Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

gorylla

New member
Bez reklam
nowart

na wstępie stwierdzam, że zafundowałeś nam tutaj fajny OT, szkoda tylko, że nic więcej niż OT.

Jeśli chcesz wiedzieć, to świadomie nie pisałem do ciebie z dużej litery. Z dużej litery piszę do osób, które zasługują na mój szacunek, ale ty swoim bdzurnym atakiem na mnie na takowy nie zasłużyłeś.

Twoja dotychczasowa obecność na forum nic nie wniosła, z 5 postów które napisałeś w dwóch pozwoliłeś sobie na jakiś absurdalny atak na mnie i moje poglądy. No i w ten sposób mocno zaistniałeś. Prawda jest natomiast taka, że zachowałeś się jak ostatni (tu sobie dopowiedz), bo kupiłeś TV i poza paroma ogólnikowymi tekstami, nawet za bardzo nie raczyłeś podzielić się z ludźmi, ciekawymi opinii innych, swoim zdaniem na jego temat.. Zachowałeś się jak klasyczny leecher. Jedyne na czym się skupiłeś to pyskówka i oczernianie zakupionego S10 poprzez pryzmat problemu, którego zdecydowane gros osób nie widzi (a raczej nie słyszy). Natomiast ja po zakupie nie omieszkałem się podzielić swomi spostrzeżeniami, z jego zaletami i wadami włącznie. No tak, ale ja jestem jak świeże truskawki ze śmietanką, a ty...

Ja swoimi postami pomogłem już wielu ludziom i usłyszałem wiele słów podziękowań od osób, które zasugerowały się moimi wypowiedziami kupując S10 i są bardzo zadowolone, bądź w rozwiązaniu różnych problemów dotyczących wyboru sprzętu. Wiele ciepłych słów usłyszałem również na priv, nikogo nie pozostawiłem bez odpowiedzi i zawsze w miarę możliwości pomogłem. Chociażby przykłąd yanka, (pozdr.). Ja byłem również tą osobą, która swoimi postami miała główny wpływ na decyzję kikiego o zrobieniu nowatorskiego na tym forum testu porównawczego G10 i S10, z którego również ty zapewne skorzystałeś (nie dziękuj). Poza tym jak na osobę, która ledwo co zaistniała na forum nie zapominaj się i nie baw w moderatora, ucząc mnie etykiety forum, bo jesteś śmieszny. Robienie off-topiców w twoim stylu na pewno do netykiety forum nie należy.

Abstrahując od szeregu twoich żenujących logicznie i klasycznie pieniaczych argumentów piszesz w pewnym momencie, że wymagałeś więcej od telewizora Panasonica, badź co bądź nie z niskiej półki, oświadczam ci, że akurat S10 jest telewizorem akurat prawie z najniższej półki nowych serii Panasa (przypomnę ci kolejność x, s, g10, g15, v, z). Napisał to dobitnie ciut wcześniej adam-ant, ale widać nie doczytałeś. Jak masz tak duże wymagania wobec TV za 3000, żeby ci grał super i był bez wad (no bo liczy się dla ciebie JAKOŚĆ), to niestety popełniłeś błąd (oczywiście w twoim mniemaniu).

W swojej pracy często spotykam się z pieniaczami, którym im więcej napiszę, tym gorzej dla mnie. Przykład twojego ostatniego postu, w którym cytujesz całą masę moich słów i ustosunkowujesz się do większości zdań, dobitnie o tym świadczy. Dlatego kończę już, bo nie chę lać wody na twój porządnie naoliwiony młyn. Szkoda klawiatury.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
ludzie różni są, różnie odbierają zmysły; jedni zadowalają się filmami z divx-ów i nie widzą potrzeby oglądania lepszego obrazu inni wypatrują niedoskonałości bluray-a; jednym w zupełności wystarcza jakość muzyki z mp3 inni wymieniają w sprzęcie high-end bezpieczniki na złote; jedni słuchają disco-polo inni warszawską jesień ale wszyscy mają prawo do swego wyboru; niestety niektórzy nie potrafią pogodzić się z tym że inni odczuwają inaczej niż oni sami;
dlatego najlepsza rada dla wymagających, często powtarzana na tym forum: idź zobacz, posłuchaj i wybierz to co tobie najbardziej się podoba nie sugerując się "polecaniem" przez innych a tym bardziej przez sprzedawców

p.s.
forum to miejsce gdzie czyta się różne opinie, im więcej wychwyconych zalet i wad produktów, usług tym lepiej;
ja należę do tych wyczulonych na szumy, bzyczenie i inne hałasy; jestem wdzięczny oldskool-owi i nowart-owi za uwypuklenie tej wady, która stawia duży znak zapytania przy S10 na liście obserwowanych modeli
 

lexo

New member
A propos meritum. Jak ten TV radzi sobie z blurayem? Jak wygląda porównanie do LCD (z podobnej półki cenowej oczywiście)?

Jeśli chodzi o "bzyczenie" to czy jest to głośniejsze od PS3 (ta też potrafi dac o sobie znac, zwłaszcza jak wchodzi na wyższe obroty)?

Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
lexo napisał:
Jeśli chodzi o "bzyczenie" to czy jest to głośniejsze od PS3 (ta też potrafi dac o sobie znac, zwłaszcza jak wchodzi na wyższe obroty)?

U mnie PS3 podczas pracy generuje ZDECYDOWANIE więcej odgłosu niż TV.

Jako że miałem chwilkę czasu przejrzałem od początku cały wątek. Wyszło mi tak per-oko około 30 wypowiadających się użytkowników S10. Problem syczenia dostrzegło- UWAGA!- trzech, przy czym yaneq parokrotnie stwierdził, że słyszy, bo chyba chce słyszeć, ale na szczęście przestaje mu to przeszkadzać. Kilka osób jak np. AlexFM czy darek12n nie słyszało w żadnych warunkach żadnych odgłosów pracy TV. SeVeN77 np. ma dokładnie takie samo zdanie jak ja odnośnie przewrażliwienia na te odgłosy (post 183). Myślę więc sobie, że co poniektórzy swoim przeczulonym słuchem bądź uszkodzonym TV zupełnie niepotrzebnie szkalują ten wyjątkowo udany produkt (i obcenie za rewelacyjną wręcz cenę) siejąc jakieś niedorzeczne zamieszanie.

W ŻYCIU NIE UWIERZĘ, że ktokolwiek oglądając ten telewizor z normalnej, zwyczajnej odległości dla oglądania TV (w zależności od wielkości, ale myślę, że w większości w przedziale od około 2,5m do 3,5m) i przy jakiejś normalnej głośności usłyszy jego syczenie. Robiłem sobie empirycznie takie testy i jestem absulutnie pewien swego zdania. Jedyną możliwością usłyszenia syku jest oglądanie telewizora z dość bliska (dla mnie góra 1,5m), w cichym pomieszczeniu, przy minimlanej głośności i jak wyświetlane są jasne plansze. Jak sobie sprawdziłem takie warunki panują praktycznie tylko w nocy, bo za dnia wszelakiej maści odgłosy życia codziennego w domu czy na podwórzu całkowicie eliminują problem.

Mam wrażenie, że jest to problem podobny do osławionych powidoków. Uzyskać je na obecnych plazmach panasonica jest ciężko, ale jak się ktoś postara to może. Podobnie z syczeniem- jak się ktoś postara i stworzy ku temu idealne warunki, to usłyszy. Tyle i aż tyle w tym temacie.

masloww napisał:
ja należę do tych wyczulonych na szumy, bzyczenie i inne hałasy; jestem wdzięczny oldskool-owi i nowart-owi za uwypuklenie tej wady, która stawia duży znak zapytania przy S10 na liście obserwowanych modeli

Dlaczego znak zapytania? Chyba, że założyłeś już z góry, że usłyszysz syczenie i będzie ci ono przeszkadzać. Ale możesz się przecież mylić! Po Twoim poście widać, że stałeś się jedną z pierwszych osób zarażonych groźną bakterią uprzedzenia.

nowart- jeszcze jedno małe zdanie do ciebie, choć już nie miałem nic już pisać, ale po dzisiejszej kwerendzie tak mnie natchnęło- zapraszam do zapoznania się z moimi postami nr 104 (szczególnie) i 169, może dadzą ci coś do myślenia o moich spostrzeżeniach.
 
Ostatnia edycja:

nowart

New member
gorylla napisał:
nowart

na wstępie stwierdzam, że zafundowałeś nam tutaj fajny OT, szkoda tylko, że nic więcej niż OT.

Gwoli jasności - zafundowałem ci te posty w reakcji na prostactwo wypowiedzi jakim raczysz swoich rozmówców. Nie pierwsze to posty i pewien jestem , że nie ostatnie. Fakt, iż twojemu adwersażowi one nie przeszkadzają i nie zwraca na nie uwagi nie oznacza, że ktoś patrzący na to z boku nie może zwrócić uwagi na twoje zachowanie i jakość postów.

Jeśli chcesz wiedzieć, to świadomie nie pisałem do ciebie z dużej litery. Z dużej litery piszę do osób, które zasługują na mój szacunek, ale ty swoim bdzurnym atakiem na mnie na takowy nie zasłużyłeś.

Może zasłużę i na bana, trudno, ale wyjaśnijmy jedno. Na nic twoje żenujące i zarazem kłamliwe obrony - walisz do każdego, bez wyjątku z "małej literki" wskazując nijako swoją wyższośc. Zero kultury okazywanej adwersarzowi, nie tylko mnie. Wystarczy prześledzić historię twojego niezmiernie długiego stażu na forum... :-D
Zatem kto tutaj zachowuje się jak ( dopisz sobie sam) oceń samodzielnie :eek:k:

Twoja dotychczasowa obecność na forum nic nie wniosła, z 5 postów które napisałeś w dwóch pozwoliłeś sobie na jakiś absurdalny atak na mnie i moje poglądy. Jedyne na czym się skupiłeś to pyskówka i oczernianie zakupionego S10 poprzez pryzmat problemu, którego zdecydowane gros osób nie widzi (a raczej nie słyszy). . No tak, ale ja jestem jak świeże truskawki ze śmietanką, a ty...

Ilośc postów i staż na jakimkolwiek forum nie ma nic do rzeczy w przypadku chęci napiętnowania czyjegoś BURACTWA. Powtórzę to po raz kolejny bo czytanie ze zrozumieniem nie jest widzę twoją mocną stroną.
Co do słyszalności - słyszy to raczej każdy komu taki test zaprezentowałem, czy to u siebie, czy w markecie kiedy to sprawdzali wespół ze mną sprzedawcy i przypadkowi klienci. Ale skory TY twierdzisz, że gros osob nie widzi to pewnie tak musi być...
Masz rację , jesteś jak wisienka na torcie. Wyjść z podziwu nie mogę jak taka osobistość podejmuje wogóle dialog z prostym ludem :krol:

Abstrahując od szeregu twoich żenujących logicznie i klasycznie pieniaczych argumentów piszesz w pewnym momencie, że wymagałeś więcej od telewizora Panasonica, badź co bądź nie z niskiej półki, oświadczam ci, że akurat S10 jest telewizorem akurat prawie z najniższej półki nowych serii Panasa (przypomnę ci kolejność x, s, g10, g15, v, z). Napisał to dobitnie ciut wcześniej adam-ant, ale widać nie doczytałeś. Jak masz tak duże wymagania wobec TV za 3000, żeby ci grał super i był bez wad (no bo liczy się dla ciebie JAKOŚĆ), to niestety popełniłeś błąd (oczywiście w twoim mniemaniu).

Pisałem, iż telewizory Panasonic nie są produktem z niskiem półki a nie, że model s10 nim nie jest. Gdzie jest jego miejsce zaszeregowania doskonale wiem. Ale tobie oczywiście czytanie ze zrozumieniem przychodzi z wielkim trudem. Podobnie jak i robienie problemów z każdego stwierdzenia ( a podobno to ja robię OT :D)

Szkoda klawiatury.

Tu przyznam ci rację. Napisałem pod twoim adresem 3 zdania krytyki. Ty w odpowiedzi zrobiłeś z tego aferę racząc mnie inwektywami w każdym zdaniu. Raczej nerwowy typ z ciebie zatem tu się zgodzę - szkoda na ciebie klawiatury. Zadbaj o swoją należycie bo literki "J A" masz już z pewnością bardzo zużyte...
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
@ yaneq
jak byłem w fazie wybierania dekodera HD do polsatu to znalazłem sporo porównań echostara i tego samsunga i 100% lepsze opinie miał samsung, dlatego myślę, że skoro masz słaby obraz to możesz mieć jakiś problem techniczny. Jak chcesz możemy się wymienić fotkami z jakichś uzgodnionych kanałów i wtedy zobaczymy.

HEJ. Oj ty się nawojujesz na tym forum :)
Nie wiem czy się zrozumieliśmy... Mi nie chodzi o porównanie dekoderów HD. Ja mówię o HD Samsunga i SD Echostara. Echostar miał brzytwę jeśli chodzi o obraz. Gdy zmieniłem go na HD już na moim CRT obraz był słabszy.

Co do porównania fotek to owszem. Ale poczekaj jeszcze trochę. Niech się dotrze, zrobimy takie same ustawienia i kanał na naszych S10.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Istotnie się nie zrozumieliśmy, byłem przekonany, że pisałeś o dekoderze HD Echostara. Dekodera SD Echostara na oczy nie widziałem, bo dotychczas jechałem na na osiedlowej kablówce. Ale to nie zmiania faktu, że w mojej ocenie kupując dekoder HD Samsunga zrobiłeś lepiej, niż miałbyś kupić HD Echostara.

Odnośnie fotek- nie mam lustrzanki, ale bardzo dobrego kompakta. Postaram się porobić w najbliższym czasie parę fotek wieczorkiem (żeby nie było jakichś zonków typu odblaski) i ci podeślę na maila. Chętnych na fotki (jak już zrobię) również zapraszam na priv. Jak dotrzesz plazmę, to mi odeślesz swoje.
Ja mam teraz około 300 godzin pracy TV.

Jeśli chodzi o ustawienia to proponuję fabryczne trybu normal i kinowy. To będzie chyba najuczciwsze porównanie. pozdr.

@ CORTEZ
off-top to jest to, co uprawia nowart, czyli plecenie bzdur nie na temat, pozdr.
 
Ostatnia edycja:

zibi01011968

New member
s10e

Problem buczenia a raczej syczenia wg mnie jest sprawą prawie niezauwarzalną , oczywiście jeżeli podejdę na mniej niż1 metr tobędzie słychać syczenie ale kto z was ogląda 42'' z tak bliska.Ja oglądam z 2,5 do3m ipowiem że do tej pory syczenie nie przeszkadzało mi wniczym przy normalny użytkowaniu telewizora i tu poprę Goryllę bo opisywał wszystko wcześniej wg mnie żetelnie i fachowo.:eek:k:
 

yaneq

New member
Bez reklam
zibi: dokładnie. też gorylla też mnie na ten tv namówił. tzn. nie bezpośrednio, ale wziąłem do serca jego opinię i tyle. nie mam prawa mieć do nikogo pretensji, bo to przecież moja decyzja. widziałem tv, słyszałem i tyle. za tą cenę nic lepszego się nie kupi:

gorylla: ok, też mam compact więc luz. rób jednak w dzień bo przy flashu bez sensu będzie. generalnie i tak to nic nie da bo mamy pewnie różne aparaty hehe.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ok, jak chcesz, zrobię z fleszem, chociaż obawiam się odblasków z lampy. Miałem zamiar zrobić bez flesza na jakimś stojaczku, żeby właśnie tego uniknąć. Ale tak sobie myślę, że zrobię i takie i takie i zobaczę jak to wyjdzie. Pozdr.

PS. dzięki za poparcie, z sympatycznymi ludźmi można się zawsze dogadać.
 

nowart

New member
masloww napisał:
p.s.
forum to miejsce gdzie czyta się różne opinie, im więcej wychwyconych zalet i wad produktów, usług tym lepiej;
ja należę do tych wyczulonych na szumy, bzyczenie i inne hałasy; jestem wdzięczny oldskool-owi i nowart-owi za uwypuklenie tej wady, która stawia duży znak zapytania przy S10 na liście obserwowanych modeli

dokładnie tak, od tego są fora dyskusyjne.
niektórym jednak mądralińskim z przerośniętym ego wydaje się, iż to forum na stronie producenta i odstawiają swojego flejma jakby im za to płacili.
Warto wytykać wszelkie wady produktu a nie dawać sobie zamknąc ust bezczelnymi zwrotami jakiegoś ignoranta bez krzty ogłady w stylu "przestań jęczeć, kup sobie jakiś stary model i szukaj więcej wad".

p.s. dziękuję za poparcie, z sympatycznymi ludźmi zawsze można się dogadać
 

tobas

New member
Diodes... napisałem zapytanie ze 2-3 dni temu do maximedia24.pl o dostępność, ale do dziś dnia mi nie odpowiedzieli. Dzisiaj tam dzwoniłem ale stwierdzili że muszę wysłać zapytanie e-mailem bo na telefon mi nie odpowiedzą... widać to jakiś sklep krzak, nie mają nic na stanie, wszystko ściągają pod klienta.
 

lexo

New member
Dajcie sobie luz z tym porównaniem. Macie inne aparaty i w innych warunkach będziecie zdjęcia robić. A robienie zdjęć porównawczych obraz z TV z włączonym fleszem chyba nie wymaga komentarza. Pozdr.

Lepiej napiszcie jak S10 radzi sobie z BluRay w porównaniu do LCD podobnej ceny.
 

diodes

New member
.

Hmmm Tobas nie wiem jak teraz ja tam jakiś czas temu kupowałem kamerkę wszystko było Ok. Teraz nie wiem jak jest. Na moje zapytanie mailem dość szybko odpowiadali. W sumie co cię interesuje czy mają coś czy nie jak powiedzą że kupisz u nich z ceną ze strony tylko musisz poczekać kilka dni żaden myślę problem I tak płacisz przy odbiorze. Jak ja kupowałem w Katowicach tam nie było sklepu jako takiego był tylko punkt wydawania sprzętu ( znaczy nic nie szło obejrzeć na pułkach) Siedziało dwóch gości mówiłeś dokładnie co chcesz kupić wyciągali dopiero z magazynu z zaplecza
 

oldskool

New member
Witam, co do bzyczenia i buczenia, napiszę jeszcze raz, mi to przeszkadza. Jeżeli ktoś jest wyczulony na takie rzeczy, to radziłbym dokładnie osłuchać ten telewizor. Najgorzej, że bzyczenie nie jest jednolite, raz jest głośniej raz ciszej, w zależności od jasności sceny. Nie da się do tego tak łatwo przyzwyczaić. Możliwe też, że nie każdy słyszy tak samo, niektórzy nie słyszą wszystkich częstotliwości. Co do mojego pokoju, mam go dosyć dobrze wyciszonego, oglądam TV z 2.8m. Miałem już kilka telewizorów i dopiero ten jest pierwszy, w którym mi przeszkadza buczenie..
Pisanie, że za 3tys nie można za wiele wymagać od TV uważam za niepoważne. Szczególnie, że w modelu wyższym G10, który jest o 1tys droższy, również ten problem występuje. Nie mówiąc już o modelach z poprzedniego roku, gdzie takiej wady nie ma.
Pozdrawiam
 

tobas

New member
Max rozdzielczość przez D-SUB

W oczekiwaniu na odpowiedz z MaxiMedia24.pl przyszło mi jeszcze jedno pytanie do głowy....
Jaką max rozdzielczość da się wydusić z tego TV przez złącze D-SUB.
1024x768, czy pełne 1920x1080?

Na stronie panasa pisze:
Obsługiwany sygnał PC - VGA, WVGA, SVGA, XGA, WXGA, SXGA 60 Hz, 1920 x 1080

Ale w teście G10 czytałem że ponoć G10 więcej niż 1024x768 nie wyciąga
 

adam-ant

New member
oldskool napisał:
...Pisanie, że za 3tys nie można za wiele wymagać od TV uważam za niepoważne. Szczególnie, że w modelu wyższym G10, który jest o 1tys droższy, również ten problem występuje. Nie mówiąc już o modelach z poprzedniego roku, gdzie takiej wady nie ma.
Pozdrawiam

To nie o to chodzi. Telewizor kosztuje tyle ile kosztuje, więc idealny nie będzie. Każdy powinien zdecydować na ile kompromisów może sobie pozwolić. Jeśli ktoś jest bezkompromisowy, to musi po prostu wydać dużo więcej. A najważniejsze to zapoznać się ze wszystkimi ważniejszymi wadami przed zakupem, bo kupując w ciemno pretensji mieć nie można.

A co do starszych modeli: PY85 ma np trefny system IFC (co widać szczególnie w meczach piłkarskich). Dostępny jest również PZ800, ale kosztuje 2 razy tyle co S10. Więc proszę powiedzcie mi jaki mam kupić TV inny niż S10?
Może PZ85? Można kupić taniej niż PY85 (choć nadal drożej niż S10). IFC można przecież wyłączyć. No i prądu trochę więcej zjada niż najnowsze modele. I znowu kompromisy...
To co w końcu kupić? Powiem szczerze, że jednak boję się tego syczenia (ale to już od momentu w którym po raz pierwszy wspomniał o nich gorylla), bo TV ma być u mnie oglądany z niecałych 2m. Niby PS3 ma być głośniejsze niż S10 w jasnych scenach, ale jeśli syczenie zmienia częstotliwość w zależności od jasności, to nadal może to wkurzać.
Będzie kto mądry i doradzi co ma człek zagubiony począć?
 

nowart

New member
adam-ant napisał:
To nie o to chodzi. Telewizor kosztuje tyle ile kosztuje, więc idealny nie będzie. Każdy powinien zdecydować na ile kompromisów może sobie pozwolić. Jeśli ktoś jest bezkompromisowy, to musi po prostu wydać dużo więcej. A najważniejsze to zapoznać się ze wszystkimi ważniejszymi wadami przed zakupem, bo kupując w ciemno pretensji mieć nie można.

Ale to nie chodzi o kompromisy związane z ceną za jaką otrzymujemy produkt z określonymi parametrami. Ja nie wymagam od telewizora 42" za ok 3-3.5 tys. zł. aby miał parametry jak np seria V za 3 razy tyle. Chodzi tu o to, że syczenie telewizora ( a konkretnie jakiś kondensatorów) to WADA produktu bez względu na jego cenę. Jeśli w samochodzie wyje Ci łożysko to nie tłumaczysz sobie tego faktem , iż Twoje auto to akurat nowy Ford Mondeo a nie Mercedes S-klasse. To w Fiacie Panda za 30 tys zł ma chyba prawo odpaść kierownica podczas jazdy :D
Kupując z kolei telewizor - nawet choćby był to 14" badziew za 500zł nikt mi nie wmówi, że mam się godzić na kompromisy tłumacząc to stwierdzeniami, iż syczeć przestają dopiero modele od 10.000zł w górę... no bądźmy poważni.
Nikt tu do nikogo pretensji nie ma ale podczas normalnych zakupów w sklepie głowę daję, że nikt nie uslyszy czy dany egzemplarz syczy czy nie. No, chyba, że zamknie się w wytłumionej sali odsłuchowej przy pustym markecie tak jak ja zrobiłem to w środku tygodnia przed kilkoma dniami.


To co w końcu kupić? Powiem szczerze, że jednak boję się tego syczenia (ale to już od momentu w którym po raz pierwszy wspomniał o nich gorylla), bo TV ma być u mnie oglądany z niecałych 2m. Niby PS3 ma być głośniejsze niż S10 w jasnych scenach, ale jeśli syczenie zmienia częstotliwość w zależności od jasności, to nadal może to wkurzać.
Będzie kto mądry i doradzi co ma człek zagubiony począć?

Skoro twierdzisz, że syczenie to wymysł "fanatyków" to coś Tobie zaproponuję - jestem również z Poznania, zapraszam do siebie, usiądziesz sobie w normalnym mieszkaniu kilka metrów od telewizora i sam ocenisz czy jest to słyszalne czy nie. Było u mnie wielu znajomych - każdy to słyszy. Dostałem na PM wiadomości od kilku osób, którym również bardzo to przeszkadza i chcą to reklamować ale nie chcą się wypowiadać bo szkoda im nerwów na szarpanie się z jakimś fanatykiem twierdzącym, iż skoro on tego nie słyszy to i Ty nie powinieneś i pewnie jesteś jakiś przeczulony malkontent...
Tak więc zapraszam, ocenisz sam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry