Panasonic seria PV80 i PV8

blackholesun

New member
Witam wszystkich.
Dwa lata temu kupilem PV60. Teraz myślę o zakupie 42PX8ES do drugiego pokoju - jest w Makro w dogodnych dla mnie ratach. Czy w tym modelu poradzili już sobie chłopaki z purpurowymi wężami? Te cholery były strasznie upierdliwe w szóstej serii, szczególnie na serialach jak "24". Są może jakieś inne wady tego tv? pozdrówka.
 

Ryszards68

New member
Witam, nie wiem jak w 42PX8ES, ale w PV80 nic takiego nie występuje – zdecydowanie polecam ten telewizor szczególnie przy obecnych atrakcyjnych cenach. Pzdr
 
Jaki tuner hd najlepszy do 42PV80??

Witam.
Jakie używacie tunery hd do 42PV80??
Jaki się sprawdzi najlepiej?
Chodzi mi zarówno o dobry odbiór kanałów hd jak i sd.
 

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam Wszyskich !! Przed chwila i ja stałem sie szczęśliwym posiadaczem PV 80 !! Podłaczyłem go zwyklym kablem EURO do tunera Pionier 1530 z sygnałem C+ ! Jakosc obrazu jest w miare OK ale wydaje mi sie ,ze jest troszke przymglony! Czy moze to byc wina byle jakiego kabla EURO ?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Już pisałem o tym wcześniej, ale nikt nie podłapał tematu, być może nikomu to nie przeszkadza lub tak po prostu jest. Chodzi o cieniowania tonalne w tych modelach PLAZM. Czy ktoś może napisać jakie ma odczucia, doświadczenia?

Z moich obserwacji wynika że nie ma idealnych przejść tonalnych. Ba mam wrażenie że czasami przejścia są jak by telewizor musiał zmieścić się w 256 kolorach.

Pytanie czy tak jest i musi być bo te modele tak mają, czy to wina sygnału, czy może wina wersji HDMI (podobno mam kable v1.3), jak to wygląda na LCD? Jaki wpływ na to ma wskaźnik GRADACJI podawany w specyfikacji TV.
 

awatar2000

New member
P-nr

Koledzy jak macie ustawiony ten parametr albo radzicie żeby był ustawiony. Sygnał podany i odbierany SD zwykła analogowa kablówka (na razie).
Kupiłem wczoraj rodzicom i jak na razie wszystko ok biorąc pod uwagę rodzaj sygnału.
Na razie kazałem panel docierać dlatego ustawiłem obraz na Kinowy i format na Auto czy coś jeszcze mam zrobić ?
Poradźcie jeszcze ale tak precyzyjnie krok po kroku jak wejśc do menu serwisowego żeby mógł zobaczyć czy plazma jest nowa i ile pracowała godz. Wiem że to pisało (nawet dwie wersje znalazłem) ale widać coś robię nie tak i nie mogę wejść.
Pozdrawiam.
 

miaucoon

New member
o wejsciu do menu serwisowego bylo juz na forum i w necie tez bez problemu do znalezienia przycisnac w tv -/v i trzy razy 0 na pilocie, spojrzec, nic nie grzebac i wyjsc za pomoca exit
 

XoR

New member
Witam. Czy może mnie ktoś oświecić jak 37/42PV8P radzą sobie z podłączeniem do PC?

Mają dziwną rozdzielczość 1024x720 a format 16:9 który dla 720 wymaga 1280 aby w PC mieć zachowany aspect ratio, więc zastanawiam się jak wygląda praca na takim TV z kompem. Gdy dam w komputerze 1280x720 to rozumiem, że skalowanie będzie tylko poziomo a pionowo już nie, tak? Takie coś by mnie zadowoliło jeszcze :rolleyes:

Gorzej jeśli ten TV dodatkowo używa overscanu czyli aby widzieć cały pulpit trzeba zmiejszać w ustawieniach karty pulpit (czyli go jeszcze skalować) :( Podłączał ktoś PC do tych TV i wie jak to śmiga? :confused:
 

tadis

New member
jeszcze co do tego menu serwisowego :

Otwierasz ta klapke na froncie TV
przytrzymujesz przycisk F a pozniej VOL-
nastepnie w odstepach jednej sekundy wciskasz zero na pilocie
po kilku razach pojawi sie szare okienko w lewym gornym rogu
 

Patrycjusz

New member
0 wystarczy wcisnąć 3 razy

pzdr

edit: im więcej godzin na liczniku, to coraz bardziej podoba mi się obraz, jak z winem, im starsze, tym lepsze.

pzdr
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
dziwna sprawa

Witam, na mojej Plazmie 42PV80 pojawiło się coś dziwnego a mianowicie taki oto czarno - biały pasek długości około 1cm. Pasek ten jest widoczny po lewej stronie ekranu, ale tylko na Polsacie analogowym. Na Polsacie z DTV Multimedia jak i na innych kanałach go nie ma. Dziwna sprawa, ale w takim przypadku to chyba wina nadawcy tzn. Polsatu..... Czy ktoś może też coś takiego zauważył?
 

Attachments

  • coś 002.jpg
    coś 002.jpg
    73,1 KB · Wyś: 387

sickboy

New member
Witam,
Dostalem dzisiaj panasonica 42 cale pv 80 i musze przyznac ze mnie nie powalil. Podlaczylem do dvd przez hdmi i jak zapuscilem film to mialem wrazenie ze nie jest zbyt ostry. Moze to kwestia ustawien, ma ktos jakis pomysl?
 

johnnyw81

New member
Kabel "hdmi" - to że ma taką końcówkę to nie znaczy, że jest dobry. W moim przypadku był to akurat Scart, ale po zmianie na kabel przyzwoitej jakośći (PROLINK) to było niebo a ziemia. Jeśli masz słaby kabel to najlepszy sprzęt się ugnie;).
 
Do góry