Panasonic seria PV80 i PV8

ravpelc

New member
acton777 napisał:
oj ravpelc, coś ściemniasz. Piszesz o C+, a fotki pstrykasz N i do tego DiscoveryHD

jakbyś zobaczył moje posty to byś odkrył tą "niesamowitą tajemnicę" że mam 2 dekodery... to chyba nie przestępstwo? płacić N-ce i Cyfrze skoro oglądam dużo meczów :grin: a zdjęcie zrobiłem akurat w momencie gdy oglądałem program na Discovery HD... więc przyznaję się ściemniam aż miło. pozdrawiam :cool:
 

hardhumans

New member
ciaptak napisał:
witam. jako, ze podjalem juz decyzje o zakupie tv szukam stolika...
macie jakies ciekawe propozycje....:confused:
Proponuję stronkę: http://www.malowanydzban.pl/. Duży wybór stolików. Sam ostatnio u nich zakupiłem.

Co do "zielonych krawędzi" czy "zielonych duszków", to po obejrzeniu filmików stwierdzam, że takowych nie zauważyłem bądź nie były tak intensywne, żeby zwróciły moją uwagę ;-).
 

zkg

New member
Witam Wszystkich Miłośników hdtv.com.pl. Dzięki Wam podjąłem już decyzję w sprawie zakupu tv. Mój wybór: TH-37PV80 ! Martwi mnie tylko jeden problem: czy prawdą jest, że po pewnym czasie (kilku latach) :) w plazmach pozostaje "wypalony" ślad po logo danej stacji tv, czy problem taki występuje w dalszym ciągu (pytam ogólnie, nie o Panasa) czy występował tylko we wcześniejszych, pierwotnych modelach plazm? :confused:
 

p@well

New member
Temat wypalania się logo przechodzi już chyba do lamusa. choć Ci co mają PV-ki 70 i 80 nie mogą jeszcze tego stwierdzić po dłuższym okresie.
Proponuję poczytać ten wątek dokładniej od 20 -40 strony. Przydadza Ci się tez informacje użytkowników o docieraniu - może to dmuchanie na zimne, ale ...

tak na szybko to:
- 200 - 300 h na opcjach do 50%
- tryb normalny
- czasem włączyć "mrówki" - czyli czarno-białą pikselozę itd, ale polecam lekturę
Pozdrawiam
 

zkg

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi. ArtS :)

Dzięki bardzo p@well za informacje o docieraniu... Zagłębiam się w lekturze.:cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

acton777

New member
Bez reklam
ravpelc napisał:
jakbyś zobaczył moje posty to byś odkrył tą "niesamowitą tajemnicę" że mam 2 dekodery... to chyba nie przestępstwo? płacić N-ce i Cyfrze skoro oglądam dużo meczów :grin: a zdjęcie zrobiłem akurat w momencie gdy oglądałem program na Discovery HD... więc przyznaję się ściemniam aż miło. pozdrawiam :cool:
Nie to nie jest przestępstwo, sam mam 2 platformy i nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie :-D. Chodzi mi o to, ze opisujesz jaki to ładny obraz był na C+, ze nawet pstryknąłeś fotkę, otwieram link, a tam N-ka :confused: i to z sygnałem HD :(.
Chciałbym po prostu zobaczyć jak się sprawuje PVka na zwykłym kablu lub zwykłej satce (najlepiej programy FTA: TELE5, PULS, VIVA itp.).
Jeśli zamieścisz takie zdjęcia to będziesz dla mnie :krol: forum!!
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
Witam Szanownych Kolegów,
Jako, że pewnie na 50PV80 sie nie doczekam to pewnie skusze sie na 42PV80 i myślę, że nie będzie złym wyborem w porównaniu do tego oczekiwanego mając ok. 3.8 m do TV i sygnał z analogowej kablówki UPC. Mam więc pytanie jaki wieszak kupić aby TV odstawał jak najmniej od ściany? Na stronach sklepów internetowych z portali-porównywarek cen, jest sporo wieszaków już od 149zł ale nie wiem jaki zapewni najmniejszą odległość od ściany. Może macie jakieś doświadczenia? Z góry dziękuję... robiw
 

_fresh_

New member
Witam Wszystkich!!!
Dzięki temu forum zakupiłem dzisiaj TH42PV80P - gra od 2 godzin na sygnale tv kablowa TOYA w Łodzi - i jak dla mnie poprostu rewelka. Nie spodziewałem się, że tak sobie będzie radził w analogu :D. Teraz tylko kino domowe do kompletu i wkrótce jakaś cyfrowa jakośc sygnału tv. Dziękuję wszyskim na forum, mam ten TV również dzięki Waszym opiniom!!! :cool:
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
p@well napisał:
Temat wypalania się logo przechodzi już chyba do lamusa. choć Ci co mają PV-ki 70 i 80 nie mogą jeszcze tego stwierdzić po dłuższym okresie.
Proponuję poczytać ten wątek dokładniej od 20 -40 strony. Przydadza Ci się tez informacje użytkowników o docieraniu - może to dmuchanie na zimne, ale ...

tak na szybko to:
- 200 - 300 h na opcjach do 50%
- tryb normalny
- czasem włączyć "mrówki" - czyli czarno-białą pikselozę itd, ale polecam lekturę
Pozdrawiam
A można docierać na trybie ECO i ustawieniach 40%, czy to nic nie zmienia a ważne jest tylko zmiejszenie intensywności wyświetlanych kolorów?
 

p@well

New member
Powtórzę tylko za innymi, bo wiedzę mam raczej z tego forum nie z autopsji.
Myślę, że wszystkie opcje zmniejszające intensywność świecenia mają pomóc w doprowadzeniu do optymalnego użytkowania na dłużej. Ważne jest też by w początkowej fazie użytkowania nie przetrzymywać stałych fragmentów obrazu przez dłuższy czas - jedni mówią 3h inni co innego. Byli tacy co już widzieli poświaty logo po użytkowaniu przez kilka tygodni, ale...;)

Powtórzę tylko za poprzednikami: każdy jest Panem swojego TV, jak masz cierpliwość to docieraj a co tam, nie zaszkodzi a może pomoże.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

keys37

New member
w_wilk napisał:
Witam
Z tym rewelacyjnym obrazem z magnetowidu to nie przesadzaj (jeszcze w longplayu) bo w to nie uwierzę. Oceń to w porównaniu do nagrywarki z dyskiem.
Pozdrawiam


Wcale nie przesadzam /zresztą jak ktoś powiedział to są moje opinie/, skoro oglądam mecz nagrany w longplayu na kilkuletnim LG-ku na starym Euro i na kilkadziesiąt razy przegrywanej kasecie VHS i obraz jak dla mnie jest bez zastrzeżeń, nie widzę żadnych zielonych cudów powidoków czy czegoś tam jeszcze to dlatego piszę że dla mnie obraz jest "rewelacyjny".
Niektórzy lubią sobie szukać dziury w całym co widzę po przeczytaniu całego wątku od początku.
Ja tylko mogę jeszcze raz napisać że jestem szczęśliwy że kupiłem PV 80 i bardzo wdzięczny za opinie i to tyle .
Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Panasa PV 80.
Piotr
 

garabasz

New member
Witam wsztystkich forumowiczów

moje pytanie jest może banalne ale ja niestety nie bardzo się orientuję. Zamieżam kupić telewizor plazmowy
Panasonic TH 42PV8 i w zwiążku z tym mam do Was dwa pytania :

1. Producent podaje że ten model pobiera 255 W, czy ta wartość to jest jakaś uśredniony pobór prądu czy jest to maksymalny pobór gdzyż jak na plazmę to dosyć mało w porównaniu z innymi modelami.

2. Rozdzielczość jaką obsługuje ten telewizor to 1024X720 (tak podaje producent) wydaje mie się że jest to troszkę dziwnie bo w zasadzie wszystkie inne plazmy mają 1024x768 a telewizory LCD 1366x768, z czym to jest zwiążane i czy to normalne

dzięki za wyrozumiałość ale w tym temacie jestem kompletnym laikiem i czekam na Waszą pomoc


Pozdrawiam
 

sanchopan

Banned
Nie, nie będzie pobierał ciągle tych 255W (w przeciwieństwie do LCD), chyba że wyświetlisz białą planszę na ekranie.
Plazma ma to do siebie, że im ciemniejszy kolor wyświetla, tym mniej prądu pobiera. W testach średnio pamiętam wychodziło jakieś 150-180 W. Ale jak będzie ciemny film to może być mniej.
 

sosna

New member
Producent podaje tak:
TH-42PV8
px.gif
break.gif

Telewizor plazmowy serii "VIERA" - 42 cale
break.gif

Rozdzielczość: 1024 x 768 (HD)
break.gif
 
Ostatnia edycja:

PIL

New member
Like A Virgin ;)

Witam.
To moje pierwsze (mam nadzieję, że nie ostatnie) pisanie na forum HDTV.
Przyglądam się Forum od blisko roku, i teraz postanowiłem dokoptować do grona "poszukiwaczy prawdy" ;)
Tej wizyjnej rzecz jasna :D
Przyznaję, że wciąż jestem na etapie dokonywania wyboru, a ponieważ czas jakiś temu na tapecie był pv70, potem samQ91, a teraz pv80, postanowiłem się "rozprawiczyc" :D właśnie w tym wątku.
Jako "świerzak" bez doświadczenia, będę się przyglądał starym wyjadaczom. Przynajmniej do momentu zakupu pierwszego "plaskacza".

Pozdrawiam:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Średnia wychodzi 215 W w Panasonic i jest to rewelacyjnie niski pobór - przypominając że LCD pobiera średnio ok 230 przy rozmiarze 42"
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rozdzielczość 720 pikseli w pionie jest prawidłowa dla HD Ready. Podejrzewam, że ograniczenie rozdzielczości z typowych 768 do 720 pikseli w panelu 37" wynika po prostu z tego, że komórki plazmowe trudno jest zmniejszać. Rozdzielczość pozioma 1024 piksele również jest poprawna. Telewizor wie, jak ma ustawiać proporcje obrazu. Tutaj masz do czynienia z pikselami, których szerokość jest większa od wysokości, ale dla obrazu telewizyjnego nie ma to większego znaczenia. Panele LCD mają zawsze kwadratowe piksele, stąd różnica.

ArtS :)
 
Do góry