Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Tomaszz

New member
Webblaster napisał:
No super, tylko po co ta cała fatyga z telefonami i serwisantami, skoro upgrade firmware tv jest banalny i można przeprowadzić go samodzielnie z karty SD? Ba jest nawet dostępna nowsza wersja firmware (dla serii - U,S,G), niż ta którą zaproponowali Ci panowie z serwisu - tj. 1.215 :)

Po pierwsze nikt nie wie jak w razie czego (odpukać) będzie z gwarancją po własnym updacie. Po drugie nie sztuką jest ściągnąć to z neta, korzystając z doświadczeń kogoś innego, ponieważ tak zrobią tylko nieliczni i wtajemniczeni. Moim zdaniem powinno się z tym uderzać do Panasonica, żeby było tak jak w Anglii - dzwonisz do nich, a oni wysyłają Ci kartę SD z nowym softem, a u nas nawet nie będą wiedzieli, że problem istnieje.

Poza tym pisałem już, że nie posiadam karty SD :p
 

Gie

Member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Też dzwoniłem na infolinie i oni pojęcia nie mają o upgradzie softu. Dlatego zgłosiłem awarię (obraz w 1080p zrywa z xboxa - szczegóły w moich postach w temacie o serii G). Zadzwonili do mnie z panasa i jestem umówiony z serwisantami na aktualizację softu na 1.213
Zapytaj go o soft 1215 i gwarancję w przypadku aktualizacji softu we własnym zakresie. Czy mogą odmówić naprawy jeśli w tv jest wgrany inny niż w momencie zakupu?
 

slimak

New member
Bez reklam
piotr818 napisał:
.....seria S posiada matrycę Neo-PDP ograniczoną elektronicznie rozdzielczością do 900 lini obrazu ruchomego


Bardziej szczęśliwym było by określenie: z elektroniką umożliwiającą wyświetlenie 900 linii obrazu ruchomego przy badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund. ;-)
Jak obraz będzie się wolniej przemieszczał to S10 wyświetli 1080 linii.
Jak obraz będzie się szybciej przemieszczał to G10 wyświetli np. 500 linii.


Następna decyzja, cyfrowe UPC z dekoderem (nie Philips po bardzo złych opiniach, lecz Cisco ....

UPC umożliwia korzystanie z „obcych” dekoderów (np. Cisco )? Próbowałeś podłączyć UPC od razu do TV(gniazdo CI) wykorzystując kartę/moduł dostępu z Cisco?
 

achim69

Member
pytanie do osób które zmieniły soft na wyższy.co było nie tak przy graniu na xbox-sie na starym sofcie, albo inaczej:co się poprawiło po zainstalowaniu nowego softu?
 

Adax01

Member
facir napisał:
...kanały SD zdecydowanie lepiej na s10 (bardziej szczegółowe mniej rozmyte)....

dtwarzanie DiVX wiwa podłączona po komponencie:
na s10 ciut lepiej niż x10 podobnie jak kanały SD z tunera sat (mniejsze rozmycie obraz bardziej szczegółowy) ....

... s10 mniej go pożera o jakies 10-20 % ( x10 w zalezności od tego co było wyświetlane od 110 do 250w analogicznie s10 od 90 do 220w.
No to dziwne, bo wcześniej przeczytałem dużo przeciwnych opinii... To jak to w końcu jest, SD i DivX lepszy na FullHD? Sam już prawie kupiłem P50X10Y do którego alternatywą jest P46S10E....

Spodziewałem się większego zużycia prądu przez S10, gdyż ma on 3x więcej piksli!
 

Adax01

Member
piotr818 napisał:
Po 2-miesięcznym śledzeniu forum zdecydowałem się wreszcie oto moje spostrzeżenia po zakupie Panasonica Tx-p42s10ES:
Dla tych którzy uważają że nie jest to Full HD (jestem fachowcem w branży RTV) - seria S posiada matrycę Neo-PDP ograniczoną elektronicznie rozdzielczością do 900 lini obrazu ruchomego (należy do nowej generacji tzw.oszczędnych G12). Identyczną matrycę zainstalowano w serii G......
...Jeśli chodzi o tzw BZYCZENIE u mnie nic takiego nie wystepuje (może to sprawa szczęścia). Na koniec polecam modele srebrne nie widać złej jakości politury tworzywa i kurzu co niektórym psuje chumor:D
Pozwól, że zapytam fachowca :) czy nie myślałeś o 46s ? Podłączam się tutaj, aczkolwiek myślę o większym 46050" Porównywałem 46S10 i 50X10 w salonach i subiektywne odczucia są za 50X10Y: większy, mniejsze zużycie prądu, Full często "bzyczą" przy jasnych scenach, Full mają wiatraki, które w nocy słychać... Mógłbyś pomóc w wyborze, liczy się każde spostrzeżenie. Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
Ja po tygodniu oglądania DVB-C [SD/HD] na postawionych obok siebie 42pv60 i 42s10 nie zauważyłem różnicy pod względem skalowanie/pikseloza. Obraz na obydwu TV wyglądał tak samo dobrze. Odległość od TV 2,5m.

S nie ma wiatraków, w nocy z trybem ECO (zmniejszenie jasności i kontrastu) buczenie nie powinno być głośniejsze niż w X.
Wiatraki są w serii V i G.
 

harperhd

New member
koledzy do wszystkich obawiających się buczenia - telewizor minimalnie głośniej pracuje od muchi w pokoju, muchi z 2 metrów nie usłyszysz polecam ten model brać kupować i cieszyć się z obrazu przysłowiowy zwykły zjadacz nie bedzie widział różnicy pomiędzy G S czy V
 

Alf2

New member
witajcie,
zalezy jak trafisz- moj bzyczy z okolo 3 metrow rowniez podczas sluchania dialogow (muza oczywiscie zaglusza)- ustawiony tryb filmowy.

Zglosilem problem wczoraj do serwisu- dam znac za klika dni co i jak..
P.S U mojego kolegi buczenia prawie nie slychac, wiec to kwestia egzemplarza jaki sie trafi..

Poza tym polecam- obraz bardziej niz ok (seria S), kolor szary obudowy ladniejszy,tanszy i praktyczniejszy od czarnego (wczesniej mialem fortepianowa czern na LCD, ale sie znudzila)
 

piotr818

New member
Bez reklam
slimak napisał:
Bardziej szczęśliwym było by określenie: z elektroniką umożliwiającą wyświetlenie 900 linii obrazu ruchomego przy badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund. ;-)
Jak obraz będzie się wolniej przemieszczał to S10 wyświetli 1080 linii.
Jak obraz będzie się szybciej przemieszczał to G10 wyświetli np. 500 linii.

Oczywiście i tu się zgodzę (widzę że, masz pojęcie)jednakże matryca ma rozdzielczość 1080 lini przy obrazie statycznym oczywiście. W serii G matryca jest nowszą wersją serii G12 z większą ilością kolorów gradacji i rozdzielczością obrazu ruchomego 1080 linii co jest lekko zauważalne.:roll:



UPC umożliwia korzystanie z „obcych” dekoderów (np. Cisco )? Próbowałeś podłączyć UPC od razu do TV(gniazdo CI) wykorzystując kartę/moduł dostępu z Cisco?

Nie próbowałem, ale właściwie po co i tak płacę za dekoder razem z kartą a takie rozwiązania raczej są dla tych co chca odbierać cyfrówkę naziemną ( telewizja bez opłaty ;)).
 

piotr818

New member
Bez reklam
Adax01 napisał:
Pozwól, że zapytam fachowca :) czy nie myślałeś o 46s ? Podłączam się tutaj, aczkolwiek myślę o większym 46050" Porównywałem 46S10 i 50X10 w salonach i subiektywne odczucia są za 50X10Y: większy, mniejsze zużycie prądu, Full często "bzyczą" przy jasnych scenach, Full mają wiatraki, które w nocy słychać... Mógłbyś pomóc w wyborze, liczy się każde spostrzeżenie. Pozdrawiam

Jeśli ktoś ma warunki (ja nie mam) to oczywiście 46" czy nawet 50".
Reasumując:
50X10Y - bardzo atrakcyjna obecnie cena lecz starszej generacji
matryca zauważalne tylko w obrazie Full HD.
46S10 - cena obecnie absolutnie nie atrakcyjna w porównaniu do 42" choć model bardzo dobry. (brak wentylatorów).
Tak zwane bzyczenie to sprawa losowa mój nie bzyczy (kwestia podzespołów)
pozdrawiam:mrgreen:
 

slimak

New member
Bez reklam
piotr818 napisał:
Nie próbowałem, ale właściwie po co i tak płacę za dekoder razem z kartą

O jednego pilota i pudło mniej. TV po włączeniu od razu działa na DVB-C bez potrzeby przełączania pilotem (lub grzebania w menu hotelowym). Sygnał DVB-C [SD] jest automatycznie rozciągany/zgniatany, ta jak przy korzystaniu z telewizji analogowej.

takie rozwiązania raczej są dla tych co chca odbierać cyfrówkę naziemną ( telewizja bez opłaty ;)).

Darmowe kanały DVB-T (TVP1, TVP2, TVP INFO Warszawa, Polsat, TV4, TVN, TV Puls) są identycznej jakości jak z kablówki DVB-C.
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Adax01 napisał:
No to dziwne, bo wcześniej przeczytałem dużo przeciwnych opinii... To jak to w końcu jest, SD i DivX lepszy na FullHD? Sam już prawie kupiłem P50X10Y do którego alternatywą jest P46S10E....

Spodziewałem się większego zużycia prądu przez S10, gdyż ma on 3x więcej piksli!

SD zdecydowanie lepiej w serii X ale nie jest to kwestia matrycy ale głowicy i budowy toru wejścia sygnału. W S jest bardzo prosty.
S10 ma nową energo - oszczedną serię paneli G12 co przy rozdzielczości obrazu ruchomego 900 linii daje mniejsze zużycie prądu a piksele nie mają tu nic do rzeczy. Zużycie przy rozdzielczości 1080 linii w serii G jest już większe ale tam dochodzą jeszcze inne elementy poprawy jakości obrazu na to wpływające.
Natomiast DivX są odtwarzane z komputera lub innego sprzętu zewnętrznego więc przy dobrej jakości pliku na pewno lepiej na FULL HD.
U mnie z odtwarzacza DVD Marantz DV 4360 jakość filmu przy pełnej rozdzielczości nie odbiega od DVD.
pozdrawiam
 

piotr818

New member
Bez reklam
slimak napisał:
O jednego pilota i pudło mniej. TV po włączeniu od razu działa na DVB-C bez potrzeby przełączania pilotem (lub grzebania w menu hotelowym). Sygnał DVB-C [SD] jest automatycznie rozciągany/zgniatany, ta jak przy korzystaniu z telewizji analogowej.

Tak sprzętu mniej ale ma to sens w przypadku gdyby UPC było normalne i dawało albo same karty albo ostatecznie dekoder HD bez nagrywarki.
Ciekawi mnie czy to tylko dywagacje teoretyczne z Twojej strony czy doświadczenia praktyczne.



Darmowe kanały DVB-T (TVP1, TVP2, TVP INFO Warszawa, Polsat, TV4, TVN, TV Puls) są identycznej jakości jak z kablówki DVB-C.

Bo to ten sam sygnał. W Polsce docelowo DVB-T.
 

slimak

New member
Bez reklam
Nie zauważyłem tej odpowiedzi:
W serii G matryca jest nowszą wersją serii G12 z większą ilością kolorów gradacji i rozdzielczością obrazu ruchomego 1080 linii, co jest lekko zauważalne.

Za kolory i rozdzielczość odpowiada elektronika. W S10 subpiksele są 8 razy „wzbudzane”, co umożliwia uzyskanie kombinacji 5120 stopni odcieni gradacji . W G10 subpiksele są 12 razy „wzbudzane”, co umożliwia uzyskanie kombinacji 6144 stopni odcieni gradacji.


Twoja następna odpowiedź też jest mało czytelna, używaj (QUOTE][/QUOTE)
Tak sprzętu mniej, ale ma to sens w przypadku gdyby UPC było normalne i dawało albo same karty albo ostatecznie dekoder HD bez nagrywarki.
Ciekawi mnie czy to tylko dywagacje teoretyczne z Twojej strony czy doświadczenia praktyczne.

Praktyczne. Moja kablówka póki, co nadaje DVB-C bez żadnego kodowania. W przyszłości ma udostępniać kartę i moduł dostępu do CI.
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
slimak napisał:
Nie zauważyłem tej odpowiedzi:


Za kolory i rozdzielczość odpowiada elektronika. W S10 subpiksele są 8 razy „wzbudzane”, co umożliwia uzyskanie kombinacji 5120 stopni odcieni gradacji . W G10 subpiksele są 12 razy „wzbudzane”, co umożliwia uzyskanie kombinacji 6144 stopni odcieni gradacji.

Nie tylko elektronika ale także sama matryca bo ona jest sterowana, jesli tak by było jak piszesz można by wzbudzić subpiksele (jak jest zbudowany w ekranie plazmowym wiesz zapewne) matrycy serii G11 również 8 czy 12 razy tylko że, piksel nie zdąży z reakcją i obraz będzie mało czytelny. Niestety często się zdarza że, wszelkiego rodzaju polepszacze obrazu szkodzą wyświetlanemu obrazowi (elektronika) ale dla klienta liczy się im więcej tym lepiej.
Przepraszam więc za nieścisłości piszę z głowy i językiem potocznym bo takie jest to forum (dla wszystkich) a elokwencja w terminach czysto techniczno - teoretycznych nie powinna mieć miejsca w odróżnieniu od czystości i jakości obrazu dla większości czytających TAK.
Zapraszam na forum elektroników.


Twoja następna odpowiedź też jest mało czytelna, używaj (QUOTE][/QUOTE)


Praktyczne. Moja kablówka póki, co nadaje DVB-C bez żadnego kodowania. W przyszłości ma udostępniać kartę i moduł dostępu do CI.

Zazdroszczę UPC koduje sygnał jak większość.
 

slimak

New member
Bez reklam
Znowu nie zauważyłem całej twojej odpowiedzi. :-(

Nie tylko elektronika ale także sama matryca bo ona jest sterowana, jeśli tak by było jak piszesz można by wzbudzić subpiksele (jak jest zbudowany w ekranie plazmowym wiesz zapewne) matrycy serii G11 również 8 czy 12 razy tylko że, piksel nie zdąży z reakcją i obraz będzie mało czytelny.

Ale w G11 subpiksele są wzbudzane 8 razy. ;-) Oczywiście to niczego nie dowodzi. Jedyna metoda sprawdzenia jak jest w rzeczywistości, to porównanie symboli na panelu.

Japonia – MC 106H30T11
Czechy - MD-42GH11E1

Panele
Panasonic TH-37PX80EA-> MD-37GH11E1
Panasonic TH-42PX50EA -> MD-42GH11E1
Panasonic TH-42PX80EA -> MD-42GH11E1
Panasonic TX-P37X10E -> MD-37GH12ME1

Panasonic TX-P42S10ES -> MC 106F16T12 Japonia :)

Zachęcam do sprawdzenia w modelach G i V. Numer jest razem z datą produkcji, krajem pochodzenia i znajduje się nad wejściami [AV] w lewym górnym rogu (widać go przez dziurki w obudowie).
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
slimak napisał:
Panasonic TX-P42S10ES -> MC 106F16T12 Japonia :)

Zachęcam do sprawdzenia w modelach G i V. Numer jest razem z datą produkcji, krajem pochodzenia i znajduje się nad wejściami [AV] w lewym górnym rogu (widać go przez dziurki w obudowie).

U mnie tak samo:
Panasonic TX-P42G10E -> MC 106F16T12 made in Japan (na tv made in Czech). Tv kupiony we wrześniu, a data produkcji luty :(, dlatego trzeba upgrade zrobić :lol:
 

szymon155

New member
Witam koledzy.
Jestem prawie szcześliwym posiadaczem Panasonica S10. Podłączyłem go pod dekoder HD cyfrowego polsatu i od kilku tygodni próbuję dostosowac obraz pod swoje upodobania-bez rezultatu. Widac w tym obrazie potencjał, ale na każdym trybie obrazu opócz dynamicznego kolory są mdłe, nijakie, bezbarwne. Seledynowa koszula jest koszulą spraną, zieloną. Brak tym kolorom jakby jasności. Na trybie dyanmicznym zas kolory rażą, świecą nawet kłują a obraz jest taki zlewający się. Na moim LCD, który już swój wiek ma, paleta kolorów zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Metodą prób i błedów udało mi się ustawic satysfakcjonujący mnie obraz, neistety ktoś miły wrócił do standardowych ustawien. Dlatego prosze was o jakies sugestie, wasze ustawienia, może którys z waszych gustów przypadnie i mnie.
 

mawoc

New member
piotr818 napisał:
Nie próbowałem, ale właściwie po co i tak płacę za dekoder razem z kartą a takie rozwiązania raczej są dla tych co chca odbierać cyfrówkę naziemną ( telewizja bez opłaty ;)).
Po to żeby nie mieć dekodera czyli dodatkowego sprzętu i obsługiwać to co kablówka nadaje przez tv (dvb-c działa ładnie, ale nie jest oficjalnie wspierany w Polsce, pomimo tego że jest wyróżniony na stronie i w katalogu).
 
Do góry