Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

damiantomek2

New member
Bzyczenie nie tylko Panasów

maciej2m napisał:
Witam,
w ostatnim czasie stałem się posiadaczem Panasonica P50S10E. I... niestety moje rozczarowanie było olbrzymie, gdy go usłyszałem. Telewizor idealny tylko ten dźwięk! Piekielne bzyczenie.

Po długich rozmowach z żoną ustaliliśmy, że wymieniamy na inną sztukę. Wcześniej pojechałem do Saturna i do Media Markt wsłuchać się w bzyczenie innych egzemplarzy. I okazało się, że każdy bardziej lub mniej bzyczał. Oczywiście nie byłem w stanie porównać go z moim, bo warunki odsłuchowe inne, ale fakt był taki, że tylko jeden na chyba 15 różnych modeli plazm Panasonica nie bzyczał.
W końcu przyjechał nowy TV. Odpalam i ..... bzyczy. Może minimalnie mniej i pewnie bym go zostawił gdyby nie to, że miał obraz wyraźnie słabszy na tym samym sygnale z dekodera cyfrowego co poprzedni. Wiec znowu telefon do sklepu i kolejna wymiana.
Przyjechał TV nr 3. I... bzyczy przynajmniej tak bardzo jak pierwszy. Ale przynajmniej reszta jest ok.

Ponieważ mój pokój to praktycznie gołe ściany i na razie TV stoi na podstawce, zacząłem eksperymenty: zauważyłem, że bzyczący dźwięk z obudowy skierowany jest do tyłu na ścianę i się od niej odbija do mojego ucha. Postawiłem więc za nim maty pochłaniające dźwięk i... bzyczenia nie ma. Wcale go nie słychać.

Zacząłem się zastanawiać dlaczego jedni słyszą bzyczenie a inni nie. Wydaje mi się, że duże znaczenie ma akustyka pomieszczenia. Również nad tym, że może powieszenie panela na odpowiedniej wysokości eliminuje słyszalność tego dźwięku.

W związku z tym mam prośbę do właścicieli bzyczących i niebzyczących tv, żeby napisali że (nie)bzyczy i jak jest umiejscowiony panel na ścianie na stojaku i na jakiej wysokości oraz jakie jest pomieszczenie, czy ma dużo mebli i powierzchni eliminujących odbicia dźwięku. Zaznaczam, że nie chodzi o odsłuch z uchem przy obudowie, tylko z powiedzmy przynajmniej 1-2m.

Jeszcze prośba nr 2. Czy osoby, które wysyłały swoje panele do serwisu już je otrzymały? Jaki był rezultat?

Dzięki i pozdrawiam wszystkich.
Witaj
Czytając wątki o plazmach Samsunga również są posty o bzyczeniu. Jest
to więc taki urok plazm. Przeglądając forum nawet w tematach o LCD
są skargi na pobzykiwanie. Twój pomysł jest dobry i bym tylko dodał do niego coś w formie rankingu bzyczenia - model plazmy, firma i oddawany głos bzyczy tak lub nie.

Pozdrawiam
 

maciej2m

New member
damiantomek2 napisał:
Witaj
Czytając wątki o plazmach Samsunga również są posty o bzyczeniu. Jest
to więc taki urok plazm.

Wczoraj długo czytałem wątek plazm samsunga i okazało się, że owszem serwis ma klientów gdzieś, ale producent, z tego co zrozumiałem, uznał to za wadę i dodając jakieś wygłuszające elementy wyeliminował to piekielne bzyczenie.
 

demo84

New member
maciej2m napisał:
Witam,
w ostatnim czasie stałem się posiadaczem Panasonica P50S10E. I... niestety moje rozczarowanie było olbrzymie, gdy go usłyszałem. Telewizor idealny tylko ten dźwięk! Piekielne bzyczenie.

Po długich rozmowach z żoną ustaliliśmy, że wymieniamy na inną sztukę. Wcześniej pojechałem do Saturna i do Media Markt wsłuchać się w bzyczenie innych egzemplarzy. I okazało się, że każdy bardziej lub mniej bzyczał. Oczywiście nie byłem w stanie porównać go z moim, bo warunki odsłuchowe inne, ale fakt był taki, że tylko jeden na chyba 15 różnych modeli plazm Panasonica nie bzyczał.
W końcu przyjechał nowy TV. Odpalam i ..... bzyczy. Może minimalnie mniej i pewnie bym go zostawił gdyby nie to, że miał obraz wyraźnie słabszy na tym samym sygnale z dekodera cyfrowego co poprzedni. Wiec znowu telefon do sklepu i kolejna wymiana.
Przyjechał TV nr 3. I... bzyczy przynajmniej tak bardzo jak pierwszy. Ale przynajmniej reszta jest ok.

Ponieważ mój pokój to praktycznie gołe ściany i na razie TV stoi na podstawce, zacząłem eksperymenty: zauważyłem, że bzyczący dźwięk z obudowy skierowany jest do tyłu na ścianę i się od niej odbija do mojego ucha. Postawiłem więc za nim maty pochłaniające dźwięk i... bzyczenia nie ma. Wcale go nie słychać.

Zacząłem się zastanawiać dlaczego jedni słyszą bzyczenie a inni nie. Wydaje mi się, że duże znaczenie ma akustyka pomieszczenia. Również nad tym, że może powieszenie panela na odpowiedniej wysokości eliminuje słyszalność tego dźwięku.

W związku z tym mam prośbę do właścicieli bzyczących i niebzyczących tv, żeby napisali że (nie)bzyczy i jak jest umiejscowiony panel na ścianie na stojaku i na jakiej wysokości oraz jakie jest pomieszczenie, czy ma dużo mebli i powierzchni eliminujących odbicia dźwięku. Zaznaczam, że nie chodzi o odsłuch z uchem przy obudowie, tylko z powiedzmy przynajmniej 1-2m.

Jeszcze prośba nr 2. Czy osoby, które wysyłały swoje panele do serwisu już je otrzymały? Jaki był rezultat?

Dzięki i pozdrawiam wszystkich.

Mój Tv stoi na stoliku we "wnece" ok 60 cm nad ziemia za nim jest okno, pokój pusty tylko sofa na środku, do tv mam nie całe 4m i przyznam że wieczorami słychać dość intensywnie jeśli jest odpowiednio ściszony:) najlepsze jest to że problemu wcześniej nie dostrzegałem do póki nie przeczytałem na forum :) myślę że warunki jakie panują w pokoju jak również wielkość panelu mają największe znaczenie. Im większy tym głośniej. Pozdrawiam
 

beyco

New member
rysa na szybie

Witam mam takie pytanie czy szyba zabezpieczająca jest trudna do zarysowania dziś kurier przywiózł i miałem na panelu centymetrowa ryse ,oczywiście tv pojechał w drogę powrotną z kurierem :(
 

piceka

New member
Lepszy obraz??!!

Stwierdzam (ciekawe czy mi sie aby nie wydaje) iz po 100h użytkowania tv obraz sie polepszył....robi sie coraz ciekawiej...zobaczymy jak będzie po 200h......
 

ryba229

New member
beyco napisał:
Witam mam takie pytanie czy szyba zabezpieczająca jest trudna do zarysowania dziś kurier przywiózł i miałem na panelu centymetrowa ryse ,oczywiście tv pojechał w drogę powrotną z kurierem :(

Nie wiem czy znajdzie sie ktos odwazny zeby to sprawdzic :p dobrze ze zwrociles
 
O

OKU

Guest
Witam wszystkich a przede wszystkim posiadaczy plazmy TX P 42 S10 E. Jestem pod wrazeniem obrazu ! nawet przy sygnale analogowym. Miałem równiez ten sam problem co jeden z przedmówców z rysami na panelu-szybie, reklamowałem w sklepie /internetowym/i wystawili " ekspertyze" że to ja sam sobie to zrobiłem. Musze sie pogodzić z ta usterka ale jak stwierdziłem obraz tego tv rekompensuje wszystko.. Mozna przeżyć:)
Co mnie dręczy to brak dzwieku między TV a odtwarzczem Philipsa 5990, połaczenie poprzez kabel hdmi. Prosze mi pomóc gdzie żle ustawiłem lub wskazac mi poprawne połaczenie . Bede ogromnie wdzieczny. Można na priva!
Pozdrawiam, ufam ze ktoś mi pomoże wszak tylu jest tu znawców tematu !Ja niestety do takich nie nalezę tym bardziej ze jest to mój pierwszy telewizor cyfrowy a że naczytałem sie dużo pozytywnych opinii kupiłem i po za uwagami /wymienionymi na wstępie / nie żałuję.
 

achim69

Member
OKU napisał:
Witam wszystkich a przede wszystkim posiadaczy plazmy TX P 42 S10 E. Jestem pod wrazeniem obrazu ! nawet przy sygnale analogowym. Miałem równiez ten sam problem co jeden z przedmówców z rysami na panelu-szybie, reklamowałem w sklepie /internetowym/i wystawili " ekspertyze" że to ja sam sobie to zrobiłem. Musze sie pogodzić z ta usterka ale jak stwierdziłem obraz tego tv rekompensuje wszystko.. Mozna przeżyć:)
Co mnie dręczy to brak dzwieku między TV a odtwarzczem Philipsa 5990, połaczenie poprzez kabel hdmi. Prosze mi pomóc gdzie żle ustawiłem lub wskazac mi poprawne połaczenie . Bede ogromnie wdzieczny. Można na priva!
Pozdrawiam, ufam ze ktoś mi pomoże wszak tylu jest tu znawców tematu !Ja niestety do takich nie nalezę tym bardziej ze jest to mój pierwszy telewizor cyfrowy a że naczytałem sie dużo pozytywnych opinii kupiłem i po za uwagami /wymienionymi na wstępie / nie żałuję.
musisz dodatkowo podłączyć euro lub czincze.
 

pionaj

New member
OKU napisał:
Witam wszystkich . Miałem równiez ten sam problem co jeden z przedmówców z rysami na panelu-szybie, reklamowałem w sklepie /internetowym/i wystawili " ekspertyze" że to ja sam sobie to zrobiłem. Musze sie pogodzić z ta usterka ale jak stwierdziłem obraz tego tv rekompensuje wszystko.. Mozna przeżyć:)
.

jak to się pogodzić?
a cóż to za sprzedawca internetowy?
daj namiar na tych ,ekspertów,,będziemy omijać z daleka :(
trochę antyreklamy się im zapewne przyda
 

yaneq

New member
Bez reklam
pionaj napisał:
jak to się pogodzić?
a cóż to za sprzedawca internetowy?
daj namiar na tych ,ekspertów,,będziemy omijać z daleka :(
trochę antyreklamy się im zapewne przyda

to już nawet o to nie chodzi. w każdym sklepie internetowym towar można zwrócić bez podania przyczyny. trzeba było nic nie sugerować, po prostu zwrócić i tyle. ja bym tego tak nie pozostawił. wasze można zwalić winę na klienta, nawet jak tv po odebraniu przesyłki i włączeniu by wysiadł. no bez przesady. co to za sklep?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
piceka napisał:
Stwierdzam (ciekawe czy mi sie aby nie wydaje) iz po 100h użytkowania tv obraz sie polepszył....robi sie coraz ciekawiej...zobaczymy jak będzie po 200h......

Witam,
na serii U również podobne wrażenie :eek:k:
 

przemo8420

New member
Jak wygląda współpraca s10 z komputerem? Czy tak samo źle jak w g10 w teście kikiego? Czy po dvi z przejściówką hdmi i po samym hdmi wyświetli obraz 1080p?
 

qualin

Member
yaneq napisał:
to już nawet o to nie chodzi. w każdym sklepie internetowym towar można zwrócić bez podania przyczyny. trzeba było nic nie sugerować, po prostu zwrócić i tyle. ja bym tego tak nie pozostawił. wasze można zwalić winę na klienta, nawet jak tv po odebraniu przesyłki i włączeniu by wysiadł. no bez przesady. co to za sklep?
Wlasnie dlatego ciesze sie, ze nie kupowalem przez internet. dalem pare stowek wiecej, ale mam spokoj. ja te glupie rysy zauwazylem po 10 dniach wiec nei byloby opcji zwrotu i jakbym trafil na takich lipnych sprzedawcow to masakra by byla. naszczescie ludzie u mnie w sklepie od razu doszli do wniosku ze cos jest nei tak, zreszta wszystkie panasy na wystawie u nich mialy tyakie wady. no wlasnie musze jutro znalezc chwilke i skoczyc do sklepu bo pewnie juz dawno czeka na mnie tv na wymiane. mieli odstawic do magazynu jak przyjdzie, a ze ja zabiegany ostatnio to od dawna do nich nei zagladalem.
 

Tomaszz

New member
przemo8420 napisał:
Jak wygląda współpraca s10 z komputerem? Czy tak samo źle jak w g10 w teście kikiego? Czy po dvi z przejściówką hdmi i po samym hdmi wyświetli obraz 1080p?
W tym teście było wiele głupot m.in. to co jest napisane o współpracy z komputerem. Przeczytaj chociaż z 15-20 ostatnich stron, a na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie i to bardzo dokładną.

beyco napisał:
Witam mam takie pytanie czy szyba zabezpieczająca jest trudna do zarysowania dziś kurier przywiózł i miałem na panelu centymetrowa ryse ,oczywiście tv pojechał w drogę powrotną z kurierem :(

Zdaje mi się, że ktoś dawno temu w tym temacie (albo w temacie o G) pisał, że mu dziecko czymś przyrąbało w TV i powstała rysa. Koniec końców "wypolerował" to szmatką dołączoną do telewizora. Tylko pamiętaj, że na sucho, bez żadnych płynów. To nie byłeś przypadkiem ty Gorylla?
 
Ostatnia edycja:

sbronko

New member
witam

powoli dojrzewam do ostatecznej decyzji :)
z tego co wyczytałem nie ma się co obawiać powidoków, ostatnia wątpliwość to green ghosting, jako że w teście na WWW - przepraszam, tyle łażę ostatnio i czytam o różnych TV, że nie pamiętm gdzie to czytałem - wyczytałem że s10 również cierpi na to w niewielkim stopniu (jak pewnie każda plazma)
piszą, że nie każdy to zobaczy - trochę nie wiem jak można tego nie widzieć - ja widzę na nieruchomum obrazie na zdjęciach na kontrastowych krawędziach zieloną poświatę z jednej strony a z drugiej różową

oglądałem wczoraj fotki w sklepie na g10 akurat, bo taki był na wystawie i widziałem to na moich zdjęciach

niemniej - taką poświatę jestem w stanie tolerować - jakość obrazu ogólnie jest wspaniała

pytanie jak to jest w ruchu - nie miałem na razie możliwości zabrać konsoli do sklepu, więc pytam tu
czy takie efekty:
hdtvtest.co.uk/news/plasma-phosphor-trail-2007040133.htm
youtube.com/watch?v=Jm63BEhHWUk
to przeszłość, czy nadal w tym stopniu jest to zauważalne?

pod tym pierwszym linkiem drugi filmik - nieciekawie to wygląda
a na youtube można znaleźć dużo gorsze przykłady

nie wiecie może gdzie mógłbym sciągnąć trailer lub fragment sincity, żeby puścić sobie w sklepie i zobaczyć czy będzie ok?
szukałem w google i nic nie znalazłem
oczywiście na youtube znajdze się, ale nie umiem z youtube zapisać na dysk i zanieść do sklepu

wpatrywałem się wczoraj w film demo puszczony na panasonicu w Saturnie - wszystko wyglądało OK, ale nie było tam ani raz jasnego obiektu poruszającego się szybciej po ciemnym tle ...
 

gorylla

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Zdaje mi się, że ktoś dawno temu w tym temacie (albo w temacie o G) pisał, że mu dziecko czymś przyrąbało w TV i powstała rysa. Koniec końców "wypolerował" to szmatką dołączoną do telewizora. Tylko pamiętaj, że na sucho, bez żadnych płynów. To nie byłeś przypadkiem ty Gorylla?

Niestety nie ja. Moje dzieci są grzeczne, przynajmniej w miarę...:p . Chociaż w końcu kupiłem własną konsolę PS3 (bo do tej pory pożyczałem od kumpla) i teraz kto wie, jaki demon w nie wejdzie... Konsola już swoja i może teraz nie będą już nad sobą panować, jak przy konsoli pożyczonej. Ale okaże się dopiero po świętach, bo to zakupu na prezent.

A propos- kojarzę taki post, o którym pisze Tomaszz, ale z jakiego wątku i sprzed jakiego czasu to nie pamiętam. A szukać mi się nie chce :p Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
O

OKU

Guest
Witam ! chciałem poinformować ze poradziłem sobie z dzwiękiem po HDMI-wina leżała po złym ustawieniu odtwarzacza /temat z tzw przeplotem/ i wszystko smiga jak sie patrzy. A co do porady achima69 to sie pytam po co w takim razie inne kable jak sie łączy po HDMI !
A teraz druga sprawa -rysy i sklep .Otóz moja wina ze po stwierdzeniu ich nie zareagowałem w ciagu tych 10 dni ! fakt byłęm w bardzo uprzejmy sposób powiadamiany przez kolejne dni ze reklamacja zostanie uwzględniona.I tu wpadłem "jak śliwka w kompot" nie chcę tu użyć bardziej stanowczych słów.Telewizor mam w domu -sa to co prawda 2 rysy ale podczas ogladania programów czy filmu nic nie widać /znajomi ogladajacy obraz z tej plazmy wcale tych rys nie zauwazyli /-zreszta z odległości ponad 3 m nie widac.Ale fakt jest faktem nie powinno tego być ! skoro kupuje się NOWE to powinno być CACY!
A teraz co do sklepu ! powiem tak jest to sieć sklepów ...." bliskich mediom" na Górnym Śląsku !


W kazdym razie co do zakupu i trybu formy i terminu niemam zastrzezeń ale jesli przyjdzie reklamować....... wiecej nie napiszę

Dziękuję pozostałym forumowiczom za zabranie w tej sprawie głosu!
Pozdrawiam;)
 
Do góry