Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Enjama

New member
Żeby oglądać filmy .avi .mkv .x264 to muszę każdy ten format przerabiać programem MultiAVCHD ? i dawać system PAL ? dobrze wyczytałem :>

Zanim taki film się przerobi to jest kilka-kilkanascie godzin ;/ nie ma innego sposobu ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
sbronko napisał:
...

jeszcze jedno - za ciemny obraz na testowanym LCD Sony byl z mojej winy - zapomniałem że na konsoli miałem włączone full range RGB - na kineskopie z tym ustawieniem obraz jest OK, na plaźmie też, na LCD najwyraźniej trzeba to wyłączyć
Kolego mam do ciebie pytanie bo mam w dvd też taką opcje full range RGB podpięte kablem HDMI powiedz co daje ta opcja oprócz bardziej intensywniejszej czerni ?
 

sbronko

New member
broda1725 napisał:
Kolego mam do ciebie pytanie bo mam w dvd też taką opcje full range RGB podpięte kablem HDMI powiedz co daje ta opcja oprócz bardziej intensywniejszej czerni ?


z tego co się orientuję, to ta opcja daje dokładnie to, że gdy jest włączona, TV dostaje sygnał rgb w wartościach od 0 do 255 - czyli pełny zakres

jeżeli właczysz "limited" to sygnał zostanie "zacieśniony", tak że TV dostanie zakres od 16 do 255

ponieważ większość TVków nie potrafi wyświetlić zakresu od 0 do 16 i tam zamiast szczegółów masz czarną plamę

po zawężeniu TV dostanie to co ma być czarne (0) jako mniej czarne (16) - dzięki czemu wszystko co jest jaśniejsze od czerni będzie widoczne
 

gorylla

New member
Bez reklam
yello napisał:
qualin, gorylla
Wy mieliście przyjemność pograć na Plazmach, chyba nawet na S10 wypowiedzcie się proszę..
Pozdrawiam ;)

A grało się w Peesa3, grało... Może nie za dużo, bo konsolę miałem kilka razy jako "pożyczoną" od kolegi, ale w parę gier pograłem i jako takie zdanie sobie wyrobiłem. Nie mogę się doczekać świąt, bo moja własna konsolka już czeka na rozpakowanie przez dzieciaki...

A przechodząc do sedna- zabawa w PS-a na S10 jest wyśmienita, zupełnie nie wiem, skąd sbronko miał tyle problemów i tyle różnych artefaktów obrazu. Ja grałem w takie tytuły, jak Killzone2, Fifa09 i 08, Tombraider Underworld, Beowulf, NFS Shift. Na więcej czasu nie starczyło. I tylko na Killzone2 widziałem kilka razy taki zielonkawo-żółtawy green-ghosting. Charakterystyczne było to, że najczęściej pojawiał się na mocno kontrastowych planszach- np. przy patrzeniu z cienia na jakieś jasne elementy, typu niebo. Ale jako że gra jest ogólnie utrzymana raczej w ciemnych tonacjach, widok ten należał do rzadkości i dla kogoś niezorientowanego byłby zupełnie niezauważalny.

Na grach bardziej jasnych, kolorowych jak np. Tombraider, nie zauważyłem ŻADNYCH błędów wyświetlanego obrazu. Grałem najczęściej w trybie Gra i czasami jak się zapomniałem w trybie normal. I powiem, że jakiejś zauważalnej różnicy w input lagu dla tych trybów nie zauważyłem.

Nie wiem, jak był ustawiony telewizor, na którym pogrywał sbronko, ale coś musiało być tam skopane. Ja mam telewizor zestrojony raczej spokojnie, z kontrastami i kolorami trochę wycofanymi, bo dla mnie oglądanie jarzącego po oczach TV nie należy do przyjemności. Jak u sbronka TV w sklepie był mocno wysterowany, to być może coś tam mogło się krzaczyć. W każdym bądź razie ja naprawdę polecam S10 do PS3. Jak dla mnie pełen komfort. Pozdr.
 

phoba

New member
50X vs 46S - BlueRay

Jak pewnie już wielu tutaj wie
icon_wink.gif
waham się między 50X a 46S. Za jakiś czas, gdy ceny spadną do rozsądnych poziomów, będę chciał kupić BR. Nurtuje mnie w związku z tym pewna kwestia.

Czy przy mojej odległości od TV (około 3,7m) będzie zauważalna różnica w obrazie BR między 50X a 46S na korzyść tego drugiego? Biorąc pod uwagę rozdzielczości i przekątne obu modeli oczywiście. A może dopiero na 46G będzie widać różnicę? Kupując TV teraz chciałbym mieć pewność, że po kupnie BR (za rok, może 2?) nie będę musiał wymieniać TV.

Czytając wątki o różnych seriach na tym forum nie potrafię sam odpowiedzieć sobie na to pytanie
niewiem.gif
Ktoś ma jakieś doświadczenie, wiedzę w tej sprawie i może coś podpowiedzieć?
 

msliw

New member
Hej ludki,

tesciu kupil sobie TX-P50S10E i nie wiem jak mam mu to poustawiac bo ja siedze w samsungach. Mozecie laskawie podpowiedziec jakie ustawienia obrazu najlepiej oddadza to, co ten panel moze zaoferowac?
 

Enjama

New member
Chciałem zapytać czy ten model ma tą matryce od G10 NeoPDP ?
Gdzieś wyczytałem że panasonic Polska właśnie o tym nie pisze a w rzeczywistości mają takie same matryce ? Prawda to jest ?
Waham się pomiędzy S10 a G10 warto dopłacać te 700zł ?
Za te 700zł to można by już kupić tuner HD dlatego mam wątpliwości czy dopłacać tyle do G10 ...

Jeszcze mam pytanie czy G10 bierze mniej prądu od S10 ?
 

gorylla

New member
Bez reklam
phoba-
przy takiej odległości od TV kryterium jakości BR nie powinno być decydujące. Ważniejsza jest IMHO przekątna ekranu.

Jeśli wahasz się tylko między modelami, o których wspominasz, ja wybrałbym 50X10 z tej prostej przyczyny, że jest większy.

Bo pomyśl, co będzie ważniejsze- czy korzystać non-stop z większego ekranu, który do telewizji HD (HDReady) nada się również znakomicie, czy raz na jakiś czas obejrzeć materiał BR, a non stop oglądać mniejszy ekran. Dla mnie wybór jest oczywisty.

Ale tak naprawdę, aby nie mieć w przyszłości do siebie już żadnych pretensji odżałowałbym, a kupił 50S10.

enjama- według mnie są technicznie są to te same panele NeoPDP G12, a od strony nie-elektronicznej różnią się jedynie kontrastem.
Pozostałe różnice między S10 a G10 leżą głownie po stronie elektroniki obrazowej (rozdzielczość obrazu ruchomego, skalowanie, gradacja odcieni i jeszcze coś by się znalazło).

Jak Twoim głównym celem jest telewizja SD + trochę HD, jakaś konsolka czy pecet to zupełnie nie warto dopłacać i S10 będzie zdecydowanie lepszym wyborem. G10 rozważałbym jedynie wtedy, gdyby moim "głównym" i niemalże jedynym celem było oglądanie materiałów BR.

Odnośnie poboru prądu to mi osobiście wydaje się (ale nie robiłem żadnych empirycznych porównań, a tylko wnioskuję po doświadczeniach z S10 i testach/opiniach innych), że S10 powinien pobierać trochę mniej prądu. Wskazuje na to chociażby sama tabliczka znamionowa, gdzie dla S10 pobór jest trochę mniejszy (25-50Watt). Na podstawie moich obliczeń z licznika 42S10 ciągnie mi średnio w granicach 180-190Watt. Więc nie jest źle. Ale nie mam pojecia jak będzie z G10-tką. Pomimo wielu próśb kiki nie załączył testu poboru dla S10-tki.
 

phoba

New member
Dzieki za odpowiedź gorylla. Myślę jednak, że z czasem BR będzie się upowszechniało i nie będę go oglądał "raz na jakiś czas" :)

W międzyczasie poszperałem trochę w sieci, znalazłem całkiem ciekawy serwis z recenzjami z różnych źródeł (jest w kilku językach, polskiej jeszcze nie ma). Jest w nim test porównawczy 50X z kilkoma plazmami innych producentów, ale o mniejszej przekątnej, plus LCD Bravia 50" i plus Kuro 50". Wszystko FullHD, oprócz 50X oczywiście. Test był robiony na bodajże "Milczeniu owiec" BR - porównywali cały szereg parametrów obrazu od gammy/jasności, przez poszczególne kolory (50X zebrał tu baty za zbyt duża intesywność zielonego i czerwonego) po szczegółowość obrazu.

Szczegółowość była porównywana jedynie do Kuro ze względu na tę samą technologię obrazu i przekątną. Stwierdzili w tym punkcie, że jedynie na bardzo szczegółowych fragmentach obrazu brakowało nieco szczegółowości w 50X, ale tylko przy bezpośrednim porównaniu z Kuro. Przy indywidualnym oglądaniu 50X testerzy nie zauważali jakichś znaczących różnic między obrazem Full i Ready z odległośći 8 stóp (wg mojego konwertera ok.2,5m). Być może to info przyda się komuś z podobnymi wątpliwościami.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Z czasem to określenie bardzo względne. Blue Ray w Polsce już tak z czasem to się upowszechnia dość długo. A nie sądzę, żeby Polacy tak nagle rzucili się na filmy BR, których cena cały czas jest wysoka, a z premierami też nie jest za różowo.

Z czasem, to będziesz mógł wymienić telewizor. A do czasu prawdziwego upowszechnienia i taniej dostępności materiałów BR to będą na pewno duuuużo lepsze telewizory. :p

Swoją drogą poprzednim postem chyba dostatecznie odpowiedziałeś sobie na nurtujące Cię pytanie.
 

sbronko

New member
phoba napisał:
Dzieki za odpowiedź gorylla. Myślę jednak, że z czasem BR będzie się upowszechniało i nie będę go oglądał "raz na jakiś czas" :)

W międzyczasie poszperałem trochę w sieci, znalazłem całkiem ciekawy serwis z recenzjami z różnych źródeł (jest w kilku językach, polskiej jeszcze nie ma). Jest w nim test porównawczy 50X z kilkoma plazmami innych producentów, ale o mniejszej przekątnej, plus LCD Bravia 50" i plus Kuro 50". Wszystko FullHD, oprócz 50X oczywiście. Test był robiony na bodajże "Milczeniu owiec" BR - porównywali cały szereg parametrów obrazu od gammy/jasności, przez poszczególne kolory (50X zebrał tu baty za zbyt duża intesywność zielonego i czerwonego) po szczegółowość obrazu.

Szczegółowość była porównywana jedynie do Kuro ze względu na tę samą technologię obrazu i przekątną. Stwierdzili w tym punkcie, że jedynie na bardzo szczegółowych fragmentach obrazu brakowało nieco szczegółowości w 50X, ale tylko przy bezpośrednim porównaniu z Kuro. Przy indywidualnym oglądaniu 50X testerzy nie zauważali jakichś znaczących różnic między obrazem Full i Ready z odległośći 8 stóp (wg mojego konwertera ok.2,5m). Być może to info przyda się komuś z podobnymi wątpliwościami.


dobry człowieku, daj linka do tego całkiem ciekawego serwisu z recenzjami z różnych źródeł :)
 

phoba

New member

qualin

Member
phoba napisał:
A proszę bardzo :)

To jest polska strona, które jednak jeszcze nie istnieje, ale sobie wybrać serwisy z innych krajów, w zależności od tego kto jaki zna język.
http://www.alatest.pl/

A test porównawczy, o którym pisałem można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę "50X". Link bezpośredni do tego testu (najpierw opis ogólny-str.1, potem test poszczególnych parametrów-str.2): http://alatestreview-cnet.com.com/f...anasonic+TC+P50X1&tag=feed&part=alatest2-cnet
To teraz pytanie za 100 punktow. dlaczego wszystkie panasy zaczynaja sie od literek TC, a nie TX ?
 

beyco

New member
kabel zasilajacy

Witam mam takie pytanie moze ktos probowal.. siedze troche w audio i wiem jakie znaczenie ma dla elektroniki dobry przewod mysle o zasilaniu moze ktos ma dobry przewod zasilajacy moglby sprawdzic czy daje to zauwazalny efekt ?? i jescze jedno co myslicie o tym ??Recommended 120 Hour Break-In settings for all 12G Panasonic models (ONLY to be used with Evangelo2's Break-in DVD or Thumbdrive Files!!!!!!!!)

*****Note: This procedure is designed to ensure the reference settings listed below provide maximum satisfaction. This procedure is NOT designed nor recommended to be used solely as Image Retention and/or Burn-in prevention.*****

Picture:
Picture Mode: Vivid
Contrast: 100
Brightness: 55
Color: 65
Tint: 0
Sharpness: 50
Color Temp: Cool
C.A.T.S: Off
Video NR: Off

Advance Options
MPEG NR: Off
Black Level: Light
 

phoba

New member
Pewnie dlatego, że sa to wersje brytyjskie lub amerykańskie. Test, do którego podałem linka dotyczył wersji amerykańskiej, która (o ile dobrze pamiętam) od europejskiej rózniła się tym, że w opcjach brakowała regulacji jasności/gammy oraz złaczami - nie było w ogóle złącz EUR, ale za to w ich miejsce były 2 złacza komponentowe (dużo lepsze rozwiązanie IMHO). Natomiast rozdzielczość ekranu była taka sama, a to na tym mi głównie zależało ze względu na BR i ten test dał ma na to odpowiedź.
 

sebul

New member
Dzis odebralem moja plazme P42S10E. jejku jakie to piekne ! Obraz zyleta ! Filmy w HD- bajka ! Gry z Xbox 360 - miazga ! Obraz SD- srednio, jest dobry i tyle , ale ja nie bede tego ogladal wiec mi to niepotrzebne. Poki co ciagle cos wlaczam i testuje :D Jestem mega zadowolony ! :)
 
Do góry