Panasonic seria PV80 i PV8

covent

New member
poddaje się - wyczerpałem możliwości - przeczytałem instrykcję dekodera i tv i nic sensownego nie znalazłem - jutro kupię inny kabel i spróbuję, jeśli nie pomoże to pożyczę inny dekoder na próbę ( też polsat, na którym hdmi działa ładnie z grundigiem LCD)....
 

Foxxx24

New member
No może to byc też wina dekodera właśnie skoro nie możesz zmienic wyjścia sygnału.
Mam nadzieje,ze to to właśnie i pożyczony dekoder zadziała prawidłowo.

Pozdrawiam
 

Bytomski

New member
No i may kolejnego zakupionego Panasonica ;)
Kilka dni trwało zanim udało mi się przebrnąć przez ten cały wątek,ale po przeczytaniu byłem przekonany że chcę mieć 42PV80.
W celach informacyjno-statystycznych informuję:
- kupiony w agito.pl (pewność że w transporcie się mu nic nie stało bo
przyjechał przyczepiony na mini palecie)
- 30minut - 2włączenia
- brak nalepek
- instrukcja wydrukowana jak i oczywiście na płycie

Plazmę powiesiłem na wieszako/panelo/stoliku Orion black z Hubertusa i suuuper to wygląda !

pozdrawiam
 

bilu

New member
Kolejna sztuka 37PV80 znalazła swojego właściciela...

Witajcie drodzy użytkownicy forum, dziękuję wam przy okazji za nieświadomą pomoc w wyborze tego telewizora (przeczytane strony 1-101, 290-401).

Jestem jego użytkownikiem od czwartku no i jak na razie same superlatywy na jego temat mogę mówić/pisać.

Zacznę od tego, że nie chcąc dać się zwariować, ani też, żeby nie zostać obojętnym w temacie "docierania" postanowiłem, że będę tv użytkował normalnie, wedle swojego uznania, a po prostu w czasie kiedy nie będę oglądał nic konkretnego (np. słuchanie muzyki) wówczas ustawiam "zoom3" i obniżam kontrast i inne opcje w obrazie...chyba dobry pomysł...?

Kablóweczkę mam analogową (Aster, Warszawa) więc tutaj jest bardzo fajnie (przynajmniej te kanały, które oglądam częściej od innych), bo jak było pisane wcześniej, jedne nadawane są lepiej, drugie gorzej.

Wczoraj podłączyłem odtwarzacz DVD (Manta Emperor III) tymi kabelkami z zestawu tj. 3 wejścia (żółty, biały i czerwony... nie wiem jak się one profesjonalnie nazywają, w każdym bądź razie miejsce dla nich znajduję się w przednim panelu tv) no i odpaliłem "Gladiatora"(DVD). I szczerze powiem, że w zachwyt nei wpadłem, na "normalnym" trybie tv było widać ząbki i napisyteż jakieś takie ząbkowate. Dopiero po zmianie trybu na "filmowy" jakoś to zaczęło wyglądać.
No i nie wiem, czy jest to wina odtwarzacza DVD czy podłączenia do tv(może przez euro byłoby lepiej...?).

Przetestowałem również podłączenie pc z tv. Akurat miałem kabel VGA-VGA :) także tym sposobem połączyłem oba sprzęty. I tutaj byłem bardzo zadowolony, bo filmy DivX lepiej wyglądały niż te odpalane z odtwarzacza DVD. Ogólnei super.

Kolejną rzeczą, a właściwie wcześniejszą, bo już w czwartek podłączyłem Xboksa 360. Po prostu super ekstra. Wszystko duże, ładne, takie jak być powinno. Co do tych zielonych duchów to napiszę tak... Jakbym wcześniej nie czytał o nich to pewnie bym ich nie zauważył. Na początku pograłem w Call of Duty 4 i naprawdę, jeżeli się człowiek wczuje/wciągnie to w ogóle nie zwraca uwagi na jakieś tam zielone pierdoły, bo wówczas ich nie widać. Wczoraj odpaliłem FIFĘ 09. No tutaj to miazga, ojciec jak zobaczył to zapytał "Kto to gra?" i "Jaki jest wynik?", gdy odpowiedziałem, że to ja gram to aż przysiadł na łóżku i wyrażał zachwyt :) I znowu na początku jak chciałem dostrzec zielone duchy no to owszem podszedłem na odległość jednego metra i przy szybszej akcji może czasem coś tam zasmużyło. Gdy się "rozwaliłem" na łóżku nic takiego nie zauważałem. Po prostu uważam, że jak kogoś wciągnie gra to nie zawraca se głowy zielonym "czymś".


No i to chyba tyle. Naprawdę telewizor jest super i jeżeli ktoś ma zamiar go zakupić to jak najbardziej będzie zadowolony. Tylko nie radzę kupować w sklepach typu MM, Saturn itp. a poszukać w mniesjzych pawilonikach. Ja swojego zakupiłem za 2400, a mógłbym nawet za 2300, tyle, że bym musiał czekać tydzień dłużej :) Dla porównania, dzwoniłem do MM i ich cena to 3 tys..., w Saturnie powiedzieli, że 3100...
 

jumpi555

New member
Witam

Ja również po długim oczekiwaniu stałem się posiadaczem 42PV80 - obraz rewelacja

bilu napisał:
Ja swojego zakupiłem za 2400, a mógłbym nawet za 2300, tyle, że bym musiał czekać tydzień dłużej :) Dla porównania, dzwoniłem do MM i ich cena to 3 tys..., w Saturnie powiedzieli, że 3100...
zapłaciłem 2595zł, więc cena super
 

Foxxx24

New member
jerk01 napisał:
A co można myśleć o takim tv 42PV80, który przed kupnem, przy sprawdzaniu w sklepie, ma 5godz pracy i 3 wł., czy to normalne?
To nie jest normalne i raczej ten tv był wykorzystywany w sklepie przez te 5 godzin,ale skoro tylko 3 włączenia to powinno byc wszystko w porządku:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jerk01

New member
Ale sprzedawca na wstępie powiedział, że przed chwilą wyjął go z pudełka, zapowiedziałem swoje przybycie tel., oprócz tego strasznie chciał mi go już od razu pakować nie pozwalając dokładnie go posprawdzać a miał b. kiepski odbiór z anteny analogowej, opisałem to na innym poście
" Jako, że piszę tu pierwszy raz WITAM WSZYSTKICH . Od paru dni czytam różne wątki i opinie na tym forum i zdecydowałem się na: Panasonic 42PV80. Wczoraj byłem nawet w Mikołowie w sklepie, który obecnie ten tv sprzedaje na Allegro i chciałem przestrzec przed tym tv oferowany przez nich, obraz na antenie analogowej- koszmar i sprzedawca nie pozwolił na podłączenie na inny sygnał do sprawdzenia, a najlepiej abym już go zabrał bez dalszych prób do domu bez możliwości zwrotu. Tak więc będę od poniedziałku dalej dzwonił i szukał go po sklepach. Dzięki temu forum i opiniami przez Was pisanymi wiedziałem na co potrzeć i zwracać uwagę przy zakupie i to mnie uchroniło przed wciśnięciem szajsu." Dlatego myślę, że i te 5h używania to coś jest nie tak
 

motobartcompany

New member
Moja sztuka miała podajże 22 godziny i 7 właczeń. TV zakupiony w agito. Na 100% był nowy nigdy nie wyciągany z kartonu. Miałem kilkanaście TV i wiem jak sprawdzić nowy towar. Zwróciłem go bo miał powiginaną blache z tyłu.
Czytając rózne wątki często ludzie piszą, że mają przy nowym TV kilka lub kilkanaście godzin przebiegu w menu serwisowym. Myśle, że TV są testowane w fabryce. Kontrola jakości.
Teelwizor bardzo łatwo sprawdzić czy był kiedykolwiek wyciągany, nawet jak sam karton był podnoszony do góry.
 

tomasbjj

New member
Witam.
Koledzy te różnice w cenie waszych telewizorków to jeszcze nic.Ja swojego 42PV80 kupiłem pod koniec sierpnia w Neonet za 2799, a w MM cena wówczas to 4.400. Masakra chciałem zapytać kolesia czemu tak drogo tylko troszkę mnie przytkało.Swoją drogą jestem bardzo zadowolony z tego tv.
Za miesiąc zmiana wystroju wnętrza i tv zawiśnie na ścianie i to będzie:eek:k:
Pozdrawiam wszystkich
 

xentim

New member
Witam,

42PV80 kupione. Pierwsze podlaczenie do analogowego aster: obraz wymiata nawet z 2m, jest duzo lepszy niz z niezlego CRT.

Ale po chwili podlaczam (HDMI) nowiutkie DVD Pioneer DV 410 V wrzucam pare filmow i widze "problem": obraz jest zbyt ciemny. Dotyczy to glownie ogolnie ciemnych scen, ale sa ze w miejscach gdzie powinno byc kilka odcieni czarnego lub nawet szarego wszystko jest po prostu czarne. Jest tez ogolne wrazenie ze obraz niezleznie od sceny jest za ciemny. Powrot do TV i jest znowu pieknie. Czy to prawidlowe? Czy ten tv ma taki obraz z cyforwego zrodla? Oczywiscie obraz jest cudownie kolorowy i kontrastowy, czern jest CZARNA, ale jednak wszystko jest za ciemne z DVD. Podlaczylem na probe DVD za pomoce composite video i juz wszystko bylo ok, aczkolwiek obraz slaby i czarny juz byl szary.

Co sadzicie?

Marcin.
 

Arly

New member
Witam!
Panowie decyzja podjęta. Najpierw mial byc 46 PY80 ale stwierdzilem, ze nie warto isc w Full HD (mam CP normalny i nie zamierzam zmieniac przez najblizsze kilka lat). Otoz do rzeczy. Bede ogladal z dwoch miejsc w pokoju. Jedno oddalone od TV ok 3,5-4m a drugie ok 5,5m. Co radzicie: 42PV80 czy 50PV8?
Serdecznie pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

alex2006

New member
Witam.

Przeczytałem już wszystkie posty w tym dziale i widzę,że wszyscy macie PV80.A co z PV8?Czy wogóle brać ten model pod uwagę?Trochę mam mało funduszy, a 37PV8 można kupić na Ceneo poniżej 2000zł.Zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem:plazma Panasonic 37PV8 czy jakieś LCD np.LG37LG3000-kosztuje 1850 zł.Mam pokój 4x5m będę oglądał z odległości 3-3,5 m(Polsat cyfrowy i DVD Manta-głównie Divix,nie będę podłączał PC ani Playstacion).Proszę o radę.;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
xentim, tv, hdmi czy composite to różne źródła. Dla każdego z nich możesz w tv ustawić odrębne ustawienia obrazu. Może warto sprawdzić co jest ustawione dla tv a co dla hdmi. Może w odtwarzaczu też są jakieś opcje odpowiedzialne za wygląd przesyłanego obrazu?

Pozdrowienia!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
bilu napisał:
Zacznę od tego, że nie chcąc dać się zwariować, ani też, żeby nie zostać obojętnym w temacie "docierania" postanowiłem, że będę tv użytkował normalnie, wedle swojego uznania, a po prostu w czasie kiedy nie będę oglądał nic konkretnego (np. słuchanie muzyki) wówczas ustawiam "zoom3" i obniżam kontrast i inne opcje w obrazie...chyba dobry pomysł...?
Dobry, pod warunkiem, że na zoom3 nie będziesz obniżał jasności i kontrastu. Brzmi może paradoksalnie, ale skoro normalnie używasz wyższych ustawień, to do "yrównania" ekranu powinieneś używać takich samych. Używanie niższych powoduje, że ewentualne powidoki będą się dłużej usuwały.

bilu napisał:
Wczoraj podłączyłem odtwarzacz DVD (Manta Emperor III) tymi kabelkami z zestawu tj. 3 wejścia (żółty, biały i czerwony... nie wiem jak się one profesjonalnie nazywają, w każdym bądź razie miejsce dla nich znajduję się w przednim panelu tv) no i odpaliłem "Gladiatora"(DVD). I szczerze powiem, że w zachwyt nei wpadłem, na "normalnym" trybie tv było widać ząbki i napisyteż jakieś takie ząbkowate. Dopiero po zmianie trybu na "filmowy" jakoś to zaczęło wyglądać.
No i nie wiem, czy jest to wina odtwarzacza DVD czy podłączenia do tv(może przez euro byłoby lepiej...?).
I jedno i drugie. W tym przypadku musisz podłaczyć odtwarzacz przynajmniej kablem Scart w trybie RGB, aje szcze lepiej komponentem, jeśli takie wyjście jest w DVD. Piszę i jedno i drugie, gdyż Manta nie jest nadzwyczajnym sprzętem.

ArtS :)
 

bilu

New member
Aha...no z tym odtwarzaczem DVD wiem, że szału nie ma :) Ot, takie coby sobie obejrzeć film. W najbliższym czasie sprawdzę jak to będzie wyglądało na "scarcie".

A jeszcze jedno tzw. "śnieg" niejednokrotnie tutaj przywoływane w rozmowach o docieraniu tj. to samo co "mrówki" ? Rozumiem, że to takie śnieżeniu, które możemy uzyskać np. poprzez wyjęcie kabla od kablówki z tv ?
 

XoR

New member
@Arly
Dobrze kombinujesz :eek:k: FullHD wcale nie jest takie super jak się może wydawać ;)
Proponuję 50pv80 :roll: Jest mniej prądożerny niż PY46 i w większości wypadków będzie miała lepszy obraz. SDTV woli mniejszą ilość pikseli i na PV80 będzie zwyczajnie ładniej. HDTV 720p w przypadku 50pv80 przeskaluje się z 1280x720 do 1366x768 co dalej jest nie do końca super, ale mimo to daje lepszy efekt niż skalowanie do 1080p :eek:

Plazma z FullHD to imho do Blu-Ray tylko albo jak ma się super wypas PC który ciągnie gry w 1920x1080 z AA. W innych przypadkach HD Ready wystarczy :eek:k:

BTW, model py85 już daje całkiem konkretną poprawę jakości a do tego jest w nim świetny "upłynniacz" który w przeciwieństwie do rozwiązań konkurencji daje wmiarę naturalny obraz. Tak więc imho albo pv80 albo py85 odrazu :rolleyes: PY80 jako, że prawie nic nie daje (poza radością elektrowni :twisted:) to spokojnie można sobie go odpuścić...
 

marsz2

New member
PV80 i PC

Jestem świeżym właścicielem TH-42PV80PA (przy okazji: dwie magiczne literki na końcu - cóż oznaczają?).

Obraz jest bardzo zadowalający, jeśli chodzi o dotychczas podłączone sygnały (kablówka analogowa, DVD).

Mam jednak drobne problemy z rozdzielczością przy podłączeniu komputera kablem VGA-VGA do złącza PC w telewizorze.

Udało mi się uruchomić następujące rozdzielczości:
- 1024x768 @ 60 Hz (TV rozpoznał jako XGA 60 Hz),
- 1280x1024 @ 60 Hz (TV rozpoznał jako SXGA 60 Hz).

Obraz na tych rozdzielczościach jest bardzo dobry, ostry, aczkolwiek nie ma właściwych proporcji - jest rozciągnięty w poziomie. Kwadrat narysowany w paincie ma dwa boki dłuższe na TV...

W instrukcji dołączonej do TV wyczytałem, że obsługuje on jeszcze jedną, wyższą rozdzielczość: 1366x768 @ 60 Hz (w domyśle rozpoznawana jako WXGA). Sądzę, że dopiero przy tej rozdzielczości proporcje będą właściwe.

Niestety, jak dotąd nie udało mi się poprawnie wyświetlić obrazu na TV w rozdzielczości 1366x768. Źródłem obrazu jest laptop z kartą graficzną Mobility Radeon 9600SE. Domyślnie, w sterownikach (ATi Catalyst) nawet nie ma rozdzielczości choćby zbliżonej do 1366x768. Próbowałem dodać taką rozdzielczość do sterowników zewnętrznym programem (PowerStrip), następnie ustawiałem ją na wyjście VGA, ale TV albo w ogóle nie odbierał sygnału, albo (przy drobnych modyfikacjach rozdzielczości w PowerStrip) TV interpretował sygnał jako XGA 60 Hz (a więc 1024x768) i wyświetlał obraz niekorzystny.

Czy komuś z Was udało się uruchomić rozdzielczość 1366x768 na PV80? W jaki sposób TV melduje tą rozdzielczość (oznaczenie widoczne w rogu ekranu)? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników TV.
 
Do góry