biel (przypadłość wszystkich s10, g10). Niestety oprócz idealnej bieli uzyskałem skutek uboczny: minimalnie zszarzała biel i czerń. Jest to związane z tym, że oko ludzkie odbiera najintensywniej biel lekko wpadającą w niebieski/czerwony, natomiast czerń lekko w fioletowy.



Po jednym dniu oglądania super naturalnej jasnej bieli wróciłem do ustawień fabrycznych. :)
 
Ostatnia edycja:

dark99

New member
Plasma 42

Ja oglądam moją palsmę od 2 tygodni i moim zdaniem za takie pieniądze to istna rewelacja. Sygnał SD z kablówki multimedia zupełnie nieźle, a kanały HD po prostu super. Mam podłączony odtwarzacz DVD Philips z wyjściem HDMI i filmy odbierają rewelacyjnie, prawie jak HD. Trudno o lepszy wybór telewizora. Sławetne syczenie moim zdaniem prawie nie słyszalne- bardziej hałasuje płyta DVD w odtwarzaczu. Moja żona była przeciwna zakupowi plasmy, ale obecnie jest zachwycona, a gdy zobaczyła, jak u znajomych odbiera LCD Sony Bravia, to prawie pocałowała mnie w ręka za dokonany wybór.
 
Ostatnia edycja:

Mar1118

New member
Panowie jeszcze jedno pytanie .
Czy na wejściu HDMI działa Wam funkcja AUTO odpowiedzialna za dopasowanie obrazu , u mnie działa tylko przy podłączeniu przez euro.

Pozdrawiam
 

sebas101

New member
Funkcja auto

Dekoder HD Aster po HDMI wypuszcza obraz 16:9 wtedy funkcja auto nie działa, obraz nagrany na nagrywarce puszczony po HDMI pasy czarne są obcinane.
 

DM914

New member
zorandel napisał:
Takie szybkie pytanie:
Panasonic P42S10 czy Samsung 40B650 LCD ?
Głównie do grania (PS2), filmów DVD (później może BR) i jako monitor do PC.
Radził bym Ci sprawdzić czy 42 czy 40 cali to dobry wybór na monitor do PC pracując w natywnej rozdzielczości z bliska mogą tego twoje oczy nie wytrzymać ,a z 3-4 m czcionki nie zobaczysz. Jak podłączyłem swojego laptopa do TV przez HDMI i ustawiłem na Full HD ( odległość ok 3,5 m , nawet przed zakupiłem klawiaturę i mysz bezprzewodową ) to nie dało się pracować w programach czy internecie konieczna była korekta na niższą rozdzielczość - ja z tego zrezygnowałem
Gry z PC czy PS to jest ok na S10 pewnie też na B650 , chociaż przy szybkich scenach na LCD będzie zauważalny efekt rozmycia , na plazmie green ghosting ( jak zauważysz bo nie wszyscy widzą ) DVD czy BR na pewno na obu TV będzie świetnie , ale jak będziesz chciał obejrzeć zwykłą telewizje to tylko plazma :cool:
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Według mnie tak duże ekrany nie nadają się do używania jako monitory komputerowe. Przynajmniej u mnie zmęczenie wzroku jest straszne i wyklucza normalne użytkowanie.

A podpiąć się, aby obejrzeć film, puścić jakąś prezentację, czy zdjęcia, bądź chwilkę poklikać w internecie, to jednak co innego, niż pracować na TV jak na monitorze. Na takie "chwilowe" zastosowania można jeszcze sobie pozwolić. Ale dłuższa praca? Zdecydowanie odradzam.

TV jest do oglądania TV, a monitor do pracy na komputerze. I tak to zostawmy. Tym bardziej, że już za bardzo niewielkie pieniądze można kupić bardzo fajne monitorki.
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Zdecydowanie popieram i jako monitor ekran powinien mieć maksymalnie 22-24 cale.
Ja mam monitor 22",1680x1050 rozdzielczość i jest idealny jak dla mnie:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zorandel

New member
Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Wnioskuję po nich, że generalnie nie opłaca się wydawać ok 400zł więcej na Samsunga.

gorylla napisał:
A podpiąć się, aby obejrzeć film, puścić jakąś prezentację, czy zdjęcia, bądź chwilkę poklikać w internecie, to jednak co innego, niż pracować na TV jak na monitorze. Na takie "chwilowe" zastosowania można jeszcze sobie pozwolić. Ale dłuższa praca? Zdecydowanie odradzam.
Oczywiście podałem niepełne informacje. Przez "TV jako monitor" miałem na myśli rozrywkę (gry i filmy z HDD). Do pracy (dla mnie praca na PC to excel, word, aplikacje bazodanowe) na PC mam monitor.
 

gorylla

New member
Bez reklam
W takim rozumieniu "monitora" to rozumiem, gdyż sam tak czasami plazmy używam. Jeśli nie musisz ślęczeć przed plazmą szczególnie z czytanie czegoś, tylko gry czy puszczanie filmów z kompa, to jak najbardziej.

Duża zaletą plazm panasonica jest mały input lag, a w Samsungu różnie to bywa. A o powidoki na plazmie bym się nie martwił, jeszcze nikomu tu się nic nie wypaliło na stałe, a chwilowe szybciutko znikają.

W PS3 gra mi się naprawdę bardzo komfortowo.
 

Tomaszz

New member
markatan napisał:
Tzn że udało Ci się tak ustawić TV i PC aby ekran wyświetlał 1920x1080 pixel w pixel ??
Bez żadnego skalowania ??

W przypadku plazm panasonic z serii S, G, V, Z nie ma z tym żadnego problemu. W opcjach (inne - ustawienia ekranu czy coś takiego) wyłączasz opcję powierzchnia obrazu (takie tłumaczenia z overscan :shock:) i obraz bardzo ładnie trafia pixel w pixel w rozdzielczości 1920x1080
 
Do góry