Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

adam-ant

New member
A w MM w Poznaniu (w centrum M1) S10 stoi sobie dumnie w cenie 3999 (42'' - żeby nie było). Byłem tam dzisiaj i jak by był za 2860zł to pewnie bym już wziął, bo mają teraz raty 30x0%, ale za 4 kawałki to podziękuję :(
 

yaneq

New member
Bez reklam
lexo napisał:
Ostatni wątek, dzwięk plazmy a raczej syczenie. Jest i rzeczywiście instantownie koreluje z jasnością wyświetlanego obrazu. Nie jest to szum wentylatorów! Będąc 2 metry od tv słyszę to wyraźnie. Czasami nawet przy średniej głośności materiału potrafi się to "rzucić na ucho" bo nie jest to stały dzwięk i o specyficznie wysokiej częstotliwości. Czy to przeszkadza?
Mi póki co nie bardzo. W pokoju jest jeszcze dość głośny PS3 no i nie zapominajmy, że traktując jedno i drugie jako szum zawsze można wybić się ponad to sygnałem czyli kino domowe w dzień bo w nocy problem znika okryty słuchawkami. Rozumiem natomiast po częśći tych którym może to przeszkadzać. Szczerze wątpię, iż poziom syczenie zależy od poszczególnym modelów (pewnie z wyjątkami). Podjerzwam, że wszystkim nam TV syczy tak samo a jedynie inaczej opisujemy te wrażenia.

a mnie to zaczyna irytować. na początku pisałem, że mi to nie przeszkadza, jednak z czasem trochę się na te odgłosy nakręciłem. aktualnie przeszedłem z kinowego na normalny z ustawieniami trochę jaśniejszymi. syk się zwiększył, generalnie im jaśniej tym gorzej dla ucha. czekam co będzie z jedną reklamacją użytkownika tego forum. jak nie przejdzie, to muszę z siebie wyrzucić te negatywne emocje co do syczenia. bo nakręciłem się sam. po tv oczekiwałem ciszy, a tutaj takie przeboje.

co do czerni napisałem wcześniej, że jest lepsza niż w moim crt. no cóż, błąd z mojej strony, nie jest to co w crt. ale nie oczekujmy cudów. v10 kiki ostatnio testował i do kuro jej było dalekooo... generalnie nie jest źle. plazma świeci coraz lepiej, już przekroczyłem 110 h, do 300 daleko ale można zacząć podnosić poprzeczkę. powidoków jak do tej pory nie zaobserowałem, ale naprawdę na to uważałem. generalnie jutro obejrzę już f1 w 16:9 bez zooma z normalnymi ustawieniami, niestety nie w hd.

taki tv jak ktoś pisał wyżej lepiej obrazu sd niż 32 cali crt nie wyświetli, chociaż ja uważam, że z odległości 2,5 m jest naprawdę dobrze. jestem zadowolony z tej plazmy, chociaż syk mi dość mocno zaczął przeszkadzać.
 

devildriver85

New member
W zasadzie to przez neta można kupić już ten tv za 2830zł:) i pewnie tak zrobię. Jednak pytanie do uzytkowiów - wiem, że każdy swoje chwali- ale zastanawiam sie czy s10 był by leprzy do gier niż LCD. LCD jest jaśniejszy i biel jest bielsza i czerń czerniejsza...wiec...sam już nie wiem...
 

yaneq

New member
Bez reklam
devildriver85 napisał:
W zasadzie to przez neta można kupić już ten tv za 2830zł:) i pewnie tak zrobię. Jednak pytanie do uzytkowiów - wiem, że każdy swoje chwali- ale zastanawiam sie czy s10 był by leprzy do gier niż LCD. LCD jest jaśniejszy i biel jest bielsza i czerń czerniejsza...wiec...sam już nie wiem...

tak jasne... miałem dzisiaj porównanie mojej plazmy do lcd, trochę tańszego niż S10, i powiem jedno... nie ma co porównywać. po włączeniu na normal i niezmienianie zbytnio ustawień (ciągle docieram) ja już widzę, że obraz daje radę nawet na SD. ty przyjacielu musisz odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy oglądasz tv i kiedy chcesz grać. w dzień czy wieczorem. nie mam pojęcia jak wypada ten tv jeśli chodzi o gg w grach, więc nic więcej nie napiszę. w lcd napewno czerń nie jest czerniejsza. lcd świecą. co do bieli też różnie bywa. nie wiem skąd masz takie informacje.

acha co do S10 i obsługi kart SD. ktoś mi powie czy ten tv obsłuży 8 GB SDHC??? i jak się ma sprawa firmów przez SD? wyświetla divxy? jeśli tak to co z napisami? chyba tak dobrze nie jest? jestem za leniwy na szukanie w tej chwili po sieci. poza tym po to jest ten wątek aby się dowiadywać :)
 

SeVeN77

New member
devildriver85 napisał:
W zasadzie to przez neta można kupić już ten tv za 2830zł:) i pewnie tak zrobię. Jednak pytanie do uzytkowiów - wiem, że każdy swoje chwali- ale zastanawiam sie czy s10 był by leprzy do gier niż LCD. LCD jest jaśniejszy i biel jest bielsza i czerń czerniejsza...wiec...sam już nie wiem...

w kolorze srebrnym...
co do gier(takze tv) to zgadzam sie ze gdy masakrycznie swieci slonce w poludnie i ma sie jeszcze barek za soba to delikatna cholerka bierze bo odbija sie wszystko (szklo to szklo) . Natomiast zostaly zakupione zaslony z wisanu i teraz gra sie wyśmienicie :) /jak masz bardzo nasloneczniony pokoj+zamierzasz grac/ogladac w dzien to bierz LCD/ (po raz xxxx)

yaneq napisał:
tak jasne... miałem dzisiaj porównanie mojej plazmy do lcd, trochę tańszego niż S10, i powiem jedno... nie ma co porównywać. po włączeniu na normal i niezmienianie zbytnio ustawień (ciągle docieram) ja już widzę, że obraz daje radę nawet na SD. ty przyjacielu musisz odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy oglądasz tv i kiedy chcesz grać. w dzień czy wieczorem. nie mam pojęcia jak wypada ten tv jeśli chodzi o gg w grach, więc nic więcej nie napiszę. w lcd napewno czerń nie jest czerniejsza. lcd świecą. co do bieli też różnie bywa. nie wiem skąd masz takie informacje.

acha co do S10 i obsługi kart SD. ktoś mi powie czy ten tv obsłuży 8 GB SDHC??? i jak się ma sprawa firmów przez SD? wyświetla divxy? jeśli tak to co z napisami? chyba tak dobrze nie jest? jestem za leniwy na szukanie w tej chwili po sieci. poza tym po to jest ten wątek aby się dowiadywać :)

obsluży / nie wyswietla / wgranie txt na stale(tryb stand=utrata video bitrate)

troche wysilku!
nie musiales po calej sieci tylko.. 3 tematy niżej :hmm:
 
Ostatnia edycja:

szperu

New member
Jeśli chodzi o green ghosting to u mnie na S10 46" go nie stwierdziłem.
Grałem m.in. w Prototype, Grid, PES 2008, Bionic Commando, Fuel, Virtua Tennis 2009, HAWX. Kolega również nie miał zastrzeżeń a na codzień ma podłączonego do kompa LCD 42" więc mógłby szukać felerów obrazu ;)
 

devildriver85

New member
"
yaneq napisał:
tak jasne... miałem dzisiaj porównanie mojej plazmy do lcd, trochę tańszego niż S10, i powiem jedno... nie ma co porównywać."

Byłem w MM i podłączyłem swojego ps3 pod plazme s10 i LCD samsunga b650. Cóż na samsungu Mirrors Edge wydawało się ostrzejsze, jaśniejsze (biel)... chociaż może zbyt "oczojebne". Cóż matryca LCD jest jaśniejsze to napewno...ale oczy pewnie bedą się męczyć. Sam nie mogę się już zdecydować. Co do green ghsotingów wpatrując się w obraz z odległości 40cm to widziałem na niektórych konturach w Mirrors Edge no i w meczu który wcześniej był na plaźmie włączony tzn. na boisku ogrodzenie z reklamami gry obraz sięprzesuwał o obok była reklama z polem białym i ciemnym granatem to widziałem... cóż może z odległości 2-2,5m się nie będzie widzieć.

Tak za 2860zł z wysyłka jest srebrny...cóż chyba nie ma sensu dokładać 300zł tylko za kolor?
 

lexo

New member
yaneq napisał:
w lcd napewno czerń nie jest czerniejsza. lcd świecą. co do bieli też różnie bywa. nie wiem skąd masz takie informacje.
Chciałbym bronic swojego ale kolega ma trochę racji. Bez uogólniania jest parę LCD które mają czarniejszą czerń niż S10 czy G10. Chocby nawet Samsung B650, nie wierzysz sam sprawdź bo pewnie nie trudno znaleśc w sklepie takie zestawienie. Powiem więcej, nawet Sharp DH77 wydawał się miec czarniejszą czerń niż S10 (ale podkreślam, że w ciemnym pokoju mogło by byc troche inaczej - w co wątpię przy porównaniu B650).

Czerń w S10 i tak jak napisał gorylla jest wystarczająco dobra by się jej nie czepiac, biel w porównaniu do podobnego ceną LCD słabsza ale za to wszystko co pomiędzy bez porównania lepsze (kolory). Jest za to rzecz ważniejsza dla mnie od samej czerni a mianowicie kontrast czarnego na czarnym a tu chyba żaden LCD nie podjeżdza do plazmy, w tym S10.

p.s.
Czy jako powidoki mogę uznawac pozostałości po obrazach na wyłączonym TV które utrzymują się kilka-kilkanaście minut? Sporo tego mam nawet po oglądaniu programu godzinę.

p.s.2
Syczenie zaczyna mnie powoli denerwowa i na pewno nie jest to tylko autosugestia. Mam nadzieję, że jak się przerzucę z TV do większego pokoju to syczenie będzie mniej odczuwalne z dalszej odległości. Nawet przy kinie grającym (fakt, że odległośc 2m) słychac szum-syczenie. Ogólnie reklamowac nie będę bo wiedziałem co kupuję i to nie jest wada fabryczna ale jak najbardziej jest to wada inherentna tego TV. Ludzie wydają duże pieniądze na kable, sprzęt audio po to by redukowac szum czy inne zakłucenia sygnału a tu TV dorzuca do tego swoje parę groszy.
 
Ostatnia edycja:

SeVeN77

New member
lexo napisał:
p.s.
Czy jako powidoki mogę uznawac pozostałości po obrazach na wyłączonym TV które utrzymują się kilka-kilkanaście minut? Sporo tego mam nawet po oglądaniu programu godzinę.

a ile godzin masz nabite?
ja ponad 250h(swoja droga ladny rachunek przyjdzie ;XX) i nie wystepuje takie zjawisko
 

timbot

New member
Bez reklam
powiem, że gdy miałem lg pc51 to powidoki pojawiały się szybko, ale nie były widoczne na wyłączonym tv. W moim s10 powidoków w ogóle nie dostrzegam!
To coś bardzo, bardzo niepokojącego, co lexo piszesz.......
 

lexo

New member
Mam nabite ok 34h. Powidoki są widoczne u mnie ale tylko na czarnym ekranie lub wyłączonym TV i w zupełnie ciemnym pokoju. Znikają po kilku-kilkunastu minutach więc na razie nie panikuję. Jedynie martwi mnie to, że występują nawet po krótkim oglądaniu TV. Wieczorem spróbuję zrobić parę zdjęć.
 

gorylla

New member
Bez reklam
timbot napisał:
powiem, że gdy miałem lg pc51 to powidoki pojawiały się szybko, ale nie były widoczne na wyłączonym tv. W moim s10 powidoków w ogóle nie dostrzegam!
To coś bardzo, bardzo niepokojącego, co lexo piszesz.......

POTWIERDZAM.

450h on / 237on/off i ZERO kiedykolwiek/jakiegokolwiek powidoku.
 

motobartcompany

New member
Z powidokami jest identyczna sytuacja jak z tym "syczeniem"

Jedni nie dostrzegą ich w ogóle, drudzy tylko troszeczkę, trzeci będą się wpatrywać w ciemnościach na czarnych planszach i powidoki będą jak na dłoni.

Jestem użytkownikiem plazm od jakiegoś czasu. Moja przygoda zaczęła się od pv70- poprzez pv700>pv80 i teraz mam 5080XD.

Chwilowe powidoki na plazmie będą zawsze, jeżeli w zupełnej ciemności damy czarną planszę to nawet jeśli wyświetlaliśmy " śnieg" czy białe tło to będziemy mieć chwilowo utrwalony znaczek od menu telewizora.

Jeżeli nie wierzycie, to zgaście światło jak na dworze będzie ciemno. Włączcie pusty sygnał, tak żeby wyświetlała się czarna plansza. Teraz daj głośniej na tv- menu ekranowe dźwięku zniknęło ale my mamy pięknego chwilowego ducha.:) Teraz zależy jak długo logo było wyświetlane, jeżeli kilka sekund to zniknie praktycznie od razu po włączeniu innego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
SeVeN77 napisał:
a ile godzin masz nabite?
ja ponad 250h(swoja droga ladny rachunek przyjdzie ;XX) i nie wystepuje takie zjawisko

jaki rachunek? za kompa więcej może przyjść niż za plazmę. bez przesady. 300w przy jasnych planszach? średnio zeżre jak na moje 200 w więc w rachunku wielkiej różnicy nie uświadczysz. no ale poszedłeś ładnie. ja mam około 120 jak na razie. co do powidoków nie miałem jeszcze żadnego. co prawda, mówię wszystkim UWAŻAĆ, więc powyżej godziny to samo logo się nie wyświetla.

dzisiaj odpaliłem pierwszą bajkę z DVD po SCART. i co? BAJKA! dosłownie. nie myślałem, że na tak dużym ekranie bajka z dvd będzie wyglądać tak bajecznie! naprawdę jestem pod wrażeniem. jestem ciekaw jak pójdzie po HDMI. generalnie jeszcze nawet nie widziałem filmu DVD w tym telewizorze.

na all zamówiłem wczoraj nową czaszę 80 cm polsatowską z nowym konwerterem. gorylla twierdził, że ustawienie jest bardzo ważne jeśli chodzi o jakość. ja nie sądzę. zobaczymy gdy ją zamontuję czy się obraz poprawi. no i wypada jakieś kanały HD zamówić :)

inna sprawa. panasonic zaleca minimalną odległość od ściany 7 cm. ja chciałbym 5 cm. czy jak zamontuję go 5 cm od ściany pogorszy to cyrkulację powietrza? kable się zmieszczą, a tv grzeje się mocno na górze. góra jest węższa więc napewno będzie 7 cm od ściany, dół jest zimny. co myślicie? szukam tego uchwytu szukam i znaleść nie mogę. chciałem 6 cm ale jest ciężko. znalazłem dobry 5 cm, bo 8 to za dużo.
 

kg100

New member
Mam zamontowanego Panasa ( posiadacz od 3 dni )na wieszaku ARKASA 5 cm od ściany i nie zauważyłem, żeby bardziej się grzał.
Czy może ktoś podać jak sprawdzić czas pracy , wiem że jest w którymś temacie ale nie mogę znaleźć.
Szkoda, że Dsub przyjmuję tylko rozdziałkę 1024x768 z laptopa.
 

lexo

New member
piko70 napisał:
Wystarczy wrócić kilka stron;
V/- w telewizorze i 3x0 na pilocie,w kolejnym kroku '2' na pilocie-pokaże się SRV-TOOL,naciskasz OK,w nowym oknie zjeżdżasz kursorem na pole PTCT,następnie kursorem na puste pole po prawej stronie pozycji PTCT,przytrzymujesz 3 sek na pilocie MUTE i wskoczy Ci czas pracy TV i ilość włączeń
Ja bym się chciał jeszcze dowiedziec jak się wychodzi z menu serwisowego. Póki co nic poza ręcznym wyłączaniem TV nie udało mi się wymyślic.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
kg100 napisał:
Mam zamontowanego Panasa ( posiadacz od 3 dni )na wieszaku ARKASA 5 cm od ściany i nie zauważyłem, żeby bardziej się grzał.
Czy może ktoś podać jak sprawdzić czas pracy , wiem że jest w którymś temacie ale nie mogę znaleźć.
Szkoda, że Dsub przyjmuję tylko rozdziałkę 1024x768 z laptopa.
trzy dni to zbyt mało aby powiedzieć cokolwiek o grzaniu:) no ale chyba też na 5 cm się skusze.

menu serwisowe:
przytrzymujesz na tv F oraz "V/-" i jednocześnie na pilocie wciskasz 3 razy 0 (zero). następnie wciskasz 2 i na następnej planszy wciskasz "OK".
Zobaczysz tabelę na niebieskim tle. Kursorem idziesz na ostatni wpis PTCT w tabeli, a dalej na komórkę obok tego właśnie wpisu, powinna ona być pusta. przez ok 2-3 sekundy trzymasz przycisk "MUTE".
powinien pojawić się czas oraz ilość włączeń i wyłączeń.
aby wyjść z menu trzymasz EXIT.

bałem się wejścia do tego menu, ale to jednak nie boli :) to forum dużo jednak daje. mądrości, odwagi... :)

tobas: maximedia to dobra firma. brałem tam ampli, jestem zadowolony. generalnie proponuję zadzwonić a nie słać emaile. tak jest najprościej i najszybciej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry