Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

DM914

New member
Koleżanki i Koledzy tego forum jak już wielokrotnie było pisane na tym forum wszystkie plazmy brzęczą , piszczą , syczą itp jak sobie to nazwiecie. Niestety tak już jest i będzie zawsze bo brzęczenie to nic innego jak wysokie napięcie i prąd elektryczny wysokiej częstotliwości przepływający przez elementy elektroniczne ( szczególnie cewki w układzie wysokiego napięcia ) potrzebne do uzyskania obrazu ( budowa ekranu plazmowego jest bardzo zbliżona do budowy CRT stąd wysokie zużycie prądu i syczenie ). Jak dotąd żaden producent sobie z tym nie poradził ( działa fizyka ) co najwyżej to zjawisko można zminimalizować ale trzeba wydać na to pieniądze , a ostatecznie za wszystko płaci klient.
Plazmy piszczą , brzęczą i będą syczeć - niestety

Wypalenie , odwzorowanie obrazu na ekranie plazmowym to także niechlubny atrybut tej technologi , ostatecznie naprawdę w ostatnich latach zminimalizowany ( tutaj producenci się postarali istnieje już wiele systemów zapobiegających temu zjawisku ) ale nie znaczy to że jak przez 48 h będziemy wyświetlać nieruchomy obraz to nam się nic nie odwzorowuję na ekranie , niestety będziemy mieli piękny negatyw. Używając rozsądnie nie mamy się czego obawiać a widziane duszki loga czy charakterystyki naszych bohaterów w grach komputerowych zapewniam że znikną :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moja plazma nie brzęczy , nie syczy , nie dzwoni, nie robi jeszcze wielu innych rzeczy :D
Nie wypala się po 48 H- nawet jak jest na tym samym programie . Wiem bo sprawdziłem.
Wniosek - kupować dobre modele , pozbawione tych przypadłości jeśli komuś to przeszkadza.
 

DM914

New member
kiki napisał:
Moja plazma nie brzęczy , nie syczy , nie dzwoni, nie robi jeszcze wielu innych rzeczy :D
Nie wypala się po 48 H- nawet jak jest na tym samym programie . Wiem bo sprawdziłem.
Wniosek - kupować dobre modele , pozbawione tych przypadłości jeśli komuś to przeszkadza.
To ja się tutaj produkuje a Kolega Kiki we wniosku zawarł całą prawdę o handlu ! Brawo ! Popieram, a jak kogoś nie stać pozostaje mu tylko narzekanie , ale to już taka nasza narodowa cecha :D
 

facir

New member
Po przesiadce z 42"X10

Witam koledzy oraz koleżanki pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń po zmiania tv z 42x10 na 42s10. X 10 uzywałem dokładnie 4 miesiące miesiąc wygrzewania wedle wielu kolegów potrzebny (lub zbyteczny) faktycznie zrobił swoje nie utrwaliły mi się żadne powidoki obraz zrobił się bardziej kontrastowy i nasycony, ale wracając do tematu x10 nie syczał nie buczał nie brzęczał jego jedyną wadą było dość donośne pykanie po wyłączeniu pilotem przez około 30 min w odstępach 2-3 minutowych. W sobote miałem okazje porównać oba modele na tym samym źródle obrazu (BlueRay Sony 350 podpięte przez hdmi i płyta demo panasa oczywiście do każdego tv jeden odtwarzacz) oba tv z podobnymi ustawieniami no tylko że s10 dopiero co wyjęta z pudła:
- szczegółowość zdecydowanie na plus s10 (wiadomo FULL HD)
- płynność ruchomego obrazu s10 również lepiej (ale w zasadzie x10 niema się czego wstydzić)
- nieszczęsne syczenie buczenie itp. nie stwierdzono ani na jasnych scenach ani na ciemnych w obu tv
- czerń zdecydowanie lepsza w s10 pomimo tego, że nie dotarty.
Następne porównanie podpięty Dreambox 800 HD (na obu ten sam image newenigma v2.7 ss74 i aktualne drivery) również po hdmi po jednym tunerku na tv:
- skalowanie obrazu identyczne (ale to juz zaleta tunera)
- kanały SD zdecydowanie lepiej na s10 (bardziej szczegółowe mniej rozmyte)
- kanały HD ogólnie bardzo podobne na obu tv (zauważyłem, że sporo zależy od tego jaki kanał się ogląda z naprawdę dobrym sygnałem jest TVP HD z astry i tu już s10 pokazała co potrafi.
Odtwarzanie DiVX wiwa podłączona po komponencie:
na s10 ciut lepiej niż x10 podobnie jak kanały SD z tunera sat (mniejsze rozmycie obraz bardziej szczegółowy)
Czytnik kart
- zdecydowanie szybciej w s10 są wczytywane zdjęcie można powiedzieć ze natychmiastowo (w x10 trzeba jednak chwile odczekać) i tu już mała dygresja co do syczenia w trakcie wyświetlania zdjęć szczególnie jasnych słychać syczenie elektroniki fakt ciche i nie przeszkadzająca ale jednak jest słyszalne wyraźnie w odległości 0.5m od tv (dziwne ale syczy tylko przy przegladaniu zdjęć z karty)
- w s10 są jeszcze dodatkowe opcje w czytniku dotyczące filmów nie testowałem zbyt szczegółowo bo brak było czasu wrzuciłem tylko na szybciutko film z kamery sony w formacie .mts nie był widziany na karcie ( z tego co wyczytałem w/w format powinien być czytany ale w systemie katalogów AVCHD)
Podłączenie komputera dokładnie laptop Hp Pavilion 6651ew po hdmi.
rozdzielczośc natywna matrycy w tv 1920 x1080 obraz żyleta ale troszeczke rozciągniety po zmianie rozdziałki w lapku na ciut niższą wszystko ok ładny czytelny obraz pulpit dopasowany ( w tv jest mozliwośc dopasowania obrazu w meny po podłaczeniu kompa po analogowym wejściu monitorowym ) mozemy sobie przesuwać obraz pulpitu na tv dopasować kolory i rozdzielczość ale to już było w x10.

Ogólnie jestem zadowolony z zamiany na wyższy model tym razem juz srebrny i nigdy wiecej "piano black" , jesli chodzi o to co mną powodowało aby zamienić tv to przede wszystkim panel full hd zdecydownia lepiej pasuje do blueraya i ps3 (zakup planowany na grudzień) , ładniej i bardziej szczegółowo wygląda obraz z kompa, i tak jak ktos wczesniej napisał "FullHD bardziej przyszłościowy".
Jeszcze malutka dygresja na temat zużycia prądu zmierzone miernikiem s10 mniej go pożera o jakies 10-20 % ( x10 w zalezności od tego co było wyświetlane od 110 do 250w analogicznie s10 od 90 do 220w.
Pozdrawiam wszystkich jeśli zauważę jeszcze jakieś istotne szczegóły co do tych dwóch modeli bardzo dobrej w swoim przedziale cenowym plazmy panasonica na pewno podzielę się tym n aforum.
 

greend

New member
kiki napisał:
Moja plazma nie brzęczy , nie syczy , nie dzwoni, nie robi jeszcze wielu innych rzeczy :D
Nie wypala się po 48 H- nawet jak jest na tym samym programie . Wiem bo sprawdziłem.
Wniosek - kupować dobre modele , pozbawione tych przypadłości jeśli komuś to przeszkadza.

Mój x10 też nie syczy i nie brzęczy, a wypalania tez nie biorę pod uwagę, nic takiego nie występuje. Jakieś wygrzewania w trybie kinowym na zoomie jakimś tam to dla mnie czysta :hihi: herezja
 

DM914

New member
kiki napisał:
Moja plazma nie brzęczy , nie syczy , nie dzwoni, nie robi jeszcze wielu innych rzeczy :D
Nie wypala się po 48 H- nawet jak jest na tym samym programie . Wiem bo sprawdziłem.
.
Co do brzęczenia to podyskutuję, plazmy brzęczą niektóre słyszymy z kilku centymetrów inne z 1m jeszcze inne z 3-4 m wprost proporcjonalnie do wyposażenia i ceny( fizyka niestety jeszcze działa ) .

Zgoda program Tv nam się nie utrwali nawet oglądając przez lata ponieważ jest ruchomy , ale Nieruchomy obraz cóż tu nie byłbym taki pewien ale jak Kolega kiki sprawdził to przyjmuję to za prawdę :shock:
 

timbot

New member
Bez reklam
facir - b. fajny test
jedna uwaga, co do rozciagniecia obrazu po hdmi z kompa - "domyslnie" jest wlaczone obcięcie obrazu w s10 (po kilkanaście-może więcej pikseli na brzegach), co powoduje pewne znieksztalcenia i u mnie obcina połowę guzika start w windowsie :) . po wylączeniu tej opcji efekt (negatywny) znika
 

facir

New member
wygrzewanie

greend napisał:
Mój x10 też nie syczy i nie brzęczy, a wypalania tez nie biorę pod uwagę, nic takiego nie występuje. Jakieś wygrzewania w trybie kinowym na zoomie jakimś tam to dla mnie czysta :hihi: herezja

Szanowny kolego odnośnie wygrzewania też nie popadałem i nie popadam w paranoje, poprostu starałem sie w ciągu 250-300 godzin nie ustawiać jasności powyżej 35 jednostek w trybie normalnym, nie katowałem siebie oraz rodziny zoomami itp, uważałem natomiast aby nie było statycznych znaków (logo tv, pasek z Windowsa itp dłużej niż 2-3 godzinki), ale faktem jest że po okresie około 150-200 godzin paneł zaczął lepiej świecić niż po wyjęciu z pudełka.
Kol timbot dzięki za porade co do wyłączenia opcji "szerokość ekranu" nie zwróciłem na to uwagi jak wróce z pracki to sprawdze.
Kol ryba i timbot dzięki za słowa uznania, przynajmniej wiem, że 20 minut poświęcone na napisanie postu komus się przyda i zostało docenione.
pozdroall
 

adam-ant

New member
kiki napisał:
Moja plazma nie brzęczy , nie syczy , nie dzwoni, nie robi jeszcze wielu innych rzeczy :D
Nie wypala się po 48 H- nawet jak jest na tym samym programie . Wiem bo sprawdziłem.
Wniosek - kupować dobre modele , pozbawione tych przypadłości jeśli komuś to przeszkadza.

A jakie to są modele? Tzn oprócz Pionka 5090. Z tego co czytałem to np Sam B850 też ma problem z bzyczeniem, a już B650 dużo mniejsze, jeśli w ogóle.
 

nowart

New member
No właśnie o to samo chciałem spytać ale widzę, że przedmówca mnie wyręczył... z niecierpliwością poczekam na odpowiedź jakież to modele... :)

DM914 napisał:
To ja się tutaj produkuje a Kolega Kiki we wniosku zawarł całą prawdę o handlu ! Brawo ! Popieram, a jak kogoś nie stać pozostaje mu tylko narzekanie , ale to już taka nasza narodowa cecha :D

To może przetłumacz mi tę "całą prawdę o handlu" na prostszy język bo ja prosty człowiek chyba jestem i nie do końca ją zrozumiałem mimo, iż od dobrych 17 lat zajmuję się zawodowo handlem elektroniką... może coś przeoczyłem...
I kolejne bzdury w postaci Twoich lakonicznych stwierdzeń, jakoby "wszystkie plazmy brzęczą , piszczą , syczą itp jak sobie to nazwiecie" jest guzik warte, choćbyś nie wiem jak się starał ośmieszyć ludzi takowe wady słyszących.
Serwis stwierdził, iż to ewidentnie syczenie kondensatorów - jakich , tego nie wiem, jestem w trakcie reklamacji. Przerabiałem te tematy wielokrotnie w wielu płytach głównych PC, gdzie wystarczyło zastosować lepszej jakości , najczęściej polimerowe kondensatory lub po prostu zainwestować 0.25$ więcej i zalewać je specjalną żywicą aby ów syczenie było niesłyszalne. Jakoś 2 plazmy Pioneera, jedna 2 letnia, druga nowa nie syczą - cuda jakieś? Nie, staranność w wykonaniu nie wymagająca nie wiadomo jakiej cud-technologii. Gdyby nie gwarancja to sam bym to w cholere zalał i po sprawie.
 

greend

New member
nowart napisał:
No właśnie o to samo chciałem spytać ale widzę, że przedmówca mnie wyręczył... z niecierpliwością poczekam na odpowiedź jakież to modele... :)



To może przetłumacz mi tę "całą prawdę o handlu" na prostszy język bo ja prosty człowiek chyba jestem i nie do końca ją zrozumiałem mimo, iż od dobrych 17 lat zajmuję się zawodowo handlem elektroniką... może coś przeoczyłem...
I kolejne bzdury w postaci Twoich lakonicznych stwierdzeń, jakoby "wszystkie plazmy brzęczą , piszczą , syczą itp jak sobie to nazwiecie" jest guzik warte, choćbyś nie wiem jak się starał ośmieszyć ludzi takowe wady słyszących.
Serwis stwierdził, iż to ewidentnie syczenie kondensatorów - jakich , tego nie wiem, jestem w trakcie reklamacji. Przerabiałem te tematy wielokrotnie w wielu płytach głównych PC, gdzie wystarczyło zastosować lepszej jakości , najczęściej polimerowe kondensatory lub po prostu zainwestować 0.25$ więcej i zalewać je specjalną żywicą aby ów syczenie było niesłyszalne. Jakoś 2 plazmy Pioneera, jedna 2 letnia, druga nowa nie syczą - cuda jakieś? Nie, staranność w wykonaniu nie wymagająca nie wiadomo jakiej cud-technologii. Gdyby nie gwarancja to sam bym to w cholere zalał i po sprawie.

x10 nie syczy i dziwne bo najtańszy model, także w wątku o nim nie widzę skarg na ten temat, o innych modelach niech się wypowiedzą posiadacze
 

broda1725

New member
Bez reklam
Słychać słychać ale trzeba ściszyć do min lub 5 i to najlepiej wieczorkiem jak jest cisza i na jasnych obrazach słychać a to że jeden słyszy a drugi nie to jak z tym że dla jednego mryga a dla innego nie ( każdy ma inne oczy ) jak i słuch. Np. u mnie w domu ojciec i żonka nic nie słyszą a ja tak. Ale u mnie w domu zawsze mówią że mam gumowe ucho :D.
 

DM914

New member
nowart napisał:
No właśnie o to samo chciałem spytać ale widzę, że przedmówca mnie wyręczył... z niecierpliwością poczekam na odpowiedź jakież to modele... :)



To może przetłumacz mi tę "całą prawdę o handlu" na prostszy język bo ja prosty człowiek chyba jestem i nie do końca ją zrozumiałem mimo, iż od dobrych 17 lat zajmuję się zawodowo handlem elektroniką... może coś przeoczyłem...
I kolejne bzdury w postaci Twoich lakonicznych stwierdzeń, jakoby "wszystkie plazmy brzęczą , piszczą , syczą itp jak sobie to nazwiecie" jest guzik warte, choćbyś nie wiem jak się starał ośmieszyć ludzi takowe wady słyszących.
Serwis stwierdził, iż to ewidentnie syczenie kondensatorów - jakich , tego nie wiem, jestem w trakcie reklamacji. Przerabiałem te tematy wielokrotnie w wielu płytach głównych PC, gdzie wystarczyło zastosować lepszej jakości , najczęściej polimerowe kondensatory lub po prostu zainwestować 0.25$ więcej i zalewać je specjalną żywicą aby ów syczenie było niesłyszalne. Jakoś 2 plazmy Pioneera, jedna 2 letnia, druga nowa nie syczą - cuda jakieś? Nie, staranność w wykonaniu nie wymagająca nie wiadomo jakiej cud-technologii. Gdyby nie gwarancja to sam bym to w cholere zalał i po sprawie.


Jak powiedział kiedyś Sofronow jednemu wystarczą dwa słowa innemu referatu mało.

W swoich wypowiedziach jak by Pan nawrot był uprzejmy czytać wszystkie moje wypowiedzi opisuje jedynie zjawisko fizyczne przepływu prądu elektrycznego a co za tym idzie związaną z tym wadę która mniej lub bardziej wpływa na nasz narząd słuchu.

Nigdy też nie negowałem chęci skorzystania z przysługującej wszystkim nabywcom gwarancji i walka z serwisem Panasonica ( notabene ciekaw jestem Pana wyników , bo jak sięgam pamięcią Pana walka już trochę trwa może udostępni Pan wnoski )

Pioniera może i nie słychać z 3 m , może nie słychać z 0,5 m ale przetwornice Pan usłyszy z kilku centymetrów a jak Pan nie słyszy to pewnie zastosowali te cuda techniki kondensatory polimerowe a który to z producentów Panie handlowiec elektroniki produkuje te cuda może Vishay , BCC, Nichicon , Epcos , AVX a może sam Panasonic -ECG nie będę dalej wymienił te przewyższajace wszystkie inne kondensatory jakiż to cudowny nieznany polimer pracuje na wysokie napięcie w układzie przetwornicy Tv bo z tego co się orientuję to płyty PC nie mają własnych zasilaczy wysokiego napiecia ( jak kazady TV ) a najwyzsze przyłozone napiecie to 12V- proszę poprawic jak sie myle ( a z tego co mi widomo max dla polimerów to 24V ) . Chce Pan podyskutować czy tak sobie tylko zagadnął.
 
Ostatnia edycja:

nowart

New member
DM914 napisał:
Jak powiedział kiedyś Sofronow jednemu wystarczą dwa słowa innemu referatu mało.

Jak to mawiam ja - nie sztuka gadać dużo, trzeba gadać do rzeczy...

W swoich wypowiedziach jak by Pan nawrot był uprzejmy czytać wszystkie moje wypowiedzi

Bądź Pan uprzejmy czytać ze zrozumieniem czyjeś nicki lub podwyższyć trochę poziom sarkazmu - którego również nie unikam bo lubię :p - bo gdybym chciał się tytułować per "nawrot" to pewnie tak bym zrobił.
Poza tym jestem dość zabieganym ostatnio człowiekiem i skoro brakowało czasu na reklamowanie sprzętu w serwisie Panasonica to i tym bardziej go zabrakło na wnikliwe studiowanie postów Pana DM914. Mam ważniejsze sprawy na głowie a odniosłem się jedynie do Pana ostatniej, niezbyt fortunnej wypowiedzi. Nie muszę studiować Pana forumowego życiorysu aby mieć prawo do ripostowania konkretnej wypowiedzi , nieprawdaż..?


Pioniera może i nie słychać z 3 m , może nie słychać z 0,5 m ale przetwornice Pan usłyszy z kilku centymetrów

Pioneera podczas pracy nie słyszę wcale. S10 , i 2 pozostałe, które sprawdzałem słyszał KAŻDY. Było u mnie trzech forumowiczów - słyszał to każdy i to bardzo wyraźnie, wszyscy twierdzili, że to bardzo irytujące. I nie obchodzi to, że jakąś przetwornicę mogę usłyszeć z 5cm - co to ma do rzeczy skoro syczenie s10 słychać z 4 metrów bardzo wyraźnie??

a jak Pan nie słyszy to pewnie zastosowali te cuda techniki kondensatory polimerowe a który to z producentów Panie handlowiec elektroniki produkuje te cuda może Vishay , BCC, Nichicon , Epcos , AVX a może sam Panasonic -ECG nie będę dalej wymienił te przewyższajace wszystkie inne kondensatory jakiż to cudowny nieznany polimer pracuje na wysokie napięcie w układzie przetwornicy Tv bo z tego co się orientuję to płyty PC nie mają własnych zasilaczy wysokiego napiecia ( jak kazady TV ) a najwyzsze przyłozone napiecie to 12V- proszę poprawic jak sie myle ( a z tego co mi widomo max dla polimerów to 24V ) . Chce Pan podyskutować czy tak sobie tylko zagadnął.

Podyskutować? Baardzo chętnie! Ale na temat - bo jakoś nie rozumiem po co te Pańskie wykłady na temat producentów, napięć itp? Czy ja o to pytałem? Czy aby ocenić jakość TV trzeba mieć doktorat z elektroniki? Nie znam się na tym i wogóle nie prosiłem o ten nieistotny dla tematu wykład ale rozumiem, że coś trzeba bylo napisać aby odbiec od zadanego pytania o "całej prawdzie o handlu" i zabłysnąć (?) jakąś wiedzą z prospektów w celu ośmieszenia adwersarza. No cóż, nie wyszło :)
Może jeszcze zrobi Pan wykład o składzie chemicznym ramki panelu? Pewnie też wniesie to wiele do istoty wątku :D

Więc do rzeczy Szanowny Panie - jakież to objawione prawdy o handlu chciałby mi Pan przekazać. Może być nawet w formie referatu - chętnie wysłucham bardziej doświadczonego...
 
Ostatnia edycja:

3nadel

New member
kolor

Widzę, że między Panami powyżej może się zawiązać fajna dyskusja, ale ja nie o tym.

Dlaczego Panowie odradzają kolor Piano black? Chodzi o gust, czy może ma on jakieś wady, które się ujawniają podczas użytkowania?

I co do wypalania - po ostatnich wypowiedziach, wnioskuję, że 2-3 godzinki paska START nie zaszkodzą?
 

nowart

New member
Ja nie odradzam bo to nie laptop, którego się w kółko maca :) Faktem jest, że zarysowuje się bardzo łatwo - jak każdy lakierowany na wysoki połysk produkt ale u mnie to po prostu wisi na ścianie i wygląda świetnie. Fakt, wolałbym matowe wykończenie - ten wszechobecny dzis połysk do szału mnie doprowadza - ale mimo to TV prezentuje się bardzo dobrze. Co do podatności na łapanie kurzu - przecieram raz na 2 tygodnie delikatną szmatką z dodatkiem plynu antystatycznego do monitorów i grama kurzu na nim nie widzę. Podobnie na matrycy.

Co do wypalania - zauważyłem, że nawet po 6 godzinach oglądania tego samego kanału w TV powidoki znikają po bardzo krótkim czasie więc raczej bym się tym nie przejmował.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
3nadel napisał:
Widzę, że między Panami powyżej może się zawiązać fajna dyskusja, ale ja nie o tym.

Dlaczego Panowie odradzają kolor Piano black? Chodzi o gust, czy może ma on jakieś wady, które się ujawniają podczas użytkowania?

I co do wypalania - po ostatnich wypowiedziach, wnioskuję, że 2-3 godzinki paska START nie zaszkodzą?
Mnie już po 4 dniu użytkowania już denerwuje kurz osiad po paru godzinach grania na tej obudowie tak jak by się elektryzowała a ta ściereczka to o kant d..y potrzeć, rysuje się piekielnie ale nawet przejechałem palcem po obudowie i patrze a tu rysy zostały, a podstawa już ma kilka naście rysek normalnie szał, ojciec ma samsunga ja mam laptopa tego Toshibe A300 ten błyszczący jak psu :D:D i ani jednej ryski a przecieram go codziennie przed używaniem nie wiem z czego oni zrobili te obudowę nie ma jak obudowa z PV8. Ale jedno powiem obudowa a raczej materiał z jakiego zrobili te nowe serie to .......@#$% !!!

No cóż ale coś za coś. Jak moda piano black to cóż. U mnie w domu już wszystkie ekrany powymieniane na LCD i PDP i wszystkie w tym Piano black ale ten Panas to przkleństwo oczywiście obudowa ;)

nowart napisał:
... Co do podatności na łapanie kurzu - przecieram raz na 2 tygodnie delikatną szmatką z dodatkiem plynu antystatycznego do monitorów i grama kurzu na nim nie widzę. Podobnie na matrycy...
Jak masz jakiegoś linka do tego płynu to był bym wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

nowart

New member
Oj nie pamiętam nazwy bo szlag trafił atomizer i został przelany do innego opakowania - żadne cuda, zwykły płyn antystatyczny kupiony w sklepie dla idiotów za kilkanaście złotych.
Pamiętaj, że przecierając samą ściereczką jeszcze bardziej obudowa się naelektryzuje - trzeba mocno spryskać obudowę, aż będzie ciekło - wypolerować do sucha i gwarantuję Ci, że zapomnisz co to kurz :)
 
Do góry