Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

sbronko

New member
markuz napisał:
w katowickim saturnie cena wyjsciowa 3500 a bez vatu dalej prawie 3 tys :(
w Krakowie to samo - 2950 zl
ja chyba kupie w sieci - model es ze strebrna obudowa, ktora w sumie mojej malzonce bardziej sie podoba, mozna dostac za ok 2600
no i jakby co to zawsze do 10 dni mozna sie rozmyśleć :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Dla tych co zastanawiają się, czy nie chcą wcisnąć im jakiegoś długotrwałego "wygrzewacza półek" w sklepie, jedyną radą jest spisać na kartce (albo zapamięać) sposób na wejście do menu serwisowego i sprawdzenia czasu działania, później wydębić pilota pod jakimś pozorem i po "cichaczu" sprawdzić czas grania.

Innej rady chyba nie ma.
 

piceka

New member
gorylla napisał:
Dla tych co zastanawiają się, czy nie chcą wcisnąć im jakiegoś długotrwałego "wygrzewacza półek" w sklepie, jedyną radą jest spisać na kartce (albo zapamięać) sposób na wejście do menu serwisowego i sprawdzenia czasu działania, później wydębić pilota pod jakimś pozorem i po "cichaczu" sprawdzić czas grania.

Innej rady chyba nie ma.

Mam pytanko---- czy jest mozliwość ze strony sklepu w ingerencję wew. telew. i zmianę czasu grania tv.??? Czy sklep jest natyle przebiegły aby to zmienić?
 

yello

New member
markuz napisał:
ja juz zamowilem w bliskiemedia

odbior osobisty, cena 2730zl
Jak już się bawimy w podpowiadanie to z moich obserwacji na ten moment wynika że 42" :

W electro.pl mają dobrą cenę (TOTAL 2634 zł) ale dostępność dopiero przyszły tydzień, a w tym momencie.

Sklep - redcoon.pl
Cena - 2567
Dostawa - 97
Total - 2664 zł
Dobre opinie

Pozdrawiam.
;)
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Dla tych co zastanawiają się, czy nie chcą wcisnąć im jakiegoś długotrwałego "wygrzewacza półek" w sklepie, jedyną radą jest spisać na kartce (albo zapamięać) sposób na wejście do menu serwisowego i sprawdzenia czasu działania, później wydębić pilota pod jakimś pozorem i po "cichaczu" sprawdzić czas grania.

Innej rady chyba nie ma.


Dokładnie.

Zwłaszcza, że półkowniki dla zmyłki są, co pewien czas pucowane i przenoszone w inne miejsce (sprawdzone w Euro na Philipsie CRT z przebiegiem 2300 godzin i pękniętą obudową).
 

Tomaszz

New member
slimak napisał:
Tryb odtwarzania bez judderu ma dopiero wersja V10. W EURO są czarne U po ~2500, ale obawiam się, że są to półkowniki z przebiegiem 500000000 godzin na ustawieniach max [Dynamiczny].
Ja ze sklepu nie kupiłbym żadnej plazmy bez możliwości sprawdzenia „przebiegu”.
Seria S jak i G odtwarza poprawnie 24p bez juddera wynikającego z jakiejś konwersji (np. 2:3 pull-down). Judder jaki zostaje to tylko taki jaki jest w kinie, wynikający ze specyfiki nagrywania kamerami filmowymi w 24 fps. Filmy 24p wyświetlane są w 96 hz w panasie, więc o ile nie zależy Ci na sztucznym upłynnianiu ruchu to panas S i G radzi sobie z judderem w 24p wyśmienicie.
 

slimak

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Seria S jak i G odtwarza poprawnie 24p bez juddera wynikającego z jakiejś konwersji (np. 2:3 pull-down). Judder jaki zostaje to tylko taki jaki jest w kinie, wynikający ze specyfiki nagrywania kamerami filmowymi w 24 fps. Filmy 24p wyświetlane są w 96 hz w panasie, więc o ile nie zależy Ci na sztucznym upłynnianiu ruchu to panas S i G radzi sobie z judderem w 24p wyśmienicie.

Dokładnie.
 

yello

New member
slimak napisał:
Zwłaszcza, że półkowniki dla zmyłki są, co pewien czas pucowane i przenoszone w inne miejsce (sprawdzone w Euro na Philipsie CRT z przebiegiem 2300 godzin i pękniętą obudową).

To jaka wartość godzin jest akceptowalna ? :)
tzn, ile mniej więcej ma "nowy" telewizor z fabryki ?
 

maiesky

New member
Tomaszz napisał:
A oglądałeś już na nim F1??
U siebie w G10 na F1 nie zauważam żadnych zielonych krawędzi (raz albo dwa razy wydawało mi się, że widzę GG, ale to był wyścig w Singapurze i tam były takie dziwne kolory przez to ich oświetlenie, więc ciężko wyczuć)
Witam
Obejrzałem kilka minut GP Abu Zabi, tam coś widziałem kątem oka, gdy bolidy przemykały bokiem.
Generalnie jest OK, chyba potrzebowałem oswoić się z szokiem jakim była wymiana 25" na plazmę 42". Jeszcze muszę kolory oswoić bo mam jakby sprane z intensywności w porównaniu do poprzedniego crt.
To co widziałem w full HD (z Astry+) wymiata- extra obraz! Nie mogę się doczekać filmów z blue raya.

Kupiłem w sieci, konkretnie w centrumpromocji.pl Bardzo miła obsługa, pani najpierw zamówiła, następnego dnia już miała i wysłała, kolejnego był już u mnie w domu. Wziąłem z serii na polski rynek a więc +300zł, ale i tak razem tylko 2800. W porównaniu do najpierw rozpatrywanego G10 zaoszczędziłem sporo pieniędzy i nie jest prądożerny.
Nic nie szumi ani nie bzyczy, chyba że podejdę z głową do tv :)
Jeszcze tylko jakoś opanować muszę Auto skalowanie, piszecie że na hdmi tak nie działa jak się wydaje- sprawdzę. Używam tunera Ferguson HF-8900HD.
No i nadal nie wiem, czy można powiększać zdjęcia podczas oglądania- naprawdę nikt nie wie?
 

Adax01

Member
maiesky napisał:
....Wziąłem z serii na polski rynek a więc +300zł, ale i tak razem tylko 2800. ...
Gdybym kupował P42S10 to raczej wziąłbym srebrniaka :) za 2 600 (Mazury) z transportem. Ta czarna błyszcząca rama nie jest dobra, ale to oczywiście sprawa gustu. Szkoda, że większe nie są w srebrze, a może się mylę?
 

darekn12

Member
hejka
dzisiaj podlaczylem tv N pod s10 i powiem ze to jest to:)
piekny obraz:)
a mam pyt czy jak ustawie w menu tryb hotelowy ze po wlaczeniu dekoder wlaczy mi sie tv to czy jak bede wylanczal dekoder tv tez sie wylaczy czy musze pilotem od tv go wylaczyc?
dzieki za odp
pozdr
darek
 

yaneq

New member
Bez reklam
tryb hotelowy zmienia domyślne źródło sygnału na jakim tv się włącza. wyłączając tv dekoder się nie wyłączy. swoją drogą wkurza mnie, że podawany sygnał nie jest automatycznie wykrywany przez telewizor i nań przełączany.
 
Do góry