Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Rudiok

New member
sbronko napisał:
byłem dzisiaj w Saturnie z ps3, podpiąłem ją do s10 i do sony w5500
gry - nie do przyjęcia - phosphor lag robi masakrę z ekranu np. w Burnout Paradise przy zawracaniu, gdy kamera bardzo szybko się obraca wszystko na ekranie robi się żółte
w Uncharted2 obracanie się powoduje, że cały obraz drga i skacze - nie ma mowy o płynnym ruchu :(

Hmm... Trochę mnie zatkało szczerze powiedziawszy, bo PS3 ogrywam wraz z S10 już od dobrych dwóch miesięcy i nigdy nie zauważyłem tego typu problemów... Burnout Paradise - nie wiem specjalnie o co chodzi z tym "żółtym" bo ani ja ani koledzy, którzy grali nie zauważyli niczego takiego. Gra śmiga płynnie i sprawia masę frajdy. W Uncharted 2 jedynym drganiem obrazu jest tzw. tearing spowodowany brakiem synchronizacji pionowej, ale to już taki zabieg developera żeby gra była płynniejsza a nie ma związku z telewizorem. NFS Shift, Batman, Resident Evil 5, Soul Calibur IV, Dead Space, Ratchety - żadnych problemów, duszków czy "żółtych" rzeczy. To na pewno był S10? Na pewno PS3? :)

Ale to może ja jestem dziwny i skupiam się na radości z grania a nie siedzeniu z lupą przy ekranie i wyłapywaniu rzeczy, które nie mają na przyjemność gry żadnego wpływu :)

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

sbronko

New member
Rudiok napisał:
Hmm... Trochę mnie zatkało szczerze powiedziawszy, bo PS3 ogrywam wraz z S10 już od dobrych dwóch miesięcy i nigdy nie zauważyłem tego typu problemów... Burnout Paradise - nie wiem specjalnie o co chodzi z tym "żółtym" bo ani ja ani koledzy, którzy grali nie zauważyli niczego takiego. Gra śmiga płynnie i sprawia masę frajdy. W Uncharted 2 jedynym drganiem obrazu jest tzw. tearing spowodowany brakiem synchronizacji pionowej, ale to już taki zabieg developera żeby gra była płynniejsza a nie ma związku z telewizorem. NFS Shift, Batman, Resident Evil 5, Soul Calibur IV, Dead Space, Ratchety - żadnych problemów, duszków czy "żółtych" rzeczy. To na pewno był S10? Na pewno PS3? :)

Ale to może ja jestem dziwny i skupiam się na radości z grania a nie siedzeniu z lupą przy ekranie i wyłapywaniu rzeczy, które nie mają na przyjemność gry żadnego wpływu :)

--
Pozdrawiam, Rudiok

być może TV był źle ustawiony, pozniej sprawdzalem G10 i tam phosphor lag też występuje, ale nie aż tak i nie przeszkadza w graniu

a nie przeszkadza Wam w tych plazmach Panasa odbijanie się obrazu od szyby? Powstaje odbicie pod właściwym obrazem (pod czyli wgłąb TV)?
Jest to widoczne gdy ogląda się już lekko pod kątem.
Przekreśliłem plazmę z tego powodu, zastanawiam się czy słusznie, może faktycznie szukam dziury w całym :)
 

ulteo

New member
Witam chciałe kupić p42s10 ale po przeczytaniu watku i o tym ze problem powidokow jednak istnieje zaczynam sie zastanawiac nad l42s10. Co sadzicie o tym modelu?
 

gorylla

New member
Bez reklam
sbornko- w praktyce odbicie obrazu od szyby zupełnie nie przeszkadza, bo muszą być spełnione dość specyficzne warunki, aby to zobaczyć
1. bliska odległość od TV (dla mnie tak do 1,5m),
2. dość duży kąt oglądania (a właściwie mały kąt- mnie więcej około 30 stopni i mniej) i
3. wyświetlany obraz musi być dość kontrastowy- tj. najlepiej widać kontrastowe napisy, loga, znaczki itp. przy normalnych obrazach dostrzec odbicia jest raczej ciężko.

Dlatego w praktyce te odbicia są w ogóle niezauważalne. Dodam, że ja wypatrzyłem je dopiero po chyba dwóch miesiącach użytkowania, kiedy zobaczyłem ten efekt w teście bodajże V10-tki. Podsumowując myślę, że szukasz dziury w całym.

ulteo- temat wypaleń dla plazm panasa praktycznie nie istnieje (chyba że się baaaardzo postarasz), widocznie za bardzo nie zapoznałeś się z treścią wątków.
 

bartolinio

New member
odbicia rzeczywiście są... ale jak napisał gorylla trzeba być blisko TV (< 1m) i pod kątem, sam to zobaczyłem jakiś tydzień po zakupie (jakież było moje zdziwienie :lol: ), ale to tylko dlatego że mam TV przy drzwiach wyjściowych z pokoju i często lukam na niego pod kątem z bliska... co nie zmienia faktu że to nie przeszkadza w normalnym oglądaniu... najbardziej uwidacznia się to w widoku bieli na ciemnym tle, np napisy czy loga stacji...
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
ulteo napisał:
Witam chciałe kupić p42s10 ale po przeczytaniu watku i o tym ze problem powidokow jednak istnieje zaczynam sie zastanawiac nad l42s10. Co sadzicie o tym modelu?

Jeżeli więcej planujesz grać na tej plażmie to radze Ci lepiej żebyś kupił jakiś dobry lcd(tylko jaki?)dobrze Ci radze.Sam mam s10 od jakieś pół roku i niestety powidoki sie pojawiają i to wcale nie trzeba długo grać żeby sie ich nabawić.Najgorsze jednak jest to,że same z siebie nie znikają (przynajmniej u mnie..)i je trzeba potem specjalnie usuwać programem do usuwania powidoków...:(
 

uciu

Member
Witam, tak z ciekawości - jakie macie zuzycie prądu w Panasonic serii S (42cale)? Jak duże są różnice w różnych ustawieniach, trybie eco itp?
 

ulteo

New member
keisfot napisał:
Jeżeli więcej planujesz grać na tej plażmie to radze Ci lepiej żebyś kupił jakiś dobry lcd(tylko jaki?)dobrze Ci radze.Sam mam s10 od jakieś pół roku i niestety powidoki sie pojawiają i to wcale nie trzeba długo grać żeby sie ich nabawić.Najgorsze jednak jest to,że same z siebie nie znikają (przynajmniej u mnie..)i je trzeba potem specjalnie usuwać programem do usuwania powidoków...:(


Tylko jaki? Czy LCD Panasonic TX-L42S10E bedzie dobrym wyborem? Czytalem na stronie panasa ze zastosowali tam matryce IPS a to obecnie chyba najbardziej zaawansowane matryce LCD.
 

qualin

Member
keisfot napisał:
Jeżeli więcej planujesz grać na tej plażmie to radze Ci lepiej żebyś kupił jakiś dobry lcd(tylko jaki?)dobrze Ci radze.Sam mam s10 od jakieś pół roku i niestety powidoki sie pojawiają i to wcale nie trzeba długo grać żeby sie ich nabawić.Najgorsze jednak jest to,że same z siebie nie znikają (przynajmniej u mnie..)i je trzeba potem specjalnie usuwać programem do usuwania powidoków...:(
Bzdura. Ja gram od kilku dni po 5-6 godzin dziennie w GTA4 i nie ma zadnych powidokow :)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Chyba że koledze chodzi o duszki.Ja raz miałem powidok gdy pograłem w forzę 3 ponad 9h, wypalił mi się prędkościomierz na ekranie w dolnej prawej części.Wystarczyło pograć w Call of duty 4 2h i powidok sam zniknął.
 

kowal801

New member
Bez reklam
qualin napisał:
Bzdura. Ja gram od kilku dni po 5-6 godzin dziennie w GTA4 i nie ma zadnych powidokow :)
Na pewno są , możesz to sprawdzić w łatwy sposób, wieczorem ustaw telewizor na tryb HDMI(1,2,3)pojawi się czarne tło, wszystko wtedy pięknie widać ;)
 

sbronko

New member
no więc tak
byłem wczoraj w sklepie kupić LCD Philipsa, wyszedłem z plazmą: Panasem s10 :)
po oswojeniu się nieco z jego wadami i rozważeniu jego niewątpliwych zalet - pisalem o tym tez w watku "jaki tv do ps3", stwierdziłem, że nie ma co wybrzydzać i szukać duchów :)
pograłem wczoraj normalnie - bez szukania wad obrazu i jest naprawdę super

jedno mnie tylko jeszcze męczy - mnie także s10 buczy - jak gra przywali białą planszą, to buczy naprawdę słyszalnie
teraz pytanie - bo o buczeniu pewnie wiecie bardzo dużo :)
czy to jest wada? czy warto to zgłaszać do sklepu? czy "ten model tak ma" i to jest w normie?
jeżeli tak ma, to czy g10 też na to cierpi? do tygodnia mogę TV w ogóle oddać, nawet jak jest sprawny, po prostu rozmyśleć się i wziąć inny
ale nie chcę - zdecydowałem się na plazmę panasa, tylko chciałbym wiedzieć, czy do buczenia mam sie przyzwyczaić, czy można z nim coś zrobić
 

bartolinio

New member
opcje masz 2: przyzwyczaj się albo zmień TV ;-)

ps. możesz jeszcze spróbować wygłuszyć przestrzeń za TV jakimiś matami pochłaniającymi dźwięk, ponoć trochę to pomaga :)
 
Do góry