Panasonic seria PV80 i PV8

12345a12345b

New member
Ma to być model X10. Wyszedł już on w Wielkiej Brytanii i jest już kilka jego niezłych recenzji. Będzie w trzech rozmiarach: 37'', 42'' i 50''. Tylko że, wzorując się na linku ostatnim od dołu oraz zwykłym przeliczeniu - u nas model 42 calowy będzie kosztował, przynajmniej na starcie, 3799-3999zł..

Tutaj masz opisane jego funkcje:
http://panasonic.net/avc/viera/eu/product/x10_plasma.html

Tutaj masz opis i specyfikację:
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/2078883/index.html?trackInfo=true

Tutaj masz temat z linkami do trzech testów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37541

Tutaj też masz post, który może Cię zainteresować:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=336154&postcount=46
(w temacie "Czekać na nowy model?", na przedostatniej stronie)

EDIT:
O, widzę broda1725 mnie wyprzedził i słuszne spostrzeżenie - w wypadku czekania na rozsądną cenę nowego modelu to dopiero Cię czeka długie czekanie.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
12345a12345b napisał:
Ma to być model X10. Wyszedł już on w Wielkiej Brytanii i jest już kilka jego niezłych recenzji. Będzie w trzech rozmiarach: 37'', 42'' i 50''. Tylko że, wzorując się na linku ostatnim od dołu oraz zwykłym przeliczeniu - u nas model 42 calowy będzie kosztował, przynajmniej na starcie, 3799-3999zł..

Tutaj masz opisane jego funkcje:
http://panasonic.net/avc/viera/eu/product/x10_plasma.html

Tutaj masz opis i specyfikację:
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/2078883/index.html?trackInfo=true

Tutaj masz temat z linkami do trzech testów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37541

Tutaj też masz post, który może Cię zainteresować:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=336154&postcount=46
(w temacie "Czekać na nowy model?", na przedostatniej stronie)

EDIT:
O, widzę broda1725 mnie wyprzedził i słuszne spostrzeżenie - w wypadku czekania na rozsądną cenę nowego modelu to dopiero Cię czeka długie czekanie.

No powiem ci że po tych danych to jeśli miał by być w tej kwocie co piszesz na start przy 42" to może i warto poczekać ten miesiąc. Ale jaka mamy pewność że nie będzie on kosztował więcej.

Może pamięta ktoś ile kosztował PV80 gdy wchodził na rynek ?
 

12345a12345b

New member
Wycenę napisałem na podstawie ostatniego linku z mojego powyższego postu, co nawet by się zgadzało - w Wielkiej Brytanii wołali sobie 700 funtów. A czy możemy być pewni czy nie - no cóż, patrząc na to, co się ostatnio dzieje z cenami plazm (rosną z upływem czasu zamiast spadać) - to chyba niczego nie możemy być pewni ;-).

Ceny starych modeli - pewnie się uśmiejecie (fragment z artykułu o zeszłorocznych modelach):
""Nowe płaskie telewizory Panasonic Viera będą dostępne na polskim rynku od kwietnia br. w sugerowanych cenach brutto:
PDP
TH-37PV8 - 3699 PLN
TH-37PV80 - 4399 PLN
TH-42PV8 - 4199 PLN
TH-42PV80 - 4799 PLN
TH-42PY8 - 5499 PLN
TH-42PY80 - 5999 PLN
TH-42PY85 - 6599 PLN
TH-42PY800 - 7999 PLN
Panasonic Polska"

Ale tutaj trzeba zaznaczyć, że Panasonic Polska zawsze zawyżał ceny sugerowane. Na przykład zajrzałem właśnie na ich stronę i cena sugerowana za model 42PV80 to.. 3'299,00 zł brutto. Co ciekawsze, straszą cenami na stronie głównej, po czym sami dają mniejsze w swoim sklepie internetowym. A biedny klient cierpi, bo takie sklepy jak Media Markt wprowadzają u siebie owe ceny sugerowane producenta..
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ale czy będzie można się spodziewać że w polsce będzie X10 42" kosztował 3000zl w sklepach internetowych typu Electro.pl ? bo coś mi się wydaje że nie bo w tej chwili ten model kosztuje w angli ok 700 funtów co w przeliczeniu wychodzi prawie 4000zł.
 

Pawel_2

New member
Jakie ustawienia w TH-37PV80

Witam

Jestem świerzy i proszę o pomoc
Właśnie dzisiaj kupiłem szwagierce (którą bardzo lubię) Panasonica TH-37PV80.
Ma dojechać w poniedziałek.
Wielka prośba.
Jakie ustawić ustawienia w menu.
Obecnie sygnał SD z anteny zbiorczej. Za jakiś czas satelita raczej nie HD.
Czyli ustawienia dla SD, satelity zwykłego i może dla HD.

Dzięki
Paweł
 
B

burz

Guest
proponuje tryb Normalny i zjechac kontrast co najmniej do polowy, albo jeszcze dwa klikniecia w lewo mniej. I odejmij ze dwa kliknięcia koloru.
Będzie dobrze.
 

biba1958

New member
fuji napisał:
Pisałem dziś do Electro.pl - nie mają i nie wiadomo czy będą. W innych sklepach posortowanych w ceneo itp. chcą 2500 - nigdzie już nie ma taniej i nie ma od ręki - wszedzie trzeba czekać. Póki co zdecydowałem się poczekać na spadek cen. Nie chodzi o fakt, że to "tylko" 100zł różnicy pomiędzy 2400 a 2500 - uważam, że ta suma za tą technologię na dzień dzisiejszy jest już wygórowana. Do tego dochodzą przewody, wieszak i już się robi 2800...
Wyszukaj sobie sklep zadowolenie kropka pl, tam panasy 37 80 sa po 2135 zetow. Kupowalem w przed Bozym Narodzeniem w tym sklepie za 1950 bodaj, a moze nawet jeszcze pare groszy mniej dalem...
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mam do was pytanko, bo byłem dziś w sklepie z miarką :grin: aby upewnić się co do rozmiaru i czy Full HD lub HD Ready i wyszło mi że przy tej odległości 2,5m ja nie widzę różnicy między full hd a hd ready i że minimum to bedzie 42".

Ale pozostała jedna sprawa, bo teraz PV80 kupić w niezłej cenie nie jest łatwo ale upatrzyłem w promocji na otwarcie w Euro 42"PV8 za 1790zł i tak się zastanawiam czy może zaoszczędzić resztę kasy i kupić ten model czy jednak może dołożyć na ten PV80 którego tak już ciężko dostać w dobrej cenie ? jak sadzicie czy jest coś w PV80 że warto dopłacić 700-1000zł (sklep na osiedlu).


I jeszcze jedna sprawa co do green ghostingu co nie którzy zauważają, bo ja wpatrywałem się w sygnał hd i sd i nie mogłem tego dojrzeć nie wiem dlaczego, każdy pisze że to występuje, mój wzrok jest teraz po upgrade (okulary) :) więc powinienem teraz jeszcze bardziej to zauważać np. w moich lcd teraz smużenie jeszcze bardziej to zauważam więc chyba też powinienem zauważać ten green ghost, prawda ?.
 

matiatv

New member
PV80 ma wiekszy kontrast,większą ilość gradacji kolorów,1 wejście HDMI więcej.wejście na kartę sd,CATS,błyszczącą ramkę(kwestia gustu).
W sklepie na tym samym sygnale brak większej różnicy między jakością obrazu (może brak wystarczającej ilości czasu aby to ocenić).Ja mam PV80 i jestem b.zadowolony (kupiony za 2170;))Green ghosting niewidoczny przy normalnej odległości oglądania(ja też noszę okulary) i na pewno nie smuży jak niektóre LCD:eek:k:
 

fuji

New member
Witam
Proszę Was o informację czy TH-42PV80 i TH-42PX80 to są dokładnie te same modele (TH42-PX80 dodatkowo zawiera tuner DVB-T). Sprzedawca zaoferował właśnie model TH-42PX80 i twierdzi, że jest to dokładnie ten sam telewizor co TH-42PV80. Proszę o pilną informację bo muszę podjąć decyzję w ciągu kilku godzin.
 

cygan

Member
broda1725 napisał:
Ale czy będzie można się spodziewać że w polsce będzie X10 42" kosztował 3000zl w sklepach internetowych typu Electro.pl ? bo coś mi się wydaje że nie bo w tej chwili ten model kosztuje w angli ok 700 funtów co w przeliczeniu wychodzi prawie 4000zł.

Na Gwiazdkę X10 zapewne będzie w necie nie więcej niż za 2500zł...
 
B

burz

Guest
kloss_ks napisał:
Jak masz połączony tuner satelitarny z telewizorem skoro na zdjęciu widać opcję 3D-COMB.

hmm, a gdzie napisałem, że mam tuner sat?
Mam vectrę analog, to kablówka.
 

broda1725

New member
Bez reklam
cygan napisał:
Na Gwiazdkę X10 zapewne będzie w necie nie więcej niż za 2500zł...

No na gwiazdkę to może i tak ale to prawie rok czekania.

Ponawiam pytanie czy PV8 za 1790zł to dobra opcja czy lepiej dołożyć te 700zł i brać z osiedlowego sklepu PV80 ?
 
B

burz

Guest
ja nie wahałem się ani sekundy i dorzuciłem do 80-tki... ale to było niecałe 3 stówki. 700 zł... sporo, sporo, raczej bym się nie zdecydował. chyba, że musisz mieć dodatkowe wejście HDMI i czytnik kart.
A 1790 zł to dobra cena!
 
B

burz

Guest
właśnie dlatego bez wahania dołożyłem te 3 setki... przy 7 raczej bym się nie skusił.
Osobiście nie miałem możliwości bezpośredniego porównania tych dwóch modeli stojących obok siebie, widziałem je w różnych sklepach i pv8 wydawał mi się OK (ale to tylko pierwsze wrażenie w sklepie na jakiejś płycie testowej, tak więc tym się nie sugeruj).
 

broda1725

New member
Bez reklam
Powiem szczerze że wolał bym dołożyć te 300zł ale nie ma takiego sklepu żeby kupić przynajmniej w kwocie 2300zł. Przynajmniej żeby był z polską gwarancją.
Promocja jest to 4 marca więc muszę się pośpieszyć.
Czasem myślę żeby poczekać na X10 bo w końcu narazie mam na czym oglądać ale korci że ten nowy będzie kosztował na początku tyle co dwa PV80 a czekać do gwiazdki czy do nowego roku to coś mi się nie uśmiecha.
 
B

burz

Guest
nie czekaj, kup teraz, bo zawsze będzie coś nowego i na czekaniu się skończy.
może uda ci się gdzieś namierzyć pv80 taniej - gdybym ja miał kupować, to gdzieś tak do 4 stów gotów byłbym dołożyć do tego modelu. więcej to juź raczej nie.
Jaki byś nie kupił, nie będziesz miał w domu drugiego egzemplarza do porównań z lupą w ręku, więc i tak będziesz b. zadowolony:)
 

nom73

New member
W zasadzie po lekturze forum byłem zdecydowany na TV Panasonic 42PV8, ale doczytałem opinii na ceneo, że cyt. "Po kilku godzinach w pokoju gromadzi sie zapach podgrzanego plastiku albo czegos podobnego, mnie osobiście to przeszkadzało, aż szczypało mnie w gardle, moja żona też to czuła, trzeba było oglądać przy otwartym oknie, po kilku dniach miałem tego dość i zwróciłem go."
Czy faktycznie tak czuć? :)
I druga sprawa, byłem w sklepie MM i obok PV8 stał jakiś LG (plazma) i obydwa miał sygnał z HDMI, ale LG miał wyraźnie ostrzejszy obraz. Czy PV8 ma regulację ostrości?
I jeszcze jedno pytanie, czy w trybie 4:3 da się ustawić inne paski po bokach niż szare?
Dzięki za odpowiedzi.
 
Do góry