Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

pionaj

New member
Cytat:
Napisał djslavko
Ogromna prośba:TX-P42G10E - jak ustawić żeby źródłem na którym włącza się telewizor było np HDMI 1 a nie tv?
PZDR




Cyt:
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" a robimy to bardzo podobnie jak w przypadku plazmy czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

W tym momencie po włączeniu telewizora sygnał będzie domyślnie podawany z wejścia jakie wybraliśmy :)
 

gstw

New member
funkcja IFC

No to ja sobie błysnę na forum :) Wybaczcie.
Dużo czytałem o funkcji IFC w naszych Plazmach.
Proszę napiszcie mi gdzie w menu S10 włączyć i wyłączyć tę funkcję (pod jaką ona występuje nazwą?)
Pozdrawiam
 

emski

New member
Trailer

" Slimak: Fragment trailera Star Trek 2009
http://rapidshare.com/files/301870488/PRIVATE.zip"




Witajcie po dłuższej przerwie.. :shock:

Ślimak, dzięki za linka. Faktycznie, to namiastka możliwości Panasa. Gdybyś miał jeszcze jakieś linki z podobnym materiałem, to prosim o więcej.

Odnośnie użytkowania, mam pytanie do Was:

czy macie może takie wrażenie, że obraz poprawia się w miarę użytkowania. Wydaje mi się, że widzę znaczną różnicę na korzyść (szczególnie kolory) w stosunku do pierwszych uruchomień (te same ustawienia oczywiście),
 

demo84

New member
Witam Wszystkich!!

To mój pierwszy post wiec korzystając z okazji witam się z wami serdecznie !!! :)

04/11.09 Stałem się zupełnie przypadkowo :) szczęśliwym posiadaczem Panasa TX-P50S10B. Zakupiony w UK.
Początkowo czaiłem się na LG model 50PS3000,a o Panasonicu wogóle nie myślałem. W LG strasznie przeszkadzały mi refleksy i dla porównania Panas pokonał LG
Obraz i dźwięk również nie porównywalny :-o

Panowie przywieźli sprzęt do domku...dzięki forum sprawdziłem czas pracy tv ( dzięki Bogu nówka :bober:) ustawiłem parametry na "dogrzewanie" i tak już 125h
Swoją drogą dość szybko to zleciało , myślałem że 300h to będzie wieczność ;)

Troszkę szkoda że menu nie jest wielojęzyczne no ale trudno :razz:

Prześledziłem wątek o s10 i z ciekawości sprawdziłem problem "bzyczenia" plazmy i okazuje się że mój Tv również wydaję specyficzny i dość intensywny dźwięk brzęczenia, mocniejszy przy jasnym tle, ale zupełnie mi to nie przeszkadza:-o

Dodam że TV śmiga póki co na zwykłym sygnale SD tutejszym Angielskim "Freeview" i powiem że obraz wygląda dość dobrze :cool:


PS. Może mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica w modelach 50s10b a 50s10e?? czy chodzi tylko o region??? :?: wielkie dzieki i pozdrawiam :):):)
 

slimak

New member
Bez reklam
maiesky napisał:
Czy można to umieścić gdzieś, żeby ktoś jak ja bez konta premium mógł spokojnie ściągnąć? Z góry dziękuję.


Nic nie trzeba kombinować/instalować klikasz free user. Czekasz 120s i pojawia się opcja [Download].
 

yaneq

New member
Bez reklam
slimak napisał:
Nic nie trzeba kombinować/instalować klikasz free user. Czekasz 120s i pojawia się opcja [Download].

tak dobrze to nie było niestety. nie chciał wskoczyć na free user. ale po którejś tam próbie poszło. właśnie to ściągam. jestem ciekaw...
 

maiesky

New member
slimak napisał:
Nic nie trzeba kombinować/instalować klikasz free user. Czekasz 120s i pojawia się opcja [Download].
Sęk w tym, że serwis uparcie twierdził że tylko konto premium pomoże.
Dzięki podpowiedzi kolegi demo84 udało się ściągnąć.
Miałem nawet dźwięk na tv.
Jestem pod wrażeniem, że ten tv potrafi odtwarzać jakieś pliki- wogóle się na to nie nastawiałem.
 
Ostatnia edycja:

yello

New member
przemo8420 napisał:
yello - 46 s10 w saturnie w tarasach jest bez vatu za 4343,44 zł
UUUuuuUUuuuUuuuu... To nie zaszaleli :smile:
Tak więc jak dla mnie na razie oferta n1 dla 46" to
redcoon.pl - 46" = 3476,99 z przesyłką.
(czyli ten sam co dla 42")
-przynajmniej jak narazie ;)
 

maciej2m

New member
Doświadczenia z bzyczeniem

Witam,
w ostatnim czasie stałem się posiadaczem Panasonica P50S10E. I... niestety moje rozczarowanie było olbrzymie, gdy go usłyszałem. Telewizor idealny tylko ten dźwięk! Piekielne bzyczenie.

Po długich rozmowach z żoną ustaliliśmy, że wymieniamy na inną sztukę. Wcześniej pojechałem do Saturna i do Media Markt wsłuchać się w bzyczenie innych egzemplarzy. I okazało się, że każdy bardziej lub mniej bzyczał. Oczywiście nie byłem w stanie porównać go z moim, bo warunki odsłuchowe inne, ale fakt był taki, że tylko jeden na chyba 15 różnych modeli plazm Panasonica nie bzyczał.
W końcu przyjechał nowy TV. Odpalam i ..... bzyczy. Może minimalnie mniej i pewnie bym go zostawił gdyby nie to, że miał obraz wyraźnie słabszy na tym samym sygnale z dekodera cyfrowego co poprzedni. Wiec znowu telefon do sklepu i kolejna wymiana.
Przyjechał TV nr 3. I... bzyczy przynajmniej tak bardzo jak pierwszy. Ale przynajmniej reszta jest ok.

Ponieważ mój pokój to praktycznie gołe ściany i na razie TV stoi na podstawce, zacząłem eksperymenty: zauważyłem, że bzyczący dźwięk z obudowy skierowany jest do tyłu na ścianę i się od niej odbija do mojego ucha. Postawiłem więc za nim maty pochłaniające dźwięk i... bzyczenia nie ma. Wcale go nie słychać.

Zacząłem się zastanawiać dlaczego jedni słyszą bzyczenie a inni nie. Wydaje mi się, że duże znaczenie ma akustyka pomieszczenia. Również nad tym, że może powieszenie panela na odpowiedniej wysokości eliminuje słyszalność tego dźwięku.

W związku z tym mam prośbę do właścicieli bzyczących i niebzyczących tv, żeby napisali że (nie)bzyczy i jak jest umiejscowiony panel na ścianie na stojaku i na jakiej wysokości oraz jakie jest pomieszczenie, czy ma dużo mebli i powierzchni eliminujących odbicia dźwięku. Zaznaczam, że nie chodzi o odsłuch z uchem przy obudowie, tylko z powiedzmy przynajmniej 1-2m.

Jeszcze prośba nr 2. Czy osoby, które wysyłały swoje panele do serwisu już je otrzymały? Jaki był rezultat?

Dzięki i pozdrawiam wszystkich.
 
Do góry