Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

krzymo

New member
Witam, w dziedzinie TV cyfrowej jestem nowicjuszem, więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż od prawie miesiąca jestem posiadaczem 42'' TV S10. Znalazłem tam na bocznej krawędzi gniazdo CI ( Common Interface ) i nie jestem pewien, czy dobrze zinterpretowałem jego przeznaczenie. Rozumiem to tak, że można tam załadować kartę, która aktualnie siedzi w dekoderze ( Vectra ) i cieszyć się telewizja z pominięciem dekodera ( i tym samym zredukować liczbę pilotów do obsłużenia ).

Czy ktoś z większym doświadczeniem mógłby mi powiedzieć, czy dobrze zrozumiałem, albo ewentualnie uświadomić, na czym polega mój błąd. Z góry dzięki.

Pozdrawiam
 

demo84

New member
sbronko napisał:
nie wiecie może gdzie mógłbym sciągnąć trailer lub fragment sincity, żeby puścić sobie w sklepie i zobaczyć czy będzie ok?
szukałem w google i nic nie znalazłem
oczywiście na youtube znajdze się, ale nie umiem z youtube zapisać na dysk i zanieść do sklepu...
Jeżeli chodzi o sciąganie czegokolwiek z YouTube to polecam program vDownloader :szukaj:

można ściągać np te same filmiki w różnych plikach avi. mpeg dvd lub np sam dżwięk w mp3 ;)
 

Jan-Luc

New member
krzymo napisał:
Znalazłem tam na bocznej krawędzi gniazdo CI ( Common Interface ) i nie jestem pewien, czy dobrze zinterpretowałem jego przeznaczenie. Rozumiem to tak, że można tam załadować kartę, która aktualnie siedzi w dekoderze ( Vectra ) i cieszyć się telewizja z pominięciem dekodera ( i tym samym zredukować liczbę pilotów do obsłużenia ).

Generalnie tak, można załadować kartę, oczywiście przez moduł dostępu CI.
Niestety z Vectrą się nie da, parują karty z dekoderem.
 

sbronko

New member
byłem dzisiaj w Saturnie z ps3, podpiąłem ją do s10 i do sony w5500
i generalnie jestem zdegustowany ...
na plaźmie - zdjęcia i filmy - poezja
gry - nie do przyjęcia - phosphor lag robi masakrę z ekranu np. w Burnout Paradise przy zawracaniu, gdy kamera bardzo szybko się obraca wszystko na ekranie robi się żółte
w Uncharted2 obracanie się powoduje, że cały obraz drga i skacze - nie ma mowy o płynnym ruchu :(

na LCD jest lepiej, za to zdjęcia nie mają wogóle startu do plazmy

generalnie jestem rozczarowany wyglądem gier na obu TV - skalowanie z 720p do 1080p chyba robi swoje, bo wygląda to kiepsko

możliwe że za blisko stałem - nie było mozliwości stanąć dalej niż ok 2m - TV miały 46 cali

wnioski - ja chyba wyleczyłem się z full hd i albo nie zmienię TV albo poszukam jakiegoś dobrego taniego LCD HD Ready

jeżeli ktoś s10 chce do filmów i TV - będzie bardzo zadowolony
do gier imho ten TV się nie nadaje
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
sbronko napisał:
byłem dzisiaj w Saturnie z ps3, podpiąłem ją do s10 i do sony w5500
i generalnie jestem zdegustowany ...
na plaźmie - zdjęcia i filmy - poezja
gry - nie do przyjęcia - phosphor lag robi masakrę z ekranu np. w Burnout Paradise przy zawracaniu, gdy kamera bardzo szybko się obraca wszystko na ekranie robi się żółte
w Uncharted2 obracanie się powoduje, że cały obraz drga i skacze - nie ma mowy o płynnym ruchu :(

na LCD jest lepiej, za to zdjęcia nie mają wogóle startu do plazmy

generalnie jestem rozczarowany wyglądem gier na obu TV - skalowanie z 720p do 1080p chyba robi swoje, bo wygląda to kiepsk

możliwe że za blisko stałem - nie było mozliwości stanąć dalej niż ok 2m - TV miały 46 cali

wnioski - ja chyba wyleczyłem się z full hd i albo nie zmienię TV albo poszukam jakiegoś dobrego taniego LCD HD Ready

jeżeli ktoś s10 chce do filmów i TV - będzie bardzo zadowolony
do gier imho ten TV się nie nadaje

Dziwne bo koledzy wczesniej chwalili S10 za wspolprace z PS3. Grali m.in. w Shift
 

sbronko

New member
ryba229 napisał:
Dziwne bo koledzy wczesniej chwalili S10 za wspolprace z PS3. Grali m.in. w Shift
ok - może komuś to nie przeszkadzać
taka masakra żółta zdarzy się bardzo rzadko - albo wcale, jak nie będziesz używał ręcznego i kręcił bączków :)
niemniej w FPSach wydaje mi się być to problemem - bo tam często się szybko trzeba obejrzeć

mnie to by przeszkadzało i ja s10 nie kupię
żałuję strasznie, bo cała reszta jest idealna :(
 

Kristobal

New member
Mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy P50S10 mógłby napisać jakiej długości jest stojak/podstawka pod telewizorem ? Zastanawiam się czy zmieści mi sie na szafce - na zdjęciach widziałem, że podstawka jest dużo mniejsza od samego telewizora, ale prosiłbym o podanie orientacyjnych wymiarów!
Dzięki.
 

Kristobal

New member
bartolinio napisał:
na stronie panasa masz wymiary z i bez stopki

edit:
bez stojaka: 1218 x 769 x 105 mm
ze stojakiem: 1218 x 814 x 401 mm

hmmm to dziwne... bo jak widzimy na zdjęciu:

img692.imageshack.us/img692/6319/p50s10eb2euh.jpg

to długość podstawki wynosi około 1/3 długości telewizora.....
 

bartolinio

New member
a co to ma do rzeczy????? nie ma w tym niczego dziwnego... nie rozumiem o co Ci teraz chodzi? podstawka zwiększa wysokość TV o 4,5cm i głębokość o niecałe 30cm, przecież ona nie ma wpływu na szerokość TV...

edit: dobra przeczytałem jeszcze raz Twojego posta i chyba chodzi Ci o szerokość samej stopki :) to już musiałby Ci ktoś zmierzyć ale jak ma ok 1/3 szerokości TV tzn. że jej szer. to ok 40cm

mam 46" a wg. instrukcji 46" i 50" mają identyczną podstawkę, zmierzyłbym Ci ją ale jestem teraz w pracy :/, zresztą wyniosłem podstawkę do piwnicy razem z kartonem i nie chce mi się do tego dokopywać :?
 
Ostatnia edycja:

yello

New member
sbronko napisał:
jeżeli ktoś s10 chce do filmów i TV - będzie bardzo zadowolony
do gier imho ten TV się nie nadaje

Ok zaczyna mnie to już drażnić :-|
Czy posiadacze Xboxa lub PS3, PS2 mogli by się wypowiedzieć jak to wygląda naprawdę w zaciszu domowym?
Wydaje mi się że opinia oparta na teście w robionym w sklepie, nie jest wiarygodna (bez urazy).
Tak samo jak testowanie obrazu.. Wiadomo co sprzedawcy wyprawiają..

qualin, gorylla
Wy mieliście przyjemność pograć na Plazmach, chyba nawet na S10 wypowiedzcie się proszę..

Pozdrawiam ;)
 

qualin

Member
Ja pogrywam sobie czasami na xboxie oraz na ps2. nie zauwazylem poki co niczego co przeszkadzaloby mi w graniu.

Jezeli chodzi o wymiary podstawki to sa takie: 53x34x4,5 cm.
 

Tomaszz

New member
yello napisał:
Ok zaczyna mnie to już drażnić :-|
Czy posiadacze Xboxa lub PS3, PS2 mogli by się wypowiedzieć jak to wygląda naprawdę w zaciszu domowym?
Wydaje mi się że opinia oparta na teście w robionym w sklepie, nie jest wiarygodna (bez urazy).
Tak samo jak testowanie obrazu.. Wiadomo co sprzedawcy wyprawiają..

qualin, gorylla
Wy mieliście przyjemność pograć na Plazmach, chyba nawet na S10 wypowiedzcie się proszę..

Pozdrawiam ;)

Ja trochę pogrywam na 42G10E za pomocą xboxa :D
Dużo grałem w Call of Juarez, Gears of War 2, Splinter Cell: Double Agent, trochę Fify 10, Prince of Persia, dema: Dirt 2, Forza 3, Batman, jakaś Ninja, więc trochę tego było i nigdy nie zauważyłem nawet najmniejszego phosphor traila :cool: (a jestem w stanie go zobaczyć, bo przeciągając b. szybko okna w windowsie na tle ciemnego pulpitu widzę go wyraźnie). Zresztą recenzje piszą to samo i zalecają ten tv do grania.

Pamiętałem, że dużo przykładów GG na youtubie było z Gears of War, a jako, że trochę pokatowałem GoW 2 i nic nie zobaczyłem, wnoszę, że problem jest jakiś marginalny. Pewnie dużo zależy od ustawień, z doświadczenia wiem, że ten tv w sklepie wypada bardzo blado (dosłownie :p) przy innych lcd, ale w domu jest inna bajka. Na ustawieniach sklepowych (nawet tryb dynamic w sklepie wypada blado przy innych tv)w domu po prostu wypala oczy.

Pamiętajcie, że bardziej piszę o serii G, ale w S powinno być tak samo.
 

bartolinio

New member
możliwe że jak robiłeś "testy" w sklepie to TV pracował na profilu "sklep" przez co obraz był sztucznie "popodbijany" przez co niekoniecznie odzwierciedlał prawidłowe zachowanie obrazu... poza tym do grania używać należy trybu obrazu gra (być może niedostępnego w profilu sklep, ale tego nie wiem bo nie używałem nigdy tego profilu) w którym to wszystkie parametry są tak ustawione by zminimalizować ewentualne niedociągnięcia typu greenghosting itp...

ja proponuję Ci coś takiego... kup sobie ten TV przez internet, dzięki temu masz 10 dni na oddanie go bez podawania przyczyny ;) potestujesz sobie i jak nie spełni Twoich oczekiwań to go po prostu oddasz...

ps. nie masz co liczyć, że inni zastąpią Ci Twoje własne oczy i sprawdzą te "anomalie" w obrazie za Ciebie, bo każdy ma inne podejście to tych spraw, każdy zauważa to inaczej i nie każdemu będzie przeszkadzało to co Tobie, takie rzeczy powinno się oceniać samemu...
 

sbronko

New member
nie dostałem pilota od TV - w menu z przycisków w obudowie mogłem jedynie zmienić sobie jasność, kontrast, ostrość, co sobie przestawiłem
obraz był bardzo dobry, jedynie green ghosting zdyskwalifikował ten TV

twierdzicie, że można coś przestawić w menu, tak, że GG będzie mniejszy?

testując grałem w:
wipeout HD - zero problemów
Uncharted 2 - okazajonalne problemy - gdy się ich specjalnie szuka - zupełnie do zaakceptowania
to co pisałem o mrugającym ekranie - sprawdziłem w domu - gra tak ma

Burnout Paradise - dopóki jechałem przed siebie - było OK, choć przy skrętach było lekko widać efekt GG
jak zakręciłem bączka 360st. to uwierzcie mi - cały ekran miał zmieniony kolor
burnout działa w 60 fpsach - tam kamera obraca się bardzo szybko - nie wiem, może to ekstremalny przypadek, ja lubie tą grę i w nią gram - dlatego ją zabrałem do sklepu i dla mnie to co się dzieje z obrazem na s10 przy niej dyskwalifikuje ten TV :(

może seria G radzi sobie z tym lepiej - sprawdzę to przy kolejnej okazji

jeszcze jedno - za ciemny obraz na testowanym LCD Sony byl z mojej winy - zapomniałem że na konsoli miałem włączone full range RGB - na kineskopie z tym ustawieniem obraz jest OK, na plaźmie też, na LCD najwyraźniej trzeba to wyłączyć
 
Ostatnia edycja:

qualin

Member
Mam gdzies w domu burnouta na xboxa. wieczorem sprawdze czy to prawda co piszesz o tych zwrotach kamery i zdam relacje bo az mi sie wierzyc nie chce.
 

sbronko

New member
qualin napisał:
Mam gdzies w domu burnouta na xboxa. wieczorem sprawdze czy to prawda co piszesz o tych zwrotach kamery i zdam relacje bo az mi sie wierzyc nie chce.

super, bardzo jestem ciekaw czy to wina egzeplarza/trybu czy jednak problem wystepuje ogólnie
aha - jak bedziesz sprawdzal, to ustaw tez widok z kamery na zderzaku
ja gralem tylko tak i w sumie nie sprawdzilem czy z widoku zza auta nie jest lepiej
 

qualin

Member
sbronko napisał:
super, bardzo jestem ciekaw czy to wina egzeplarza/trybu czy jednak problem wystepuje ogólnie
aha - jak bedziesz sprawdzal, to ustaw tez widok z kamery na zderzaku
ja gralem tylko tak i w sumie nie sprawdzilem czy z widoku zza auta nie jest lepiej
Pogralem troche w burnouta i faktycznie widac minimalnie phospor triala oraz zielone duszki, ale tylko i wylacznie podczas krecenia baczkow z kamera ustawiona na zderzak. jednakze nie jest to jakos mocno widoczne (budynki dostaja lekko zoltawego odcieniu, podkreslam "lekko"). Jak o tym nie wiedzialem to nie zwrocilem nawet uwagi, takze nie przeszkadza to absolutnie w graniu bo podczas normalej jazdy wogole takie efekty nie wystepuja.
 

Tomaszz

New member
qualin napisał:
Pogralem troche w burnouta i faktycznie widac minimalnie phospor triala oraz zielone duszki, ale tylko i wylacznie podczas krecenia baczkow z kamera ustawiona na zderzak. jednakze nie jest to jakos mocno widoczne (budynki dostaja lekko zoltawego odcieniu, podkreslam "lekko"). Jak o tym nie wiedzialem to nie zwrocilem nawet uwagi, takze nie przeszkadza to absolutnie w graniu bo podczas normalej jazdy wogole takie efekty nie wystepuja.

Też odpaliłem burnouta paradise na g10 i podobne odczucia, a nawet trochę lepsze, bo lekki GG widziałem tylko na jakimś billboardzie kręcąc bączki. Ogólnie to totalnie niezauważalne. W GoW 2 też jeszcze popatrzyłem i żadnego śladu GG nie było, a kręciłem się w kółko.
 
Do góry