Panasonic seria PV80 i PV8

sittek

New member
Fakt,informaję odkryłem. Każda informacja jest ważna jesli wpływa na podjęcie strategicznej decyzji takiej jak zakup plasmy :)
 

otan

New member
Bez reklam
sittek naliczyłem 11 wątków w różnych forach z Twoją obecnością. Plazma a nie plasma to po pierwsze a po drugie co ci dadzą przy dokonywaniu wyboru zakupu TV zdjęcia zamieszczone przez Bogdana?
 

acton777

New member
Bez reklam
aquarius74 napisał:
ok... drugi wieczor uzytkowania. obraz na prawde fajny. ale jest jeden problem. odbieram C+, posiadam jakis standardowy ich dekoder, thomson ze standardowym kabelkiem euro. dosyc czesto tnie mi sie obraz, przy zmianie sceny np. lub pojawiaja sie chwilowe makrobloki. czy ktos moze wie co moze byc przyczyna tego zjawiska? jest to dosyc uziazliwe.. po co 10-15sek. mam to zjawisko. help me plisss...

aha... na poprzednim 21" philipsie tego zjawiska nie bylo...
moim zdaniem (zajmuję się zawodowo montazem anten RTV-SAT itp.) problem tkwi w antenie. Przyczyn moze być wiele: uszkodzony przewód, wtyki tzw. "F", konwerter, wejście ant. w tunerze lub jak juz ktoś napisał "zarośnięta" czasza. Jeśli dzieje się tak na wszystkich programach to sprawdzaj po kolei, to co wymieniłem wyzej: zacznij od tunera i idz w stronę anteny ;)
Jeśli tylko na kilku programach to ze strony C+, spisz i wprowadz do tunera częstotliwości i dopiero wtedy sprawdzić siłę sygnału :eek:k:
Na moje oko zle załozona F-ka przy tunerze lub konwerter do wymiany ;)
 

Sochanus

New member
Bogdan
Toś mnie podłamał tymi zdjęciami. W poniedziałek telewizor londuje w serwisie :(. Nie ma jak szczęście przy zakuypie...
 

aquarius74

New member
dzieki za podpowiedz acton777... posprawdzam wg zalecen... przestrzen przed czasza jest czysta a widze dzisiaj, ze zjawisko jest prawie niedostrzegalne... mozliwe, ze cos z wtykami jest nie tak bo wczesniej troche luzne byly...
jakby co to dam znac jak sprawa sie skonczy.

pozdr.
 

yazoo22

New member
Widziliscie ostatnie ceny 37pv80 na ceneo:

2888 zł to juz niezla cena :D:D:D

ale chyba zdecyduje sie na 37px80E (w niemczech wychodzi za 2550 zł).
 

Patrycjusz

New member
Witam :)

Śledzę forum już od długiego czasu. Najpierw miał być lcd (plazma to kicha). Im więcej czytałem, oglądałem w marketach, u kolegów, mój pogląd ewoluował i kierował się w kierunku plazmy (hihi), sprzętu, technologii, o której wiedziałem, z opowiastek „specjalistów” (kolegów bez żadnej wiedzy, tak jak ja), że to kaszanka. Ciągłe śledzenie forum, zamieszczanych tu wypowiedzi powodowało, że ciągle czułem, że to kwestia jeszcze sporego czasu zanim będziemy mieli w kraju właściwy sygnał pozwalający wydobyć potencjał jaki siedzi w nowej technologi. Miałem już zamawiać prezentacje u Kikiego (wielki szacuneczek) i dokonać wyboru, tego jednego, „upragnionego”, najlepszego TV dla mnie i dla rodziny (hmm, końcówka zabrzmiała jak reklama jednego z marketów), aż tu nagle olśnienie. Ponieważ mój 32 crt, zaczął ostatnimi czasy nawalać, stwierdziłem, że dosyć tej męczarni, i czas kupić TV na ten czas, dostosowany technologicznie i bez szaleństw cenowych. Pomyślałem-wyluzuje się, nie dam sobie wciskać tego całego bełkotu marketingowego, że potrzebuje najbardziej wypasionego sprzętu z wszystkimi najnowszymi systemami na pokładzie i kupię na dzisiaj, sprawdzonego przez Was, wychwalanego 42PV80, a na prezentacje kilku modeli przyjdzie jeszcze czas.
Jak pomyślałem, tak też zrobiłem, Zamówiony w digitalo, został dostarczony szybciutko, bez problemów, wszystko ok. W domku Cyfrowy Polsat, odległość I-4,5m, II-2m. Obraz naprawdę dobry, poza tvp1 i 2. Wielkość 42” jak dla mnie wystarczająca i cieszę się, że nie 50”, nie chciałem, żeby mój nowy mebel zdominował cały pokój, (kwestie indywidualne).
Na koniec chciałem podziękować wszystkim za pomoc w wyborze TV, naprawdę warto, nie zawiodłem się na zamieszczonych opiniach w tym wątku.

pzdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wybrałeś wprawdzie model budżetowy, ale jednocześnie wystarczająco naszpikowany nowymi rozwiązaniami. Ciakwa jest Twoja dygresja na temat wiedzy postronnych osób. Ja zawsze ostrożnie podchodzę do przypadków, gdy ktoś twierdzi, iż jedna z porównywalnych technologii jest świetna, a druga do niczego. To najczęściej kwestia wiary i przekonań, a nie rzetelnej wiedzy. Niemal czysty spór ideologiczny. A wszystko zależy od osobistych upodobań i sposobu wykorzystania.

ArtS :)
 

franekf

New member
Mam taki problemik, otóż mam na ekranie przy kolorze czerwonym takie cienie.. rozmazuje czerwony. Nie sprawdzałem jeszcze na żadnym sygnale oprócz cablówki, więc nie wiem czy to wina sygnału, czy nie ale obawiam się, że poprostu rozmazuje czerwony. Czy spotkaliście się z czymś takim?
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Model 42PX80E który kupiłem, nie jest moim marzeniem ale kompromisem pomiędzy oferowaną jakością a ceną. Moim zdaniem jakość w tym konkretnym modelu warta jest w 100% swojej ceny.
Panasonic przygotował naprawdę dobrze wypasiony i przede wszystkim udany model TV za rozsądne pieniądze. Ma parę drobnych niedociągnięć jak choćby pilot który działa jak jest skierowany tylko centralnie na TV - (mnie to denerwuje), obficie zbierajacy się kurz na ramkach matrycy (żonę to denerwuje), brak możliwości natychmiastowego przełączania programów przy użyciu jednego klawisza z pilota.
Cała reszta - obsługa i co najważniejsze obraz w tym konkretnym modelu TV rekompensuje te drobne niedogodności. Dla mnie czerń jest dobra, bo i się nie spodziewałem czerni z Kuro. Bo wiem że wydałem 3600zł a nie 8000zł. Użytkuję TV od ponad 450h i mogę śmiało powiedzić - warto było postawić na Panasonica w tym przedziale cenowym.

Pozdrawiam.
 

franekf

New member
Znalazłem takie ustawienie: panel boczny. O co chodzi, proszę o wyjaśnienie, jeśli ktoś wie. I jeszcze interesuje mnie, czy menu DVB powinno być widoczne zawsze, czy tylko podczas znalezienia przez TV sygnału DVB? Z góry dzięki za odpowiedź. Jakoś ta instrukcja napisana jest jak wszystkie - czyli trochę nie kumam ;-)
 

otan

New member
Bez reklam
franekf dla pełnego wykorzystania możliwości zastosowanych rozwiązań technicznych posiadanego przez Ciebie TV niezbedne jest dokładne przestudiowanie instrukcji obsługi. Każdy TV ma szczegółową instrukcję obsługi na dołączonej płytce CD. Jeśli chcesz w pełni wykorzystywać możliwości swojego TV to zacznij nie pobierznie a dokładnie czytać. Będzie to z pożytkiem dla Ciebie i TV podczas dalszej eksploatacji. Panel boczny to inaczej pasy. Resztę doczytaj sam.:roll:
 

franekf

New member
Co do cablówki - ot taka przypadkowa hybryda. Zbyt dużo używam angielskiego i czasami mi się przydaża. Jeśli chodzi o instrukcję... czytam ale nie wszystko jest opisane.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Funkcja "Panel boczny" faktycznie jest słabo opisana. Ustaw proporcje ekranu 4:3 a następnie pozmieniaj ustawienia przy "Panel boczny" (Min-Pośrednie-Max). Dodaj do tego co napisane w instrukcji i powinieneś zakumać ;)
 

Patrycjusz

New member
otan napisał:
Model 42PX80E który kupiłem, nie jest moim marzeniem ale kompromisem pomiędzy oferowaną jakością a ceną. Moim zdaniem jakość w tym konkretnym modelu warta jest w 100% swojej ceny.

dokładnie tym się kierowałem, i nie zawiodłem się :D
Otan, u mnie pilot działa odbijając od ściany, może nie wszystki kąty, ale nie muszę mieć skierowany dokładnie w tv.

pozdr
 

sittek

New member
otan napisał:
sittek naliczyłem 11 wątków w różnych forach z Twoją obecnością. Plazma a nie plasma to po pierwsze a po drugie co ci dadzą przy dokonywaniu wyboru zakupu TV zdjęcia zamieszczone przez Bogdana?
otan w jakim celu liczysz moje wątki? liczysz to w jakimś celu czy komuś piszesz elaborat? Nie rozumiem.
A co do uwagi językowej się czepiasz,gdyż tam gdzie mieszkam nazwa brzmi:"...Panasonic TH37PX80 Viera 37" HD Plasma TV with Integrated Digital Tuner." Według mnie plazma jest pojęciem dotyczącym technologii a w kraju gdzie mieszkam pojęciem plasma określa się rodzaj telewizora. Jakby nie pisać wiadomo o co chodzi.
oto link:
http://www.homecinematv.co.uk/showproduct.php?cda=showproduct&pid=PAN-TH37PX80B&warrantyid=
a co do zdjęć....
Z całym szacunkiem,ale dlaczego nie dowalasz się do Kikiego który w testach umieszcza dużo więcej fotek, nieprawdaż??
Jeśli masz do mnie sprawę to powiedz o co Ci chodzi konkretnie bo ja nie rozumiem......
 

michal151172

New member
Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 37PV80P, który kupiłem w zasadzie dzięki temu forum - wcześniej byłem w 100% nastawiony na LCD-ka.
Przeglądam wątek i czytałem instrukcję z CD, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat kodowania pilota żeby obsługiwał inne użądzenia. Z instrukcji wynika, że da się wpisywać do niego kody do obsługi DVD i VCR, jest napisane jak to zrobić, ale nie ma samych kodów. Nie orientuje się ktoś z Was, czy faktycznie da się zakodować pilota żeby obsługiwał kino domowe innej firmy (właśnie takie posiadam) i posiada może kody do innych urządzeń?
 
Do góry