Panasonic seria PV80 i PV8

walczy

New member
Zamówiłem mój 42PV8P w sklepie marketmedia.pl w cenie 2160 + transport. Niestety okazało się, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom, sklep posiadał TV wyłącznie witrualnie. Po tygodniu oczekiwania, panowie nie potrafili powiedzieć kiedy TV będzie dostępny. Wobec tego zamówienie anulowałem i zamówiłem w elecro.pl w cenie 2316 + transport. Po 2 dniach miałem TV w domu :). Firma electro.pl to pełen profesjonalizm.

TV jest podłączony do dekodera cyfrowego (niestety tylko SD) od kablówki Inea i do DVD/Divx playera Wiva 138B. Oba podłączenia są przez Euro RGB zwykłymi kablami. Oglądam z około 4 metrów.
OK, teraz spostrzeżenia z użytkowania:

Dziękuję kolegom Yang33 i Tadis za rady dotyczące zamocowania wieszaka. Plazma już wisi na ścianie. Musiałem się tylko wybrać do Leroy Merlin po podkładki dystansowe, by uchwyty nie powgniatały obudowy z tyłu.

Obraz jak dla mnie super. Jest lepszy niż się spodziewałem. Duża wielkość obrazu oczywiście "wyciąga" wszelkie niedoskonałości kanałów SD, ale jest naprawdę dobrze. Zamierzam pierwsze 200-300 godzin używać trybu kinowego, który przy okazji ładniej niż tryb normalny maskuje niedoskonałości sygnałów SD i filmów Divx. Ten tryb u mnie tak dobrze wygląda nawet w dzień, że być może nie będę nigdy używał normalnego. Nawet w dzień, tryb kinowy "świeci" wystarczająco jak na moje i żony gusta. Na pewno znaczenie ma to, że w dzień światło z okien nie świeci bezpośrednio na TV, bo jest on we wnęce.

Rewelacyjnie działa tryb Auto, automatycznego wypełniania całego ekranu. Przez to nie powinny się wypalić loga stacji, bo nigdy nie są długo wyświetlane w tym samym miejscu. Widzę to np. na kanale MiniMini oglądanym przez synka. Wystarczy że zmieni się bajka, a logo zmienia pozycję z narożnika na samą górną krawędź, do tego stopnia, że częściowo się chowa już poza obrazem. Ten efekt widać też w reklamie Dacii Sandero (tej z białymi tłami), logo zmienia pozycję w trakcie tej reklamy. Jak dla mnie logika trybu Auto w Panasonicu to rewelacja dla TV plazmowych.

Skromna i stonowana stylistyka tego TV bardzo mi się podoba. Matowa obudowa wygląda skromnie, ale nie potrzebuję niczego więcej.

Niestety w najbliższym czasie nie zanosi się u mnie na żadne źródła HD, ale SD na tym TV wygląda tak dobrze, że naprawdę mnie to nie boli ;-). Podsumowując, 42PV8P to super zakup za dobrą cenę. I to wszystko dzięki temu forum.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

tadis

New member
Ostatnio wprowadzilem uzytkownikow w lekki blad ..

okazalo sie ze mam prawie 4,5 metra do TV a nie 3 ;p

moj 46py80 na poczatku dzialal z cyfrowym polsatem .. na SD ..
dzialal sobie na eco .... po 80 H pracy telewizorka (sprawdzane w serwisowym menu) przyszła N'ka . Jak wlaczylismy programy HD to wlaczylismy tryb normalny i taki juz zostal. Wiem ze niektore programy wygladaja ladnie w SD .. ale dla tych co sie wahaja .. HD daje naprawde niesamowite wrazenie .. i warto sie zdecydowac .. bo trzeba czerpac z naszych telewizorkow co sie da . .a nie meczyc sie na niewyraznym SD :eek:k:
 

eurotronica

New member
Problem z TH-42PV8P

Witam serdecznie.
Próbowałem się przekopać przez kopalnie wiedzy forum ,ale po dobrej godzinie szukania postanowiłem napisać nowy temat -jeśli problem był już poruszany ,z góry przepraszam ,za zaśmiecanie działu.
Po lekturze forum ,zdecydowałem się na zakup telewizora jak w temacie ,nie oczekiwałem cudów ,sygnał leci z kabla ,okazjonalnie DVD ,czesciej divix.
Jednak zaobserwowałem męczącą dość przypadłośc ,gdy przełącze na sygnał DVD (DVD podpięte przez SCART) ,widać BARDZO wyraźnie przebijający obraz z kablówki (?) ,próbowałem przełączać do durgiego wejscia SCART -nic się nie zmienia. Niestety nie mam dziś drugiego kabla ,żeby sprawdzić ,czy też on nie jest winowajcą. Tylko teraz największa ciekawostka -po odłączeniu anteny kablówki -widać DRASTYCZNE pogorszenie obrazu (snieg ,etc.).
Jakieś porady ?
Z góry dziękuje i pozdrawiam fanów hd :)
 

vov3

New member
witam
tez to mam od niedawna i narazie spoko
jade filmy hd 1080 i 720 z kompa przez kabel dvi/hdmi
i jest rewelacyjnie mam tam pare problemow do rozwiazania
ale wszystkie jakos pojda mam nadziej
meczy mnie jedno przy odtwarzaniu jw
obraz w tv odtwarzany jest jako 60hrz czy aby nie powinno byc 100hrz
 

Adex

New member
Po paru dniach użytkowania PX80 i Dreamboxa 800HD czas na drobne uwagi:

Czy u was także skalowanie w trybie "auto" (wycinanie pasów z formatu Letterbox) także nie działa przy połączaniu po HDMI? U mnie działa tylko z naziemnej i DVD po componencie (tutaj akurat zbędne). W instrurkcji napisano, że ma działać. Napisane jest również, że zapamiętuje wybrane formaty dla źródeł HD i SD. Guzik prawda. Tak naprawdę to formatowanie obrazu doprowadza mnie do szewskiej pasji. Na kanałach 4:3 najlepiej sprawdza się brak skalowania (4:3), ale to nie jest zalecane przy plazmach, dalej od biedy daje radę opcja "Poszerzony" czy jakoś tak. Niestety po przejściu na kanał 16:9 twarze z lekko rozciągniętych robią się zbyt wąskie. trzeba przełączać na "auto", bądź 16:9 i tak w kółko macieju.
Kolejna sprawa to tzw."docieranie". Mam nastawione wszystkie ustawienia na 50 % i jest git, ale zaraz przypominam sobie o ostrzerzeniach w instrukcji o wystrzeganiu się pasów w formacie 4:3 (tych po bokach). I teraz rodzi się pytanie, co jest gorsze: czy czarne pasy, które to automatycznie wysyła mi tuner (format "pillarbox"), czy też jasne dokładane przez tv. Przy czarnych matryca nie świeci, więc mamy do czynienia z nierównomiernym wypalaniem, przy jasnych pewnie możemy nabawić się powidoków :D Niezła schiza. Stałem się niewolnikiem swojego telewizora. Nie chcę patrzeć na porozciągane gęby, ale na normalny format boję się przełączć, więc oglądam "wyżartych" gości, dodatkowo te ciągłe przełączanie formatów... Dziwie się tym, co docierają przy Zoom 3, przecież na to nie da się patrzeć :confused:

I na koniec mam małe pytanko. Któy format jest lepszy dla matrycy 37 calowej? Czy 720p (niby matryca ma taką samą rozdziałkę), czy też 1080i? Różnicy nie widzę żadnej, ale warto by było wiedzieć...
Dzisiaj zrobiłem mały test. Jako, że Dreambox może równocześnie wysyłać sygnał po euro (composite) jak i HDMI, z ciekawości oglądając program na żywo w Canal+Sport HD przełączałem się pomiędzy tymi połączeniami. I różnicy zbyt dużej nie dostrzegłem :hmm:
 

tadis

New member
co do HDMI mi tryb auto dziala ..

pozatym .. w przypadku 4:3 uzywaj opcji 4:3(pełny) .. a jesli juz uprzesz sie na paski .. to te szare sa mniej szkodliwe..
od 16:9 troche lepszy jest "rozciagniety" bo nie pogrubia ..
 

walczy

New member
Do kol. eutronica
Do mojej 42PV8P do kablówki używam dekoder cyfrowy, ale testowałem tez na samym kablu antenowym bez dekodera, czyli kabel wpięty bezpośrednio do TV i nic takiego nie występuje. Nie ma żadnych przebić sygnału po włączeniu DVD czy magnetowidu. Kable Euro (Scart) mam zwykłe od poprzedniego TV. Nie żadne firmówki super ekranowane itp, choć nie wyglądają też na taniochę po 3 zł.
Moim zdaniem zmień kabel Euro, a jeśli będzie tak samo to reklamuj TV.

Podłączałeś jakiś inny TV w takiej samej konfiguracji ?
 
Ostatnia edycja:

LukeSky

Member
Bez reklam
Do tej pory miałem CRT 28" WideScreen i wszystko co leciał oglądałem na pełnym ekranie, nie przyszło mi nawet do głowy by oglądać 4:3 w kwadracie, te poszerzenia są przecież tak minimalne że prawie na granicy błędu, a po długim oglądaniu różnica się zaciera.

Na PLAZMIE teraz także nie używam formatu 4:3. Nie używam także auto. Na kanałach HD jak zmieniam format to TV pamięta i potem wracając z ZOOM1 zmienia na SZEROKI.

Dla mnie o wiele większym utrapieniem jest fakt puszczania materiału HD w formacie 4:3, bo tutaj rozciągnięcie po prostu obniża jakość i to akurat widzę, wtedy zmuszony jestem do 4:3 ZOOM.

Moim zdaniem teraz te kombinacje są lepsze niż miałem w starym CRT.

Na koniec kilka słów o wypalaniu. NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ. Moim zdaniem trzeba nieźle by przygrzać aby LOGO STACJI czy HUD z GRY się odbił. Non stop ten sam obraz przez kilka godzina a to jest praktycznie nie do zrealizowania. W komercyjnych stacjach są reklamy, które dostatecznie nam odświeżą obraz. Tam gdzie logo jest półprzezroczyste obraz ciągle się zmienia. Moim zdaniem w tej PLAZMIE trzeba się postarać aby wypalić LOGO ze stacji. Nawet w TVN24 pasek scrool na dole co jakiś czas znika, są przerywniki itp. na HBO HD są full loga, oglądam filmy po 1,5h i NIC SIĘ NIE DZIEJE!

Teraz co do GIER, nie ma takiej gry gdzie non stop przez kilka godzin jest ten sam układ. Są ekrany pośrednie w każdej grze, wyjścia na zapis gry itp. Moim zdaniem tutaj trzeba się także bardzo, ale to bardzo postarać by coś spieprzyć.

Przyznaję także że im dłużej oglądam tym moja PLAZMA pracuje coraz lepiej i coraz ciszej, nawet nie buczy tak bardzo na białych planszach. Widać dotarcie jest OK, ale po prostu w formie używania a nie dziwnego ustawiania, nastawiania. NIE NAGRZEWA się, więc mit o jajkach równo ściętych wsadzić można na półkę z bajkami (choć być może przy dużych ekranach jest bardziej ciepło, przy 37" jak daję rękę z tyłu to praktycznie nie ma ciepła - z tyłu sporo otworów jest więc bardzo dobra wentylacja)

Jeśli ktoś ma tv N to zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami co do optymalnego ustawienia by świecił jak najlepiej i jak najdłużej. Tryb KINOWY jest super - oglądałem Szklaną Pułapkę 4 - jak z taśmy :)
 
Ostatnia edycja:

miaucoon

New member
walczy napisał:
Rewelacyjnie działa tryb Auto, automatycznego wypełniania całego ekranu.

nie przesadzalbym tak z ta rewelacja, znaczy sie sam patent jest ok, gdyby nasze tv nadawaly "rownomierny" sygnal, a tu kupa

najgorzej wypadaja w tym wzgledzie nasze publiczne kanaly ale zaobserowalem rowniez skuchy na polsacie czy tvn,
a o co chodzi?

pomijam juz zmiany skalowania przy zmianie z filmu na reklame i na odwrot to mi nie przeszkadza, ale co mnie najgorzej irytuje, nie wiem od czego do konca to zalezy, ale czasem obraz jest tak przeskalowany ze wycina wogole logo stacji, jest tak, jakby wlaczyc zoom1, co smieszniejsze, przy wlaczeniu wtedy zoom1 jest tak jak na auto
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
To częściowe (lub całkowite) wycięcie logo stacji nie jest do końca takie złe - faktycznie wtedy tryb Auto działa jak Zoom1 ale powoduje to, że przy przekazie 4:3 przynajmniej proporcje wyświetlanych na ekranie postaci czy przedmiotów są poprawne. Pozostaje kwestia na ile delikatne obcięcie pasów obrazu góra/dół (wraz z kawałkiem logo) przeszkadza danemu widzowi.

Pozdrowienia!
 

walczy

New member
miaucoon napisał:
nie przesadzalbym tak z ta rewelacja, znaczy sie sam patent jest ok, gdyby nasze tv nadawaly "rownomierny" sygnal*******
pomijam juz zmiany skalowania przy zmianie z filmu na reklame i na odwrot to mi nie przeszkadza, ale co mnie najgorzej irytuje, nie wiem od czego do konca to zalezy, ale czasem obraz jest tak przeskalowany ze wycina wogole logo stacji********

Do automatycznego skalowania są zastosowane jakieś algorytmy obliczające, kiedy mozna przeskalowac, a kiedy nie.
Jak każda sztuczna inteligencja ;) , inteligencja skalowania nie jest doskonała, bo to po prostu niemozliwe :) ale jest to zrobione naprawdę OK, i wg mnie rzadko się myli :), niektóre nowe TV nie mają tego trybu w ogóle, a tu jest i to niezły.
Jak to nie odpowiada to zawsze można ustawic na sztywno 16:9, lub zoom 1,2,3. Użytkownik ma wybór.
 

Adex

New member
LukeSky napisał:
Do tej pory miałem CRT 28" WideScreen i wszystko co leciał oglądałem na pełnym ekranie, nie przyszło mi nawet do głowy by oglądać 4:3 w kwadracie, te poszerzenia są przecież tak minimalne że prawie na granicy błędu, a po długim oglądaniu różnica się zaciera.
No nie wiem, ja tam ciągle widzę grubasów i dodatkowo znaczne pogorszenie jakości w odróżnieniu do trybu 4:3. Chyba, że Dreambox coś pierdzieli ze skalowaniem, gdyż tak jak napisałem tryb auto po HDMI nie działa :(
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Większe wzmocnienie w tunerze satelitarnym powoduje podanie sygnału o większym napoięciu, dzięki czemu ewentualne zakłócenia układów telewizora są mniej słyszalne. Radziłbym jednak sprawdzić kable. To one nierzadko powodują taki efekt.

ArtS :)
 

darcun

New member
Bez reklam
Adex napisał:
,
HTML:
 gdyż tak jak napisałem tryb auto po HDMI nie działa :(

Mój 42PV80 podłączony z dekodera n-boxa kablem HDMI również nie skaluje obrazu w trybie "auto".Przy zastosowaniu trybu " 4:3 pełny"obraz wypełnia cały ekran.W tej sytuacji korzystałem często z "zoom1 i zoom2".

Natomiast przy podłączeniu TV z anteny siatkowej skalowanie jest dobre przy zastosowaniu trybu "auto" i trybu "rozszerzony".
Byłem przekonany,że tak musi być.

Czy jest możliwość stosowania trybu "auto" po HDMI ?
Jeśli tak to co trzeba zrobić?:confused:
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Spróbuj ustawić tak:
w telewizorze zostawiasz "Auto", w dekoderze "n" ustawiasz opcje obrazu w sposób następujący: Format telewizora -> Panoramiczny; Format obrazu -> Rozciągnięcie. Powinno to dawać dobre rezultaty...

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

ricco1

New member
a powiedzcie mi czy warto mi zmieniac moją Plazme Panasa 42 cale PV70 na ten model PY80? Sygnal z kablowki jest pryzwoity ale i bede korzystal z tunera KATHREIN UFS 910 ktory obecnie testuje. Z karty Cyfry+ kanaly HD np,. MTV HD chodza bardzo ladnie na niej. Odleglosc od telewizora mam 3 metry. I teraz pytanie czy warto mi zamieniac (bo mam kupca na swoją) i dolożyc 1400 zl i wziac ten model 42 PY80? Czy te kanaly HD beda ladniej wygladac na tej nowej palzmie ktora ma juz full hd a nie tak jak obecna hd ready?
Doradzcie:)
 
Do góry