Panasonic seria PV80 i PV8

wader11

Member
A może też tuner sat

Mam obecnie CP i tuner Echostar 747 (PVR z dyskiem) . Powiem tak obraz z tego tunera to porażka. Mydlany, jakies przesuniecia kolorow, do tego mozna zauważyc schodkowanie linii prostych. Po prostu koszamar.
Wrocilem do oglądania na Ferguson FX7600 na którym obraz jest o niebo lepszy. Ostry żadnych załamań i rozmyć. Tak więc proponuje zmiane kabli i tunera :).
Aha testy przeprowadziłem na tych samych pełnych kablach Euro ( za ok 90zł kupione 3 lata temu ).
A Panas PV80 mam go od czerwca 2008 naprawde za te pieniądze jest rewelacja. Teraz to tylko 52 cale ;) i pewnie znow Panas :).
Pozdrawiam zadowolonych i nie zadowolonych użytkowników Panasonic jak i przyszłych ;)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Tak naprawdę, jeśli byłby to Panasonic FullHD, to różnica byłaby niewielka... Tryb i tak musiałby być "p", a skaler jest zapewne identyczny (skoro HD Ready mają też 1080p). Ośmielam się zakładać, że ranking byłby dokładnie taki sam (ew. przetasowanie pomiędzy 1080i i 720p - w zależności co komu bardziej przeszkadza).
 
B

burz

Guest
Wczoraj na próbę do PV80 podlączyłem DVD przez wyjście komponent (jakiś byle jaki kabel) i ze zdziwieniem stwierdziłem, że niezależnie od trybu w DVD (720p czy 1080i) tv pokazywał, że na wejściu komponent ma sygnał 576... I niezależnie od tego, jakie skalowanie dałem na DVD, to jakość obrazu była chyba taka sama.
Dlaczego tv nie meldował, że ma na wejściu np. 720p, skoro taki sygnał opuszczał DVD?
Czy tak ma być?

(DVD to Denon 2910)
 
B

burz

Guest
janwojx napisał:
Nie opuszczał DVD. Tryby 720p i wyższe opuszczają DVD tylko przez HDMI. Component to sygnał analogowy, więc tylko 576.

Hmm, to komponent (3RCA) nie ma rozdzielczości do 1080p???
 

aLLy

New member
Panowie pomocy !! Przez przypadek zostawilem na noc wlaczony tv z ps3 , akurat wyskoczylo ostrzezenie wiec przez cala noc na tv byla widoczna ramka ... niestety ta ramka zostala mi juz na telewizorze , czy to znaczy ze wypalil sie obraz i nic juz z tym nie zrobie??!? pomocy :(
 

Lajski

Member
Daj fotkę !!! Bo ciężko ustalić co to jest .

Spróbuj ustawić TV na obraz z białym tłem i potrzymaj go w tym stanie 2-3 godz. Powinno pomóc.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Przy odłączonym kablu antenowym można spróbować "śniegu" - przełączyć źródło na TV i włączyć kanał "0".
Jest też inne rozwiązanie - opisane tutaj.

Pozdrowienia!
 

janwojx

New member
radosuaf napisał:
Na pewno puszcza wyżej niż 576, powinien przesyłać do 1080p.
Component (w rozumieniu potocznym YPbPr), to sygnał ANALOGOWY PAL, w związku z tym ma rozdzielczość standardowej tv, czyli 576. Istnieje również Digital Component (YCbCr), ale znajdź mi proszę urządzenie klasy popularnej z takim wejściem/wyjściem.
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
Skaler w DVD podnosi rozdzielczość do np. 720p i komponent to przesyła. W czymś się myle?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
OK, wszystko powinno działać i to już ustaliliśmy. Dlaczego więc pokazuje na tv - wejście komponent - 576, choć z DVD wychodzi 720?
Czy może być to wina kabla, bo jak pisałem, na próbę podłączyłem jakieś badziewie za 10 zł? Chciałem sprawdzić przed zainwestowaniem w kabelek za 150 zł...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Jesli z DVD wychodzi 720 (nie upscalowane), to ja jestem Dziadek Mróz!!!:) Masz DVD, wiec to nie jest zaden player HD, Masz ewentualnie w nim skaler, ktory sztucznie podbija rozdzielczoc do np 720 p. Tyle na ten temat! Telewizro pokazuje Ci w jakiej oryginalnej rozdzielczosci masz nagrany material! A z DVD w systemie PAL: to max. jest 576p
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Pytanie po co... Wysyłanie sygnału 720p raczej mija się z celem, chyba że masz SUPER skaler w DVD, 1080i też nie bardzo, ze względu na przeplot, a 1080p Ci TV nie przyjmie... Jeśli dostajesz na wyjściu 576p, to nie ma co szaleć moim zdaniem :).
 

rysku

New member
Auto przełączanie wejść HDMI

Witam . Mam 42- PV8 i nie wiem czy jest możliwe , ustawienie takiego trybu wejść HDMI , aby po włączeniu np. nboxa , TV automatycznie przełączał wejście na niego . Czy jest to sprawa odpowiedniego kabla , czy może ustawień . Przy wejściu SCART ta funkcja ładnie działa .
 
B

burz

Guest
drosophilia napisał:
Jesli z DVD wychodzi 720 (nie upscalowane), to ja jestem Dziadek Mróz!!!:) Masz DVD, wiec to nie jest zaden player HD, Masz ewentualnie w nim skaler, ktory sztucznie podbija rozdzielczoc do np 720 p. Tyle na ten temat! Telewizro pokazuje Ci w jakiej oryginalnej rozdzielczosci masz nagrany material! A z DVD w systemie PAL: to max. jest 576p

Upscaluje, przecież to napisałem.

Czyli mam rozumieć, że niezależnie jak skaler podbije rozdzielczośc, to i tak wejście w tv pokaże mi rozdziałkę oryginalnego materiału?
 
Do góry