Panasonic seria PV80 i PV8

Sansei6

Member
Bez reklam
Też myślę, że to na antenke wygląda, a może jakieś liście się przed nią rozwineły, co? :hmm:
 

aquarius74

New member
sygnal prawie na max, jakies 4,8/5 nic nie zmienialem. moze to wina dekodera lub kabla?

rano podlacze ponownie stary tv i sprawdze czy bedzie tak samo. moze jakies burze na sloncu sa czy gdzies tam?
 
Ostatnia edycja:

bobik007

New member
Bez reklam
jak masz możliwość podłącz inny dekoder do plazmy, będziesz miał jasność, pokombinuj też z kablami, chociaż wątpię żeby tutaj leżał powód.
 

Sochanus

New member
Ok porobiłem dzis zdjecia przylozylem sie do nich opisalem i wzucialem tam gdzie poprzednie. Plamy jak byly tak są niezaleznie czy telewizor stoi blisko stacji dokujacej czy laptopa czy glosnikow.

Jak ktos jest ciekawy jak wyglada sygnal HD z Laptopa po HDMI tez wzucilem fotke.

Jak widac na obrazkach tylko przy dlugim naswietlaniu matrycy sa plamy w normalnych warunkach nic nakiego sie nie dzieje. Ale w poniedzialek telewizor idzie do serwisu najwyzej odwiaza i zaczna mi tlumaczyc ze to tak jest w kazdej plazmie :).

http://picasaweb.google.pl/sochanus/TV?authkey=V1z7wEeMpBU
 

yurek36

New member
Sensej6 no nie wiedziałem tego ze trzeba przytrzymać:grin:

A to pierwsze wrażenia:
Kablówka-szok ani jeden kanał nie nadaje się do oglądania,taka wielka kicha, że tragedia to małe słowo,ale spokojnie..moja kablówka to jakaś przedpotopowa cena 55zł za kwartał mówi sama za siebie,jutro jeszcze spróbuje dostroić ją ręcznie bo było automatycznie.

Sat (ferguson 7318)-podłączone przez euro,eurozłącze jakieś Chińskie z targowiska,odbiera w zależności od kanałów,słabo TVP1 (z pakietu Polsatu),lepiej TVN,a najlepiej ZDF,zaskoczyło mnie tu jedno,myślałem że pakiet PREMIERE będzie lepszy w obrazie od pakietu Polsatu a tak nie jest, niektóre programy w pakiecie Polsatu są lepsze,mam tu tez mały problem który nie wystepuje na innych kanałach,na wiekszosci kanałów Premiere gdy wyswietlane są postacie to mają lekkie odbicie taki biały kontuar ale jest to minimalne i tylko na pakiecie PREMIERE na innych brak tego.

DVD(WIWA 128) na tym samym Chinskim euro,jakośc jest bardzo dobra,po oglądaniu kilku filmów (urywkami) nie było do czego się przyczepic.

Zielonych duchów nie widziałem ale komp z kartą Radeon 2600XT podłącze jutro i zobacze jak się spisuje z grami.
Moje pierwsze wrażenie to za duży,z 2-2,50 mi jakoś się żle ogląda lepiej mi na 3m ale moze to takie pierwsze wrażenie.

Wady:
-Ten czerwony przycisk do włączania ;)
-Przy ciemnych scenach i duzym swietle w pokoju widze swoje odbicie w TV a w tym akurat uczulony jestem ale szybko mi przechodzi i zapominam o nich ;)

Zalety:
Będą lepsze kable,lepszy sprzęt (jutro komp podłącze),na dniach tuner "N" to wtedy opisze wszystkie zalety :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Zaczekaj, jeśli plazma została powieszona na ścianie to zapytaj go za kilka dni no moża za tydzień odnośnie rozmiaru i zobaczysz ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Sochanus napisał:
najwyzej odwiaza i zaczna mi tlumaczyc ze to tak jest w kazdej plazmie :).
Zdaje się, że nie w każdej. Choć nie wiadomo co spowodowało taki efekt w Twojej.
Obiecane zdjęcia:
1.jpg
2.jpg

Uwaga dla osób, które nie czytały wcześniejszych postów - powyższe zdjęcia wykonane w ciemnym pomieszczeniu przy czasie naświetlania 25 sekund, w rzeczywistości matryca po ciemku nie daje tak po oczach. Przy zachowaniu warunków oświetleniowych zalecanych przy oglądaniu tv czarny jest czarny :)

Pozdrowienia!
 

sittek

New member
dobrze. Mam nadzieję,że jak dokonam zakupu to i mnie ta przypadłość manii wielkości nie dopanie....... :)

bogdan_bronowice zrób lepiej fotki za dnia obrazu ze swojego TV :) zapewne będa ciekawsze !
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jakoś tak niewiedzieć czemu lubię robić fotki ;) A że większość ludzi to jednak wzrokowcy to i wiele rzeczy łatwiej w ten sposób pokazać.
Nie ma co czekać na dzień, ładna pogoda będzie, trzeba na spacer pójść - oglądanie jest przyjemne wieczorkiem :)
DSCF4431.jpg
DSCF4433.jpg
 

sam_fischer

New member
Przede wszystkim serdeczne dzień dobry dla wszystkich - to mój pierwszy post na forum.Próbowałem uzyć szukajki ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.A mianowicie czy normalnym jest konieczność przytrzymania przycisku "power" na pilocie chwilę dłużej aby telewizor się włączył (37PV80)?

Pozdro
 

p3dr0s

Member
sam_fischer, słabo szukałeś, bo nawet w tym temacie o tym było (kilka postów wcześniej) :D

bogdan_bronowice, skąd ta siatka na obrazie? Na zdjęciu sie pojawiła, czy taki sygnał z kabla?
 

sam_fischer

New member
Dzięki - już jestem spokojny. A swoją drogą szukajka "tego" nie znalazła - jedynie narzekania na wielkość pilota.Sorki ale przestudiowanie takiej ilości postów gdy człowiek jest przerażony ,że nowy sprzęt się zjeb.... - sam rozumiesz;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
p3dr0s: Mora oczywiście (wynik skalowania zdjęcia). Było o tym kilka postów wcześniej ;) Zdjęcia można wykonać tak aby mora była niewidoczna ale wymaga to znalezienia odpowiednich parametrów/warunków ekspozycji.
DSCF4434.jpg
Przykładowo zdjęcia testowe w pierwszej wiadomości tego wątku są ok.

Sygnał sat jest wyświetlany na tym egzemplarzu w bardzo dobrej jakości. W przypadku kabla można dostrzec pewne niewielkie niedoskonałości z uwagi na odrobinę słabszy sygnał (w przypadku tego egzemplarza i podłączonej do niego kablówki). Ale należy dodać jeszcze jedną ważną uwagę - użytkownik zaczyna widzieć niedoskonałości gdy zacznie ich na ekranie szukać. Gdy jednak zacznie korzystać z tv zgodnie z jego przeznaczeniem, wzrok daje się oszukać i niedoskonałości związanych ze słabszym sygnałem można nawet nie zauważyć :)
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
hehehehe..... fotki ekstra. Wyobrażam sobie teraz miny nowych forumowiczów którzy zastanawiali się nad kupnem TV.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
:eek:k: Takie zdjęcia powinny być jedynie pomocne przy podjęciu takiej czy innej decyzji.
Ale według mnie nie można się kierować jedynie takimi informacjami! Po przykładach powyżej widać, że praktycznie każde zdjęcie można podciągnąć tak aby uwidoczniło lub ukryło jakiś efekt. Dodatkowo przecież, to co każdy użytkownik widzi na ekranie to wynik działania aparatu (lepiej lub gorzej oddana wierność kolorów i balans bieli) oraz wynik ustawienia parametrów tego monitora (znowu kolory i balans bieli) na którym zdjęcie jest wyświetlane. Jest mało prawdopodobne aby udało się zobaczyć na ekranie monitora komputerowego to co zobaczyłoby się w rzeczywistości.
 

sittek

New member
bogdan_bronowice fotki ładne. Mnie się zdaje,że takie przedstawienie tematu jest poza parametrami sprzetu i innymi opiniami uzytkowników bardzo ważne w podjęciu potencjalnej decyzji. W kombinowaniu ze zdjęciami chyba nie ma zagrożenia, gdyz osoby takie chyba nie mają jakis ukrytych zamiarów poza przedstawieniem rzeczywistości. Taki foto dodatek jest z pewnością ważnym czynnikiem w ogólnej ocenie produktu. I co tu dużo nie mówić. Dla mnie bardzo ważnym :)
ps. napisz jakim aparatem robiłeś zdjęcia aby wszystko było jasne :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
sittek, wszelkie informacje znajdziesz w exif zdjęć. Ale nie jestem pewien czy po ich odkryciu wszystko będzie jasne ;p Idę na spacer, zbyt ładna pogoda by przed kompem siedzieć.

Pozdrowienia!
 
Do góry