Panasonic seria PV80 i PV8

B

burz

Guest
radosuaf napisał:
Pytanie po co... Wysyłanie sygnału 720p raczej mija się z celem, chyba że masz SUPER skaler w DVD, 1080i też nie bardzo, ze względu na przeplot, a 1080p Ci TV nie przyjmie... Jeśli dostajesz na wyjściu 576p, to nie ma co szaleć moim zdaniem :).

Po co? Chciałem sprawdzic naocznie, który sygnał będzie najlepszy:) Skaler w moim denonie jest niezły, widze to po obrazie z projektora (leci po hdmi, pomiędzy 576 a 720p różnica jest OGROMNA). I dlatego zamarzyło mi sie polepszenie obrazu również na tv:)
 

szachu_pl

New member
burz, mam 37PV80 i DVD Ferguson D-780HX. DVD mam podłączone z TV przez kael HDMI (jakieś badziewie, zamierzam kupić Tech-Linka). Mam możliwość ustawienia rozdzelczości w DVD od 480i do 1080i. Przy każdej zmianie rozdzielczości TV poprawnie wykrywa sygnał i wyświetla rozdzielczość, czyli np. ustawione w DVD jest 480p, to TV też wyżwietla tę rozdzielczość.
Inna sprawa, że według mnie, filmy najlepiej wyglądają jeśli w DVD ustawiam rozdzielczość 480p!? Dziwne, bo przecierz wtedy materiał jest dwukrotnie przetwarzany, najpierw przez DVD (w dół z 576p) póżniej w górę do 720p przez TV. O co tu chodzi?
 
B

burz

Guest
Filmy są w PAL.
Spróbuje gdzieś pożyczyć prawdziwy kabel komponent i sprawdzić jeszcze raz...
 

szefuniu29

New member
rysku napisał:
Witam . Mam 42- PV8 i nie wiem czy jest możliwe , ustawienie takiego trybu wejść HDMI , aby po włączeniu np. nboxa , TV automatycznie przełączał wejście na niego . Czy jest to sprawa odpowiedniego kabla , czy może ustawień . Przy wejściu SCART ta funkcja ładnie działa .
Funkcja auto przełączania działa tylko przez SCART
 

integratoll

New member
Pochwała dla plazmy panasonic PV80

Kupiłem Pansonic 42-PV80 przed tygodniem i powiem - jak na dziś - rewelacja!
W domu (wielopokoleniowy) jest jeszcze 37" LG serii 5000 LCD (full HD).
Powiem jedno LCD nie umywa się do mojej plazmy!
Kupiłem go czytając Waszych opinii o nim.
Dziękuję!
Poszukuję jeszcze dobrego odtwarzacza DVD...
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Poszukuję jeszcze dobrego odtwarzacza DVD...

Może lepiej od razu zainwestuj w Blu-ray.DVD odtworzysz, a nie narazisz się na podwójny wydatek :).
 

zbyszko74

New member
@Daarp to pożycz sobie tego samsunga LCD od znajomego i zobacz czy tak naprawdę nie zobaczysz różnicy na korzyść plazmy na sygnale u siebie w domu.

Ja swoją używam od 2 miesięcy na tunerze PVR z C+ poprzez kabel HDMI i co mogę powiedzieć:
1. obraz jest rewelacyjny :))))))))))
2. skalowanie rewelacyjne :))))))))))
3. czerń rewelacyjna :)))))))))) jak na moje oczy
4. kąty rewelacyjne :))))))))))
5. wszystkie gniazda działają

Po prostu świetny zakup jak na kwotę 2200 zł. Blue nie planuję, konsoli nie planuję, nadawcy nadają w 720p lub 1080i więc po co mi FullHD (1080p). Dla inwestycji to wolę sobie kolejne mieszkanie kupić :))), a i tak za 4 lata zmienię TV na inny nowszy model znowu za te 2200 zł i jak nie będzie innych niż FHD to taki kupię. Czasy kupowania elektroniki na lata minęły bezpowrotnie i całe szczęście :)

Pozdrawiam :)
 
B

burz

Guest
szachu_pl napisał:
burz, mam 37PV80 i DVD Ferguson D-780HX. DVD mam podłączone z TV przez kael HDMI (jakieś badziewie, zamierzam kupić Tech-Linka). Mam możliwość ustawienia rozdzelczości w DVD od 480i do 1080i. Przy każdej zmianie rozdzielczości TV poprawnie wykrywa sygnał i wyświetla rozdzielczość, czyli np. ustawione w DVD jest 480p, to TV też wyżwietla tę rozdzielczość.
Inna sprawa, że według mnie, filmy najlepiej wyglądają jeśli w DVD ustawiam rozdzielczość 480p!? Dziwne, bo przecierz wtedy materiał jest dwukrotnie przetwarzany, najpierw przez DVD (w dół z 576p) póżniej w górę do 720p przez TV. O co tu chodzi?

Pożyczyłem komponent, ale jest to samo, tzn. telewizor nie widzi innej rozdziałki niż 576.
Pożyczyłem też DVI/HDMI - i tu wszystko jest jak trzeba, jak dam 720p w odtwarzaczu, to tv na wejściu melduje też 720p.
Czyli połączę sprzęt takim właśnie kabelkiem. Tym bardziej,że obraz jest trochę lepszy niż przez komponent i sporo lepszy niż przez SCART RGB.

A tak przy okazji, masz rację: obraz z DVD najlepiej na Panasiu wygląda, gdy wychodzi w rozdziałce 576p!
 

sambolime

New member
Witam mam pytanie dlaczego po podłączeniu przez hdmi kina domowego do PANASONICA TH-42PV80 nie mam dżwięku z telewizora z góry dzięki za odpowiedź
 
Do góry