Panasonic seria PV80 i PV8

Ciemar

New member
Ciemar napisał:
Może niech użytkownicy PV80 potwierdzą lub zdementują informacje o "zielonych duszkach".
Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi. Jutro zamówię TH-37PV80 (odległość od tv max. 2,4m). Dzwoniłem już do 2 sklepów i mam wrażenie, że cena trochę wzrosła. Najtaniej znalazłem za 3,5k razem z kurierem. Mam wrażenie, że "wyczuli" koniunkturę. Może ktoś z szanownych użytkowników zna tanie i sprawdzone źródło?
Pozdrawiam
 

wosp

New member
ravpelc napisał:
... o włączaniu się tv po włączeniu dekodera nie słyszałem :mrgreen: ale może takie czary też są na świecie

Panie, Panie nawet nie wiedziałem ze to są czary :grin:

Mój 10-cio letni CRT Thomsona automatycznie wykrywa sygnał na AV1 i AV2
Wystarczy że włącze DVD lub tuner SAT a TV sam się uruchomi pokazując ten sygnał. W chwili wyłączenia źródła (DVD lub SAT) TV sam się wyłącza.

Bardzo faaajna funkcja :)
Szkoda ze juz nie długo nie będę mógł się cieszyć z tej opcji :D

Ciemar napisał:
...Dzwoniłem już do 2 sklepów i mam wrażenie, że cena trochę wzrosła... Mam wrażenie, że "wyczuli" koniunkturę...
Niestety masz rację. Sam przymierzam się do TH-42PV80 i przed świetami cena była o 80zł niższa, a wydawało mi się że to po świętach będzie niższa. Mozna to zaobserwować na wykresie cen na skąpcu

A cena Samsunga PS-42Q91 ładnie spada.
 
Ostatnia edycja:

ravpelc

New member
popyt rośnie na ten tv, gdyż opinie posiadaczy są pozytywne i dlatego ceny w sklepach trochę poszły w górę (mówię oczywiście o tych najtańszych w sklepach internetowych, bo ceny "nie dla idiotów" chyba nikogo nie interesują)

ja zamawiałem tv ze sklepu legnickiego teraz moi znajomi chcieli kupić ten sam model - dostali odpowiedź że jest niedostępny a jak będzie to w cenie ok 200-300zl wyzszej - wiec mi sie pospiech akurat oplacil, ale w dalszym ciągu można 42" dostać za 3500-3600zł tylko trzeba przejrzeć porównywarki sklepów
 

ravpelc

New member
lol

wosp napisał:
Mój 10-cio letni CRT Thomsona automatycznie wykrywa sygnał na AV1 i AV2

włącza się z trybu czuwania i wyświetla sygnał? bo gdy jest uruchomiony to przełączenie się na sygnał jest oczywiste... jeśli rzeczywiście się tv uruchamia to się z tym nie spotkałem - no ale e końcu "człowiek uczy się całe życie, a umiera głupcem"
 

kri99

New member
Mam pytanko - czy rzeczywiscie ceny tego TV rosna ?
Czy ktos jeszcze ma takie informacje ?
Czy jest w tej chwili normalnie dostepny w sprzedazy ?

pozdrawiam
Krzysiek
 

kajo321

New member
Wydaje mi się, że jest delikatny ruch cen w górę. Kupiłem 37PV80 za 3330, obecnie w tym samym sklepie 3490. A więc zakupy przed świętami uważam za bardzo udane:)
 

orinoko11

New member
ravpelc napisał:
oglądałem przed chwilą film na C+ i napisy dość długo leciały, żeby się przyjrzeć w różnych ustawieniach, więc na zmodyfikowanym Normalnym czyli tak jak oglądam na 33% wszystko (w celu "docierania")
Poważnie dasz radę coś oglądać po ustawieniu wszystkiego na 33% w trybie normalnym?? U mnie na takich ustawieniach obraz wygląda jakby się wygaszacz włączył :mrgreen: (obraz jest tak przyciemniony, że na niektórych kanałach ciężko wyczuć co jest na ekranie). Więc chyba jednak mam felerny egzemplarz PV80.
Czy może ktoś jeszcze opisać swoje wrażenia z oglądania tv na takich ustawieniach (wszystko na 33% w trybie normalnym)??
pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
ravpelc napisał:
włącza się z trybu czuwania i wyświetla sygnał? bo gdy jest uruchomiony to przełączenie się na sygnał jest oczywiste... jeśli rzeczywiście się tv uruchamia to się z tym nie spotkałem - no ale e końcu "człowiek uczy się całe życie, a umiera głupcem"
Tak, wlacza sie z trybu czuwania. Przerabialem to na CRT Thomsona.

Jezeli chodzi o green fringing - poczekalbym z dotarciem telewizora i wtedy ostatecznie sie wypowiedzial na ten temat.
 

ravpelc

New member
orinoko11 napisał:
Poważnie dasz radę coś oglądać po ustawieniu wszystkiego na 33% w trybie normalnym??

np oglądając dziś film na C+ dałem na Kinowy, bo na moim "docierającym" ustawieniu było jednak za ciemno

ale przerobiłem już 130h na ustawieniu "mniej więcej" 1/3 i nie narzekam - pstryknąłem fotkę...
 

Attachments

  • moje_ustaw.jpg
    moje_ustaw.jpg
    29,3 KB · Wyś: 539

adamski1209

New member
ravpelc napisał:
popyt rośnie na ten tv, gdyż opinie posiadaczy są pozytywne i dlatego ceny w sklepach trochę poszły w górę (mówię oczywiście o tych najtańszych w sklepach internetowych, bo ceny "nie dla idiotów" chyba nikogo nie interesują)

ja zamawiałem tv ze sklepu legnickiego teraz moi znajomi chcieli kupić ten sam model - dostali odpowiedź że jest niedostępny a jak będzie to w cenie ok 200-300zl wyzszej - wiec mi sie pospiech akurat oplacil, ale w dalszym ciągu można 42" dostać za 3500-3600zł tylko trzeba przejrzeć porównywarki sklepów

ale na ceneo dalej cena około 3300zl 37"
Mam pytanko czy oglądzsz na legnickiej vectrze jak tak to jak to wygłąda, bo coraz bardziej myśle o kupnie tego telewiziorka tylko właśnie podobno ma być niedługo cyfrowa
acha jak na crt obraz jest dobry to jak na takiej plaźmie 37"-42":grin:
 

beemka7

New member
ravpelc napisał:
np oglądając dziś film na C+ dałem na Kinowy, bo na moim "docierającym" ustawieniu było jednak za ciemno

ale przerobiłem już 130h na ustawieniu "mniej więcej" 1/3 i nie narzekam - pstryknąłem fotkę...

Muszę przyznać, że mam podobne parametry ustawień obrazu i oglądam sokojnie wszystko nawet w dzień. Jest blisko normalnych warunków obrazu, żeby nie powiedzieć "prawie":cool:
Pozdrawiam
Ryszard
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może ktoś powiedzieć jak się sprawuje ta plazma z sygnałem z cyfrowego polsatu?
Planuję ją kupić w tym tygodniu a w sklepie mieli tylko podłączoną 37" i puszczone demko z płyty, a ja chciałbym się upewnić, że na polsacie nie będzie żadnych niespodzianek.
 

ravpelc

New member
adamski1209 napisał:
czy oglądzsz na legnickiej vectrze

nie nie ja tylko kupiłem w legnickim sklepie, ale w niej nie mieszkam... :mrgreen:

miałem UPC ale zrezygnowałem z niej jakiś czas temu bo już miałem dość "jakości sygnału" i ciągłych awarii... teraz mam N-kę i multipakiet C+ (tylko kanały canal+)
 

adamski1209

New member
czyli mowisz że na kablówce lipa :(
byłem w MM i stały tam 80 ale sygnał był z '"bluraja" to obraz zaj....
prosiłem o sygnał z anteny ale sygnał był bardzo słaby dlatego niewiem jak on wygląda ze zwykłej anteny:roll:
 

sosna

New member
Obraz z kablówki nawet na PV70 był juz super. Wiele informacji na ten temat już było. Na PV80 nawet sygnał z "kija" u mojego ojca jest ok, a ma do tv 2,5m.
 

kri99

New member
adamski1209 :
ja tez patrzylem w MM w Legnicy i mialem to samo poprosilem o SD ale tam maja rozgalezniki i slaby sygnal :(

Dzwonilem dzis do tego legnickiego internetowego sklepu na Gliwickiej i... kicha nie maja i nie wiadomo kiedy beda mieli, mowia ze ze cena bedzie wyzsza :(

pozdrawiam
Krzysiek
 

sidarta

New member
orinoko11 napisał:
Poważnie dasz radę coś oglądać po ustawieniu wszystkiego na 33% w trybie normalnym?? U mnie na takich ustawieniach obraz wygląda jakby się wygaszacz włączył :mrgreen: (obraz jest tak przyciemniony, że na niektórych kanałach ciężko wyczuć co jest na ekranie). Więc chyba jednak mam felerny egzemplarz PV80.
Czy może ktoś jeszcze opisać swoje wrażenia z oglądania tv na takich ustawieniach (wszystko na 33% w trybie normalnym)??
pozdrawiam

Ja docieram 42PV80 na ustawieniach ok 1/3 maksymalnej wartości i jasnośc obrazu jest bez zastrzeżeń nawet w dzień w bardzo dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Jak co jakiś czas "podjadę" z ustawieniami trochę w górę dla próby, to obraz jest oczywiście lepszy, ale nie jest to różnica typu widzieć obraz lub go nie widzieć.
Pozdrawiam
 

Adex

New member
ravpelc napisał:
a co do wykrywania sygnału to mi właśnie chodziło o to, że włączając dekoder tv automatycznie przełączy się nam na sygnał z dekodera ale przecież to już było daaawno temu na starych crt-kach. natomiast o... włączaniu się tv po włączeniu dekodera nie słyszałem :mrgreen: ale może takie czary też są na świecie
Miałem kiedyś CRT Thomsona i tam tak właśnie to działało. Dekoder WizjiTv "on" a telewizor samoczynnie się włączał (działało też przy wyłączaniu). Podobny patent miały magnetowidy Philipsa. Przestawiało się go w odpowiedni tryb, w EPG dekodera (też Philips) zaznaczało się żądaną do nagrania audycję i tuner w momencie jak się włączał o zadanej godzinie, wysyłał sygnał po 8 nóżce eurozłącza do magnetowidu, a ten odpalał nagrywanie...
 
Do góry