Panasonic seria PV80 i PV8

zaqed

New member
darcun napisał:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
To było tyle razy wałkowane na forum.PV przeznaczony na polski rynek,a PX na zachodni.
Panasonic Polska zastrzega sobie ,że telewizory PX mogą być dłużej naprawiane . Jeśli chodzi o DVB-T to może być u nas nieprzydatny.
Wiadomo,że sprzedawcy chcą opchnąć PX-y to twierdzą,że nie będzie żadnych problemów przy zakupie tych telewizorów.
Życie zweryfikuje wszystkie te opinie. :hmm:


otan napisał:
Nie muszą twierdzć sprzedawcy o bezproblemowym serwisie gwarancyjnym. Wystarczy zadzwonić do Panasonica i wszysko jest jasne. Takie same zasady dla PV i PX. Dowiadywałem się i nie ma najmiejszych problemów z obsługą gwarancyjną. :-D
DVB-T przyda się za 3-4 lata z modułem CI
Dzwoniłem tam dzisiaj, wszytko wyżej to prawda z drobnym ale: jeżeli tv będzie naprawiany w ramach gwarancji europejskiej i pojawi się potrzeba wysłania go do naprawy za granicą, za transport w tę i z powrotem płaci kupujący, dlatego warto dopytać się o warunki gwarancji. W mojej ocenie ten problem będzie miał kupujący wtedy, gdy zniknie sklep, w którym dokonano zakupu, w przeciwnym razie to problem sklepu - dopóki sprzedawca istnieje, konsument jest raczej dobrze chroniony.
Oczywiście chodzi o modele PX.
 
Ostatnia edycja:

walczy

New member
Odnośnie naklejek. Kupilem PV8P w electro.pl. W menu serwisowym 0 godzin i 1 włączenie. Telewizor działa OK, jakość obrazu lepsza niż się spodziewałem. Naklejek nie było.
Jestem ciekawy czy rzeczywiście ten brak naklejek o czymś świadczy...
 

Eskulap

New member
zielone duchy

Mam PV80 od 3 miesięcy i obejrzałem już na nim grubo ponad 100 filmów. Jeśli chodzi o tzw. zielone duchy to ja je bardzo dobrze widzę, jednak nie przeszkaadzają mi one prawie wcale. Praktycznie zaczynam je widzieć, gdy sobie przypomnę, że taki efekt w ogóle istnieje, ponieważ jak się człowiek skupi na filmie to nie dostrzega takich "głupot". Za 2800zł nie można mieć lepszego telewizora 42'' i to by było na tyle.
To jest podobnie jak z VW Golfem. Mimo, że najczęściej go kradną i jest objęty wyższym ubezpieczeniem, to bardzo dużo osób go kupuje. A przecież nie jeździ jak Subaru Impreza WRC albo Mitsubischi Lancer Evo VIII
 

vib

New member
covent napisał:
ktoś tu niedawno pisał, że kupił w Agito.pl były naklejki??
ja tez kupilem w agito - zero naklejek, na liczniku kolo 8 minut, ze 2 wlaczenia, kable, inne duperele pozaklejane, zeo jakis oznak uzytkowania - czyzby ktos wyjmowal, sprawdzal ? nie wazne, grunt ze wszystko chodzi
 

XoR

New member
TV już jest i coś tam się wyświetla :D
Teraz tylko do 17 do końca pracy i jedziemy podłączać i oglądać :popcorn:
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
XoR

Twój brat jak zobaczy różnicę między swoim LCD a Twoim PV80 to zapewne niedługo też wymieni:D

Co do naklejek to z tego co ja się orientuje powinny byc oryginalnie:)

Pozdrawiam:)
 

delaro

New member
Jestem nowy na forum i mam pytanie. Kupiłem dzisiaj PV80 w Mania 24 . Wszedłem do menu serwisowego i w liczniku godzin są takie wartości:
00002:00
0000022
co dokładnie one oznaczają?
drugi to na pewno ilość włączeń a pierwszy to czas pracy -czy to 2 godziny czy 200. Oraz jeszcze jedno pytanie czy nowy telewizor powinien mieć tyle włączeń(takie wartości).
Za odpowiedź z góry dziękuję
 

Dziura.m

New member
Oficjalnie nie powinien
22 włączenia
Czas pracy to 2 godziny
Po : jest liczba minut wyświetlana z krokiem 15 minutowym.
A na przyszłość trochę wysiłku by się przydało
Pzdr
 

XoR

New member
Obgłądłem sobie Hero z DVD przez PS2 :popcorn: HD wolałem sobie zostawić na później bo bym z wrażenia mógł paść :cool:

Naturalność kolorów, szczególnie kolor skóry w porównaniu do LCD jest wręcz niszcząca :D Bratu kopara opadła prawie do samej ziemi jak zobaczył jak wygląda filmy :lol: Z grami już gorzej bo duchy zielone wylazły :( choć po chwili grania się już ich tak nie zauważa ;) Mówił że PV by nie kupił ale PY już pewnie tak bo jemu na 1080p zależy :)

Z PC działa ładnie, ustawiłem go jako drugi monitor ale główny (gry się na nim odpalają) a okienka z paskiem startu na LCD i jest git. Nic nie ucina i ładnie skaluje z 1920x1080 na 1024x720 :smile:

Nie mogę natomiast wejść do menu serwisowego :( Próbuję sposobu z "-" w TV i 3x "0" na pilocie a także ten z "F" i coś nie wchodzi. Próbowałem zarówno na włączonym jak i wyłączonym i nic :(

No i dziwi mnie ten szumek w tle, można go jakoś wyłączoczyć i co to jest? To jakiś system przeciw wypalaniu się plazmy? :confused:

A tak ogólnie to jestem super zadowolony. Obraz wygląda dużo ładniej niż na CRT, o LCD nie mówiąc :D Nic tylko wygrzebać machinę do robienia popkornu i obglądać wszystkie filmy jak leci :popcorn::popcorn:

ps. Widać że się wypalają powidoki od HUDów itp jak się da duży kontrast, ale chwila szumu i znikają. Poza tym TV jeszcze nie dodarty a na kontraście ok 50% się dużo słabiej wypalają. Wada tylko jak ktoś nie będzie dbał o taki TV :)
 
Ostatnia edycja:

pao

New member
vip_1 napisał:
również kupywałem w agito.pl i naklejek nie było

Ja kupowałem PV80 u Kikiego i też naklejek nie było; tv nie miał żadnych śladów użytkowania, pięknie oklejony, na kartonie nie zauważyłem śladów "włamania", więc myślę sobie, że chyba brak tych naklejek nie oznacza, że sprzęt jest gorszego sortu...

kiki napisał:
Folie przeważnie odrywają użykownicy . Fabrycznie są zawsze oklejone - chyba że są kategorii B . Kilka firm w Polsce kupuje takie modele z Panasonic Polska.

...choć przyznam, że Kiki powyższym stwierdzeniem zasiał we mnie ziarno niepewności...:niewiem:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No coż, Kiki wpada czasami we własne sidła, ale znając jego historię na forum, bardzo wątpię, aby coś kręcił z telewizorami. Ciekawa jest ta sytuacja z naklejkami. Sporo wpisów mówi o tym, że ich nie ma. Może Panasonic zaczął na tym oszczędzać?

ArtS :)
 

delaro

New member
Chyba znam przyczynę tylu włączeń. Dzisiaj rano próbowałem uruchomić PV80 z pilota i niestety nic się nie wydarzyło. Wyłączyłem i włączyłem głównym włącznikiem z telewizora i zadziałał. Po ponownym wyłączeniu z pilota i próbie jego włączenia nie chciał się uruchomić. Nie pomogło również wyłączanie i wyłączanie głównym włącznikiem z telewizora. Słychać tylko podwójne pyknięcie przy włączani z przycisku telewizyjnego i cisza. Czy w przypadku takiej usterki mogę domagać się od sklepu interenetowego wymiany telewizora na nowy (mam go dopiero jeden dzień) - czy pozostaje tylko serwis Panasonica.
 

Ryszards68

New member
delaro napisał:
Czy w przypadku takiej usterki mogę domagać się od sklepu interenetowego wymiany telewizora na nowy (mam go dopiero jeden dzień) - czy pozostaje tylko serwis Panasonica.

Nie możesz się domagać wymiany telewizora, bo telewizor jest sprawny! Aby odpalić Panasia musisz chwilę przytrzymać na pilocie przycisk Power lub jeden z klawiszy alfanumerycznych! :) Stary numer… Pzdr
 

a.b.m

New member
Cytat:
Napisał a.b.m
Mam jeszcze jeden problem, tv jest podłączony do dekodera strong przez kabel euro.
Przy oglądaniu tvn używam opcji obraz szeroki.
Co dziwne co jakiś czas, powiedzmy 0,5 do 1 h obraz sam się przeskaluje np. na zoom1
Czy to normalny objaw czy coś jest nie tak.
Nie przyuważyłem do tej pory czy podobnie jest na innych kanałach.


a.b.m napisał:
dzisiaj zauwazylem ze na stacji tvn turbo, tv tez zmienia sam tryb wyswietlania i to przeroznie,
ja mam manualnie ustawiony szeroki obraz, a on co jakis czas zmiania na np. zoom1, 14:9 pozniej spowrotem na szeroki normalnie jakas loteria

prosze o odp kogos kumatego w temacie bo martwie sie troche ta zmiana ustawien bez mojej ingerencji :???:

jeszcze raz prosba o odpowiedz, macie tak samo? czy to normalne??
jestem prawie pewny że na innych kanał sie tak nie dzieje, więc to chyba tvn wysyła sygnał w taki sposób

swoja drogą muszę dodać że im dłużej go mam tym bardziej mi się podoba
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jeżeli Cię to martwi to możesz popróbować różne inne konfiguracje ustawień wyświetlania obrazu w telewizorze i dekoderze. Ja przykładowo mam je spięte kablem hdmi, dekoder (nbox) ustawiony na rozciągnięcie a tv na auto. Obraz zmienia format co jakiś czas ale w sposób do przyjęcia.

Pozdrowienia!
 
Do góry