Panasonic seria PV80 i PV8

bobik007

New member
Bez reklam
dzisiaj miałem okazję trochę pobawić się 42pv80, powiem tylko jedno, w tym przedziale (a nawet w wyższym) lepszego modelu nie znajdziecie.kumpel po mojej lekkiej sugesti wybrał ten model i jest bardzoo zadowolony. narazie ma tylko zwykłą kablówkę analogową, ale i tak jest dobrze, a jak podłączyliśmy ps3-motorstorma w sieci, a później na deser resident evil na blurayu...powiem tylko, że poezja dla oczu.panasonic bardzo się postarał robiąc serię 80
 

CreativePL

New member
Czy jest to możliwe aby telewizor(42-pv80) włączał sie sam, gdy się właczy dekoder cyfrowego polsatu podłączony do TV przez euro. Na starym telewizorze takie rozwiazanie działało bez problemowo- tv włączał i wyłączał sie wraz z dekoderem:hmm:
 

darcun

New member
Bez reklam
bobik007-
cyt: powiem tylko, że poezja dla oczu.panasonic bardzo się postarał robiąc serię 80
Witam! Twoja opinia jest plastrem miodu dla sprzedawców plazm Panasonica.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

jarkon

New member
zielone krawędzie

Jeszcz raz problem zielonych krawędzi z tym że tym razem przy odbiorze obrazu z sygnału SD. Telwizor 37PV80 mam podpięty poprzez magnetowid do kablówki UPC. Podczas przesuwających się postaci, napisów i innych krawędzi zwłaszcza w białym kolorze na obrzeżach widać zieloną poświatę. Na jednych programach jest to bardziej widoczne a na innych mniej. Myślałem że jest to wina słabego sygnału UPC ale to zjawisko występuje również przy obrazie z DVD który mam podłączony poprzez SCART-a. I też na jednym obrazie bardziej a na drugim mniej. Będąc dzisiaj w markecie ta sama przypadłość występowała na plazmach PV70 - przesuwające się białe napisy miały zieląkawą otoczkę z jednej strony. Na stojącym obok Samsungu Q91 to zjawisko nie występowało. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zmaga się z tym samym problemem? Czy to jest już taka przypadłość PV 80 czy w jakiś sposób można to wyeliminować?
 

motobartcompany

New member
jarkon

To norma, ja to widze na każdym sygnale. Oczywiście, że czasami jest materiał na którym to paskudztwo jest ledwo co dostrzegalne.

kiedyś znajomemu instalowałem plazme samsunga i Green Ghosting tak samo występował. Testowałem na Forzy motorsport 2, biały samochód + ruch kamery= zielonkawe krawędzie, im szybszy ruch tym krawędzie są grubsze i zielonkawa poświata bardziej widoczna.

Kiedyś z tego powodu sprzedałem plazmę PV70, teraz mam znowu Pv700:)
Ta technologia nie jest bez wad, i w zasadzie Grenn Ghosting jest najlepszym tego przykładem. Występuje na każdej plaźmie, moja żona tego nie dostrzega. to dowód, że są osobniki które widzą to zjawisko w wiekszym lub mniejszym stopniu lub nawet wogóle;)

Na necie jest materiał gdzie jest to dokładnie wyjaśnione, luminofor wolniej wygasa i pojawia się zielona poświata. czy jakoś tak:)
W Gears of War jest masakra, odechciewa się grać...

Kiedyś będziemy się z tego śmiać, wypalanie, smużenie, zielone krawędzie, obwódki, buczenie, szara czerń, zółta biel, brak ostrości przejdą do historii? a może dojdą nowe cikawostki
 
Ostatnia edycja:

Ciemar

New member
Czyżby więc te wszystkie ochy i achy umieszczone prawie na każdej z tych 119 stron wątku to tylko chłyyt marketingowy. Czy może po wydaniu 3,5k ludzie sami siebie próbują przekonać, że dokonali trafnego wyboru...?
 

Ciemar

New member
motobartcompany

Nie chodziło mi o wady, lecz o to, dlaczego tylko parę osób je widzi!!!
Może niech użytkownicy PV80 potwierdzą lub zdementują informacje o "zielonych duszkach".
 

gatar

Active member
Bez reklam
Może to są Ci bardziej wrażliwi na to zjawisko ?
Może maja lepszy wzrok, albo szukaja takich czy innych błędów ?
Swego czasu był post Pana Grafika, któremu czern Kuro nie odpowiadała bo była zbyt "smolista".
Niektórzy porównują czerń Kuro z czernia ramki tegoż.
Swoja drogą czy na prawie 2x droższych Pioneerach tez coś "złego" wystepuje ? Jest dużo mozliwości powstawania różnych wad obrazu: jakośc samego TV, jakość sygnału, sposób podłączenia i droga sygnału do TV, jakośc kabli połaczeniowych oraz subiektywne postrzeganie obrazu przez oglądającego. Może cos jescze ?
Mozliwości jest bardzo dużo.
Cieszmy sie obrazem. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Paweł Dziuba

New member
Ja " testowałem " w sklepie przez 15-20 min. " Gears of war " i " green ghosta " nie widziałem ( - a " mam oko " na takie sprawy ) !
Tak naprawdę JEST TYLKO 1 ROZWIĄZANIE aby sprawdzić jakość obrazu : trza przez 1 dzień , o różnych porach dnia , róznym oświetleniu pokoju i przy - przede wszystkim - różnym sygnale przetestować osobiście ( każdy ) TV .
 

motobartcompany

New member
Panowie nie próbujcie wmawiać nam nie prawdy[
Rok temu była dokładnie taka sama sytuacja, proszę zajrzeć do tematu Pv70 i jak nie którzy się zarzekali, że zielonej poświaty nie ma. Co ciekawe po pewnym czasie dużo osób narzekało na ten mankament.

To jest wprowadzanie innych użytkowników w błąd

Strona 13 piękny filmik z PX80 w grze Gears OF War
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=716970&highlight=green+ghosting+px80&page=13


Bardzo fajny film Panasonic Viera TH-50PZ85U
http://www.designwork.net/50PZ85U/


kilka wypowiedzi bardziej szczerych użytkowników


I have also noticed a very slight green tinge
just tested cod4 on ps3, and the green trails are present. But its no biggy ,as its just because the phosphors are highly charged. These should go after the breakin period.
Originally Posted by wickedd
can anyone with this tv and xbox360 and GoW
smile.gif
can try this please
- green ghosting

this is so much annoying

Yes unfortunately the PX80 still suffers from phosphor lag, it is nowhere near as bad as demonstrated in that clip though.

Ja " testowałem " w sklepie przez 15-20 min. " Gears of war " i " green ghosta " nie widziałem ( - a " mam oko " na takie sprawy ) !
To ty tego nie widziałeś i masz oko na te sprawy, a ja to widze to co nie mam oka?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
W jakimś wątku AS podał link do strony opisującej to zjawisko. Rzecz w tym, że tam również potwierdzają, iż kwestia widzenia tego zjawiska jest indywidualna. Sądzę, że film oddaje to, czego nie każde oko zauważy. Jak już jest na filmie, to zauważy każdy.

Generalnie to zjawisko występuje, ale nie każdy je widzi i na różnych panelach ma ono różne natężenie. Najlepiej sprawdzić na czarno białym, kontrastowym materiale z dużą ilością ruchu.

Znajoma ma plazmę Grudniga. Obejrzałem na niej dobrze ponad setkę filmów DVD i jeszcze w żadnym nie zauważyłem takiej wady. Więc może należę do szczęściarzy niewidzących tego efektu?

ArtS :)
 

uQuad

New member
W tym tv jest gdzies widzialem jakies ustawienie na redukcje szumow czy w tym stylu - moze to trochu wplywa na ta zielona poswiate?
 

ravpelc

New member
nie wierzę w duchy ;)

Ciemar napisał:
Może niech użytkownicy PV80 potwierdzą lub zdementują informacje o "zielonych duszkach".

Mam ponad tydzień 42PV80 i się z czymś takim nie spotkałem - z tego co czytałem to takie zjawisko pojawia się przy szybkim obrocie kamerą w grach na konsolach nowej generacji - filmiki na YT tez to potwierdzają (więc to jest fakt)... ale mam N-kę i C+, oglądam różne programy, mecze itp oglądałem już filmy dvd, divx, grałem w Gran Turismo 4 na PS2 i nie widziałem tego zjawiska! A nie mam żadnego celu w reklamowaniu tego tv czy "wciskaniu ciemnoty" - mówię jak jest w moim przypadku. Poza tym nie oglądam go z dalszej odległości jak 3m bo nie mam wielkiego salonu - a obraz jest na prawdę ok.

jedyne rzeczy, które mnie irytują już wymieniłem wcześniej - częsty efekt mory i załamywanie ukośnych linii np na boisku czy korcie tenisowym...

poza tym nie mogę się do niczego przyczepić - a jak się puści Discovery HD albo Planetę Ziemię z dvd to nic tylko wołać niezdecydowanych i pokazywać im jako "prezentację" :eek:k:
 

ravpelc

New member
CreativePL napisał:
A jak masz to podłączone w swoim panasonicu?

w tym wątku już było wspominane kilka razy o tym

kilka osób napisało że automatyczne wykrycie sygnału jest możliwe tylko na AV2 i HDMI1 wiec AV1 i 3 i pozostałe HDMI tego nie zrobią... nie wiem czy to prawda bo nie sprawdzałem wszystkich złączy ale ja mam na AV1 dvd i na AV2 dekoder i oba są wykrywane przez tv
 
Do góry