Panasonic seria PV80 i PV8

kri99

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi odnośnie trybu AUTO .
Teraz już jestem pewien że mam sprawny egzemplarz , a do tych niedogdności z AUTO da się przyzwyczaić -- przy wszystkich innych zaletach.

Jeszcze raz podkreślę :

To jest naprawdę dobry TV !!!
Jeśli ktoś jeszcze się waha czy kupić -- to powtórzę : kupować w ciemno :) Obraz EXTRA przy dobrej jakości sygnale.

pzdr
kri
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mora jest efektem nałożenia się pikseli matrycy z pikselami aparatu.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
To chyba przydałby się opis do tych zdjęć by nie straszyć ludzi? Jak rzeczywiście o to chodziło, to dlaczego efekt mory widoczny jest tylko z lewej strony?
 
Ostatnia edycja:

azhun

New member
Witam,
wczoraj odebrałem swoją pv80-ke 42''. Dla mnie mega wypas, biorąc pod uwagę, że przesiadłem się z 14'' crt :D. Kupowałem w rtvcentrum opole i szczerze odradzam ten sklep (szczegóły na prv). Ale telewizorek wypasik. Parametry ustawiłem wg zalecanych na dotarcie (tryb normalny) i w sumie mi odpowiadają suwaczki poniżej 50%.
Jestem akurat z tych co nie doszukują się każdego przebarwienia na matrycy. Wim, że powidoki są ale nie zamierzam specjalnie gasić światła żeby na nie popatrzeć. Telewizorek jest dla mnie a nie ja dla niego.
Jeden kiks to czarno-biały obraz przy podłączeniu lapka (s-video - cinch) ale nie miałem czasu się doszukiwać co jest nie tak więc pewnie sobie niebawem z tym poradzę :)
A drugi to taki, że na pv80 nie mogę dostroić tvn a leciwy crt sobie z nim radzi (sygnał z anteny szerokopasmowej na dachu). Tyle, że sygnał tvn na crtku jest śnieżący, na pv80 tylko śnieżący :d

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Szczegółów nawet nie wymieniam bo zostało to już bardzo dobrze opisane w poprzednich postach.

Pozdrowienia
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Mora jest efektem nałożenia się pikseli matrycy z pikselami aparatu.
Ale ładnie napisane :)

Ryszards68, mora jest nieregularna, bo podczas wykonywania zdjęcia oś obiektywu aparatu nie była prostopadła do powierzchni matrycy. Możnaby wykonać kilka zdjęć tego samego ekranu ale jeśli podczas ich robienia aparat byłby nieznacznie przesuwany (ustawiany pod innym kątem) to na każdym zdjęciu mora przybierze inny wygląd.
Możesz zrobić sobie mały eksperyment - zapisz to zdjęcie u siebie na komputerze. Następnie, gdy otworzysz je w jakieś przeglądarce graficznej to pozmieniaj stopnie przybliżenia (zoom) – poprzybliżaj i pooddalaj je. Powinny pokazać się różne ładne wzory mory ;)

Jest to normalne zjawisko ale nie tyle związane z matrycą (tam tych pasków, które widać na zdjęciu poprostu nie ma) co z optyką obiektywu i sposobem zapisu i późniejszego wyświetlania materiału. Dlatego właśnie w ogóle nie zwróciłem na nią uwagi i dziwiłem się co napisał Sochanus.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mariusz_W

New member
kri99 no właśnie co z tym sygnałem. Niestety kiki do mnie nie dojechał, a ja na podstawie waszych opinii na 99% jestem zdecydowany na 37PV80. Tylko nie daje mi spokoju efekt po pierwsze tych pionowych linii widocznych w plazmach w sklepach (na słabym, bardzo słabym sygnale kablówki, ale też trochę widocznych na innych materiałach z dvd) oraz wogóle. Generalnie tutaj mówi się że do zwykłej analogowej kablówki plasma będzie lepsza. Czy miałeś okazję to porównać? możesz coś więcej powiedzieć o swoich wrażeniach?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ponieważ oś aparatu nie była zgodna z osią ekranu, więc kąt między matrycą aparatu i panelu spowodował morę. Możliwe, że dochodzi do tego jeszcze optyka, ale idę o zakład, że w przypadku aparatu analogowego nie byłoby tego efektu.

Do Ryszarda. Jak sądzisz, gdyby autor zdjęć widział tę morę na ekranie telewizora, to zawracałby nam głowę powidokami widocznymi wyłacznie przy długim naświetlaniu? Raczej rwałby sobie włosy z powodu tej mory.

ArtS :)
 

Sochanus

New member
Dzięki Bogdan, Człowiek uczy się całe życie :). Serwis zabiera mi telewizor w poniedziałek jak oddadzą to zrobię kolejne zdjęcia. Telewizor ogólnie jest niezły akurat ja trafiłem na takiego z planami. Mimo wszystko czekam na zdjęcia od was. Najlepiej unieśćcie je tam gdzie ja bo można tam pobrać zdjęcie w pełnej rozdzielczości.
 

Ryszards68

New member
ArtS007 napisał:
Do Ryszarda. Jak sądzisz, gdyby autor zdjęć widział tę morę na ekranie telewizora, to zawracałby nam głowę powidokami widocznymi wyłacznie przy długim naświetlaniu? Raczej rwałby sobie włosy z powodu tej mory. :)

Pewnie tak, ale pisał też coś o "uciekających liniach" i to mnie zaintrygowało.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Ponieważ oś aparatu nie była zgodna z osią ekranu, więc kąt między matrycą aparatu i panelu spowodował morę.
Też nie do końca. Gdyby ustawić oś aparatu z godnie z osią ekranu (i jeszcze ewentualnie obie je dokładnie wyśrodkować) to przy odpowiedniej ekspozycji też uzyskałbyś morę ale byłaby ona bardzo regularna - przeciwnie do różnie rozchodzących się linii na zdjęciu Sochanusa. Najbardziej bliskie jest to co napisałeś na początku: "Mora jest efektem nałożenia się pikseli matrycy z pikselami aparatu". Nieregularnego nałożenia się. Tak w uproszczeniu ;)
Optyka ma wpływ w tym znaczeniu, że przy tym samym ustawieniu pozycji telewizor/aparat, inna ogniskowa obiektywu mogłaby pokazać inny wzór mory.
Odnośnie materiałów analogowych to masz chyba rację - ale lepiej się na ten temat nie rozpisujmy, bo jeszcze dostaniemy po uszach od jakiegoś fotografa profesjonalisty i tylko wstyd będzie ;)

Jeszcze a propos uciekających linii - właśnie bardzo łatwo można zjawisko mory zauważyć podczas robienia zdjęcia cyfrówką, kiedy to na ekranie lcd o rozdzielczości powiedzmy 0,23mpx aparat próbuje wyświetlić to co widzi jego matryca, o rozdzielczości powiedzmy 8,2mpx. Od razu człek zobaczy różne wesołe, uciekające linie.
Powtórzmy jednak wyraźnie - są to linie, których w rzeczywistości nie ma na ekranie telewizora. Innymi słowy zjawisko to można traktować w kategorii złudzenia optycznego.
 
Ostatnia edycja:

yurek36

New member
Panowie a więc sprawa taka...przywieźli mi 42PV80....ustawili,podłączyli,sprawdziłem ilość włączeń i czas pracy wszystko ok,pojechali....ja podłączałem kilka sprzętów (dvd,sat) pooglądałem,wyłączyłem i poszedłem do sklepu...po powrocie włączam a tu nic.......dioda nonstop czerwona ,ekran czarny.....tv reaguje na pilot bo dioda miga na czerwono ale nic wiecej sie nie dzieje....wiec co jest? jakieś rady?
Pozdrawiam
 

sittek

New member
Mariusz_W napisał:
..... .na słabym, bardzo słabym sygnale kablówki, ale też trochę widocznych na innych materiałach z dvd) oraz wogóle. Generalnie tutaj mówi się że do zwykłej analogowej kablówki plasma będzie lepsza.
Pozwole sobie zabrac głos, choc na razie nie posiadam "płachaka".Wiele osób przy zakupie plasmy,szczególnie panasonica spodziewa się ze swoim obrazem cudów. Jak już wiele osób wspomniało plasmy czy lcd stworzone zostały do sygnalu cyfrowego a nie podanego bezpośrednio z kija z dachu. Jesli podłączy się panasa, który ma dobre opinie na temat sygnału SD, to nie spodziewajmy się obrazu full HD ze wspomnianego kija z dachu. To że ma lepsze skalowanie to nie znaczy,że obraz będzie krystaliczny. Po prostu chyba jest lepszy od innych, ale lepszy nie oznacza idealny.
Parę lat temu miałem stara poczciwą Siestę 2 rodzimej produkcji. Obraz 21" z sieci osiedlowej był niezwykle ostry i bardzo ładny. Gdy zakupiłem telewizor 100 hz, 32 cale, firmy sony (najwyższy model na te czasy) i podłączyłem do tego sygnału to.........klękajcie narody. Obraz mi przesuwał się jak telewizja na starych komputerowych monitorach lcd z odświeżaniem 30ms. Byłem załamany, że tu 100 Hz, najnowsza technologia,a tu wielka porażka. Dopiero po podłączeniu TV do UPC, gdzie sygnał co tu dużo mówic był duzo lepszy zacząłem oczy cieszyc oglądaniem. Serce się uspokoiło i wszystko wróciło do normy. Jednakże wówczas nie zacząłem od naprawiania TV tylko skupiłem się na poszukiwaniu lepszego sygnału. Poza tym jestem więcej niż pewnien,że okablowanie jest bardzo ważne !!!!
Więc w przypadku plasm czy lcd pewnie jest podobnie.....
 

sittek

New member
"Temet juz nie aktualny, wszystko zostało wyjaśnione"

ale my nie wiemy nadal o co chodziło :)

yurek36
może masz wirusa w pilocie? :)
a tak na powaznie również stoje przed zakupem tego modelu i troche mnie ciary przeleciay.
Jednakże wierze,że to nic powaznego....czy kontaktowałeś sie z serwisem?
Melduj na bieżąco jak rozwija się sytuacja....
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yurek36

New member
:D:D:D juz wiem ;) cholera nie ja go pierwszy uruchamiałem ;)
Przepraszam za zamieszanie ;)

jaroslawp dzięki za linka wszystko mi wyjaśnił
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
sittek napisał:
...Jak już wiele osób wspomniało plasmy czy lcd stworzone zostały do sygnalu cyfrowego a nie podanego bezpośrednio z kija z dachu. Jesli podłączy się panasa, który ma dobre opinie na temat sygnału SD, to nie spodziewajmy się obrazu full HD ze wspomnianego kija z dachu.....


z kija na dachu tez masz cyfrowy sygnał- DVB-t (przynajmniej u mnie) :D . Chyba pomyliłeś pojęcia: sygnał cyfrowy z HD :p
 

Sansei6

Member
Bez reklam
yurek36 napisał:
:D:D:D juz wiem ;) cholera nie ja go pierwszy uruchamiałem ;)
Przepraszam za zamieszanie ;)

jaroslawp dzięki za linka wszystko mi wyjaśnił
Pozdrawiam


Tzn, co? Nie wiedziałeś, że trzeba dłużej przytrzymac przycisk czy jak?
 

aquarius74

New member
ok... drugi wieczor uzytkowania. obraz na prawde fajny. ale jest jeden problem. odbieram C+, posiadam jakis standardowy ich dekoder, thomson ze standardowym kabelkiem euro. dosyc czesto tnie mi sie obraz, przy zmianie sceny np. lub pojawiaja sie chwilowe makrobloki. czy ktos moze wie co moze byc przyczyna tego zjawiska? jest to dosyc uziazliwe.. po co 10-15sek. mam to zjawisko. help me plisss...

aha... na poprzednim 21" philipsie tego zjawiska nie bylo...
 
Do góry