Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

adam-ant

New member
Ja się pocieszam tylko, że skoro nie hałasuje u każdego , a u niektórych w ogóle, to nie muszę skreślać tego modelu. Tylko jak tu przetestować przed kupnem nie narażając się na dodatkowe koszty (prezentacja, zwrot towaru do sklepu internetowego itp) !?!
A model który widziałem, był słyszalny z około 3,5m (tak na oko), a nie z 10cm, niestety...
 

achim69

Member
Czerń I Biel

Mam pytanie do użytkowników S10.Jak prezentuje się czerń na tym TV podczas wieczornego seansu podczas ciemnych scen,ciekawi mnie też czy to co ma być białe jest białe.Jeśli ktoś ma możliwość porównania czerni i bieli do jakiegoś tv lcd to prosiłbym o opinię.
 

perlon

New member
yaneq napisał:
to ja już nic nie rozumie. jednym bzyczy, drugim nie... mi generalnie bzyczy. sam już nie wiem co myśleć.

Mi bzyczy... jak przysunę się na 20cm do TV i wiem co chcę usłyszeć. Moja żona na trzecie ma "ścisz telewizor". Oglądamy VOL na poziomie 6 do 8 Pytałem ją czy słyszy coś niepokojącego. Jak zciszyłem na jasnej planszy do zera to powiedziała, że słyszy ale lodówkę w kuchni, a mamy nową i na prawdę bardzo cichą. Zapytała jeszcze czy się aby dobrze czuję.
 

galdysz

New member
Witam wszystkich,

Czy moge prosić szczególnie te osoby którym najgłośniej bzyczy/piszczy/wydaje dziwne dźwięki o napisanie czy mają gniazdka/instalacje z uziemieniem?

Bo może to jest choć w pewnym stopniu przyczyną że jednym piszczy głośniej, a innym prawie w ogóle?

Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
perlon napisał:
Mi bzyczy... jak przysunę się na 20cm do TV i wiem co chcę usłyszeć. Moja żona na trzecie ma "ścisz telewizor". Oglądamy VOL na poziomie 6 do 8 Pytałem ją czy słyszy coś niepokojącego. Jak zciszyłem na jasnej planszy do zera to powiedziała, że słyszy ale lodówkę w kuchni, a mamy nową i na prawdę bardzo cichą. Zapytała jeszcze czy się aby dobrze czuję.

Krótko i na temat. Popieram. Jak dopytywałem się żony, dzieci, czy znajomych czy słyszą jakieś syczenie telewizora (dodam, że wieczorkiem w cichym pokoju i przy mocno ściszonym volumenie) mówili tak samo, tzn, że mi w głowie coś bzyczy i powinienem leczyć te urojenia.
Ja jednak słyszę leciutkie syczonko, ale zapewne dlatego, że podobnie jak perlon wiem co chcę usłyszeć i świadomie się nakręcam. A często jest tak, że jak człek nie ma świadomości istnienia pewnych rzeczy, to w ogóle ich nie dostrzega. Gdybym nie naczytał się tylu postów na tym forum, pewnie żyłbym w błogiej nieświadomości.

@ galdysz
wiem, że się nie popisuję mądrością, ale mam TV podłączony bez uziemnienia (TV jest zbyt daleko kontaktu, a jakoś nie mogę się zebrać do kupienia dobrej listwy).
 

yaneq

New member
Bez reklam
Generalnie bzyczy na jasnych planszach. Biały, żółty... Jak przykładam ucho 20 cm od telewizora na wprost ekranu, nic nie słyszę. Po prostu inaczej się dźwięk rozchodzi. Generalnie syk pochodzi z miejsca z tyłu telewizora coś na wysokości slotu karty i rozchodzi się z otworów górnych. Więc pewnie w dużej mierze zależy też to od ustawienia TV. Puki co stoli u mnie na stoliku od CRT, jednak zamierzam go powiesić na ścianie, bliżej niej i wyżej. Wiec może problem zniknie lub się znacznie zmniejszy. Ja myślę, najłatwiej sprawdzić czy komuś syczy czy nie to przyłożyć ucho nad obudowę przy "mute" obraz niech sobie leci. Przy jaśniejszych scenach syk powinien być słyszalny.

Galdysz: Co to podłączenia to mam starą instalację z dwoma kabelkami, tak więc o uziemnieniu mowy nie ma. Generalnie mam listwę z bolcem, ale w kontakcie bolca niet.

Jeśli chodzi oczerń... Jestem zadowolony, jak najbardziej. Gorylla pisał, że na odcień szarawy, ja jednak tego nie widzę. Mam srebrną obudowę więc nie mogę ot tak porównać. Jednak generalnie czarne sceny, dają radę, myślę, że tak samo albo i lepiej niż na moim poprzednim CRT Panasonica.
 

galdysz

New member
gorylla napisał:
wiem, że się nie popisuję mądrością, ale mam TV podłączony bez uziemnienia (TV jest zbyt daleko kontaktu, a jakoś nie mogę się zebrać do kupienia dobrej listwy).
A może byś tak pozyczył/skombinował jakiś przedłużacz z bolcem, bo ciekawy jestem czy byłaby różnica. Pojawia się to przy dużych poborach prądu, więc teoretycznie sprawy związane z instalacją elektryczną mogą mieć jakiś tam wpływ.
 

hipbmw

New member
galdysz napisał:
A może byś tak pozyczył/skombinował jakiś przedłużacz z bolcem, bo ciekawy jestem czy byłaby różnica. Pojawia się to przy dużych poborach prądu, więc teoretycznie sprawy związane z instalacją elektryczną mogą mieć jakiś tam wpływ.
Mogą mieć wpływ lecz istotnym będzie miejsce rozdziału z PEN na PE.
W każdym bądź razie oczywistym jest ,że nic nie daje podłączenie listwy z uziemieniem do gniazda z siecią 2 przewodową.
Bardziej jednak istotnym dla takich efektów (syczenie , buczenie) mogą mieć wpływ parametry sieci zasilającej , choć wydaje się że dzisiejsze urządzenia nie powinny być wrażliwe na takowe a jeśli tak to niewątpliwe jest to wadą urządzenia.
 

oldskool

New member
Co do syczenia, ja oddałem dziś swój TV do serwisu. Teraz czekam i zobaczymy, czy się okaże, że trafił mi się jakiś wadliwy model, czy mam słuch jak nietoperz:)
 

Maq2008

New member
Wczoraj odebrałem TX-P42S10E w kolorze czarnym i szczerze mówiąc mam lekko mieszane odczucia ;p
Wcześniej miałem TH-37PV80 i nie widzę między tymi dwoma modelami jakiś większych różnic jeśli chodzi o obraz, włączyłem kanały HD z Cyfry (Premium HD oraz 3xHD) i obraz jak był żyleta tak nadal jest (połączone po HDMI). Jak człowiek ogląda TV z około 3 metrów to trudno mu jest dostrzec jakąś większą różnice między kanałem HD, a dobrze nadawanym kanałem SD.
Podłączyłem do TV konsolę Nintendo Wii po orginalnym componencie i niestety widać większą pikselozę z powodu większej przekątnej, a niestety Wii nie jest najmocniejszą konsolą. Mam nadzieje że TV pokaże swoje możliwości jak stanę się posiadaczem PS3.
Przy podłączeniu do kompa przez HDMI nie zauważyłem jakiś różnic.
W S10 jest o tyle ciekawiej że zdecydowanie szybciej wczytuje zdjęcia z karty SD i przy przeglądaniu leci melodyjka, odtwarza też w przeciwieństwie filmy (nie testowałem) oraz ma ciekawszy pilot (mniejszy z gumowymi a nie plastikowymi przyciskami, kody pilotów są identyczne).
Jeśli chodzi o brzęczenie to rzeczywiście one występuje ale tylko gdy przyłożę ucho z tyłu telewizora do prawego górnego rogu, normalnie to szum dysku w moim dekoderze Phillips PVR HD od C+ z łatwością zagłusza to całe brzęczenie więc dla mnie nie jest to problemem.

Telewizor ten kupiłem głównie z powodu że 37" stało się dla mnie trochę mało, a wybrałem konkretnie S10 myśląc przyszłościowo o wykorzystaniu Full HD.
Teraz się raczej zastanawiam czy nie lepiej jednak było sprawić sobie 42cale ale X10 i zaoszczędzić kilkaset złotych...

Dodam że jestem zwolennikiem plazm, ale technologia Full HD to dla mnie jednak raczej marketingowy bełkot aniżeli coś pożytecznego. Przed zakupem wiedziałem że zakup tego typu TV nie ma raczej sensu przy 37 calach czy mniej, jednak sądziłem że już przy 42" będzie coś już widać, niestety w domowych warunkach musiałem się przekonać na własnej skórze że byłem raczej w błędzie. 720p to jest rozdzielczość w zupełności wystarczająca praktycznie dla każdego. Wystarczyłoby żeby niektóre kanały poprawiły trochę swoją rozdzielczość nadawania oraz bitrate w SD, a kanały HD po prostu zbędne.
Żeby nie było, dodam jeszcze że pracuję na co dzień w renomowanej firmie która zajmuje się produkcją sprzętu do odbioru TV cyfrowej i moje stanowisko wymaga ode mnie znajomości pewnych spraw technicznych. Wiem przy tym jakie to super technologię można dodawać do urządzeń żeby człowiek był przeświadczony jakie to nie kupił cudo. Niestety w firmie korzystamy głównie z TV LCD o przekątnej nie większej niż 32cale.

Niektórzy tutaj są naprawdę jacyś przewrażliwieni jacyś na punkcie jakości.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
no i właśnie dlatego, że tacy ludzie jak Maq2008 zajmują się produkcją sprzętu do odbioru TV cyfrowej sprzęt jest jaki jest; w takich firmach powinni pracować wyłącznie "przewrażliwieni jacyś na punkcie jakości";
to tak jakby sprzęt hi-fi produkowali ludzie, którzy na co dzień słuchają tylko mp3

jeszcze się Maq2008 przyznaje że w firmie korzystają głównie z TV LCD o przekątnej nie większej niż 32 cale; napisz Maq2008 co to za sprzęt produkujecie, żebym czasem nie rozważał jego kupna
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
maq2008

podobnie jak Ty uważam, że bardzo dobrej jakości kanał SD nadaje na tyle dobry obraz, że jakiejś przepaści do HD (oczywiście telewizyjnego HD!) nie ma. Ale absolutnie nie zgodzę się, że HD to cienki bajer. Nie wyobrażam sobie, że jak np. leci ten sam program na polsacie sport i polsacie sport HD będę oglądał w SD. Albo HBO w SD zamiast w HD. Dla mnie to jednak jest różnica jakości obrazu i warto jest dać te 20zł na kilka naprawdę fajnych kanałów HD. A nie wspomnę o konsoli (w moim przypadku PS3)i bluray. Dopiero wtedy widać rzeczywistą przewagę Full-HD. Wprawdzie baza filmów BR jest na razie może niezbyt obszerna, filmy na tych nośnikach wychodzą z lekkim poślizgiem i w ogóle są pewne problemy (chociażbyw moim miasteczku nie ma wypożyczalni z BR), to jednak ten rynek rozwija się teraz dynamicznie i zapewne niedługo sytuacja mocno się zmieni na korzyść BR. Dlatego uważam, że przy różnicy rzędu 400zł warto te pieniądze dołożyć na przyszłościowy model Full-Hd. No chyba ktoś naprawdę potrzebuje TV tylko do stricte oglądania kablowego TV- wtedy X10 będzie lepszym wyborem, bo do takich zastosowań po prostu tańszy.

Nie zrozumiałem Twoich "dziwnych" wywodów na temat Twojej pracy, przewrażliwienia na punkcie jakości, stosowanych przez firmy "bajerów" i nie wiem zupełnie, co chciałeś przekazać. I tak trochę wydaje mi się, że sam nie za bardzo to rozumiesz. Bo chyba nie chcesz ludziom wmówić, że nie powinni widzieć różnicy pomiędzy SD a HD, skoro Ty nie widzisz?
 

adam-ant

New member
W kwestii tego, że maq2008 nie widzi różnicy między SD a HD, to najważniejsze jest to, że TV ogląda z 3 metrów ! Też bym tej różnicy mógł nie zobaczyć. Osobiście z 2 metrów nie widziałem już (na 42'') różnicy HD Ready a Full HD.
Aczkolwiek daleki jestem od stwierdzenia, że Full HD to "bajer". Wystarczy usiąść bliżej TV :) Plazma przecież nie ugryzie ;)
 

devildriver85

New member
P42s10E i ps3

Witam serdecznie.
Czy ktoś mógłby więcej napisać i dokładniej o tym jak ta plazma działa z ps3? Parametry za tak niską cene ma fenomenalne i LCD się kryją... JEDNAK wielu twierdzi, że plazmy do konsol/gier się nie nadają... co mnie dziwi bo.. te parametry:eek:k:
Proszę o konstruktywne opinie najlepiej poparte doświadczeniem/faktami
 

gorylla

New member
Bez reklam
@ galdysz
sprawdziłem z uziemnieniem, listwy wprawdzie nie kupiłem, ale przeniosłem na chwilę TV bliżej kontaktu. Efekt- żaden, zero różnicy. Dlatego uważam, że syczenie nie ma związku z uziemnieniem bądź jego brakiem.

@ yaneq
ja też miałem ściereczkę- ale nie masz się co na nią napalać, to zwykła ściereczka z mikrofibry i do tego absurdalnie wręcz mała - możesz taką samą właściwościami i do tego duuużo większą kupić w każdym sklepie AGD, czy nawet w zwykłym przydomowym sklepiku z art. przemysłowymi, vel kiosku. Ja kupiłem w POLOmarkecie.

@ devildriver85
odpisałem na priv
 

zbych934

New member
gniazdo sd

Witam
Jestem od niedawna posiadaczem 46 calowego s10. Tv kupiłem właściwie tylko na podstawie porad tego forum . Z obrazu jestem bardzo zadowolony (wieczorem i w nocy). Kto ogląda tv w dzień to telewizor zdecydowanie nie dla niego.
Mam pytanie odnośnie gniazda sd. Znalazłem na allegro kartę sd z przejściówką na usb. Czy ktoś ma i używa takie cudo? Czy można do tego podłączyć np pendrive 8 giga ?

Aukcja ma tytuł: Nowość! SanDisk Ultra II PLUS! SD i pendrive


Drugie pytanie: jeśli IFC jest wyłączony to włączone jest 100 hz?

Trzecie pytanko:co oznaczają skróty P-NR oraz 3D-Comb i co daje funkcja sterowanie kolorami.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
zbych934 napisał:
Znalazłem na allegro kartę sd z przejściówką na usb. Czy ktoś ma i używa takie cudo? Czy można do tego podłączyć np pendrive 8 giga ?

Drugie pytanie: jeśli IFC jest wyłączony to włączone jest 100 hz?

Trzecie pytanko:co oznaczają skróty P-NR oraz 3D-Comb i co daje funkcja sterowanie kolorami.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

Wszystko o czym piszesz było na forum wałkowane wiele razy. Wystarczy się minimalnie wysilić i poszukać.

" P-NR - redukuje zakłócenia obrazu ( nie działa dla sygnału HDMI i PC ).
MPEG NR - Automatycznie redukuje zakłócenia podczas odtwarzania płyt DTV, DVD, VCD, magnetowidu i kart SD.
KONTURY NR - Automatycznie ogranicza migotanie w częściach obrazu z wyraźnymi konturami ( nie działa dla sygnału PC ).
3D COMB - Automatycznie sprawia, że nieruchome i zwolnione obrazy są żywsze ( Tylko dla odbieranych sygnałów PAL lub NTSC, nie działa dla RGB, S-Video, sygnału zespolonego, PC, HDMI i karty SD ) "

Znalezione w ciągu 15 sekund w pewnym poście. Można? Można, ale po co, kiedy inni mogą zrobić to za ciebie.

Tę kartę sandiska mam w aparacie Canona od ponad 1,5 roku, to żadna nowość. Ogólnie zmyślna sprawa, chociaż aktualnie w dobie wszechobecnych multi-czytników kart powoli traci na "superowości".

Jeśli myslisz, że wykorzystasz ją na stałe jako przejściówkę do podłączenia pendrive do TV, to jesteś w błędzie. Taka możliwość nie istnieje. Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś istoty tej karty. To tylko zwykła karta SD, ze złączem do podłączenia do portu USB. Nic więcej. To nie jest żaden adapter USB-SD.

Zależność IFC i 100Hz była również kilkakrotnie wałkowana, zapraszam do narzędzi wyszukiwawczych.
 
Do góry