Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

pawelsz

New member
qualin napisał:
Nadal czekam na odpowiedz z serwisu, ale bylem tez w sklepie i zamowili drugi taki tv. dadza znac jak dojdzie i jak tamtej bedzie OK to mi wymienia. Mozliwe, ze jakas seria wyszla z takimi uszkodzonymi obudowami jak mam ja.

qualin, czy coś się wyjaśniło? jestem ciekaw bo sam mam takie coś w x10
 

DM914

New member
Do Pana nowart ( za nawrota przepraszam zdarza się )

Jak widzę to zakres Pana wypowiedzi w dyskusji ze mną ogranicza się jedynie do moich wypowiedzi wyrwanych z kontekstu a nie nastepujacej po sobie logicznej całości , rozumiem to, każdy może być zabiegany więc nie będę więcej zanudzać Pana moimi referatami na temat sprzedaży i handlu autora Joela Huber oraz składu chemicznego wysoko gatunkowego polisulfonu na tym forum bo nie temu ono służy. End

Co do syczenia plazmy S10 to przyznaję rację wszystkim słyszącym głośne odgłosy dochodzące z tego odbiornika , sam je słyszę i drażni mnie to czasami. Wiedząc o tym zdecydowałem się na ten budżetowy model Panasonica i świadomie sam podjąłem decyzje analizując wszystkie za i przeciw zakupu. Zgadzam się także z wszystkimi którzy mają jakiekolwiek pojecie o elektronice, że nakłady jakie trzeba ponieść na wyciszenie kilku cewek i trafo w układzie odchylania tego TV są nie wielkie, czemu do tej pory firma Panasonic tego robi należy spytać marketing firmy , a może za wszystko odpowiada znany Kryzys. A na wnioski Pana walki z serwisem Panasonica naprawdę czekam z niecierpliwością , może jak serwis stanie na wysokości zadania to będę namawiał wszystkich posiadaczy S10 do utracia nosa firmie Panasonic niech sobie nie myślą. :p

W sprawie zagadnień zjawiska syczenia w kontekście przepływu prądu elektrycznego przez elementy indukcyjne w przetwornicy wysokiego napięcia nie zmienię :p

Bez urazy DM914
 
Ostatnia edycja:

mibor85

New member
Ja zamówiłem swojego pasikonika w Electroworldzie, za 2565 pl wersja silver, czekam na dostawe, i zastanawiam sie nad dokupieniem ,,N'' Do niego, w sumie maja chyba najtaniej jezeli chodzi o pakiety HD.
Co do Tv jak sie na mim gra gdy podlaczymy Pc ? Daje rade?
Gram głownie w PES GRid oraz COD4
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tylko uważaj bo Electroworld - ogłosił że zamyka sklepy w Polsce.
Oczywiście że antena cyfrowa to radość jakości większa.
Sprawdź raczej pod kątem jakości programowej ( o cenie nie wspomnę)
 

mibor85

New member
Co do Electroworldu, Electroworld przejmuje mixelectronics, jak by ktos zaowazyl, layout mixelectronics oraz Electroworldu jest taki sam.
Wiec nie ma powodow do obaw.
 

lexo

New member
mibor85 napisał:
Ja zamówiłem swojego pasikonika w Electroworldzie, za 2565 pl wersja silver, czekam na dostawe, i zastanawiam sie nad dokupieniem ,,N'' Do niego, w sumie maja chyba najtaniej jezeli chodzi o pakiety HD.
Co do Tv jak sie na mim gra gdy podlaczymy Pc ? Daje rade?
Gram głownie w PES GRid oraz COD4
Nie wiem jak na PC ale PES i COD4 na PS3 chodzą rewelacyjnie. Moje obawy o Input Laga i wynikającego z niego utrudnienia w zaliczaniu head-shot'ów na rozgrywkach sieciowych nie ziściły się. Nie wiem jak było by na innych tv (Sony w5500, Samsung B650) ale na S10 nie ma problemu.
 

ryba229

New member
lexo napisał:
Nie wiem jak na PC ale PES i COD4 na PS3 chodzą rewelacyjnie. Moje obawy o Input Laga i wynikającego z niego utrudnienia w zaliczaniu head-shot'ów na rozgrywkach sieciowych nie ziściły się. Nie wiem jak było by na innych tv (Sony w5500, Samsung B650) ale na S10 nie ma problemu.

Zauwazyles GG ??
 

yaneq

New member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem dużo sygnału HD na tym telewizorze. Generalnie w tej chwili, po kilku miesiącach mogę z ręką na sercu napisać, że ten TV za te pieniądze jest naprawdę rewelacyjny. Obraz HD poprostu REWELACJA! LCD w podobnym przedziale cenowym, ba nawet sporo droższe nie mają w tym miejscu nic do gadania. Obraz żyletka, dynamika, animacja, poprostu jak dla mnie idealne.
 

nowart

New member
broda1725 napisał:
No właśnie ja też bym prosił do 42X10 w tej samej granicy cenowej. Oby dobry i pewny.

Nie męczcie się Panowie - bodajże 3 razy o to pytałem i nikomu nie chciało się odpowiedzieć. W końcu znalazłem sam i szczerze polecam:
http://www.allegro.pl/item762120349_uchwyt_lcd_plazma_30_60_kolor_piano_kolki_fischer.html
Przytwierdzony przy użyciu kołków z zestawu do marnej ściany ze starej, sypiącej się cegły trzyma tak, że dźwigiem się go nie wyrwie ;)
 

qualin

Member
pawelsz napisał:
qualin, czy coś się wyjaśniło? jestem ciekaw bo sam mam takie coś w x10
Do serwisu poslalem fotki i odpowiedzieli, ze musialby to zobaczyc technik, zeby ocenic czy to wada fabryczna. Jezeli to wada to wymieniliby mi obudowe. Natomiast dogadalem sie w sklepie gdzi enabylem TV. Zamowili nastepny taki i jak przyjdzie to mi wymienia na nowy, chyba, ze tamten tez bedzie mial taka wade. Narazie czekam bo ciagle przysylaja im inne modele Panasow :/ W sklepie mowili, ze mieli juz tez podobny przypadek z jakims LCD Samsunga, tez obudowa jakby popekna byla.
 

nowart

New member
DM914 napisał:
nie będę więcej zanudzać Pana moimi referatami na temat sprzedaży i handlu autora Joela Huber oraz składu chemicznego wysoko gatunkowego polisulfonu na tym forum bo nie temu ono służy. End
Nie wnosi to nic do dyskusji, nie odpowiada na moje pytania ale rozumiem, że chęć pokazania, iż "coś tam wiem i gdzieś coś wygooglałem" jest silniejsza... rozumiem, my mężczyźni musimy czasem porywalizować, kto ma dłuższego... end

W sprawie zagadnień zjawiska syczenia w kontekście przepływu prądu elektrycznego przez elementy indukcyjne w przetwornicy wysokiego napięcia nie zmienię :p

Ale powtórzę - ja o to nie pytałem, nie mam co do tego żadnych wątpliwości, nie polemizuję z tym, zgadzam się z ty - więc po co te nachalne mądrości...?

Co do syczenia plazmy S10 to przyznaję rację wszystkim słyszącym głośne odgłosy dochodzące z tego odbiornika , sam je słyszę i drażni mnie to czasami. Wiedząc o tym zdecydowałem się na ten budżetowy model Panasonica i świadomie sam podjąłem decyzje analizując wszystkie za i przeciw zakupu. Zgadzam się także z wszystkimi którzy mają jakiekolwiek pojecie o elektronice, że nakłady jakie trzeba ponieść na wyciszenie kilku cewek i trafo w układzie odchylania tego TV są nie wielkie, czemu do tej pory firma Panasonic tego robi należy spytać marketing firmy , a może za wszystko odpowiada znany Kryzys. A na wnioski Pana walki z serwisem Panasonica naprawdę czekam z niecierpliwością , może jak serwis stanie na wysokości zadania to będę namawiał wszystkich posiadaczy S10 do utracia nosa firmie Panasonic niech sobie nie myślą. :p

Bez urazy DM914

No i co najśmieszniejsze na koniec niemalże przepisuje Pan wszystkie moje spostrzeżenia i uwagi - więc we wszystkim się zgadzamy... dziwny z Pana człek :)

Ja się nie obrażam - irytują mnie mądralińscy, którzy na stwierdzenie, iż wadę tą można by było w niezmiernie łatwy sposób zniwelować robią mi wykłady na temat producentów cewek, napięć na kondensatorach i składu chemicznego obudowy...
Bez urazy nowart
 

gorylla

New member
Bez reklam
Kolego DM914- im szybciej skończysz polemikę z tym dziwnym panem, tym będzie lepiej dla Ciebie (Twojej psychiki w szczególności), ja już go przerobiłem, więc wiem, co piszę.

Koleś pojawia się wyłącznie w celu ponarzekania na wszystko i pokłócenia się z kimś o cokolwiek. Taki jego urok.
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
lexo napisał:
Nie zauważyłem ale specjalnie nie sprawdzałem. Daj mi jakąś pewną metodę na sprawdzenie GG a będę mógł napisać swoją ocenę. Pozdr.

Powinno byc widoczne w grach TPP i FPP np. podczas dynamicznego rozgladania sie w lewo - prawo
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jedno spostrzeżenie.

Niedawno na meczu Realu z AS Monaco, oglądanym na Polsacie HD, zawuważyłem takie oto zjawisko. Kiedy było zbliżenie zawodnika Monaco (czarny strój z białymi napisami) i najlepiej jak biegł on na wprost ekranu, to dało się zauważyć, jak białe napisy na koszulce zaczynały falować, niejako "wychodząc" w tle ze swoich konturów. Czy ktoś z Was zauważył takiego zonka? Dodam, że próbowałem włączać/wyłączać różne systemy (IFC szczególnie) i nie miało to żadnego znaczenia, efekt i tak występował.

Ja sam tego pierwotnie nie zauważyłem, zobaczyły to pierwsze moje dzieciaki. Dopiero jak się zacząłem przypatrywać, to i ja to dostrzegłem.

Przekaz był NativeHD, to nie był żaden reskal (dokoła stadionu widać było kamery z napisami HD).
 

nowart

New member
gorylla napisał:
Kolego DM914- im szybciej skończysz polemikę z tym dziwnym panem, tym będzie lepiej dla Ciebie (Twojej psychiki w szczególności), ja już go przerobiłem, więc wiem, co piszę.

Koleś pojawia się wyłącznie w celu ponarzekania na wszystko i pokłócenia się z kimś o cokolwiek. Taki jego urok.
narzekam wyłącznie na wielokrotnie już omawianą wadę tego modelu - syczenie elektroniki.
urok mój taki, iż mam uczulenie na pseudo-mądrości i brak podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem. ty kolego jak widać do dziś tej, jakże zawiłej umiejętności nie posiadłeś więc nie zabieraj głosu w tamatach, których nie ogarniasz... bez odbioru
 
Do góry