Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

broda1725

New member
Bez reklam
nowart napisał:
Nie męczcie się Panowie - bodajże 3 razy o to pytałem i nikomu nie chciało się odpowiedzieć. W końcu znalazłem sam i szczerze polecam:
http://www.allegro.pl/item762120349_uchwyt_lcd_plazma_30_60_kolor_piano_kolki_fischer.html
Przytwierdzony przy użyciu kołków z zestawu do marnej ściany ze starej, sypiącej się cegły trzyma tak, że dźwigiem się go nie wyrwie ;)
A jaka jest odległość od ściany przy tym uchwycie ? i czy jest możliwość ustawiania tv w pionie ?

qualin napisał:
Do serwisu poslalem fotki i odpowiedzieli, ze musialby to zobaczyc technik, zeby ocenic czy to wada fabryczna. Jezeli to wada to wymieniliby mi obudowe. Natomiast dogadalem sie w sklepie gdzi enabylem TV. Zamowili nastepny taki i jak przyjdzie to mi wymienia na nowy, chyba, ze tamten tez bedzie mial taka wade. Narazie czekam bo ciagle przysylaja im inne modele Panasow :/ W sklepie mowili, ze mieli juz tez podobny przypadek z jakims LCD Samsunga, tez obudowa jakby popekna byla.
A co za problem z obudową miałeś jeśli można wiedzieć ?
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
gorylla napisał:
Kolego DM914- im szybciej skończysz polemikę z tym dziwnym panem, tym będzie lepiej dla Ciebie (Twojej psychiki w szczególności), ja już go przerobiłem, więc wiem, co piszę.

Koleś pojawia się wyłącznie w celu ponarzekania na wszystko i pokłócenia się z kimś o cokolwiek. Taki jego urok.

Dzięki gorylla , a już miałem ... ale też sam widzę że nie warto :|
 

Papke

New member
qualin napisał:
Do serwisu poslalem fotki i odpowiedzieli, ze musialby to zobaczyc technik, zeby ocenic czy to wada fabryczna. Jezeli to wada to wymieniliby mi obudowe. Natomiast dogadalem sie w sklepie gdzi enabylem TV. Zamowili nastepny taki i jak przyjdzie to mi wymienia na nowy, chyba, ze tamten tez bedzie mial taka wade. Narazie czekam bo ciagle przysylaja im inne modele Panasow :/ W sklepie mowili, ze mieli juz tez podobny przypadek z jakims LCD Samsunga, tez obudowa jakby popekna byla.

W jakim sklepie kupules TV? Bo widze ,ze nie robia problemow z niczym :)
 

lexo

New member
ryba229 napisał:
Powinno byc widoczne w grach TPP i FPP np. podczas dynamicznego rozgladania sie w lewo - prawo

Nie piszę, że nie ma ale ja na pewno nic takiego nie pamiętam jak testowałem na jasnym niebie szybkie poruszanie w COD4. Jeśli było to na pewno lekkie, ale sprawdzę wieczorem. "Sin City" podobno jest dobre do diagnozy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A z tych to który był by najlepszy ?

1 http://www.allegro.pl/item760094015_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_30_63_tuv_ce_iso_favat.html#gallery
2 http://www.allegro.pl/item760255768_uchwyt_wieszak_tv_lcd_30_60_80kg_ce_tuv_gwar_2lata.html#gallery
3 http://allegro.pl/item745057391_uchwyt_wieszak_do_lcd_30_63_75kg_2lata_gwarancji.html#gallery
4 http://www.ceneo.pl/1648882 taki ma Cukiernik
5 http://www.allegro.pl/item762120349_uchwyt_lcd_plazma_30_60_kolor_piano_kolki_fischer.html

i tak te dwa pierwsze wyglądają identycznie tylko cena inna,
ten trzeci podobny do tych pierwszych tylko jak by masywniejszy mniej dziur ale dziwnie tani względem pierwszych, natomiast 4 i 5 łudząco podobne do siebie taki ma cukiernik i nowart (polecane przez nich)
 

yaneq

New member
Bez reklam
no właśnie. szukam od jakiegoś czasu dobrego wieszaka do s10, ale interesuje mnie optymalnie 6 cm od ściany. 8 to już trochę jednak za dużo. co macie ciekawego do tego modelu?
 

nowart

New member
broda1725 napisał:
A jaka jest odległość od ściany przy tym uchwycie ? i czy jest możliwość ustawiania tv w pionie?

oj nie mierzyłem dokładnie ale na oko bedzie ok 5cm licząc od tylnej obudowy. Są pewnie wieszaki, na których panel można usadowić bliżej ściany ale zakłóca to wentylację i nie pozwalają one na regulację +- 15stopni na czym mi najbardziej zależało.
 

broda1725

New member
Bez reklam
nowart napisał:
oj nie mierzyłem dokładnie ale na oko bedzie ok 5cm licząc od tylnej obudowy. Są pewnie wieszaki, na których panel można usadowić bliżej ściany ale zakłóca to wentylację i nie pozwalają one na regulację +- 15stopni na czym mi najbardziej zależało.
W danych piszą że jest 75mm od ściany mi właśnie tak nawet pasi a nawet jak by było 80 to mi nie przeszkadza bo i tak bedzie wisiał między mebelkami a i wentylacje bedzie mial lepszą i dostep z tyłu. A co do tej regulacji to kąt pochylenia tak 15' a czy w pionie obniżać się da go ? i czy ogolnie ten wieszak jest godny polecenia i czy solidnie wykonany bo na fotach to powiem że jakoś tak lichy sporo jest jakiś łaczen na bolce czy śróbki i te łaczenie na środku jakąs blachą dwóch tych prowadnic.
 

qualin

Member
broda1725 napisał:
A co za problem z obudową miałeś jeśli można wiedzieć ?
Pare stron wczesniej opisywalem i wklejalem fotki. Obudowa wyglada jakby popekana byla, a w rzeczywistosci jest to zle odlany/zabarwiony plastik.

Papke napisał:
W jakim sklepie kupules TV? Bo widze ,ze nie robia problemow z niczym
Lokalny sklepik u mnie w miescie (male miasteczko ok 23 tys mieszkancow), wiem ze sa filia jakiejs sieci, ale nie pamietam jakiej :p Za TV dalem wiecej niz w necie bo 3200, ale przynajmniej nie zaluje bo mi wymienia na nowy mimo, ze troche czasu minelo no i w razie problemow mam ich zawsze na miejscu.
Dzisiaj bylem u nich i beda miec dostawe w piatek, zamowili jeden TV wiecej i odloza mi go do magazynu. Mam przyjsc w sobote i zobaczyc czy ma taka sama obudowe czy bez tych "pekniec" i mi wymienia. Dodam tez, ze kupowalem u nich lodowke w lipcu, stala ponad miesiac u nich na magazynie i jak odebralem to sie okazalo, ze ma lekkie wgniecenie na drzwiach, bez zadnego ale wymienili mi drzwi na nowki. I to jest wlasnie zaleta malych sklepow, w ktorych jest inne podejscie do klienta niz w wielkich molochach dla idiotow ;)
 

nowart

New member
broda1725 napisał:
W danych piszą że jest 75mm od ściany mi właśnie tak nawet pasi a nawet jak by było 80 to mi nie przeszkadza bo i tak bedzie wisiał między mebelkami a i wentylacje bedzie mial lepszą i dostep z tyłu. A co do tej regulacji to kąt pochylenia tak 15' a czy w pionie obniżać się da go ? i czy ogolnie ten wieszak jest godny polecenia i czy solidnie wykonany bo na fotach to powiem że jakoś tak lichy sporo jest jakiś łaczen na bolce czy śróbki i te łaczenie na środku jakąs blachą dwóch tych prowadnic.

Lichy?? Spójrz na zdjęcia - przecież to jest zrobione z grubej na dobre 1-2mm stali... Jakich łączeń na bolce? Masz na całej długości podłużne otwory, żebyś mógł przykręcić do ściany w wielu miejscach. Łączenie na środku jakąś blachą?? No a jaka by miała być? Co Ci w niej nie pasuje? Sluży ona jedynie łączeniu dwóch szyn, które przykręcasz do ściany, abyś miał je równolegle zamiast dwóch szyn w łapkach, które musisz sobie idealnie poziomicą dopasowywać...
Nie kumam Twoich rozterek za bardzo - pisałem Ci , że uchwyt jest naprawdę bardzo solidny i świetnie wykonany. Przykręciłem go jedynie czterema kołkami a udźwignąłby jeszcze mnie pewnie. Zatem nie martw się o jego jakość bo nie masz o co - oglądałem znacznie droższe uchwyty w sklepach i różnic w jakości nie widziałem żadnych a lubię kupować rzeczy solidne i starannie wykonane.
Ludziska, nie módlcie się nad takimi pierdołami jak ilośc dziurek, czy taka czy owaka blaszka (oczywiście piszę o rozsądnych uchwytach a nie badziewiu za pinćpinćdzisiąt, który to waży tyle co kartonik, w który jest zapakowany). I tak najważniejszym elementem jest KOŁEK. To on trzyma całą konstrukcję przy ścianie. Jeśli przytwierdzi się uchwyt dobrymi kołkami to czołgiem tego nie ruszycie - chyba, że razem ze ścianą :)
 
Ostatnia edycja:

reuser

New member
Obcinanie obrazu przy podłączeniu DVI-> HDMI

Witam,
czy ktoś z Was miał problem z obcinaniem obrazu na TX-46S10E przy podłączeniu DVI -> HDMI? :hmm: Testowane na 1920x1080 i niższych rozdzielczościach. Zjada mi cały pasek start i mniej więcej tą samą szerokość dookoła obrazu. Panel sterowania nvidia daje możliwość dostosowania wielkości pulpitu dla TV, ale to w ogóle nie działa. Przy podłączeniu HDMI nie ma też możliwości sterowania wielkością obrazu w samym tv. Przez DSUB ten problem nie występuje, ale oczywiście rozdzielczość jest do d...
BTW, co się stało, że te tv tak lecą w dół? Miałem nadzieję, że kupiłem w dołku a tu nadal leci i leci :)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
nowart napisał:
Lichy?? Spójrz na zdjęcia - przecież to jest zrobione z grubej na dobre 1-2mm stali... Jakich łączeń na bolce? Masz na całej długości podłużne otwory, żebyś mógł przykręcić do ściany w wielu miejscach. Łączenie na środku jakąś blachą?? No a jaka by miała być? Co Ci w niej nie pasuje? Sluży ona jedynie łączeniu dwóch szyn, które przykręcasz do ściany, abyś miał je równolegle zamiast dwóch szyn w łapkach, które musisz sobie idealnie poziomicą dopasowywać...
Nie kumam Twoich rozterek za bardzo - pisałem Ci , że uchwyt jest naprawdę bardzo solidny i świetnie wykonany. Przykręciłem go jedynie czterema kołkami a udźwignąłby jeszcze mnie pewnie. Zatem nie martw się o jego jakość bo nie masz o co - oglądałem znacznie droższe uchwyty w sklepach i różnic w jakości nie widziałem żadnych a lubię kupować rzeczy solidne i starannie wykonane.
Ludziska, nie módlcie się nad takimi pierdołami jak ilośc dziurek, czy taka czy owaka blaszka (oczywiście piszę o rozsądnych uchwytach a nie badziewiu za pinćpinćdzisiąt, który to waży tyle co kartonik, w który jest zapakowany). I tak najważniejszym elementem jest KOŁEK. To on trzyma całą konstrukcję przy ścianie. Jeśli przytwierdzi się uchwyt dobrymi kołkami to czołgiem tego nie ruszycie - chyba, że razem ze ścianą :)
Wreszcie Ten człowiek napisał całą prawdę o sobie " Nie kumam (...) za bardzo"
A jak ktoś inny ma wątpliwości to jak śmie przecież on handlowiec elektroniki z 17 letnim stażem nie może się mylić bo sam przecież kupuje jedynie "rzeczy solidne i starannie wykonane" przecząc sobie wcześniejszymi wypowiedziami jaki to shit ten syczący S10 -notabene kupił ( cała prawda tego Pana na temat handlu ), a jak człek chce przybliżyć i opisać przyczynę syczenia i zaproponować jak temu można zaradzić to obraża w grubiański sposób bez żadnych argumentów, zamiast całą energię skoncentrować na walkę z producentem. A logiki w wypowiedzi że uchwyt wykonany z 1-2 mm blachy bardzo solidny, a wszystkie tańsze to badziew ale " I tak najważniejszym elemnetem jest KOŁEK. To on trzyma całą konstrukcję przy ścianie" pozostawię bez komentarza ( niech każdy sam sobie odpowie ).




Do: broda1725
jak masz wątpliwości to zajrzyj na :
http://www.dipol.com.pl/instalacje-uchwyty-tv-lcd-plazma,4642.htmhttp://www.dipol.com.pl/instalacje-uchwyty-tv-lcd-plazma,4642.htm
ja tam kupiłem dla swoich rodziców nieco droższy niż oferowany na Allegro też solidny dodatkowo firmowany.
 
Ostatnia edycja:

greend

New member
DM914 napisał:
Wreszcie Ten człowiek napisał całą prawdę o sobie " Nie kumam (...) za bardzo"
A jak ktoś inny ma wątpliwości to jak śmie przecież on handlowiec elektroniki z 17 letnim stażem nie może się mylić bo sam przecież kupuje jedynie "rzeczy solidne i starannie wykonane" przecząc sobie wcześniejszymi wypowiedziami jaki to shit ten syczący S10 -notabene kupił ( cała prawda tego Pana na temat handlu ), a jak człek chce przybliżyć i opisać przyczynę syczenia i zaproponować jak temu można zaradzić to obraża w grubiański sposób bez żadnych argumentów, zamiast całą energię skoncentrować na walkę z producentem. A logiki w wypowiedzi że uchwyt wykonany z 1-2 mm blachy bardzo solidny, a wszystkie tańsze to badziew ale " I tak najważniejszym elemnetem jest KOŁEK. To on trzyma całą konstrukcję przy ścianie" pozostawię bez komentarza ( niech każdy sam sobie odpowie ).





Do: broda1725
jak masz wątpliwości to zajrzyj na :
http://www.dipol.com.pl/instalacje-uchwyty-tv-lcd-plazma,4642.htm
ja tam kupiłem dla swoich rodziców nieco droższy niż oferowany na Allegro też solidny dodatkowo firmowany.

Widzę że "SEKTA" modelu s10 się rozwija do "GURU" Gorylla dołączył DM914 i zaczęło się pranie mózgów i dręczenie innego punktu widzenia, mamy wolność panowie, żyjemy w wolnym kraju te forum nie jest waszą własnością i zapewniam was że s10 na pewno nie jest najlepszą plazmą:mrgreen:

Więc dajcie sobie na luz, to tylko telewizory a nie walka o ogień:D
 

DM914

New member
greend napisał:
Widzę że "SEKTA" modelu s10 się rozwija do "GURU" Gorylla dołączył DM914 i zaczęło się pranie mózgów i dręczenie innego punktu widzenia, mamy wolność panowie, żyjemy w wolnym kraju te forum nie jest waszą własnością i zapewniam was że s10 na pewno nie jest najlepszą plazmą:mrgreen:

Więc dajcie sobie na luz, to tylko telewizory a nie walka o ogień:D
Nigdy tego nie mówiłem , nie chcę także być dla kogokolwiek żadnym "Guru" nawet napisałem wcześniej że S10 to budżetowy model Panasonica z poważną wadą tz "syczenie" wraz z innymi wadami i zaletami technologi plazmowej . Wypowiadałem się jedynie w sprawie zjawiska które to "syczenie" powoduje.
Nie odbieram także innym prawa wolności wypowiedzi , reaguje jedynie na nieuzasadnione grubiaństwo i obrażanie ludzi przez Pana nowart.
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
greend napisał:
Widzę że "SEKTA" modelu s10 się rozwija do "GURU" Gorylla dołączył DM914 i zaczęło się pranie mózgów i dręczenie innego punktu widzenia, mamy wolność panowie, żyjemy w wolnym kraju te forum nie jest waszą własnością i zapewniam was że s10 na pewno nie jest najlepszą plazmą:mrgreen:

Więc dajcie sobie na luz, to tylko telewizory a nie walka o ogień:D

Pozwolę sobie napisać, że czytam ten wątek i nikt tu nie pisał, że ten TV jest najlepszą plazmą jaka została wyprodukowana. Po prostu ten TV jest najlepszy w kategorii cena/jakość. Ja jeszcze tego modelu nie posiadam więc nie chwalę "swojego" :p
 

rberka

New member
piloty, viera link i co jeszcze?

Witajcie. Mam do tego panasa podpiety tuner Echostar (CP). Wie ktos moze jak zrobic aby wylaczajac tuner od razu wylaczal sie tez S10? Albo np. zeby sciszajac fonie w tunerze , sciszala sie tez od razu fonia w TV? Normalnie wkurza mnie to zonglowanie pilotami. Bo jest tak:
1. chce zmienic kanal - to pilot tunera (CP przez sat)
2. chce sciszyc - to pilot TV
3. chce zmienic bajke nagrana na divx (nagrywarka panas - viera link!!!!) i musze uzyc pilota nagrywarki , viera link dziala tylko na formacie dvd.

PZDR
RB
 

gorylla

New member
Bez reklam
Dobre pytania, ale myślę, że takie rzeczy to tylko w Erze.

No bo niby jak dekoder miałby Ci wyłaczyć telewizor?

Ale punkty 1 i 2 zdecydowanie można połączyć poprzez obsługę jednym pilotem Polsatu.

Ja mam wprawdzie dekoder CP Samsunga 370G, ale myślę, że Twój również musi mieć funkcję ściszania. Dlatego robię tak, że w telewizorni ustawiam większą głośność i jej nie ruszam (około 30). Wtedy samym pilotem dekodera ściszam sobie jak chcę i właściwie prawie nie sięgam po pilota TV.

Kompleksowym rozwiązaniem Twojego problemu może być dobry pilot uniwersalny (najlepiej uczący się kodów, a nie z zaprogramowanymi). Wtedy możesz go sobie tak zaprogramować, że będzie miał wszystkie niezbędne ci funkcje TV, dekodera, DVD i innych urządzeń. Z tego co wiem piloty niektórych amplitunerów również są podatne na taką "naukę".
 

rberka

New member
cd

Dzieki za odpowiedz . Tak wlasnie mialem gdy echostar byl podlaczony do telewizora typu CRT. Pilotem od tunera moglem sciszac TV, ale teraz gdy podpialem S10 , juz nie moge, musze siegac po pilota panasa. PZDR
 

DM914

New member
rberka napisał:
Witajcie. Mam do tego panasa podpiety tuner Echostar (CP). Wie ktos moze jak zrobic aby wylaczajac tuner od razu wylaczal sie tez S10? Albo np. zeby sciszajac fonie w tunerze , sciszala sie tez od razu fonia w TV? Normalnie wkurza mnie to zonglowanie pilotami. Bo jest tak:
1. chce zmienic kanal - to pilot tunera (CP przez sat)
2. chce sciszyc - to pilot TV
3. chce zmienic bajke nagrana na divx (nagrywarka panas - viera link!!!!) i musze uzyc pilota nagrywarki , viera link dziala tylko na formacie dvd.

PZDR
RB
Możesz także spróbować z modułem do złącza CI np: AstonCrypt 2.22 i , nie wiem jak to działa w " praniu " bo ma "N" a dla tego operatora jeszcze modułu nie ma , ale jak się pokażą to ze względu na tą niewygodę spróbuję skorzystać. Stosując nie mamy pudełka dekodera ,brak też dodatkowego pilota :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry