Panasonic seria PV80 i PV8

pawelll

Member
sambolime napisał:
Witam mam pytanie dlaczego po podłączeniu przez hdmi kina domowego do PANASONICA TH-42PV80 nie mam dżwięku z telewizora z góry dzięki za odpowiedź
Ano dlatego, że z nieznanych bliżej powodów HDMI jest nadal polem eksperymentów dla wielu producentów. Np. mój Ferguson 868 daje dźwięk na 42PZ700 ale na moim 42PV80 już nie :)
 

szachu_pl

New member
pawelll, to jak sobie poradziłeś z tym problemem?

Ja natomiast zauważyłem jeszcze jeden szczegół. Jak wcześniej pisałem, mam plazmę 37PV80 i dziś zauważyłem, że gdy jest podawany obraz z "pasami" to szerokość tych pasów nie jest równa!? Tzn. np. kanał MTV, leci teledysk i czarny dolny pas jest szerszy od górnego. Sytuacja taka jest na wszystkich kanałach (np. czasem na TVP nadają folmy z "pasami"). Dolny "pas" jest szerszy o ok. 1 cm. Czy wy też tak macie? Wcześniej tego nie zauważyłem, bo mam ustawione ratio w TV na Auto. Sygnał z kablówki (Vectra) idzie przez dekoder TechniSat DIGIT MF4-K CXV, połączony jest z TV przez złącze SCART.
Identycza sytuacja jest gdy podaje sygnał z DVD (Ferguson D-780HX), podłączony jest przez HDMI. Jest tu tylko mały wyjątek. DVD ma wpudowany upscaler i gdy podaje ustawiam rozdzielczość na 480p, to pasy są równe?!
Czy to jest związane z tym, że plazma ma nietypową rozdzielczość 1024x720? Powiem szczerze, że jest to trochę denerwujące :(
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie tak poprostu nadają sygnał, u mnie jest tak samo na LCD HD Ready. Na niektórych programach jest któryś pasek wiekszy , najbardziej to widać na reklamach.

A co do twojego dvd to ten typ tak ma że jest obraz przesunięty do góry na dole jest pas o jakiś 1cm większy zgadza się ? u mnie na Korze jest to samo. A natomiast na Pionku obraz jest równiutko.
 

szachu_pl

New member
Dzięki, uspokoiłeś mnie :) Co do przesunięcia w Ferdku, to wiem o nim, ale słyszałem opinie, że tak jest tylko przy połączniu poprzez SCART, po HDMI miało być wszystko równiutkie :( Ciekawe, jak to wygląda w tym nowym modelu? pawelll, nadal jest to denerwujące przesunięcie?
Cóż, trzeba się będzie za jakiś czas rozejrzeć za jakimś porządnym DVD. A może od razu B-ray? :)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
szachu_pl, też mam tego TechniSata i zauważyłem, że on przesuwa obraz po przełączeniu w tryb RGB lekko w górę. Przełącz sobie testowo na CVBS, zobaczysz, że teraz obraz jest umiejscowiony poprawnie.

Moje DVD daje najlepszy obraz przy 1080p, ale niestety jednocześnie przesuwa obraz w prawo, więc korzystam z 576p. Ostatnio robię testy na Radeonie HD4850 i czuję, że to może być TO. Wstępne wyniki na komputerze wyglądają tak (u góry przed obróbką, pod spodem po):

avivoed8.png
 

szachu_pl

New member
radosuaf, a jak z jakością po przełączniu na CVBS? Jest jakaś różnica? Używasz tego formatu, czy też jedziesz na RGB? A, i sprawdziłem wczoraj, że jak mam antenę podłączoną bezporednio do TV, to na niektórych kanałach nie ma tego przesunięcia, albo jet bardzo małe (np. TVP1).

Co do Radka, to przesyłasz obraz z kompa na TV? A jak masz podłączone? Przez DVI-HDMI, czy przez D-SUB? I co ma oznaczać "przed i po obróbce"?
 

maxim_25

New member
co to jest?

Pytanie związane ze zdjęciami na górze.
Wszyscy posiadacze PV80 mają zamiast prostych ścian takie pół łuki?
Czy to tylko taki obraz ponieważ jest to jakaś katedra?
Powiem szczerze, że trochę mnie to razi w oczy a chcę kupić ten tv :(
Pozdrawiam.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
szachu_pl, na CVBS będziesz miał gorsze (bledsze) kolory. Dlatego ja wolę to przesunięcie i RGB. W ostateczności wysokość obrazu możesz wyregulować w menu serwisowym i będzie jak przedtem. Przesunięcie na TV jest spowodowane tym, jak poszczególne stacje nadają kanały. A każda nadaje inaczej. U mnie Viva Polska jest przesunięta w lewo tak, że po prawej stronie jest zawsze czarny pasek.

To jest na razie zrzut prosto z kompa, ale będę podłączał przez HDMI, bo ten Radeon podobno przesyła po HDMI również dźwięk. "Przed" to obraz z dekodera programowego, "po" po ustawieniu przyspieszenia sprzętowego Radeona oraz Edge enhancement i De-noising na 10 i 10.

maxim_25, jw. - to jest zrzut prosto z kompa, chyba po prostu taki kadr (z filmu Mission Impossible 3). Na TV wszystko jest idealnie prosto :).
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
maxim_25 napisał:
Wszyscy posiadacze PV80 mają zamiast prostych ścian takie pół łuki?
Ja powiem tak - osobiście nie znam modelu płaskiego telewizora, który wprowadzałby od siebie dodatkowe krzywizny ścian ;)
Mam PV80 i tam gdzie z perspektywy ujęcia wynika, że ściana ma być prosta to jest ona prosta, a tam gdzie z perspektywy ściana ma być krzywa to jest krzywa.

Pozdrowienia!
 

integratoll

New member
Może lepiej od razu zainwestuj w Blu-ray.DVD

radosuaf napisał:
Poszukuję jeszcze dobrego odtwarzacza DVD...

Może lepiej od razu zainwestuj w Blu-ray.DVD odtworzysz, a nie narazisz się na podwójny wydatek :).
A cena??? Chodzi o dobry towar za przystępną cenę...
 

Ryszards68

New member
maxim_25 napisał:
Pytanie związane ze zdjęciami na górze.
Wszyscy posiadacze PV80 mają zamiast prostych ścian takie pół łuki?
Czy to tylko taki obraz ponieważ jest to jakaś katedra?
Powiem szczerze, że trochę mnie to razi w oczy a chcę kupić ten tv :(
Pozdrawiam.

Zniekształcenia pochodzą z obiektywu aparatu – to jest zdjęcie nie zrzut ekranowy!!! Na tym TV nie ma mowy o zniekształceniach geometrii – tak było za CRT. Pzdr
 

hedszok

New member
Witam doświadczonych.42TH-PV80 czy 42TH-PY8 ?

Witam wszystkich doświadczonych użytkowników technologi HDTV :)
Pozwoliłem sobie zadać takie pytanie ponieważ przeglądnołem forum i
nie znalazłem żadnych informacji na temat 42TH-PY8.Zastanawiam się
nad tym FUL HD albo nad 42TH-PV80.Mam wrażenie że elektronika i parametry w PV80 są zbliżone do PY80 (oczywiscie za wyjątkiem ful HD,
kontrastu i kilku parametrów z wyższej półki).Za TH-PY8 przemawia w
zasadzie tylko FUL HD i wyższy kontrast (chociaż niewiem czy on ma znaczenie).Po stronie PV80 stoi Filtr Natural Vision,Gniazdo kart SD/SDHC,
3 wejścia HDMI,System dźwięku V-Audio,oraz mniejsze zużycie energi i niższa cena.Bardzo proszę o odpowiedź i zgóry dziękuje.:D

Sorki za tego posta.
Znalazłem na forum odpowiedź na moje pytanie.Jeżeli ktoś ma coś fajnego
do przekazania to bardzo proszę. POZDRO
 
Ostatnia edycja:

mykacz

New member
Problem z HDMI?

Witam wszystkich,

Od kilku dni próbuję podłączyć przez złącze HDMI w pv80 odtwarzacz Ferguson 880 i Toshibę SD580. Niestety bezskutecznie, pomimo wybrania jako źródła sygnału HDMI, zarówno w telewizorze, jak i w odtwarzaczu.
Zarówno kabel (Vivanco), Toshiba, jak i Ferguson są sprawne i były sprawdzane. Co więcej, ten sam Ferguson był podłączony bez żadnej wstępnej konfiguracji do wystawowego pv80 w sklepie przez sprzedawcę i został wykryty bez problemu. U mnie jednak jest inaczej. Obrazu i dźwięku brak. Niestety zmiana z HDMI1 na 2 lub 3 także nic nie daje.
Czy to oznacza iż czas na serwis? A może jest jakaś drobnostka, którą pominąłem? Najdziwniejsze jest to, że obraz pojawia się przy podłączeniu kompa kablem DVI-HDMI.
Bardzo proszę o pomoc i radę.
 

pawelll

Member
szachu_pl napisał:
pawelll, to jak sobie poradziłeś z tym problemem?

"Dookoła".
Podłączyłem dźwięk pod amplituner. Można też podłązyć pod wejście audio w TV ale u mnie jest ono zajęte przez SAT na componencie.

Rozwiązanie jest niewygodne (szczególnie dla żony :)) bo trzeba włączać jeszcze jedno urządzenie.

mykacz napisał:
Witam wszystkich,

Bardzo proszę o pomoc i radę.
...Co więcej, ten sam Ferguson był podłączony bez żadnej wstępnej konfiguracji do wystawowego pv80 w sklepie przez sprzedawcę i został wykryty bez problemu.....
"Wysiądź i wsiądź jeszcze raz :)"

Wyłącz wszystkie urządzenia (wyłącznikami sieciowymi). Podłącz kabel HDMI.
Włącz TV, ustaw wejście na HDMI, włącz DVD. Jeśli nie zadziała to tylko serwis.

Czy dźwięk również działał na tym sklepowym PV80 z F880?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry